Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

Deadguy reče pred 13 urami:

 

brez zamere, samo takih primerov je velik in sem mnenja, da bi obdavčitev "spodbudila" solastnike, da se kaj pametnega zmenijo

Se ne moremo nič, ker je večinski lastnik nepremičnin stric alkoholik s katerim se ne moreš nič dogovoriti. Večjo vsoto denarja pokojnika je že predhodno prenesel nase, na nepremičnine smo se pa vsedli, da ne bo še to šlo. Vse skupaj propada, jaz samo za silo vzdržujem kolikor lahko, zdej naj me pa še progresivno obdavčijo za parcele, ki niso vredne vse skupaj 150k? Nekdo bo pa stanovanja po LJ prepisal na žlahto in bo šel miljon mimo.

uredilo bitje Flamingo
Povezava do prispevka
drevored reče pred 7 urami:

kako bodo ovrednotili nepremicnine me samo zanima.

 

a bo 60 kvadratov v Ljubljani bolj obdavcena od 60 kvadratov v murski soboti?

fear not, zavod ima sedaj boljše podatke lololol 

 

Če bojo davek nabili na vrednost nepremičnine bo vse ok, sam itak bodo anomalije brutalne :D 

Povezava do prispevka

Vlada dosedanjo dohodninsko logiko obrača na glavo in bo pri izračunu upoštevala vse dohodke posameznika. Poleg plače tudi regres, nagrade za uspešnost, prevoz na delo in socialne transferje. Nepremičnine pa naj bi po novem progresivno obdavčili glede na njihovo vrednost.

 

:avadodo::avadodo::avadodo:

 

Proklet Janša je bil tok fiskalno neodgovoren, da morajo zdej ljudem pobrat 2k letno, da loh plačajo zdravniške, sodniške in učiteljske plače.

 

Gnide komunistične pfeeeej

 

Pa še fuge bi prepovedal, naj folk raje kadi čike :rofl: zgleda lobotomija dela nadure na Gregorčičevi

Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 20 urami:

Dej nehi se delat glupga. Prve nepremičnine se ne obdavči, pika. Vse ostalo naprej, stvar debate, načeloma ja.

 

a v tvoji fantaziji. Je dokaj jasno kako bodo tole naredili. Dali vso tvojo vrednost (ves bruto dohodek, lastnine) na kup nato pa progresivno obdavcili  pöbel 

 

Seveda to pomeni da bo nek z stanovanjem v LJ in Kopru placeval obcutno vec kot nek v Mariboru in MS

 

moja ocena te davcne reforme ce jim bo ratal ?

 

 

hahahahaha, direkt v dupe Slevenceljni, kot je Golob ze povedal preden ste ga izvolili, kdor ima vec naj da vec

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka

A je sedaj čas za ples :)

 

Golob je edini politik, ki uresničuje kar je napovedal v kampanji in kar je zapisal v koalocijsko pogodbo. Tak da ne morete govoriti da je to presenečenje.

 

Sicer ne jemat te reforme preveč resno. V tem mandatu ne bodo naredili nič. Imeli boste še eno možnost 2026.

 

Na volitve pejte z denarnico v roki in ne z mentaliteto v glavi 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 16 urami:

Dober gospodar gleda na dobrobit svoje firme in zaposlenih ter mu je več al manj vseeno za druge.

 

Če se je NEK pustil oškodovati, pa mora leteti njihov direktor, ki je to dovolil.

 

Sklepam, da nikoli nisi mel firme.

 

lp

Če bi bila 100% privatna firma verjetno bi.

Glede na to da je državna....

 

Koliko krat smo že govorili da držvna lastnina ne deluje. Razen v Sloveniji seveda.

Povezava do prispevka

Mene zabava to jamranje glede nepremičninskega davka, še OECD nam stalno sugerira naj to naredimo pa raje razbremenimo delo.

 

PMu ki bo kdaj spravil ta davek čez bo treba postavit spomenik, ker lahko tracaš en kup problemov neposredno do tega, da si kot imetnik kapitala možgansko mrtev če investiraš kamorkoli drugam kot v 2., 3., 4., XY nepremičnino, in to bolj luksuzno the better.

 

Je pa dejstvo, da imajo po 30 letih akumuliranja in plasiranja kapitala v nepremičnine, vsi razen mogoče 4ih še puhastih pod nosom poslancev interes, da se tu nič ne spremeni , tako da iz te moke ne bo kruha vse do naslednje revolucije.

Povezava do prispevka
Brdavs reče pred 53 minutami:

 

 

PMu ki bo kdaj spravil ta davek čez bo treba postavit spomenik, ker lahko tracaš en kup problemov neposredno do tega, da si kot imetnik kapitala možgansko mrtev če investiraš kamorkoli drugam kot v 2., 3., 4., XY nepremičnino, in to bolj luksuzno the better.

 

 

Se strinjam, takoj zdraven Tita, ker je resil nepremicninsko problematiko tako da vam je vsem nabil davke

 

@andrejus zdaj razumes mojo trditev da ni ga vecjega bedaka od Slovenca ?

 

Luka Mesec, minister, ki o davkih govori več od finančnega, je že večkrat povedal, da se bo v razpravi o davčni reformi treba odločiti, "koliko smo pripravljeni dati". Razumeti je bilo, da seveda misli, da bi morali biti pripravljeni dati več.

uredilo bitje VonGriffin
  • Račka +1 1
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 38 minutami:

 

Se strinjam, takoj zdraven Tita, ker je resil nepremicninsko problematiko tako da vam je vsem nabil davke

 

@andrejus zdaj razumes mojo trditev da ni ga vecjega bedaka od Slovenca ?

 

 

hja Avstrijci so očitno še večji bedaki od Slovencev, glede na to da v Vglandiji že prakticirajo progresivno obdavčitev nepremičnin, z višjimi stopnjami od našega davka na premoženje, in razlikovanjem (tj še višjimi stopnjami) za nepremičnine ki se oddajajo v najem...

 

Cel svet se bocka s problemi in anomalijami komodizacije in financializacije nepremičninskega trga, samo bečki čikago boysi ste spet 20 let zadaj še na tax is theft stalinism

 

  • Račka +1 2
  • Trol 1
Povezava do prispevka
Brdavs reče pred 2 urama:

Mene zabava to jamranje glede nepremičninskega davka, še OECD nam stalno sugerira naj to naredimo pa raje razbremenimo delo.

 

PMu ki bo kdaj spravil ta davek čez bo treba postavit spomenik, ker lahko tracaš en kup problemov neposredno do tega, da si kot imetnik kapitala možgansko mrtev če investiraš kamorkoli drugam kot v 2., 3., 4., XY nepremičnino, in to bolj luksuzno the better.

 

Je pa dejstvo, da imajo po 30 letih akumuliranja in plasiranja kapitala v nepremičnine, vsi razen mogoče 4ih še puhastih pod nosom poslancev interes, da se tu nič ne spremeni , tako da iz te moke ne bo kruha vse do naslednje revolucije.

 

Sklicevanje na tuje institucije in države samo pokaže, da nimaš osnovnih pojmov o razumevanju ekonomije. Lepo bi bilo, da bi imeli ministre z in-depth razumevanjem svojih resorjev, imamo pa na žalost wiki strokovnjake, ki se učijo ekonomijo iz internetnih blogov in memetov. Finski, estonski, danski in dunajski model ni strokovna terminologija in tak človek ne more in ne sme biti minister ampak spada na internet forume. 

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Navedek

Luka Mesec, ki o davkih govori več od finančnega ministra, je v nekem intervjuju omenil, da se mu zdi zanimiv danski sistem

 

Od venezuelskega do danskega sistema

 

A lohk prosim ljudje odizvolite te jogurte iz parlamenta, ker nam bodo sfukali državo. Jaz res nočem, da bodo naši potomci morali hodit polagat knauf v nemčijo.

Povezava do prispevka
Brdavs reče pred 1 uro:

 

hja Avstrijci so očitno še večji bedaki od Slovencev, glede na to da v Vglandiji že prakticirajo progresivno obdavčitev nepremičnin, z višjimi stopnjami od našega davka na premoženje, in razlikovanjem (tj še višjimi stopnjami) za nepremičnine ki se oddajajo v najem...

 

Cel svet se bocka s problemi in anomalijami komodizacije in financializacije nepremičninskega trga, samo bečki čikago boysi ste spet 20 let zadaj še na tax is theft stalinism

 


 

aha opet Avstrija. A se ti zdijo cene nepremicnin zaradi tega kaj nizje tukaj ? Ti jih linken par iz moje „vasi“ ?

 

v Avstriji se je zgodilo to kar se bo tudi pri vas. Breme davcenja in stroskov nosijo najemniki. Zato je vlada zamrznila vse bremena najemnin

 

mene sicer davcijo vec a tudi dobim vec.  Recimo olajsava za prevozne je vezana na bruto placo

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
Kastor reče pred 5 minutami:

cocacola ti predvidevam, da si težki strokovnjak za področje ekonomije? Doštudiral kakšno resno ekonomsko fakulteto do doktorata or smth?

 

Častni doktorat Trstenjakove 8 ima.

 

Joj, kje je še leto 2030... se bo človeku spipalo vmes, če se bo vsak dan toliko sekiral.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
andrejus reče pred 52 minutami:

Ne vem zakaj folk nori ob tem.

Recimo nekdo z 1mio€ nepremičnino in minimalcem bi plačal manj kot nekdo z 2.5k€ neto plače in nepremičnino vredno 250k. 

 

Dobesedno tako imajo napisano v koalicijski pogodbi.

 

 

Bwahahaha. Torej se dvakrat bolj splaca delo na crno. Manj davka na place in manj davka na nepremicnine. 

Povezava do prispevka
Kastor reče pred 27 minutami:

cocacola ti predvidevam, da si težki strokovnjak za področje ekonomije? Doštudiral kakšno resno ekonomsko fakulteto do doktorata or smth?

 

Na vseh področjih ki obstajajo, sem distinguished professor v primerjavi s celotno stranko Levica in vsemi njihovimi volilci skupaj. 

Povezava do prispevka
cocacola reče pred 5 minutami:

 

Na vseh področjih ki obstajajo, sem distinguished professor v primerjavi s celotno stranko Levica in vsemi njihovimi volilci skupaj. 

Nehaj no, navedel si cel kup neumnosti. Davek na nepremicnine je precej progresiven, ker placajo risti, ki imajo nepremicnine in tako precej vecje premozenje kot tisti v najemu. Razen, ce se sledi braindead predlogom Levice se tudi pobere davke od tistih, ki se z raznimi mahinacijami lahko izognejo placevanju davkov na place. 

Povezava do prispevka
ana reče pred 5 minutami:

Nehaj no, navedel si cel kup neumnosti. Davek na nepremicnine je precej progresiven, ker placajo risti, ki imajo nepremicnine in tako precej vecje premozenje kot tisti v najemu. Razen, ce se sledi braindead predlogom Levice se tudi pobere davke od tistih, ki se z raznimi mahinacijami lahko izognejo placevanju davkov na place. 

 

Ti nehaj, ker ničesar ne razumeš. Davek na nepremičnine sploh ne bi rabil obstajat, ker se nepremičnine sploh ne bi smelo šteti pod premoženje ampak pod potrošno robo. V normalni družbi nekvalificiran delavec zasluži stanovanje v 2 letih. Koliko smo mi oddaljeni od normalenga stanja se vidi. Če bi z rokami kopal ven pesek, glino in baker in nato vse sam preoblikoval v polizdelke in iz njih zgradil hišo, bi porabil manj delovnih ur kot nek delavec v fabrki v 2 letih. Zakaj pol ta isti delavec mora slaveati 30 let za stanovanje? Lahko tudi razložiš kako bo kakršenkoli davek pripomogel, da bo neka dobrina bolj dostopna?

  • Račka +1 1
  • Groot, ki sir je 1
  • Ne me jebat 1
Povezava do prispevka
ana reče pred 39 minutami:

Bwahahaha. Torej se dvakrat bolj splaca delo na crno. Manj davka na place in manj davka na nepremicnine. 

Ha ha ha...delo na črno nisem niti pomislil. Lulz

 

Ampak ja, 

recimo ena ženina prijateljica znana odvetnica si plačuje minimalno direktorsko plačo +100€ ima pa hišo in vikend v vrednosti 1-2 mio. Bi plačala kot mi, ki imava eno stanovanje v vrednosti ne vem 200-250k € in jasno višje plače. Isto ena naša skupna prijateljica. Ha ha ha ba....

 

To je vse bilo v koalicijski pogodbi in je bilo vse skupaj celo na Tarči....Noben ni to takrat komentiral razen par izjem.

 

Tak sistek je dobesedno narejen za Slovenski mind set.

 

Kot tuji rezident itak pričakujem max obdavčitev nepremičnin v Slo, okoli 1% na leto

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...