Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

Po tistem posnetku se ne da sklepat ničesar. Janša je bil pa prav gotovo močnejši v evropski politiki. SDS je del PP grupacije, ki ima skoraj vedno največ vpliva. Je tudi toliko časa na vrhu SDSa, da se poznajo iz vseh strankarskih sestankov. Potem je bil pa še predsednik vlade večkrat. Ne vem kam namerava iti Golob, predvidevam  Alde, ki ima precej manj vpliva. 

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 37 minutami:

Te videii so meni bili smešni, ko so se zgodili Jajotu, ki so ga trolli 24/7 predstavljali kot nek relevanten lik svetovne politike

 

Golob se zaenkrat še ni deklariral kot tak, niti fani

 

https://www.rtvslo.si/evropska-unija/evropski-svet-je-bih-u-sele-pripravljen-podeliti-status-kandidatke-za-clanstvo/631983

Povezava do prispevka
Hernier reče Dne, 25. 6. 2022 at 12:56:

Te videii so meni bili smešni, ko so se zgodili Jajotu, ki so ga trolli 24/7 predstavljali kot nek relevanten lik svetovne politike

 

Golob se zaenkrat še ni deklariral kot tak, niti fani

 

 

Za razliko od tebe jaz gledam tuje medije. In Jajo je bil v teh dveh letih bolj relevanten , kot vsi levi premierji od Drnovška naprej. Pa IMO se Drnovška še precej overrejta s tega vidika. Slovenski levi politiki so zelo medli in introvertirani in se praktično ne izpostavljajo. Temu pri nas mediji pravijo, da ravnajo v skladu z jedrno evropo. Beri čičajo, so tiho in prikimavajo kar pravita Šilc (mislim Šolc) in Makron. Tebi se ti zdijo v dolini šentflorijanski zelo suvereni, ampak tak vtis dobiš ker jim domači mediji in civilna družba držita štango in se realnost zelo izkrivlja.

  • Račka +1 4
  • Trol 2
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka

Gre pa seveda tukaj za hudo nepoznavanje lokalnih razmer v Sloveniji in neke vrste fearmongering v povezavi z Orbanom. Vsak ki spremlja slovensko politiko in pozna Slovensko družbo ve da bi kakršno koli zalizovanje z Madžarsko v čemu drugemu, kot volivcem SDS všečnim temam (migranti, splav, porodniška, ipd.) končali SDSovci sami. Da ne govorim o temu da je Janša prevzel oblast zgolj zaradi nesposobnosti in nekompatibilnosti takratne koalicije in PV - da gre oz. da je šla Slovenija po poti Madžarske je mogoče trdit na podlagi izrabe nekaterih inštitucij, Slovenska družba je pa daleč od Madžarske, kar bi se izkazalo če bi JJ dejansko šel predaleč.

Hkrati mislim tudi da je JJ spreten politik in se z Orbotom razume samo tolko kolkor njemu pomaga, itak ve kake šanse ima resno v Sloveniji in kaj mu lahko uspe in kaj ne. Negativno me je presenetil recimo na področju STA in RTV, kot volilec desnice (ne SDS sicer) sem pričakoval skubljenje "javnega servisa" kar majstore JJ obljublja že od krize 2008, žal se je odločil raje za prevzem vodilnih kadrov institucije, kar se itak ne bo dolgo obdržalo.

Povezava do prispevka
Vrhovni_Plenum_OF reče pred 7 minutami:

Tako ja. Kučan nadzira nekaj najbolj znanih svetovnih medijev, da lahko potem tudi mednarodno črni Janšeja. Edini, ki so objektivno poročali o Janši so magyarozsnews.

Se ti zdi da ma Orban realno moč nad Slovenijo? Vpčliva na tvoje življenje kej? Js ne pravim da ima Kučan zraven karkoli, to praviš ti. Orban je trn v peti zahodnim EU državam (od tukaj izvira fearmongering, ne iz želje poročati o JJ) in je kot nacionalni populist ozko omejen na Madžarsko, njegovi konzervativni zavezniki izven države se ne strinjajo z njegovo zunanjo politiko iz očitnih razlogov. Al praviš da smo Slovenci Madžarski bratje?

uredilo bitje Sudat
Povezava do prispevka
Sudat reče pred 14 minutami:

Se ti zdi da ma Orban realno moč nad Slovenijo? Vpčliva na tvoje življenje kej? Js ne pravim da ima Kučan zraven karkoli, to praviš ti. Orban je trn v peti zahodnim EU državam (od tukaj izvira fearmongering, ne iz želje poročati o JJ) in je kot nacionalni populist ozko omejen na Madžarsko, njegovi konzervativni zavezniki izven države se ne strinjajo z njegovo zunanjo politiko iz očitnih razlogov. Al praviš da smo Slovenci Madžarski bratje?

No si je tut mal lastne publicitete ustvaru z brukicami ob čestitkah nepredsedniku Trumpu :D 

Povezava do prispevka
Vrhovni_Plenum_OF reče pred 1 minuto:

Ja, Orbanovi milijoni so KONKRETNO vplivali na življenje v Sloveniji. Slovenci na srečo nismo madžarski bratje, zato je SDS klečeplazenje pred Madžari dobilo bolečo zaušnico.

Ja dej mi povej kje se ti to pozna? Z izjemo tem ki sem jih navedel zgoraj in nimajo veze z orbanom pač pa z lokacijo na robu EU in šengen cone (meja in migranti) in konzervativnim pogledom na ta moment hip zahodne vrednote (splav, porodniška, migranti, demografska politika, skubljenje JU)

Povezava do prispevka
Vrhovni_Plenum_OF reče pred 53 minutami:

Ja, Orbanovi milijoni so KONKRETNO vplivali na življenje v Sloveniji.

Nova24tv ima kar 2% gledanost. (oba odstotka sta levičarji, ki delajo zapiske kaj so na TV narobe rekli :))
Portali Nova24 in moja-nekineki.si pa kar 3%.

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...