Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

To je pač neumno iz mnogih razlogov.

  • Sistemske krize se ne da reševati z nekim mikro managementom.
  • Čez zimo bi teoretično s tem lahko omilili pomanjkanje, ampak spomladi bodo cene še vedno nevzdržno visoke, zaradi česar bo gospodarstvo crknilo.
  • Energija in delo nista edini strošek poslovanja. Niti direktni, kaj šele indirektni, kot izguba poslov in tržnih deležev.

To je pač spet Golobov nimam pojma kaj delam, ampak govorit pa znam moment.

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 21 minutami:

Kolikor sem jaz bral, ne gre za energetski lockdown. Gre za to, da bi podjetjem, kjer bo zmanjkalo materiala za kontinuirano delo, država subvencionirala 'čakanje na delo', kot je to počela med korono.

Golob tega ni zmogel včeraj sam povedat? A ga je kap sunla al kaj, da morajo vedno drugi razlegat "kaj je res mislil"? Niti resni ljudje, od katerih so celo mnogi njegovi simpatizerji ga ne razumejo "v prvo".

 


 


 
uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka

Meni je fascinantno, da se še vedno tu in tam najdejo ljudje, ki niso hvaležni Golobu, da je pustil vse bolje plačano za sabo in prišel za predsednika vlade. Sicer srečujem vedno manj takih ljudi... se pa še vedno tu in tam najdejo. Res pa je tudi, da bo vedno par kopriv, ki tudi ob 30% gospodarski rasti, pošlihtanem zdravstvu, sociali... ne bi znali pohvaliti drugega kot svojega svetnika.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 53 minutami:

Meni je fascinantno, da se še vedno tu in tam najdejo ljudje, ki niso hvaležni Golobu, da je pustil vse bolje plačano za sabo in prišel za predsednika vlade. Sicer srečujem vedno manj takih ljudi... se pa še vedno tu in tam najdejo. Res pa je tudi, da bo vedno par kopriv, ki tudi ob 30% gospodarski rasti, pošlihtanem zdravstvu, sociali... ne bi znali pohvaliti drugega kot svojega svetnika.

Kva je pustu za sabo, če ni dobil novega mandata :rofl: 

Povezava do prispevka

Tudi prevozniki bi radi inovirali in zaposlovali filipince in indijce. Kar mimo postopkov, bi kar takoj zaceli delati in potem odslovili delavca, ce bi se pri papirjih zalomilo. Se tega sploh na siroko ne bi uporabljajo za izkoriscanje.

 

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/prevozniki-opozarjajo-na-pomanjkanje-voznikov-in-pozivajo-k-hitrejsemu-zaposlovanju-tujcev/63990

 

Povezava do prispevka

Bog ne daj visjih plac. A to bi pomenilo propad gospodarstva al neki. Slovenski kapitalist je res najbolj bedno bitje pod soncem. Slovenca vec ni sposoben izkoriscat. Tudi Bosanca ali Romuna več ne lol, vsi delajo za več in v boljših pogojih, kot jih ponuja to bedno bitje. Bi pa pol probal še FilipincaPakistancaTajca hahahhaa

uredilo bitje Combat_Liberalism
  • Račka +1 7
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka

Kakšne višje plače človek božji, kaj ne veš, da lahko vsak dodaten cent obremenitve pahne vsaj polovico slovenskih podjetij na rob propada?!

Resno mi je smešno to zgražanje nad božičnim regresom. Morda je vsota res visoka, morda tako frontalen način forsiranja ni pravilen in jasno mi je, da je treba dobiček investirat v razvoj, da se zagotovi obstanek, ampak po drugi strani dobro vem kako in za kaj se v podjetjih troši denar in ob tem mi gre vsakič na bruhanje kako si nobeno podjetje ne more privoščiti dodatnih obremenitev v korist delavcev. Kdo, čigavo delo in znanje pa je na koncu koncev zaslužno za to, da imajo managerji po nekaj 10k eur plače in da si lahko lastniki izplačujejo mastne dividende? Denarja je v podjetjih dovolj, kako pa je razporejen je pa druga zgodba.

Povezava do prispevka
Combat_Liberalism reče pred 5 urami:

Bog ne daj visjih plac. A to bi pomenilo propad gospodarstva al neki. Slovenski kapitalist je res najbolj bedno bitje pod soncem. Slovenca vec ni sposoben izkoriscat. Tudi Bosanca ali Romuna več ne lol, vsi delajo za več in v boljših pogojih, kot jih ponuja to bedno bitje. Bi pa pol probal še FilipincaPakistancaTajca hahahhaa

Kaj je pa potem vzrok za iste probleme v drugih državah, kjer so plače mnogo višje.

 

Take nebulize zakrivajo dejstvo, da trenutno po celi Evropi manjka voznikov tovornjakov. Ne le zaradi plač, ampak zahtev poklica. 

https://www.iru.org/news-resources/newsroom/driver-shortages-surge-expected-jump-40-2022-new-iru-survey

 

Manjka jih velik tudi v potniškem prometno, ampak se bo to na izi razrešilo z visjimi plačami v recimo Lpp in dražjimi vozovnicami. Če raja hoče prevoz naj raja plača dovolj, da jih bo kdo pripravljen vozit naokoli. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...