Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

kmjr reče pred 13 urami:


danes karkoli kupit v mestu koper je metanje denarja skozi okno

 

 

 

itak, pameten kupi v Trstu butl pa v Kopru

 

samo kaj ce je odlocitev za lastno stanovanja bolj custveno kot razumsko pogojena. Zato se pa pufa za 30let in isce moznosti nakupa pa magari izven svojih financnih zmoznosti.  

Ce to pogledas z nekaksne racionalne distance je itako absurdna neumnost. 

 

pomeni da pricakujes da bos 20 let zdrav, financno stabilen in v zvezi kjer bo vecna. Ze na podlagi navadne statistike je to blaznost

 

Ce bi folk pol toliko energije vlozil v kariero, teh diskusij kako faust naj proda ledvico za stanovanje itako ne bi bilo. Zdaj se pa upa ne neke cudezne resitve: fabrika za gradnje stanovanj in davki

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 1 uro:

 

itak, pameten kupi v Trstu butl pa v Kopru

 

samo kaj ce je odlocitev za lastno stanovanja bolj custveno kot razumsko pogojena. Zato se pa pufa za 30let in isce moznosti nakupa pa magari izven svojih financnih zmoznosti.  

Ce to pogledas z nekaksne racionalne distance je itako absurdna neumnost. 

 

pomeni da pricakujes da bos 20 let zdrav, financno stabilen in v zvezi kjer bo vecna. Ze na podlagi navadne statistike je to blaznost

 

Ce bi folk pol toliko energije vlozil v kariero, teh diskusij kako faust naj proda ledvico za stanovanje itako ne bi bilo. Zdaj se pa upa ne neke cudezne resitve: fabrika za gradnje stanovanj in davki


 

ma ljudje smo razvajeni

Tudi ce bi bili povsod v slo zivljenjski pogoji idealni, bi spet vsi rinli na 10% teritorija

 

Ce bi imeli opcijo Kraške obale, bi takoj zivel tam. Sam ne v Italiji :D 

Povezava do prispevka
cocacola reče pred 1 uro:

https://siol.net/novice/kolumne/janez-sustersic-planet-golob-601898

 

Planet Golob kjer živijo atomici in tomazki


Tole je top! Tukaj pa zavidam desničarjam, kakšna literalna umetnost, satira in hkrati kritika, zavita v pronicljiv članek, katerega mi čefurji s tetovažo Tita na rami nikoli ne bomo razumeli.

 

 

 

uredilo bitje atomic
  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka
atomic reče pred 5 urami:


Tole je top! Tukaj pa zavidam desničarjam, kakšna literalna umetnost, satira in hkrati kritika, zavita v pronicljiv članek, katerega mi čefurji s tetovažo Tita na rami nikoli ne bomo razumeli.

 

 

 

ti je ze odgovoril model spodaj

 

ta snov je prezahtevna za tebe, da bi dojel zgornji zapis

Povezava do prispevka
Boris reče pred 13 urami:

 

Pustimo ideologijo in prepucavanje ob strani in glejmo samo dejstva.

Kje je v članku Janez fejst mimo pihnil? Ne mislim provokativno, ampak samo da dobim kontra argumente mojemu (priznam bolj na desno orientiranemu) mišljenju.

 

 

uredilo bitje Lujzek s Pohora
Povezava do prispevka

Jap. Janez dostikrat deluje zelo hohštaplarsko, ampak ima pa IMO največ pojma o makrofinancah od vseh naših bivših financ ministrov plus načeloma mu je jasno, kako RL svet deluje (kar ogromno politikom ni).

 

Ampak ja, lažje je napisat Ne razumem ker sem busanc heh heh heh kot pa Golobčina deluje vsak dan večji populist in si po novem kontradiktira že v istem speechu :D

Povezava do prispevka
kmjr reče Dne, 17. 3. 2023 at 16:35:

 

iz Kopra se več ljudi vozi v Italijo delat kot v Ljubljano

 

 

Ne bi rekel

kmjr reče Dne, 17. 3. 2023 at 16:38:

 

ni realno, da so nepremičnine cenejše v Trstu kot Kopru,

pa vseeno so

 

Trst je že drugo leto zapored izbran kot večje mesto v Italiji z najvišjo kakovostjo bivanja.

 

Mi se kot država in družba moramo najprej odločit kaj bi radi dosegli in temu prilagajat ukrepe.

 

 

 

 

Seveda so cenejše, ker polovico Trsta smrdi po nafti, glih včeraj sem bil v Dolini s kolesom, ne bi živel tam za noben denar, nevem kako je lahko to dobra kakovost bivanja, lol

kmjr reče Dne, 17. 3. 2023 at 16:46:

 

Načeloma je industrije vedno manj, razen pristanišča (nafta in kava) niso neki industrijsko jaki. Ajde, največja al druga največja tovarna testenin na svetu je tudi tam. Trst ni več industrijsko mesto. Mislim, da ima izmed vseh EU mest nad 100k prabivalcev največji delež raziskovalcev (znanstvenikov) na 1000 prebivalcev. Torej raziskave in akademska sfera zaposlujejo več tisoč ljudi. 

 

Potem imaš kup folka, ki dela pri raznih obrtnikih ali privat - na Obali ne dobiš dobrega obrtnika, ker tisti, ki znajo vsaj malo delat, gredo delat čez mejo, pri nas ostanejo sam kekci.

 

Kup žensk hodi, uradno in tudi na črno, kuhat/gospodinjit al skrbet za starejše.

 

Pol maš kup normalnih služb (varilcev vedno manjka, tudi fizikalcev).

 

Pa v Trstu se je skorajda prepolovilo prebivalstvo s koncem hladne vojne. S skoraj 400k na vprašanje če 200k. Trend je so spet obrnili. Nepremičnine so relativno poceni (smešno poceni v primerjavi s SLO obalo), plače so višje kot pri nas. Kup mladih (20-35 let) poznam, ki so si kupili ali najeli bivališče v trstu in si ustvarili družino, ali pa se v ta namen odselili v Trst - tudi folk, ki je zaposlen na naši strani meje.

 

 

V Trstu so slabše plače kot v Ljubljani. Bil sem na nekaj razgovorih in se tudi pogovarjal z rekruterji prek Zooma, ker so iskali folk za delat v Ita. Na koncu sem dobil slabšo ponudbo kot pri nas, rekruterka pa mi sploh ni poslala ponudbe, ker je rekla da so plače v Sloveniji šle precej gor v zadnjih letih, v Italiji pa ostale na istem in si ne morejo več privoščit dobit ljudi iz Slovenije, da bi delali za italijanske firme. 

 

Tko da ne, plače niso višje kot pri nas, vsaj za dela z veliko dodano vrednostjo ne. Verjamem pa da so višje za pultom v trgovini

Povezava do prispevka
Boris reče pred 12 minutami:

trst je shithole dolina smrdi po nafti. Proti trstu ko se peljes na obvoznici smrdi k da si sredi tezke industrije. Kinezi, vucompra uomo bianco ni da ni. Center je lep ampak vse ostalo je bolj kot ne zalost

Exactly, se strinjam. Strogi center je lep, ampak res tistih par ulic okoli trga. Fajn je imet Italijo blizu, za it po nakupih, živel pa tam res ne bi. Poznam več folka ki živi v Italiji, in razen tega da je ceneje so sami minusi. En kolega že od kar se je tja preselil, gleda da bi se preselil nazaj na obalo, pa na žalost ne dobi nič pametnega. In se stalno pizdi kako je tam vse v kurcu :D

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 2 urama:

Ne bi rekel

Seveda so cenejše, ker polovico Trsta smrdi po nafti, glih včeraj sem bil v Dolini s kolesom, ne bi živel tam za noben denar, nevem kako je lahko to dobra kakovost bivanja, lol

V Trstu so slabše plače kot v Ljubljani. Bil sem na nekaj razgovorih in se tudi pogovarjal z rekruterji prek Zooma, ker so iskali folk za delat v Ita. Na koncu sem dobil slabšo ponudbo kot pri nas, rekruterka pa mi sploh ni poslala ponudbe, ker je rekla da so plače v Sloveniji šle precej gor v zadnjih letih, v Italiji pa ostale na istem in si ne morejo več privoščit dobit ljudi iz Slovenije, da bi delali za italijanske firme. 

 

Tko da ne, plače niso višje kot pri nas, vsaj za dela z veliko dodano vrednostjo ne. Verjamem pa da so višje za pultom v trgovini

Zanimivo, ker sem sedaj v Italiji bolj redko, se mi zdi, da je vedno manj razlike s Slovenijo, ko sem tam. Imaš občutek, da stojijo na mestu (kar bi verjetno njihova gospodarska rast zadnjih 15 let potrdila). 

 

Edit: sem šla gledat in ja še vedno so pod 2008. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 2 urama:

Ne bi rekel

Seveda so cenejše, ker polovico Trsta smrdi po nafti, glih včeraj sem bil v Dolini s kolesom, ne bi živel tam za noben denar, nevem kako je lahko to dobra kakovost bivanja, lol

V Trstu so slabše plače kot v Ljubljani. Bil sem na nekaj razgovorih in se tudi pogovarjal z rekruterji prek Zooma, ker so iskali folk za delat v Ita. Na koncu sem dobil slabšo ponudbo kot pri nas, rekruterka pa mi sploh ni poslala ponudbe, ker je rekla da so plače v Sloveniji šle precej gor v zadnjih letih, v Italiji pa ostale na istem in si ne morejo več privoščit dobit ljudi iz Slovenije, da bi delali za italijanske firme. 

 

Tko da ne, plače niso višje kot pri nas, vsaj za dela z veliko dodano vrednostjo ne. Verjamem pa da so višje za pultom v trgovini


panoga? Ce prav razumem si nek obrtnik al starejsa gospa, ki gospodinji in neguje al kaj podobnega, al si ta del konteksta spregledal. 
 

 

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 2 urama:

Exactly, se strinjam. Strogi center je lep, ampak res tistih par ulic okoli trga. Fajn je imet Italijo blizu, za it po nakupih, živel pa tam res ne bi. Poznam več folka ki živi v Italiji, in razen tega da je ceneje so sami minusi. En kolega že od kar se je tja preselil, gleda da bi se preselil nazaj na obalo, pa na žalost ne dobi nič pametnega. In se stalno pizdi kako je tam vse v kurcu :D


a si bil kdaj v boljsih delih trsta? Ne govorim o starem mestnem jedru ampak postavstrijskem delu mesta. 
 

 

Povezava do prispevka

Italijanka iz Trsta se vozi k nam na firmo v Lj, panoga je pa visokotehnološka/IT. Verjamem, da nas ne bi ful preveč pogrešala, če bi ji dali v Trstu neprimerno boljšo ponudbo. Znanstvena sfera je pa sicer res velika v Trstu, vprašanje pa je, kakšen je prehod v industrijo in kakšni so splošni pogoji dela.

Povezava do prispevka
tyne reče Dne, 18. 3. 2023 at 6:58:

Pa zakaj sem ziher, da bomo plačevali več? Pizda, zato ker ta vlada denar meče z lopato vsakemu, ki se oglasi. Pa ker poznam osnovne računske operacije vem, da bo treba plačat več davkov. Sem pa tut že dost dolg na svetu, da mi je jasno, da ti pajaci verjetno niso sposobni speljat uvedbe nepremičninskega davka. 

 

Lujzek s Pohora reče pred 7 urami:

 

Pustimo ideologijo in prepucavanje ob strani in glejmo samo dejstva.

Kje je v članku Janez fejst mimo pihnil? Ne mislim provokativno, ampak samo da dobim kontra argumente mojemu (priznam bolj na desno orientiranemu) mišljenju.

 

 

 

Galko reče pred 5 urami:

Jap. Janez dostikrat deluje zelo hohštaplarsko, ampak ima pa IMO največ pojma o makrofinancah od vseh naših bivših financ ministrov plus načeloma mu je jasno, kako RL svet deluje (kar ogromno politikom ni).

 

Ampak ja, lažje je napisat Ne razumem ker sem busanc heh heh heh kot pa Golobčina deluje vsak dan večji populist in si po novem kontradiktira že v istem speechu :D

Ker je ista nit sem kar vse 3 quotal.

 

O ekonomiji stari komunisti vemo dve stvari, ni zastonj kosila in pa če tiskaš denar pričakuj inflacijo :)

 

Kdor misli misli, da je Tonin iz svojega žepa plačal zgubljen kamion robe, ali da so Crypto boysi z influencerji skakali po Maldivih zaradi transparentnih poslov države, ali da je Počivalšek prodal dva konja, da je poravnal stroške menjave gospodinjske elastike na skret papirju, kateremu je rekel maska se moti. Ta račune je treba plačat! Kako, je več načinov. En manj bolečih je, da se natisne ogromne količine denarja in folku daješ za nič dela, ker je doma, lahko samo pričakuješ inflacijo, to komunisti vemo, zato sem jo sam odlično vnovčil hehe .

Tako da ja te račune je treba plačat, zdej se išče načine, kako bo to najbolj pošteno. Kot ste sami ugotovili imamo nepremičnine več vredne že za 30%-50%, lepo ane, pa nič nismo naredil za to :)

Hvala bogu imamo srečo ane, tisti brez bodo še težje prišli do nje. Tisti ki jih imajo več so pa še bolj obogateli.

Očitki, da meče Golob denar z lopato, ga žal mora. Plačni sistem v Javni Upravi je v kurcu, kar ni čudno saj ga je Janša uvedel leta 2007. Ob uvedbi je bil za minimalno plačo dovolj 13 razred, danes je to 27. Tako da ja če nimaš magisterija ne pričakuj kaj več od minimalne plače, medtem konimajo starejši zaposleni tudi dvakratnik plače novozaposlenega na istem delovnem mestu. Posledica tega je da je zdravstvo na robu kolapsa, mesicinskih sester ne dobijo, kdo bo to delal za minimalca? Dokler si lep zdrav in mlad ti je vseeno, ko ti otrok naredi samomor (od hcerke sosolc) ker mu nihce ne more pomagat, je pa čas da puško vzameš v roke.
Mogoče sem preveč zašel, ampak plačni sistem je Janševa ekonomija. In da se vrnemo na ekonomijo Janše.

 

Jest ne vem kdo je boljši ekonomist oziroma v tem  primeru kar direktor podjetja država. Je to Janša ali Golob? Koga postaviti za direktorja izmed teh dveh?

Prvi se je izobraževal v podjetju, kateremu je kasneje obrnih hrbet in postal nejgov največji sovražnik, 40 let delovne dobe opravil v javni upravi, je trden in odločen, ne spremeni svojega mnenja, njegovi najožji sodelavci so večkrat, kot sem prej omenil primere oškodovali podjetje (državo), niso odgovarjali čisto nič, drugi ožji njegovi sodelavci so poudarjali da so “davki” neumni,njegov davčni svetovalec (Snežič) pa je dobesedno strokovnjak in se tudi oglašuje kako čim več denarja iz podjetja (država) izvlečt ven, tako da dobesedno oškoduješ podjetje. Prov tisto evo ti kava brez računa in seb v žep.

Janša medtem henga po jahtah ljudi, ki prek zdravstva cuzajo keš ven iz države. Tetka mu nosi denar na račun, a denarja ne zna pojasniti od kje je. 
Janša odličen ekonomist ZASE!

 

Na drugi strani imamo Goloba, izobraževanje, čudežni deček intligenten, da je celo razrede preskakoval, bil Fulbrightov štipendist, diplomiral, magistriral in doktoriral že pri 27ih in to ne na faksu prijatelja Jambreka na evropski pravni fakulteti, ampak na enem težjih faksov.

Ustanovil večmiljinsko podjetje, odpovedal se miljonu nagrade.

In kar njemu očitajo je da je podjetje bilo uspešno, ker je poceni dobival jedrsko elektriko od države, kar sicer ni res ampak ok…

In druga stvar je ta, da je neodločen, da danes reče tako jutri tako… Jup te dve stvari mu očitajo največ, ko pa konkretno se nič ni narejeno, kar dejansko je problem hehe.

 

In tist cel članek je debilen, že začne debilno s planetom plutonom, zakaj ni in kako na njem velja drugačna, fizika, matematika in logika… Dej če začneš s to debilno primerjavo, se vsaj pozanimaj zakaj pluto ni planet, da ne omenjam kako je tam lahko matematika drugačna. 
In potem cel članek neumna basen primerjava, kako je Golob neodločen in se spreneveda, kar sploh ni nujno slabost, včasih smo v nekaj prepričani in ko nam nekdo dostavi argumente lahko tudi spremenimo mnennje, no razen Janše.

 

Ne bom rekel, da je Golob idealen CEO podjetja država, ker to je bil samo TITO, ampak ga po vsem kar sem napisal zgoraj bom vedno postavil pred Janšo!

 

 

 

 

  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 4
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka
atomic reče pred 1 uro:

 

 

Ker je ista nit sem kar vse 3 quotal.

 

O ekonomiji stari komunisti vemo dve stvari, ni zastonj kosila in pa če tiskaš denar pričakuj inflacijo :)

 

Kdor misli misli, da je Tonin iz svojega žepa plačal zgubljen kamion robe, ali da so Crypto boysi z influencerji skakali po Maldivih zaradi transparentnih poslov države, ali da je Počivalšek prodal dva konja, da je poravnal stroške menjave gospodinjske elastike na skret papirju, kateremu je rekel maska se moti. Ta račune je treba plačat! Kako, je več načinov. En manj bolečih je, da se natisne ogromne količine denarja in folku daješ za nič dela, ker je doma, lahko samo pričakuješ inflacijo, to komunisti vemo, zato sem jo sam odlično vnovčil hehe .

Tako da ja te račune je treba plačat, zdej se išče načine, kako bo to najbolj pošteno. Kot ste sami ugotovili imamo nepremičnine več vredne že za 30%-50%, lepo ane, pa nič nismo naredil za to :)

Hvala bogu imamo srečo ane, tisti brez bodo še težje prišli do nje. Tisti ki jih imajo več so pa še bolj obogateli.

Očitki, da meče Golob denar z lopato, ga žal mora. Plačni sistem v Javni Upravi je v kurcu, kar ni čudno saj ga je Janša uvedel leta 2007. Ob uvedbi je bil za minimalno plačo dovolj 13 razred, danes je to 27. Tako da ja če nimaš magisterija ne pričakuj kaj več od minimalne plače, medtem konimajo starejši zaposleni tudi dvakratnik plače novozaposlenega na istem delovnem mestu. Posledica tega je da je zdravstvo na robu kolapsa, mesicinskih sester ne dobijo, kdo bo to delal za minimalca? Dokler si lep zdrav in mlad ti je vseeno, ko ti otrok naredi samomor (od hcerke sosolc) ker mu nihce ne more pomagat, je pa čas da puško vzameš v roke.
Mogoče sem preveč zašel, ampak plačni sistem je Janševa ekonomija. In da se vrnemo na ekonomijo Janše.

 

Jest ne vem kdo je boljši ekonomist oziroma v tem  primeru kar direktor podjetja država. Je to Janša ali Golob? Koga postaviti za direktorja izmed teh dveh?

Prvi se je izobraževal v podjetju, kateremu je kasneje obrnih hrbet in postal nejgov največji sovražnik, 40 let delovne dobe opravil v javni upravi, je trden in odločen, ne spremeni svojega mnenja, njegovi najožji sodelavci so večkrat, kot sem prej omenil primere oškodovali podjetje (državo), niso odgovarjali čisto nič, drugi ožji njegovi sodelavci so poudarjali da so “davki” neumni,njegov davčni svetovalec (Snežič) pa je dobesedno strokovnjak in se tudi oglašuje kako čim več denarja iz podjetja (država) izvlečt ven, tako da dobesedno oškoduješ podjetje. Prov tisto evo ti kava brez računa in seb v žep.

Janša medtem henga po jahtah ljudi, ki prek zdravstva cuzajo keš ven iz države. Tetka mu nosi denar na račun, a denarja ne zna pojasniti od kje je. 
Janša odličen ekonomist ZASE!

 

Na drugi strani imamo Goloba, izobraževanje, čudežni deček intligenten, da je celo razrede preskakoval, bil Fulbrightov štipendist, diplomiral, magistriral in doktoriral že pri 27ih in to ne na faksu prijatelja Jambreka na evropski pravni fakulteti, ampak na enem težjih faksov.

Ustanovil večmiljinsko podjetje, odpovedal se miljonu nagrade.

In kar njemu očitajo je da je podjetje bilo uspešno, ker je poceni dobival jedrsko elektriko od države, kar sicer ni res ampak ok…

In druga stvar je ta, da je neodločen, da danes reče tako jutri tako… Jup te dve stvari mu očitajo največ, ko pa konkretno se nič ni narejeno, kar dejansko je problem hehe.

 

In tist cel članek je debilen, že začne debilno s planetom plutonom, zakaj ni in kako na njem velja drugačna, fizika, matematika in logika… Dej če začneš s to debilno primerjavo, se vsaj pozanimaj zakaj pluto ni planet, da ne omenjam kako je tam lahko matematika drugačna. 
In potem cel članek neumna basen primerjava, kako je Golob neodločen in se spreneveda, kar sploh ni nujno slabost, včasih smo v nekaj prepričani in ko nam nekdo dostavi argumente lahko tudi spremenimo mnennje, no razen Janše.

 

Ne bom rekel, da je Golob idealen CEO podjetja država, ker to je bil samo TITO, ampak ga po vsem kar sem napisal zgoraj bom vedno postavil pred Janšo!

 

 

 

 

JJ  je mel drugače slovenski Apple samo sta ga  Kučan in globoka država onemogočila da ni nardil ključnega preboja....

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 3 urami:


panoga? Ce prav razumem si nek obrtnik al starejsa gospa, ki gospodinji in neguje al kaj podobnega, al si ta del konteksta spregledal. 
 

 

 

kmjr reče pred 3 urami:


a si bil kdaj v boljsih delih trsta? Ne govorim o starem mestnem jedru ampak postavstrijskem delu mesta. 
 

 

Nepremičnine so relativno poceni (smešno poceni v primerjavi s SLO obalo), plače so višje kot pri nas.

 

Tako si napisal, na to sem odgovoril.

 

Kje pa naj bi bil boljši del Trsta? Namreč do zdej ga še nisem opazil, pa sem vsak teden tam

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 1 minuto:

 

Nepremičnine so relativno poceni (smešno poceni v primerjavi s SLO obalo), plače so višje kot pri nas.

 

Tako si napisal, na to sem odgovoril.

 

Kje pa naj bi bil boljši del Trsta? Namreč do zdej ga še nisem opazil, pa sem vsak teden tam

 

Barkolje al kaj so že, ob morju proti Miramaru. njihova rožna, sam da je brez sociale in študentov, pa tik nad morjem in ob njem

če bi živel v trstu bi bili opciji sam v starem mestnem jedru al pa tam

 

V italiji je povprečna plača okoli 30k eur (letno), v Trstu skoraj 40k eur (30% višja od državnega povprečja). Pri nas je koliko? 16k? Za isto delo pri nas dobi obrtnik/mojster najmanj 2x več na uro ali m2 - glede na kontekst. Dosti jih dela na črno (neuradno so zaposleni, pomagajo :D ) Verjamem, da obstajajo delovna mesta in cele panoge kjer je moč dobiti bolje plačano službo v Ljubljani kot v Trstu. Sam to pač ni standard. 

 

V Primerjavi s kakim Milanom ali Firenzami te zagotovitev ustrezne kakovosti bivanja v Trstu stane mnogo manj časa, denarja in živcev. Je pa Trst periferno mesto za ITA razmere, Ljubljana naprimer pa praktično center malodane vsega iz Slovenije. Še Luka Koper bi bila v Ljubljani, če bi le bilo izvedljivo :D 

 

Z 2 mio eur budgeta za si uredit lajf lahko to v Trstu storiš mnogo bolje kot v Milanu al Torinu :)

 

 

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 8 minutami:

 

Barkolje al kaj so že, ob morju proti Miramaru. njihova rožna, sam da je brez sociale in študentov, pa tik nad morjem in ob njem

če bi živel v trstu bi bili opciji sam v starem mestnem jedru al pa tam

 

V italiji je povprečna plača okoli 30k eur (letno), v Trstu skoraj 40k eur (30% višja od državnega povprečja). Pri nas je koliko? 16k? Za isto delo pri nas dobi obrtnik/mojster najmanj 2x več na uro ali m2 - glede na kontekst. Dosti jih dela na črno (neuradno so zaposleni, pomagajo :D ) Verjamem, da obstajajo delovna mesta in cele panoge kjer je moč dobiti bolje plačano službo v Ljubljani kot v Trstu. Sam to pač ni standard. 

 

V Primerjavi s kakim Milanom ali Firenzami te zagotovitev ustrezne kakovosti bivanja v Trstu stane mnogo manj časa, denarja in živcev. Je pa Trst periferno mesto za ITA razmere, Ljubljana naprimer pa praktično center malodane vsega iz Slovenije. Še Luka Koper bi bila v Ljubljani, če bi le bilo izvedljivo :D 

 

Z 2 mio eur budgeta za si uredit lajf lahko to v Trstu storiš mnogo bolje kot v Milanu al Torinu :)

 

 

Aha, tam sem bil ubistvu pred pol leta, ko smo se šli prijavit na regato. Lepše kot kakšen drugi del ja, ampak še vedno nič posebnega.

 

Google pravi tako:

 

What is average wage in Italy? Average Wages in Italy increased to 2475 EUR/ Month (2659.86 USD/Month) in 2021. The maximum rate of average wage for employees was 2502 EUR/ Month and minimum was 1176 EUR/ Month.

 

What is average wage in Slovenia? Average Wages in Slovenia decreased to 2159 EUR/Month (2320.657 USD/Month) in December 2022. The maximum rate of average wage for employees was 2028 EUR/Month and minimum was 1097 EUR/Month. Data published Monthly by Statistical Office.

 

Ne pozabi, da v Italiji potni stroški niso povrnjeni. Tko da razlika ni taka, kot si misliš.

 

Kot pravim, višje plače so za nižje kvalificirana dela, slabše pa za službe z višjo dodano vrednostjo.

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 17 minutami:

What is average wage in Slovenia? Average Wages in Slovenia decreased to 2159 EUR/Month (2320.657 USD/Month) in December 2022. The maximum rate of average wage for employees was 2028 EUR/Month and minimum was 1097 EUR/Month. Data published Monthly by Statistical Office

 

od oka sem sklepal, da je pri nas povprečna plača okoli 1300 neto

surs pritrjuje tvoji cifri (povprečna bruto plača)  to je še vedno samo 25k proti 37k v trstu 

 

s tem da ti od ita bruto plače ostane več kot od naše :) 

 

 

 

 

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 20 minutami:

Kot pravim, višje plače so za nižje kvalificirana dela, slabše pa za službe z višjo dodano vrednostjo.

 

Čisto možno. Razen zamejcev v akademski sferi ne poznam nikogar iz Italije, ki bi šel delat k nam, obratno pa veliko ljudi. Primarni razlog je plača. :) 

 

To botruje čudnemu fenomenu na Obali - če potrebuješ mojstra ali obrtnika, da nekaj bolj zahtevnega uredi ali izdela, imaš na voljo same kekce, ker so tisti resni vsi orientirani na Trst in tamkajšnje tržišče, pri nas bolj ali manj ostanejo tisti, ki se jim ne ljubi delat in tisti, ki niso dovolj vešči, da bi fušali po Trstu :D 

 

 

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 43 minutami:

od oka sem sklepal, da je pri nas povprečna plača okoli 1300 neto

surs pritrjuje tvoji cifri (povprečna bruto plača)  to je še vedno samo 25k proti 37k v trstu 

 

s tem da ti od ita bruto plače ostane več kot od naše :)

finančna uprava pravi:
Povprečna plača za leto 2022 je znašala 2.023,92 EUR bruto oz. 1.318,64 EUR neto

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
atomic reče pred 2 urama:

 

 

Ker je ista nit sem kar vse 3 quotal.

 

O ekonomiji stari komunisti vemo dve stvari, ni zastonj kosila in pa če tiskaš denar pričakuj inflacijo :)

 

Kdor misli misli, da je Tonin iz svojega žepa plačal zgubljen kamion robe, ali da so Crypto boysi z influencerji skakali po Maldivih zaradi transparentnih poslov države, ali da je Počivalšek prodal dva konja, da je poravnal stroške menjave gospodinjske elastike na skret papirju, kateremu je rekel maska se moti. Ta račune je treba plačat! Kako, je več načinov. En manj bolečih je, da se natisne ogromne količine denarja in folku daješ za nič dela, ker je doma, lahko samo pričakuješ inflacijo, to komunisti vemo, zato sem jo sam odlično vnovčil hehe .

Tako da ja te račune je treba plačat, zdej se išče načine, kako bo to najbolj pošteno. Kot ste sami ugotovili imamo nepremičnine več vredne že za 30%-50%, lepo ane, pa nič nismo naredil za to :)

Hvala bogu imamo srečo ane, tisti brez bodo še težje prišli do nje. Tisti ki jih imajo več so pa še bolj obogateli.

Očitki, da meče Golob denar z lopato, ga žal mora. Plačni sistem v Javni Upravi je v kurcu, kar ni čudno saj ga je Janša uvedel leta 2007. Ob uvedbi je bil za minimalno plačo dovolj 13 razred, danes je to 27. Tako da ja če nimaš magisterija ne pričakuj kaj več od minimalne plače, medtem konimajo starejši zaposleni tudi dvakratnik plače novozaposlenega na istem delovnem mestu. Posledica tega je da je zdravstvo na robu kolapsa, mesicinskih sester ne dobijo, kdo bo to delal za minimalca? Dokler si lep zdrav in mlad ti je vseeno, ko ti otrok naredi samomor (od hcerke sosolc) ker mu nihce ne more pomagat, je pa čas da puško vzameš v roke.
Mogoče sem preveč zašel, ampak plačni sistem je Janševa ekonomija. In da se vrnemo na ekonomijo Janše.

 

Jest ne vem kdo je boljši ekonomist oziroma v tem  primeru kar direktor podjetja država. Je to Janša ali Golob? Koga postaviti za direktorja izmed teh dveh?

Prvi se je izobraževal v podjetju, kateremu je kasneje obrnih hrbet in postal nejgov največji sovražnik, 40 let delovne dobe opravil v javni upravi, je trden in odločen, ne spremeni svojega mnenja, njegovi najožji sodelavci so večkrat, kot sem prej omenil primere oškodovali podjetje (državo), niso odgovarjali čisto nič, drugi ožji njegovi sodelavci so poudarjali da so “davki” neumni,njegov davčni svetovalec (Snežič) pa je dobesedno strokovnjak in se tudi oglašuje kako čim več denarja iz podjetja (država) izvlečt ven, tako da dobesedno oškoduješ podjetje. Prov tisto evo ti kava brez računa in seb v žep.

Janša medtem henga po jahtah ljudi, ki prek zdravstva cuzajo keš ven iz države. Tetka mu nosi denar na račun, a denarja ne zna pojasniti od kje je. 
Janša odličen ekonomist ZASE!

 

Na drugi strani imamo Goloba, izobraževanje, čudežni deček intligenten, da je celo razrede preskakoval, bil Fulbrightov štipendist, diplomiral, magistriral in doktoriral že pri 27ih in to ne na faksu prijatelja Jambreka na evropski pravni fakulteti, ampak na enem težjih faksov.

Ustanovil večmiljinsko podjetje, odpovedal se miljonu nagrade.

In kar njemu očitajo je da je podjetje bilo uspešno, ker je poceni dobival jedrsko elektriko od države, kar sicer ni res ampak ok…

In druga stvar je ta, da je neodločen, da danes reče tako jutri tako… Jup te dve stvari mu očitajo največ, ko pa konkretno se nič ni narejeno, kar dejansko je problem hehe.

 

In tist cel članek je debilen, že začne debilno s planetom plutonom, zakaj ni in kako na njem velja drugačna, fizika, matematika in logika… Dej če začneš s to debilno primerjavo, se vsaj pozanimaj zakaj pluto ni planet, da ne omenjam kako je tam lahko matematika drugačna. 
In potem cel članek neumna basen primerjava, kako je Golob neodločen in se spreneveda, kar sploh ni nujno slabost, včasih smo v nekaj prepričani in ko nam nekdo dostavi argumente lahko tudi spremenimo mnennje, no razen Janše.

 

Ne bom rekel, da je Golob idealen CEO podjetja država, ker to je bil samo TITO, ampak ga po vsem kar sem napisal zgoraj bom vedno postavil pred Janšo!

 

Tole v bald je tisto, o čimer Šušteršič piše. Ostalo je bolj offtopic ko slike belskih kurcev v Black Panther: Wakanda threadu.

 

Ja, obračanje po vetru, spreminjanje smeri za 180 stopinj in posledično kazanje, da nimaš pojma in da je vse na prvo žogo, je jebeno MEGA PROBLEMATIČNO. Nikakor ni tako nedolžno, kot ti opisuješ. Kaže na dva huda problema, ki  sta se pokazal zdej po nekje 3/4 leta, enega ima Golob, drugega pa cela vlada.

 

Golobov problem je, da je ko neki križanec med slovenskim CEO-tom in Trumpom. Ko ima okrog sebe folk, se čuti dolžnega, da nekaj naredi oz nekaj pove, kaj se bo naredilo - tudi če je popolnoma ad hoc in nedorečeno z ostalimi deležniki in partnerji. Ko začuti, da ga nosi nek moment, pade v situacijo in reče / naredi nekaj, kar se mu zdi takrat kul. Tko ko takrat ko je govoril sodnikom, preveč padev v feel-good mood in iz riti potegnil tistih legendarnih 600 € povišice za vse sodnike... vsi dejansko pristojni za to so pa samo looka spustili, wat da fak :D Pa se ful ful strinjam s tem, da je sodstvo podplačano, ampak NE MOREŠ TKO DELAT kot jebeni premier vlade. Oziroma lahko, samo boš izpadel totalno neprofesionalno / balkansko. In to dela model skoz. Imajo neki uvodni meet za zdravstveno reformo - dec po sestanku direkt pred medije in razlagat na polno, kaj in kako, s tem da ni tko 1% nobenemu jasno, kaj bodo delali. Še zdaj, po koliko, treh mesecih?, ni znan 1% zdravstvene reforme, samo da bo. Samo zato, ker se kot šefe čuti dolžnega pokazat, da oni pa delajo. Enako zdaj z davčno reformo. Tistim siromakom iz MF-ja ni pol kurca jasno, kje bodo dobili keš oz v kero smer bi sploh radi. Sanja se jim ne. Golob pa spet na polno pred medije, obdavčili bomo ovo ono onako. Dej UMIRI SE, malo zadihi model. Z bolj sposobnimi ljudmi bi zadeva trajala mesece, da bi imel neke konkretne rezultate, nihče ne pričakuje da bodo s temi reveži ki so zdej v vladi, zadevo rešili čez noč. Ampak ne, naredili bomo to to to in to, aja se res, zdej smo pa mal izračunali in iz tega ne bo nič. Pa isto s tistimi 3000 stanovanji. In ta bullshit balkanski vibe, ki ga jaz osebno res ne prenesem, pikast ratam ko slišim to nabijanje, se potem širi navzdol po vseh.

 

In potem pridemo do drugega problema. Trenutna vlada in folk okrog nje nima pojma. Sanja se jim ne o njihovih področjih - z izjemo mogoče Loredana in njegove ekipe v ministrstvu za zdravje. Verjamem da je to dosti posledica tega, da je Svoboda nastala dosti ad hoc in da so fantje / dekleta iz vseh vetrov, samo sori, tole je pod vsako kritiko. Bereš o reformi šolstva - nič od nič, neke kisle floskule a la digitalizacija. A visoko šolstvo tako v pizdi, da sem vesel, če nam na razgovor pride študent komunikologije, ki ve kaj je "ciljna skupina". Finančno ministrstvo - ajme Bože. Ministrstvo za gospodarstvo - še bolj ajme Bože. Edini, ki so jim stvari jasne in ki vedo, kaj hočejo, so faking Levica - s tem da oni navadno hočejo stvari, ki so meni, hmm, rahlo sporne :D  In ta kombo ubija. Neuk folk, ki se ga pasivno sili, da mnogo prehitro suva ven neke rešitve in predvidene rezultate, a v resnici bi moral sedeti za klopjo in vsaj eno leto 16 ur na dan brati o svojem resorju. In ti ljudje vodijo jebeno državo. In planirajo brutalne reforme, ki se nas tičejo vseh in ki nas bodo zaznamovala za kako desetletje.

 

Jaz nimam nobenih problemov z Golobom iz vidika ideologije, kulturkampfa, tudi mu komot oprostim, da je totalen ego, da ne prenese kritike in da je agresiven ko svinja (to sem itak opazil že med soočenji). Kar pa je moj problem je pa to, da se čedalje bolj kaže kot totalen populist (oz nekakšna "CEO" verzija populista) in da si je okrog sebe navabil totalen basla rhymes kader.

  • Račka +1 3
  • Na jagodo +1 2
Povezava do prispevka
atomic reče pred 3 urami:

 

 

Ker je ista nit sem kar vse 3 quotal.

 

O ekonomiji stari komunisti vemo dve stvari, ni zastonj kosila in pa če tiskaš denar pričakuj inflacijo :)

 

Kdor misli misli, da je Tonin iz svojega žepa plačal zgubljen kamion robe, ali da so Crypto boysi z influencerji skakali po Maldivih zaradi transparentnih poslov države, ali da je Počivalšek prodal dva konja, da je poravnal stroške menjave gospodinjske elastike na skret papirju, kateremu je rekel maska se moti. Ta račune je treba plačat! Kako, je več načinov. En manj bolečih je, da se natisne ogromne količine denarja in folku daješ za nič dela, ker je doma, lahko samo pričakuješ inflacijo, to komunisti vemo, zato sem jo sam odlično vnovčil hehe .

Tako da ja te račune je treba plačat, zdej se išče načine, kako bo to najbolj pošteno. Kot ste sami ugotovili imamo nepremičnine več vredne že za 30%-50%, lepo ane, pa nič nismo naredil za to :)

Hvala bogu imamo srečo ane, tisti brez bodo še težje prišli do nje. Tisti ki jih imajo več so pa še bolj obogateli.

Očitki, da meče Golob denar z lopato, ga žal mora. Plačni sistem v Javni Upravi je v kurcu, kar ni čudno saj ga je Janša uvedel leta 2007. Ob uvedbi je bil za minimalno plačo dovolj 13 razred, danes je to 27. Tako da ja če nimaš magisterija ne pričakuj kaj več od minimalne plače, medtem konimajo starejši zaposleni tudi dvakratnik plače novozaposlenega na istem delovnem mestu. Posledica tega je da je zdravstvo na robu kolapsa, mesicinskih sester ne dobijo, kdo bo to delal za minimalca? Dokler si lep zdrav in mlad ti je vseeno, ko ti otrok naredi samomor (od hcerke sosolc) ker mu nihce ne more pomagat, je pa čas da puško vzameš v roke.
Mogoče sem preveč zašel, ampak plačni sistem je Janševa ekonomija. In da se vrnemo na ekonomijo Janše.

 

Jest ne vem kdo je boljši ekonomist oziroma v tem  primeru kar direktor podjetja država. Je to Janša ali Golob? Koga postaviti za direktorja izmed teh dveh?

Prvi se je izobraževal v podjetju, kateremu je kasneje obrnih hrbet in postal nejgov največji sovražnik, 40 let delovne dobe opravil v javni upravi, je trden in odločen, ne spremeni svojega mnenja, njegovi najožji sodelavci so večkrat, kot sem prej omenil primere oškodovali podjetje (državo), niso odgovarjali čisto nič, drugi ožji njegovi sodelavci so poudarjali da so “davki” neumni,njegov davčni svetovalec (Snežič) pa je dobesedno strokovnjak in se tudi oglašuje kako čim več denarja iz podjetja (država) izvlečt ven, tako da dobesedno oškoduješ podjetje. Prov tisto evo ti kava brez računa in seb v žep.

Janša medtem henga po jahtah ljudi, ki prek zdravstva cuzajo keš ven iz države. Tetka mu nosi denar na račun, a denarja ne zna pojasniti od kje je. 
Janša odličen ekonomist ZASE!

 

Na drugi strani imamo Goloba, izobraževanje, čudežni deček intligenten, da je celo razrede preskakoval, bil Fulbrightov štipendist, diplomiral, magistriral in doktoriral že pri 27ih in to ne na faksu prijatelja Jambreka na evropski pravni fakulteti, ampak na enem težjih faksov.

Ustanovil večmiljinsko podjetje, odpovedal se miljonu nagrade.

In kar njemu očitajo je da je podjetje bilo uspešno, ker je poceni dobival jedrsko elektriko od države, kar sicer ni res ampak ok…

In druga stvar je ta, da je neodločen, da danes reče tako jutri tako… Jup te dve stvari mu očitajo največ, ko pa konkretno se nič ni narejeno, kar dejansko je problem hehe.

 

In tist cel članek je debilen, že začne debilno s planetom plutonom, zakaj ni in kako na njem velja drugačna, fizika, matematika in logika… Dej če začneš s to debilno primerjavo, se vsaj pozanimaj zakaj pluto ni planet, da ne omenjam kako je tam lahko matematika drugačna. 
In potem cel članek neumna basen primerjava, kako je Golob neodločen in se spreneveda, kar sploh ni nujno slabost, včasih smo v nekaj prepričani in ko nam nekdo dostavi argumente lahko tudi spremenimo mnennje, no razen Janše.

 

Ne bom rekel, da je Golob idealen CEO podjetja država, ker to je bil samo TITO, ampak ga po vsem kar sem napisal zgoraj bom vedno postavil pred Janšo!

 

Bravo tovariš Atomic. To je odkrito in resnično povedano.

 

Sem šel prav pobožat staro zaprašeno rdečo knjižico pred spanjem.

 

@Galko, če bi želeli, da se politiki znajdejo s prve v svoji vlogi in točnejo vejo kaj in kako treba delati... potem bi (saj smo večino časa imeli) ene in site politike še skoraj od osamosvojitve. Lahko spodimo nove in pokličemo Pahorja spet nazaj, pa Rupla, Bavčarja,... in garnituro, ki je še sedaj v parlamentu (ne pa v vladi). Ti stari izkušeni mački ti bodo vsaj kazali, da vejo s čim se spopadajo in te vrteli okoli prsta še 15x bolj.

uredilo bitje tomazek
  • Trol 1
  • Groot, ki sir je 1
  • Ne me jebat 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...