Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

Feget reče pred 13 minutami:

Olupili nas bodo ko prasce na žaru :(

 

Jah jebat ga, bomo pač manj delali. Ali delam celo leto ko prasec za 50k mi država pobere 70% ali pa raje delam na easy par ur na dan za 15k in mi vsi ostane:D

 

Nič ne bodo don't worry.

 

Tukaj je še faktor levičarske nesposobnosti, ki je že večkrat dokazal, da levaki ne znajo niti pobrat denarja po tleh kaj šele izvest nek nepremičninski davek. Sej vidiš to njihovo časovnico, ki je laughable, po 9 mesecih so še vedno na točki nekih usklajevanj in izhodišč. Al pa tam en Kordiš, ki je prej 8 let mahal s srpom in kladivom, promoviral svoje master boljševiške načrte, ki ne morejo failat, danes pa edino kar je sposoben narest je, da so zaposlili svoje frende in se udeležuje protestov proti samemu sebi. 

 

Golob bo prej dvakrat zamenjan preden bo v veljavi nepremičninski davek.

  • Račka +1 4
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka
Feget reče pred 3 urami:

Olupili nas bodo ko prasce na žaru :(

 

Jah jebat ga, bomo pač manj delali. Ali delam celo leto ko prasec za 50k mi država pobere 70% ali pa raje delam na easy par ur na dan za 15k in mi vsi ostane:D

Slabo spremljaš delo vlade… Za delo boš dobil še več kot sedaj. 
 

Za tvoj miljonski penthouse se boš moral skeširat za davek. Da o tvojmu šefu ne govorim, ki si nakazuje minimalca in ima pet takih penthousov, bo pa dobil na tudi on 100€ višji plačo na minimalca, pravtako vajina čistilka bo dobila višjo plačo, le njen šef prek katerega dela bo moral več plačat za BMWja in hišo z varnostniki.

 

Pravtako duhovniki ne bo dobili 100% plačane prispevke za socialo, ampak samo 60%. Tako da naslednjič, ko boš šel k spovedi mal pojačaj darove v pušco, da ne bodo iz zlatih oltarjev morali prešaltat na srebrne…

  • Trol 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
atomic reče pred 29 minutami:

Slabo spremljaš delo vlade… Za delo boš dobil še več kot sedaj. 
 

 

Aja, jaz sem prebral, da bodo šle dohodninske stopnje gor, obdavčeni bodo pa tudi potni stroški in regres:rofl:

 

No če pa tole ne stre našega nepremičninskega trga v kombinaciji s propadanjem bank v tujini, potem ga pa niti božja roka več ne more.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 1 uro:

Slabo spremljaš delo vlade… Za delo boš dobil še več kot sedaj. 

aha, bi rad vidu. fuknl mi bojo v dohodninsko osnovo malico, potne, regres in vse ostalo, mogoče jih zamikajo še prispevki, kaj veš

atomic reče pred 1 uro:

Za tvoj miljonski penthouse se boš moral skeširat za davek. Da o tvojmu šefu ne govorim, ki si nakazuje minimalca in ima pet takih penthousov, bo pa dobil na tudi on 100€ višji plačo na minimalca, pravtako vajina čistilka bo dobila višjo plačo, le njen šef prek katerega dela bo moral več plačat za BMWja in hišo z varnostniki.

Kaj pa ljudje, ki so si pred 30 leti lahko kupili stanovanje po zmerni ceni ob svojih zmernih dohodkih, zdaj bi jim pa vlada usekala davek, kar bo za ljubljančana/koprčana 5x več kot za nekoga s Ptuja? Dohodki/penzija še vedno srednji/spodnji srednji razred, ampak ker je trg pognal cene nepremičnin v nebo, bo zdaj usekal tak davek, da bojo lahko samo prodali/jedli grah iz konzerve 5x tedensko?

Povezava do prispevka
tyne reče pred 12 urami:

aha, bi rad vidu. fuknl mi bojo v dohodninsko osnovo malico, potne, regres in vse ostalo, mogoče jih zamikajo še prispevki, kaj veš

Kaj pa ljudje, ki so si pred 30 leti lahko kupili stanovanje po zmerni ceni ob svojih zmernih dohodkih, zdaj bi jim pa vlada usekala davek, kar bo za ljubljančana/koprčana 5x več kot za nekoga s Ptuja? Dohodki/penzija še vedno srednji/spodnji srednji razred, ampak ker je trg pognal cene nepremičnin v nebo, bo zdaj usekal tak davek, da bojo lahko samo prodali/jedli grah iz konzerve 5x tedensko?

Desničarji zmeraj zagovarjajo, kako so plače preveč obdavčene, sploh ko se primerja z drugimi državami. To je sicer res, predvsem zato, ker se ne upošteva, da pri nas poleg plače dobiš še kar lepo vsoto neobdavčenega prevoza in malice. Veš koliko podjetij popravlja plače z neobdavčenimi bonbončki v obliki najvjišega regresa za malico, prevoza in potnimi nalogi...

 

A veš Tyne, ful težko je debatirat z nekom, ki tako pretirava v svoji trditvah, samo zato, da izpade njegov prav. Ne bi, kot en SDSovec no...

 

Druga zadeva, zakaj govoriš, da je stanovanje na Ptuju 5x cenejše, kot v Ljubljani, ko pa oba veva, da je največja razlika med dvema krajema prbližno 2x. In a ni potem popolnoma logično, da če bo kdo dal na Ptuju 500€ davka za isto stanovanje, bo dal nekdo v Ljubljani 1000€, slednji bo dal še lažje, saj je povprečna plača v LJ precej višja, prav tako je precej več služb in podobno....

 

Zakaj govoriš, da bo nekdo jedel samo konzerve, ko pa niti ne veš, kakšen davek bo? Skratka  preveč si based, ker ti ne gre na kurac, da se je Golob spomnim dregnit nekam, kjer si nihče upal 30+ let. A oba veva, da se je treba zadeve lotit in model je večkrat povedal, da se je prpravljen pogovarjat o tem, ampak da to bo zrihtal in pika, ni pička...

In naslanjaš se spet na neke ekstremne primere, kot da je v LJ polno penzionerjev z majhno pokojnino v miljonskih nepremičninah. Moraš pa vedt, da v vsaki reformi določen odstotek ljudi najebe. Treba je pazit, da čim manjši in omenjen primer verjamem, da je v promilih...

 

 

  • Račka +1 7
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Obdavcitev regresa in malice se meni zdi malce lovska. Glede potnih se pa strinjam, da gre pri nas dostikrat za cisto mahinacijo in bi podpiral celo totalno ukinitev tega, ki bi bila nadomescena z neko davcno olajsavo al pa nekaj.


 

Povezava do prispevka

Ja itak... Smart move bi bil, takole... pogledaš koliko v povprečju folku dvigne plačo malica in prevoz. Ukineš to zadevo, ustrezno zvišaš plače in znižaš obdavčitev plač, in preračunaš kako to naredit, da država ni v minusu. 

Potem se dvigneš na lestvici povprečne plače EU in davkov na plače in si zmagal igrco...

 

Ostane pa še zmeraj komunističen bonbonček pol ure plačane malice... Tega v Avstriji ni, če se primerjamo že s sosedi...

Povezava do prispevka
maksi reče Pravkar:

Ukinitev na ta način bi pomenilo centralizacijo države in pritisk na gradnjo stanovanj v mestih ter propadanje podeželja. Kot država bi se morali odločiti kakšno prihodnost sploh hočemo.

Tudi plačan prevoz ne pomaga, da bi folk ostal izven ljubljane. Niti ni Avstrijsko podeželja prazno, ker ni tam nimajo plačanega prevoza...

Povezava do prispevka

V Avstriji mislim, da ni tako enoznacno in je marsikaj odvisno od branze in njene kolektivne pogodbe. Vem da moji avstrijski sodelavci delajo 38.5 ur na teden in dobivajo neke kuponcke za malice. Ne poznam detajlov, ampak sigurno niso totalno brez bonbonckov :) In pa za commutanje iz npr radgone v graz definitivno dobivajo nek pavsal. Ni pa noben na minimalcu+1500 potnih, ker se "dnevno vozi iz murske v koper", ukinitev cesar je imo cilj tega dela reforme.

Povezava do prispevka

Ljubljančani bi največ pridobili, imajo najvišje plače v državi, potem pa imajo še višje plače zaradi reforme, torej še večji pritisk na stanovanja v Ljubljani.

 

atomic reče pred 11 minutami:

Tudi plačan prevoz ne pomaga, da bi folk ostal izven ljubljane. Niti ni Avstrijsko podeželja prazno, ker ni tam nimajo plačanega prevoza...

saj imajo tudi dosti višje plače, to kar pozabiš omeniti ko nas primerjaš z drugimi državami

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
tyne reče pred 13 urami:

aha, bi rad vidu. fuknl mi bojo v dohodninsko osnovo malico, potne, regres in vse ostalo, mogoče jih zamikajo še prispevki, kaj veš

Kaj pa ljudje, ki so si pred 30 leti lahko kupili stanovanje po zmerni ceni ob svojih zmernih dohodkih, zdaj bi jim pa vlada usekala davek, kar bo za ljubljančana/koprčana 5x več kot za nekoga s Ptuja? Dohodki/penzija še vedno srednji/spodnji srednji razred, ampak ker je trg pognal cene nepremičnin v nebo, bo zdaj usekal tak davek, da bojo lahko samo prodali/jedli grah iz konzerve 5x tedensko?

 

Če imapš nekaj česar si ne moreš privoščit vzdrževat in financirat, recimo BeeMWeja, si debil, neodgovoren z denarjem, živiš nad ravnijo svojih finančnih zmožnosti... 

Če imaš predimenzionirano bajto, ki si je ne moreš privoščit vzdrževat in finacirat stroškov, si uboga žrtev davčne politike in dejstva, da si si čisto po naključju omislil bajto na tabolj ekskluzivnem koncu države in po golem naključju to ni v rudarskih krajih okoli Hrastnika :rolleyes:

 

Kar naenkrat "trg" ni več pravični magični prijatelj, ampak je "pognal cene v nebo, da bojo lahko samo prodali/jedli grah iz konzerve 5x tedensko". Ne-me-jebat. Ty-Kordiš-Ne

 

Sicer smo videli dovolj sveta, da vemo, da lahko eno sobo predimenzionirane bajte oddajo nekomu in pokrijejo davek s tem.

  • Račka +1 4
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Pa to, da so v LJ realno višje plače, je neumnost. Poglejte samo koliko ljubljanskih mesečnih plač potrebuješ za nakup nepremičnine v širšem centru LJ, in koliko naprimer Mariborskih al Ptujskih plač potrebuješ za stanovanje v piršem centru MB/Ptuja.

 

Plače v LJ so pač malo bolj prilagojene stroškom življenja v LJ.

 

 

 

 

Povezava do prispevka

Ko sem videl Vatovčev tvit, sem se iskreno nasmehnil. Očitno ni treba živet v centru Lj, da bi pod krinko Levice fural šolski primer malomeščanskega maloumja :D

 

Edit: prav ne morem izven konteksta osebnih interesov določenih odločevalcev razumet logike po kateri obdavčitev ne bi bila vezana na vrednost obdavčene zadeve.

uredilo bitje kmjr
Povezava do prispevka
tyne reče pred 14 urami:

aha, bi rad vidu. fuknl mi bojo v dohodninsko osnovo malico, potne, regres in vse ostalo, mogoče jih zamikajo še prispevki, kaj veš

Kaj pa ljudje, ki so si pred 30 leti lahko kupili stanovanje po zmerni ceni ob svojih zmernih dohodkih, zdaj bi jim pa vlada usekala davek, kar bo za ljubljančana/koprčana 5x več kot za nekoga s Ptuja? Dohodki/penzija še vedno srednji/spodnji srednji razred, ampak ker je trg pognal cene nepremičnin v nebo, bo zdaj usekal tak davek, da bojo lahko samo prodali/jedli grah iz konzerve 5x tedensko?

 

cilj je da so prisiljen prodat nepremicnino v lj/kopru in se preselit v Ptuj

 

problem je da se ustavno sodisce s tem ne strinja kot je ze enkrat razveljavilo podobno zadevo, recimo da delavci ki se vozijo v tujino delat dobijo visjo davcno olajsavo

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
atomic reče pred 2 urama:

Tudi plačan prevoz ne pomaga, da bi folk ostal izven ljubljane. Niti ni Avstrijsko podeželja prazno, ker ni tam nimajo plačanega prevoza...

 

govoris o zadevah o katerih nimas pojma. Povracilo stroskov resda ni v obliki dodatka placi ampak je kot davcna olajsav. Lahko direkt pri mesecni placi (pendlereuro) ali enkrat letno (pausal). Znesek pa je odvisne od razdalje in dostopnosti javnega prevoza. Tam nekje 2k neto nad 50km

poleg tega zvezne drzave tudi dajo nekaj

 

malica pa je stvar delodajalca 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 27 minutami:

 

govoris o zadevah o katerih nimas pojma. Povracilo stroskov resda ni v obliki dodatka placi ampak je kot davcna olajsav. Lahko direkt pri mesecni placi (pendlereuro) ali enkrat letno (pausal). Znesek pa je odvisne od razdalje in dostopnosti javnega prevoza. Tam nekje 2k neto nad 50km

poleg tega zvezne drzave tudi dajo nekaj

 

malica pa je stvar delodajalca 

Oh no, torej dobis stroske prevoza na delo povrnjene v neobdavceni obliki, tako kot v Sloveniji.

Ampak v Sloveniji smo s to ureditvijo komunisti, tebi kot kapitalistu pa to pripada.

Povezava do prispevka
Brenta reče pred 9 minutami:

Oh no, torej dobis stroske prevoza na delo povrnjene v neobdavceni obliki, tako kot v Sloveniji.

Ampak v Sloveniji smo s to ureditvijo komunisti, tebi kot kapitalistu pa to pripada.

 

povedal sem kako je in ne da se s tem jaz strinjam srce. Se z veliko zadev v Avstriji ne. Namen je bil tole preurediti ker le spodbuja uporabo avtomobila

 

je pa super tole z klima kartami, kjer dobis zelo ugodno letno karto za vlak pa parkplatz vklucen, s tem razbremenis ceste in je ekonomsko smiselno, to je men kot kapitalistu ok

 

 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...