Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

HellAngel reče pred 10 minutami:

Dej nehi se delat glupga. Prve nepremičnine se ne obdavči, pika. Vse ostalo naprej, stvar debate, načeloma ja.

Zakaj ne? Če imaš miljonsko stanovanje, zakaj se to ne bi obdavčilo več  kot nekaj kar je vredno 100k. Samo obdavči se pa vse. Princip davkov za vse druge razen mene ne deluje, ker se potem enostavno ne pobere dovolj. 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 12 minutami:

Pa saj to hoče moje Golube narest. Kaj je kle problem?

 

Tole je problem:

https://www.24ur.com/novice/gospodarstvo/izhodisca-reforme-smo-pustili-odprta-ker-zelimo-javno-razpravo.html

 

Pa naj mi obdavčijo bajto, sam potem naj mi skinijo nadomestilo stavbnega zemljišča al pa kaj podobnega. Al pa naj nehajo s floskulami da bomo mel državljani po reformi v denarnici več, država pa več dnarja.

 

Navedek

Lahko povem, da se jaz osebno zavzemam za obdavčitev glede na vrednost, ne glede na to, ali gre za prvo, drugo oziroma tretjo nepremičnino. 

uredilo bitje HellAngel
Povezava do prispevka
ana reče pred 7 minutami:

Zakaj ne? Če imaš miljonsko stanovanje, zakaj se to ne bi obdavčilo več  kot nekaj kar je vredno 100k. Samo obdavči se pa vse. Princip davkov za vse druge razen mene ne deluje, ker se potem enostavno ne pobere dovolj. 

 

Ker edini način da država dobi več dnarja v malho je, da še dodatno pojaha davkoplačevalce, a?

Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 10 minutami:

 

Ker edini način da država dobi več dnarja v malho je, da še dodatno pojaha davkoplačevalce, a?

Ne. Plače so v Sloveniji veliko preveč obdavčene in bolje bi bilo zmanjšati davek na plače/prispevke in obdavčiti nepremičnine. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 52 minutami:

Dej nehi se delat glupga. Prve nepremičnine se ne obdavči, pika. Vse ostalo naprej, stvar debate, načeloma ja.

 

Zelo hladen tuš čaka nekatere. Je že minister nakazal, da se bo ciljalo na vrednost ne pa na število nepremičnin. Sej prov, naj najebejo tisti škodoželneži, ki so mislili da bodo obdavčeni samo tisti, ki imajo slučajno nekaj več kot oni. Če gredo obdavčit samo 2,3 nepremičnine bodo pobrali ravno nekaj milijonov davka, država pa rabi milijarde, tako da kar odprite denarnice. Narod ki je tako zabit, da je izvolil to garnituro naj tudi plača. 

 

ana reče pred 23 minutami:

Ne. Plače so v Sloveniji veliko preveč obdavčene in bolje bi bilo zmanjšati davek na plače/prispevke in obdavčiti nepremičnine. 

 

Sploh ni fora v višini davkov, mislim je, ampak mi še vsaj 15 let ne bi smeli niti pomislit da bi pobrali cent več davkov. Slovenija je v stanju kjer vsaj 50% davkov gre v nič oz za korupcijo. Namesto da bi odpirali nove zapore in goli otok, bodo oni še bolj na široko odprli vrata krvoločnim volkovom in iz tega minister sanja da se bo zviševal bdp.

Povezava do prispevka

Nadomestilo za uporabo stavbnega zemljišča se v primeru davka na nepremičnine ukine, ravno sedaj je svinjarija, da vsi ne plačujemo nepremičninskega davka. Seveda bo morala država dati občini neki drugi finančni vir ali pa neposredno preko tega davka.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Tole ne bi šlo skozi, ker je že nadomestilo za stavbno zemljišče relativno visoko in bi Slovenci potem plačevali najvišje davke za nepremičnine v EU, to bi povsem ubilo investiranje v nepremičnine in tudi investitorje v gospodarstvu.

 

Mora pa država nekaj narediti, da folk ne kupuje stanovanj kot investicijo, ampak reševanje stanovanjskega problema, ta prvi to popolnoma onemogočijo, ker napihujejo cene nepremičnin.

 

Pa tile investitorji v nepremičnine so tudi tujci, tako da rast cen nujno ne odraža povečanje kupne moči bogatejših Slovencev.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 2 urama:

Dej nehi se delat glupga. Prve nepremičnine se ne obdavči, pika. Vse ostalo naprej, stvar debate, načeloma ja.

 

Kot nekdo, ki ima zaradi dedovanja v lasti več nepremičnin v manjših deležih od katerih nimam skoraj nobene koristi ampak samo delo ter strošek, ti lahko rečem, da si milo rečeno neumen. Obdavčiti je potrebno glede na vrednost; nekoga bojo carinili zaradi podrtij, drugi bojo pa spuščeni s hišo za 500k?

Povezava do prispevka
Flamingo reče pred 1 uro:

 

Kot nekdo, ki ima zaradi dedovanja v lasti več nepremičnin v manjših deležih od katerih nimam skoraj nobene koristi ampak samo delo ter strošek, ti lahko rečem, da si milo rečeno neumen. Obdavčiti je potrebno glede na vrednost; nekoga bojo carinili zaradi podrtij, drugi bojo pa spuščeni s hišo za 500k?

 

brez zamere, samo takih primerov je velik in sem mnenja, da bi obdavčitev "spodbudila" solastnike, da se kaj pametnega zmenijo

Povezava do prispevka
colonel Tavington reče pred 17 minutami:

Zakaj pa ne? Če maš luksuz graščino plačej davk od luksuza.

 

But why? Sej si plačal več davkov ko si pač kupil/zgradil graščino (več kot nekdo, ki je dal za flet). Če gledaš drugemu v krožnik, glej zato da se prepričaš da nima premalo, ne da nima preveč. Slednje te ne briga, če je zasluženo na pošten način.


Davkov je absurdno preveč, idiotske birokracije pa še več. Sploh pa ne kaperam kako lahko komu dogaja to, da gredo davki gor? Verjetno se res gre za neko obliko zavisti, zakamuflirano v fejk altruizem za ljudske množice. Kao, meni in podobnim ni do Utopije, ker smo preveč pohlepni.

Ja, to bo to.


Ta vlada je razočaranje. Jebiga. Krivec za stanje je čelavi SDSovec, ki noče razumeti, da ga nihče ne mara (z razlogi). Ker Slovenija obupno potrebuje kontrautež levi politični struji, ker slednji so čisto preveč prepotentni (spet - ker so lahko, thx Janez, največji adult levičarjev). 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 20 urami:

Pojdi na Ajpes in si poglej poslovanje vseh let in podrobno po postavkah. Tvoj vir na Nova TV ti ziher ni tega predstavil.

Ajpes ne pokaže, da je GENI zrastu iz dumpinga, ker si je Golob po politični poti zrihtu nerealno poceni štrom iz nuklearke, ki jo je s tem oškodoval, da je loh sebi in svojim nakazoval bajne plače in bonuse.

Povezava do prispevka
Dog reče pred 40 minutami:

 

But why? Sej si plačal več davkov ko si pač kupil/zgradil graščino (več kot nekdo, ki je dal za flet). Če gledaš drugemu v krožnik, glej zato da se prepričaš da nima premalo, ne da nima preveč. Slednje te ne briga, če je zasluženo na pošten način.


Davkov je absurdno preveč, idiotske birokracije pa še več. Sploh pa ne kaperam kako lahko komu dogaja to, da gredo davki gor? Verjetno se res gre za neko obliko zavisti, zakamuflirano v fejk altruizem za ljudske množice. Kao, meni in podobnim ni do Utopije, ker smo preveč pohlepni.

Ja, to bo to.


Ta vlada je razočaranje. Jebiga. Krivec za stanje je čelavi SDSovec, ki noče razumeti, da ga nihče ne mara (z razlogi). Ker Slovenija obupno potrebuje kontrautež levi politični struji, ker slednji so čisto preveč prepotentni (spet - ker so lahko, thx Janez, največji adult levičarjev). 

Definitivno je zadaj tudi zavist, sam imo ne pri vseh. Če furamo socialno državo, je treba omilit razlike med sloji, saj bodo seveda še zmeraj obstajale, samo razpon ne bo tako hud. Bogati največkrat začnejo zapravljat svoj ekstra keš za nadstandardne dobrine, ki jim ne prinesejo toliko zadovoljstva, kolikor je vložka. Pač obsekat te ekstreme, bolj ekonomsko "združiti" sloje oz. njihove prispevke in mislim, da ne bo noben bistveno prikrajšan. Definitivno bodo manj prikrajšani bogati napram koliko bodo pridobili revni.

Povezava do prispevka

Evo, tu se nikakor ne strinjam z njimi. Sem pa laik in res ne vem koliko let je potrebnih za postavitev, koliko sredstev, koliko % energije bi pridobili, koliko narašča poraba iz leta v leto... zgolj moje simpl prepričanje je, da bi morali začeti graditi že pred 10-15 leti, ne pa še sedaj prestavljati.

 

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/na-ministrstvu-za-okolje-odgovarjajo-vrtovcu-o-velikih-jedrskih-objektih-se-ne-odloca-na-hitro/661303

Povezava do prispevka

Normalen davčen sistem dobi največ davkov od srednjega sloja. Najrevnejši ponavadi plačajo malo, najbogatejši se pa lahko izognejo plačilu višjih davkov. Tako da, tisti, ki upate na nek sistem, kjer se bo najbolj obračunajo najbogatejše, boste razočarani. Oni bodo odpirali račune na kajmanskih otokih ali živeli v Monaku. Slovenski kolesarji ne živijo v Monaku zaradi vremena. 

Povezava do prispevka
Kastor reče pred 2 minutama:

Definitivno je zadaj tudi zavist, sam imo ne pri vseh. Če furamo socialno državo, je treba omilit razlike med sloji, saj bodo seveda še zmeraj obstajale, samo razpon ne bo tako hud. Bogati največkrat začnejo zapravljat svoj ekstra keš za nadstandardne dobrine, ki jim ne prinesejo toliko zadovoljstva, kolikor je vložka. Pač obsekat te ekstreme, bolj ekonomsko "združiti" sloje oz. njihove prispevke in mislim, da ne bo noben bistveno prikrajšan. Definitivno bodo manj prikrajšani bogati napram koliko bodo pridobili revni.

 

Mogoče se motim, ampak ni Slovenija med najbolj egalitarnimi državami na svetu? Mislim da sem nekje zasledil ta podatek, ampak se mi ga ta trenutek ne da brskat.

Pač, najmanj 60% ljudi v Sloveniji je močni srednji sloj in najbolj bodo udarili po njih. Ker spet pridemo do tega, kdo je bogat? A nekdo ki ima 3000€ neto? Men se to ne zdi neko hardcore bogatstvo. Poleg tega, svaka čast sirotinji, ampak kompetentni ustvarjajo kapital s katerim se napaja državni aparat in sociala. In če slednjim zvežeš roke in pričakuješ da bo deliveral iste rezultate, sori, ne bo. Ali bo šel kam drugam, ali bo posloval bistveno težje, ali pa (najbolj tragično) sploh ne bo začel posla; si bo najdel nek šihtek in po njem čamil na piru s kolegi. Oz, mu bo Golob zrihtal službo v javni upravi.


Se strinjam da je treba najti neko zlato sredino (Us of A sistem je brutalen), ampak mislim da je Slovenija že zdaj kar okej kar se balansiranje tiče, ni treba še bolj pritisniti kapital ali premoženje. Kolega je bil na sociali, po faksu, kako leto. In to kljub temu da je takrat živel doma, pri starših, ki so mu še žepnino dajali. Iz sociala keša si je kupil takrat Iphone 6ko, ki je pravkar prišel ven. Argument: "Sej ko bom delal, bom pa pač nazaj dajal v sistemda, fair game."

 

V take pizdarije gre keš. To povečavanje davkov je res zgolj jebanje v glavo in pa masturbacija na lastno fejk plemenitost, mogoče celo mentalna kompenzacija za lastno pasivo. Spet. Ni črno-belo, se strinjam. Ampak Slovenija tud ni nek faking Afganistan, kjer ljudje jedo krompirjeve olupke. In marsikateri problem bi se dal enostavno rešiti z več kapitalizma, ne več birokracije. 

 

 

Povezava do prispevka
ana reče pred 2 urama:

Normalen davčen sistem dobi največ davkov od srednjega sloja. Najrevnejši ponavadi plačajo malo, najbogatejši se pa lahko izognejo plačilu višjih davkov. Tako da, tisti, ki upate na nek sistem, kjer se bo najbolj obračunajo najbogatejše, boste razočarani. Oni bodo odpirali račune na kajmanskih otokih ali živeli v Monaku. Slovenski kolesarji ne živijo v Monaku zaradi vremena. 

 

Če bogataši spizdijo v monako in se namesto gated sosesk za elito zidajo normarni fleti(ker bogatuni ne bodo hotl zivet v nasih getih ergo ne bo povpraševanja), bi blo kr kul

Povezava do prispevka

Najbolj zanimivo mi je da se v bistvu ob tej predstavitvi sploh še ne ve kako naj bi bilo glede spremebe dohodnine. Ki naj bi začela veljati že z 1.1.2024. Trenutno so dali ven osnutek, kako si predstavljajo ampak nič konkretnega, nobenih številk, simulacije itd.. Ker da zdej bomo vsi o tem razpravljali pol pa bodo napisali zakon ki bo veljal že z začetkom 2024. 

 

Sem prej poslušal soočenje podcast na to temo https://n1info.si/novice/slovenija/soocenje-o-davcni-reformi-pogovarjamo-se-o-casovnici-nimamo-pa-izracunov/

 

Navedek

 

V oddaji N1 STUDIO sta poglede soočila poslanka Gibanja Svoboda in podpredsednica odbora za finance Monika Pekošak ter poslanec Nove Slovenije in predsednik komisije za nadzor javnih financ Jernej Vrtovec.

Konkretnih odgovorov, kako bo davčna reforma videti v praksi, poslanka Svobode nima. Kot pravi, bo za razpravo na voljo še celo leto, vključene pa bodo tudi interesne skupine in javnost. Medtem Vrtovec meni, da gredo izhodišča reforme v smeri, da bodo ljudje v denarnicah imeli manj.

 

 

gospa poslanka Svobode lepo pove da zaenkrat sploh še nimajo pojma kako naj bi to dejansko zgledalo

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 4 urami:

Dober gospodar gleda na dobrobit svoje firme in zaposlenih ter mu je več al manj vseeno za druge.

 

Če se je NEK pustil oškodovati, pa mora leteti njihov direktor, ki je to dovolil.

 

Sklepam, da nikoli nisi mel firme.

 

lp

Roberto je bil defacto direktor nuklearke ampak pustimo to ob strani. Roberto ne more storit ničesar narobe.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...