Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

reder reče pred 16 urami:

A ne bi bilo boljše, da bi šli v drugo smer in naredili oddajanje stanovanj bolj privlačno za lastnike? Marsikdo ne oddaja, ker v naši državi ne veljajo pravila za najemnike in jih ne moreš (v dogovorjenem roku) spraviti iz stanovanja kljub temu, da ne plačujejo in nimajo pogodbe. Ko dodaš na to še precej visok davek na oddajanje pa marsikdo reče, da se z tem ne bo zajebaval in ima raje prazno in prav imajo. Naj država uredi, da lahko vržeš vn najemnike eno sekundo po poteku pogodbe pa bo marsikaj drugače. 

 

Samo s tem spodbujaš stanovanjski kapitalizem, prašiči z denarjem bodo tako kupili še več stanovanj in ta mastno oddajali, revež pa si bo vedno težje kupil svoje stanovanje. 

 

Ob tem dodaj še bačne kredite in imaš začaran krog. Če imam stanovanje, ki ga oddajam za 600-900 evrov v Ljubljani, lahko s tem plačam mesečni kredit na banki. Na ta način kupim v roku nekaj let par stanovanj in sem potem kapitalistični tajkun, ki izkorišča pomanjkanje stanovanj na trgu.

 

Sam sem sicer hardcore kapitalist, ampak delovni, zasluži svoje denar z vlaganjem v proizvodnjo in delo, ne mi zdaj izkoriščati pomanjanje neke surovine - kot npr. da bi si nekdo prilastil vso vodo in jo potem prodajal ostalim po brutalanih cenah.

 

Na drugi strani bi lahko pa kar prepovedal najeme in naenkrat bi bil imel noro veliko nepremičnin na prodaj:D

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka

Meni je zanimivo da ni nobenih alternativnih samostojnih pobud "silne množice ki išče stanovanja".
Mogoče ravno zato še vedno iščejo, ker so nesposobni.
2023 še ne obstajajo croudfunding bloki naprimer, zadružna stanovanja pa so ostala v letu 1920. Samo čakajo vsi, ker imamo pač nanny state in smo socialna država.
Tisti, ki je sposoben pa bi kaj sam organiziral bi pa za svoje izstopanje iz družbe in pobudo rad bil finančno nagrajen... no, ta je pa potem "kapitalistični pujs".

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka

Osebno sem za to, da se vsi prihodki obdavičjo enako. Če je delo obdavčeno po 70% (najvišji davek plus socialni prispevki), potem naj bo oddaja stanovanja enako.

 

Ne zdi se mi fair, da nekdo študira ko prasec, se izobražuje in izpopolnjuje, potem končno začne delati in mu prašič pobere med 50 in 70%, drugi pa lepo oddaja stanovanja, ki jih je ali kupil ali dobil, pa samo 25% ali kot je bilo prej, celo samo 15%.

 

Predvsem tudi zato, ker od dela izobaženca ima država dosti več koristi, kot od tistega, ki oddaja stanovanje - od slednjega država in družba nimata nič. Ravno obrano razni RBB samo sfukajo hotelsko dejavnost.

 

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka
Feget reče pred 12 minutami:

Osebno sem za to, da se vsi prihodki obdavičjo enako. Če je delo obdavčeno po 70% (najvišji davek plus socialni prispevki), potem naj bo oddaja stanovanja enako.

 

Ne zdi se mi fair, da nekdo študira ko prasec, se izobražuje in izpopolnjuje, potem končno začne delati in mu prašič pobere med 50 in 70%, drugi pa lepo oddaja stanovanja, ki jih je ali kupil ali dobil, pa samo 25% ali kot je bilo prej, celo samo 15%.

 

Predvsem tudi zato, ker od dela izobaženca ima država dosti več koristi, kot od tistega, ki oddaja stanovanje - od slednjega država in družba nimata nič. Ravno obrano razni RBB samo sfukajo hotelsko dejavnost.

 

EDS prosto po mrkaiču?

Povezava do prispevka
Feget reče pred 1 uro:

Osebno sem za to, da se vsi prihodki obdavičjo enako. Če je delo obdavčeno po 70% (najvišji davek plus socialni prispevki), potem naj bo oddaja stanovanja enako.

 

Ne zdi se mi fair, da nekdo študira ko prasec, se izobražuje in izpopolnjuje, potem končno začne delati in mu prašič pobere med 50 in 70%, drugi pa lepo oddaja stanovanja, ki jih je ali kupil ali dobil, pa samo 25% ali kot je bilo prej, celo samo 15%.

 

Predvsem tudi zato, ker od dela izobaženca ima država dosti več koristi, kot od tistega, ki oddaja stanovanje - od slednjega država in družba nimata nič. Ravno obrano razni RBB samo sfukajo hotelsko dejavnost.

 

Tako je tu za zasebnike, ki oddajajo stanovanja. Firme so obdavčene kot firme, posamezniki pa 50%, če so v višjem davčnem razredu po zaslužku. Samo socialni prispevki se ne obračunajo. Deluje tako, da ljudje prodajajo nepremičnine, ker se jim ne splača biti najemodajalec. Vse več najemniki nepremičnin ponujajo razni institucionalni najemodajalca, kar pa prinese druge probleme. 

 

Da ne bo pomote, jaz sem čisto za obdavčitev kot osebni dohodek, samo ne mislit  da okoli tega ni problemov. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
Feget reče pred 1 uro:

Samo s tem spodbujaš stanovanjski kapitalizem, prašiči z denarjem bodo tako kupili še več stanovanj in ta mastno oddajali, revež pa si bo vedno težje kupil svoje stanovanje. 

lp kapitalistična meka ZDA, tam imaš korporacije, ne samo posameznike

 

sploh smešno da si ti kot strasten zagovornik kapitalizma in laissez-faire proti normalnemu delovanju kapitalizma in posledicam akumulacija kapitala

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
Navedek

 

Iz stranke SDS bodo podpise poslancev za interpelacijo proti kulturni ministrici Asti Vrečko prispevali, ko jim bodo vsi poslanci NSi posredovali svoje podpise za interpelacijo zoper vlado, so na sestanku sporočili prvaku NSi Mateju Toninu in generalnemu sekretarju NSi Robertu Ilcu. V NSi se za zdaj še niso odzvali.

 

V NSi so namreč po vladni odločitvi o združitvi Muzeja slovenske osamosvojitve in Muzeja novejše zgodovine Slovenije spisali interpelacijo zoper ministrico za kulturo Asto Vrečko, v kateri ji med drugim očitajo vodenje kulturne politike, ki naj bi bilo v nasprotju s slovensko ustavo, ter kršitev zakona o varstvu kulturne dediščine in strategije kulturne dediščine za obdobje med letoma 2020−2023.

Interpelacijo so v sopodpis poslali opozicijski SDS in poslancema italijanske in madžarske narodne skupnosti, saj poslanska skupina NSi sama nima zadostnega števila poslancev za vložitev interpelacije. Po poslovniku DZ lahko to namreč stori najmanj deset poslancev, barve krščanskih demokratov pa v DZ v tem mandatu zastopa osem poslancev, zato potrebujejo podporo drugih poslanskih skupin.

 

https://siol.net/novice/slovenija/jansa-v-zameno-za-podpise-k-interpelaciji-vrecko-od-tonina-zahtevamo-to-598379

 

 

novo preigravanje med NSi in SDS :w00t:

Povezava do prispevka
maksi reče pred 1 uro:

lp kapitalistična meka ZDA, tam imaš korporacije, ne samo posameznike

 

sploh smešno da si ti kot strasten zagovornik kapitalizma in laissez-faire proti normalnemu delovanju kapitalizma in posledicam akumulacija kapitala

 

Sem za svobodno udejstvovanje na trgu, ne pa za kopičenje omejenih resursov (voda, hrana, gorivo, zemlja ...), ki jih ostali potrebujejo, ti pa potem z njimi manipuliraš na trgu.

 

Povezava do prispevka
Feget reče pred 1 minuto:

Sem za svobodno udejstvovanje na trgu, ne pa za kopičenje omejenih resursov (voda, hrana, gorivo, zemlja ...), ki jih ostali potrebujejo, ti pa potem z njimi manipuliraš na trgu.

vse je v omejenih količinah, delo, produkcija, surovine,... v kapitalizmu tisti ki ponudi največ dobi te resurse, in potem lahko manipulira, ker je to zasebna lastnina

Povezava do prispevka

Prvi odstavek članka na Nova24 o tem kako mediji sploh niso poročali o včerašnjih protestih...

 

"Včerajšnji zbor upokojencev je bil prvi res spontani izliv jeze državljanov po letu 2019, ko so ljudje protestirali proti Šarčevi vladi. Politkolesarski protesti so bili seveda protesti etablirane leve politike, ki je s sabo potegnila skrajno levo levičarsko ljubljansko sceno (to je priskrbela članica koalicije KUL, skrajno leva stranka Levica). Na protestu upokojencev ni bilo etablirane politike – ne tistih z desne, še manj pa tistih iz leve..."

Povezava do prispevka

Bojijo se levih levov, ki so jih v zadnjih dveh letih raztrgali na vseh področjih kot levi raztrgajo antilopo ali anakonda pohrusta kapibaro preden se levi.

 

Ti njihovi volilci itak ne berejo člankov. Samo preletijo z očmi in večkrat je vključena beseda lev, levi, levica, Kučan, golob... bolj ploskajo in so zadovoljni.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Ste za februar že nabavili osnovna živila? No sedaj imate kljub konstantni inflaciji najugodnejšo. Trgovci vejo, da jih imamo na oku...

 

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/cena-kosarice-osnovnih-zivil-najnizja-od-septembra/656696

 

Tudi tisti, ki imajo zdaj večje težave s krediti niso pozabljeni...

 

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/v-pripravi-rahljanje-kreditne-zakonodaje/656749

 

lp

Povezava do prispevka
Feget reče pred 8 urami:

Gospodarstvo v Sloveniji gre v kurac confirmed:

https://www.24ur.com/novice/slovenija/bo-gospodarstvo-preneslo-dvig-plac.html

 

Jah nič, grem nabavit zalogo hrane za ene 2 leti, ko bo šlo vse v kurac, se bo folk tepel po ulicah za paket špagetov :(

Jest se ne sekiram. Men so špageti še od lockdowna ostali.

Povezava do prispevka

Če imamo gospodarstvo, ki več kot minimalca ne more (beri: noče) ponudit svojemu delavcu, pol gospodarstva itak ne rabmo. Bomo pa sivo ekonomijo in Trotters Independent Trading Co. fural vsi. Smo eni še vajeni tega iz zadnjega desetletja Juge, ko se je vse furalo na glavni tržnici do tromostovja. Mladi lepi in bogati bojo pa pač šli v meke free kapitalizma in tam končno prosperirali na načine, ki jim tule niso bili dani.

 

win win kombinacija.:mafija:

uredilo bitje Gogy
Povezava do prispevka
Gogy reče pred 1 uro:

Če imamo gospodarstvo, ki več kot minimalca ne more (beri: noče) ponudit svojemu delavcu, pol gospodarstva itak ne rabmo.

Ne glede na to kako noro povišamo minimalc. :santa:
Btw. kje bomo pa potem dobili za plače negospodarstva? :fun:

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...