Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

kmjr reče pred 1 uro:

 

ni realno, da so nepremičnine cenejše v Trstu kot Kopru,

pa vseeno so

 

Trst je že drugo leto zapored izbran kot večje mesto v Italiji z najvišjo kakovostjo bivanja.

 

Mi se kot država in družba moramo najprej odločit kaj bi radi dosegli in temu prilagajat ukrepe.

 

 

 

 


no ja saj si sam opisal sistemski problem in ta ni omejen na Koper

 

mas tudi specialce kot moji ki gredo v Koper kupit malo vecjo renovirano stanovanje za pol mil jezerov. Za manj dobis v Rijeki penthaus novogradnjo s pogledom na celi kvarnerski zaliv

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 2 urama:


no ja saj si sam opisal sistemski problem in ta ni omejen na Koper

 

mas tudi specialce kot moji ki gredo v Koper kupit malo vecjo renovirano stanovanje za pol mil jezerov. Za manj dobis v Rijeki penthaus novogradnjo s pogledom na celi kvarnerski zaliv


danes karkoli kupit v mestu koper je metanje denarja skozi okno

 

smisel ima samo nakup nad 20k m2 in to v kontekstu resevanja stanovanjaskega problema pomeni, da rabis 10 partnerjev, razen ce bi zivel v 11 bajtah :D 

Povezava do prispevka

Niti s koalicijo niti z opozicijo pa se ni strinjal poslanec Levice Miha Kordiš. Prepričan je namreč, da tudi električna mobilnost ni rešitev, saj da gre le za projekt avtomobilskega lobija. "Če želimo razogljičiti promet, se moramo znebiti potrebe po avtomobilu in individualni mobilnosti, kot jo poznamo trenutno," je pozval. Rešitev zato vidi v javnem prevozu.

Povezava do prispevka
maksi reče pred 14 minutami:

Niti s koalicijo niti z opozicijo pa se ni strinjal poslanec Levice Miha Kordiš. Prepričan je namreč, da tudi električna mobilnost ni rešitev, saj da gre le za projekt avtomobilskega lobija. "Če želimo razogljičiti promet, se moramo znebiti potrebe po avtomobilu in individualni mobilnosti, kot jo poznamo trenutno," je pozval. Rešitev zato vidi v javnem prevozu.

 A konja lahko mamo?

Pa dobro, konj ni tolk slabo z njim smo trajnostmo mobilni

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 3 minutami:

Velika mesta popolnoma zapreti za individualni promet (kot recimo Lj znotraj kroga)...

kaj pa dostava

 

pa kaj so velika mesta, Ljubljana to ni gledano iz EU perspektive, kaj šele ostala

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Predlani smo malo vozili po Bordeauxu (najeli smo avto za v Arcachon) in ti požre toliko živcev, da je res bolje kolesarit ali it na bus. Po mestu hodit je bilo pa super. Greš pa v kak Dublin je pa obup za ljudi v avtu in obup za pešce in kolesarje. 

 

Jaz sem tu z Mihatom, vsaj za mesta. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka

Kje v Sloveniji so mesta? Še mesta so malo večja sela lol. Manjši kraji maš 3x na dan avtobus čez vikend še to ne in zdej pametujete o javnem prevozu v SLO. Avto = svoboda. Zato mi grejo na kurac take ideje brez realne pogleda. Razumem da verjetno ne rabiš avta če živiš v New Yorku ali Tokyo ali celo v Ljubljani.

 

Mi s kmetov pa rabimo avto in ne bom čakal cel dan na bus da bom šu lahko na obisk k gospodi v LJ. Ali pač bilokam morem it.

  • Račka +1 3
  • Na jagodo +1 2
Povezava do prispevka
ana reče pred 5 urami:

Bordeauxu

Arcachon

Dublin 

namedropping at best...

 

Velik sreče it kam ven iz Ljubljane pa da ni ravno Bled, najbolje recimo med vikendom.

 

z malo sreče gre bus 2x na dan med tednom celo v obe smeri, po možnosti, za ob 05:30h pa ob 16:15.

Povezava do prispevka

To bo parlament gorel, če bodo tile politiki vztrajali pri svojem "zelenem prehodu" in prepovedi prepovedi osebnih vozil na notranje zgorevanje.

 

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/poslanci-pretresali-morebitno-prepoved-vozil-z-motorji-na-notranje-zgorevanje/661654

 

Kako bodo podeželju zagotovili dovolj štroma za polnjenje zvečer po šihtu, tudi če bodo električna vozila cenovno dosegljiva.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
kmjr reče pred 20 urami:

Če imapš nekaj česar si ne moreš privoščit vzdrževat in financirat, recimo BeeMWeja, si debil, neodgovoren z denarjem, živiš nad ravnijo svojih finančnih zmožnosti... 

Če imaš predimenzionirano bajto, ki si je ne moreš privoščit vzdrževat in finacirat stroškov, si uboga žrtev davčne politike in dejstva, da si si čisto po naključju omislil bajto na tabolj ekskluzivnem koncu države in po golem naključju to ni v rudarskih krajih okoli Hrastnika :rolleyes:

 

Kar naenkrat "trg" ni več pravični magični prijatelj, ampak je "pognal cene v nebo, da bojo lahko samo prodali/jedli grah iz konzerve 5x tedensko". Ne-me-jebat. Ty-Kordiš-Ne

 

Sicer smo videli dovolj sveta, da vemo, da lahko eno sobo predimenzionirane bajte oddajo nekomu in pokrijejo davek s tem.

Tip je res uporabu free market v debati o davkih :rofl: 

atomic reče pred 22 urami:

Desničarji zmeraj zagovarjajo, kako so plače preveč obdavčene, sploh ko se primerja z drugimi državami. To je sicer res, predvsem zato, ker se ne upošteva, da pri nas poleg plače dobiš še kar lepo vsoto neobdavčenega prevoza in malice. Veš koliko podjetij popravlja plače z neobdavčenimi bonbončki v obliki najvjišega regresa za malico, prevoza in potnimi nalogi...

 

A veš Tyne, ful težko je debatirat z nekom, ki tako pretirava v svoji trditvah, samo zato, da izpade njegov prav. Ne bi, kot en SDSovec no...

 

Druga zadeva, zakaj govoriš, da je stanovanje na Ptuju 5x cenejše, kot v Ljubljani, ko pa oba veva, da je največja razlika med dvema krajema prbližno 2x. In a ni potem popolnoma logično, da če bo kdo dal na Ptuju 500€ davka za isto stanovanje, bo dal nekdo v Ljubljani 1000€, slednji bo dal še lažje, saj je povprečna plača v LJ precej višja, prav tako je precej več služb in podobno....

 

Zakaj govoriš, da bo nekdo jedel samo konzerve, ko pa niti ne veš, kakšen davek bo? Skratka  preveč si based, ker ti ne gre na kurac, da se je Golob spomnim dregnit nekam, kjer si nihče upal 30+ let. A oba veva, da se je treba zadeve lotit in model je večkrat povedal, da se je prpravljen pogovarjat o tem, ampak da to bo zrihtal in pika, ni pička...

In naslanjaš se spet na neke ekstremne primere, kot da je v LJ polno penzionerjev z majhno pokojnino v miljonskih nepremičninah. Moraš pa vedt, da v vsaki reformi določen odstotek ljudi najebe. Treba je pazit, da čim manjši in omenjen primer verjamem, da je v promilih...

Desničarji pravijo, da so predvsem višje plače preveč obdavčene, kjer so učinki malic in prevoza marginalni.

 

Mi je pa zabavno, kako meni očitaš uporabo ekstremnih primerov, ko so te vedno polne besede direktorjev z jahtami, ki jih je prekleto manj, kot ljudi, ki so si stanovanje lahko privoščili predvsem ali zgolj zahvaljujoč jazbinšku. Kok so pa cene nepremičnin na Ptuju pa nimam pojma, evo priznam. Sem bil pred >5 leti gor in sem vidu cene pa me je skor na rit vrglo, kako poceni so. Čist verjamem, da ni več tako. Kar pa res ne spremeni mojega argumenta, da je obdavčitev prve nepremičnine problematična. Moje stanovanje je dons vredno vsaj 30% več kot ob nakupu pa od tega nimam absolutno ničesar, bi mi pa po tej logiki vlada vzela več. Stanovanja so danes vredna nekaj 10x več kot pred 30 leti, a rabim razlagat, da dohodki temu niso sledili in kaj bo sledilo, če bojo pri obdavčitvi sledili logiki trenutnih razmerij med dohodki in vrednostjo nepremičnin?

 

Pa zakaj sem ziher, da bomo plačevali več? Pizda, zato ker ta vlada denar meče z lopato vsakemu, ki se oglasi. Pa ker poznam osnovne računske operacije vem, da bo treba plačat več davkov. Sem pa tut že dost dolg na svetu, da mi je jasno, da ti pajaci verjetno niso sposobni speljat uvedbe nepremičninskega davka. 

Povezava do prispevka

Fak golob mi je všeč čedalje bolj, če smo pošteni, se loteva projektov, ki jih živ bog ni povohal. Klasični slovenci pa itak, še preden je karkol fix predstavljenega z dejstvi vsi v zraku, kaj nam dela golob, vzel nam bo avte, denar, otroke, fsa tota leta.

 

Reforme je treba speljat, zajebal se bo samo s tem, ker preveč pizdarij naenkrat odpira, big propsi za jajca, sam če ga bo kaj zjebal, ga bo ravno preveč družbeno občutljivih zadev naenkrat odpirat.

Povezava do prispevka
Kastor reče pred 7 minutami:

Fak golob mi je všeč čedalje bolj, če smo pošteni, se loteva projektov, ki jih živ bog ni povohal.

Nepremičninskega davka to?

Kastor reče pred 7 minutami:

Klasični slovenci pa itak, še preden je karkol fix predstavljenega z dejstvi vsi v zraku, kaj nam dela golob, vzel nam bo avte, denar, otroke, fsa tota leta.

Dejstva so, da ne znajo povedat ničesar razen osnovnih zamisli, ki še niso prestali prvih testov izvedljivosti, so med sabo neusklajeni in so v manj kot enem letu v proračun navrtali krater, ki se ne bo zafilu sam od sebe.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...