Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

To so tvoji Mr.Cerar and co. zajebali. 

JJ je bil proti bikozzz jj. Se prav spomnim: zemlja, hrana, gozdićek ono ovo ipd. A rasel je oves in koruza za živali.

 

 

No jaz sem vedno podpiral tak ukrep in ga bi tudi danes, pač to se dogaja v dinamičenm okolju. Cerajeva vlada je to dobro izpeljala.

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka

Mah ja dobro, da takih neprspektivnih tovarn ni v Sloveniji. 

 

Navedek

Ineos, the company founded and run by the British billionaire Sir Jim Ratcliffe, will build an electric version of its new Grenadier off-road vehicle in Austria.

The electric version of the 4x4 will be developed with the Canadian car parts manufacturer Magna and production is scheduled to start in 2026.

 

The decision means that the UK has missed out on building a second Ineos vehicle, after Ratcliffe, a vocal Brexit backer who is resident in Monaco for tax purposes, chose a French factory for the original Grenadier.

 

Povezava do prispevka
ana reče pred 4 urami:

Kaj pa je 120 evro na leto nekomu, ki že sedaj nima dovolj za čez mesec. A jim ni jasno, da je to dobro zanje. 

zato rabimo socialno kapico in nižjo obdavčitev najvišjih razredov, lp SDS/NSI

 

kot da vas kaj brigajo reveži

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
Brenta reče pred 1 uro:

Itak da jih brigajo. Lej kaksno dramo zganjajo ob cifri 1% pri 10% LETNI inflaciji :avadodo:

 

Pa skos bolj mi izgleda, da je ana budijev ae. Če ne pa vsaj shared acc.

Maksi in Tomažek se strinjata s tabo. Sem imela malo boljše mnenje o tebi kot to, da spadaš v družbo modela, ki verjetno živi pri mamici, ki jo kot vsako drugo žensko prezira, in nekoga, katerega edini smisla življenja je trollanje SDSovcev na FB. Zakon sam po sebi je bil kolikor sem videla raztrgan od vseh razen strokovnjakov v Levici. 

 

Imaš pa prav glede inflacije, več denarja se ljudem odvzame, nižja bo inflacija. Seveda je pa težko razumeti nekaterim, da je ob 10% inflaciji vsak dodaten procent toliko bolj boleč. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 35 minutami:

Dajte škrtuhi delavcem 1% več plače in jih rešite pred gotovo lakoto! :D

 

Ena piksna kaviarja na mesec manj pokrije to razliko kar nekaj delavcem. Za več pro tipsov kako izboljšati položaj delavca v firmi pa lahko ZS. 

glej ga optimista, naši podjetniki takole razmišljajo

 

Obrtniki in podjetniki proti možnosti uvedbe 30-urnem delovnega tedna in obvezni božičnici
 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 42 minutami:

Dajte škrtuhi delavcem 1% več plače in jih rešite pred gotovo lakoto! :D

 

Ena piksna kaviarja na mesec manj pokrije to razliko kar nekaj delavcem. 

Ne bi vedela kakšna je cena kavijarja ali da se prodaja v piksnah.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 11 minutami:

 

Jaz tudi ne, Andrejus je enkrat limal neke piksne kaviarja. 

Kako potem veš, da bi piksna kavjarja rešila problem 1%.

 

In btw 2% boste lepo dajal, 1% delavec in 1% delodajalec, namesto za plaćo bo šlo za levico. Pol la še za dodat o zdravstveno....ho jo ho 35€ ne zadostuje več. 

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka
BuDi reče pred 10 urami:

Vlada končno zapira največje lopove v slovenskem gospodarstvu!!!

a81f8ddac1bd3e803ab5-zoran-in-jure-janko

 

Dajmo jim čas. Janša je rabil tri mandate preden jih je zaprl.

Žal samo na občine.

 

 

Brenta reče pred 7 urami:

Pa skos bolj mi izgleda, da je ana budijev ae. Če ne pa vsaj shared acc.

 

Budiju ni cilj razpravljati ampak repostati tuje tvite. Če se izkažejo za neumnost ali pa neresnico, ne izgublja časa z zagovarjanjem, ampak gre lepo naprej na naslednjega. 

Ana ti v taki situaciji uvali par mimogredejev pa fun irish factov, dokler ne pozabiš o čemu je bilo govora. 

Budi > Ana.

Povezava do prispevka

Evo, RTV SLO pravi, da je eno leto od nove vlade. Mnenja po tem času? 

 

Meni največji plusi: dejansko "socialno državo" jemljejo precej resno, sem pričakoval bolj desen pristop na tem področju, boljša podpora kulturi, nekatere reforme dobro zamišljene (koncept, izvedbe itak še ni), za nekaj grešk a la obljubljanje povišanja sodnikom so se opravičili, torej je bolj zdrav odnos od prejšnje nezmotljive od boga na zemljo poslane vlade, stranka, ki sem jo volil, še ni bila odkrita s prsti v marmeladi, tako da to je most def plus :D ... 

 

Največji minusi: ramblanje o velikih odločitvah in obljubljanje nekih cifer brez dialoga, drkanje z Janšo o spomenskih dnevih in podobnih neumnosti, nobenih realnih in v celoti zastavljenih reform, nadaljuje se zaposlovanje po vezah (pač področje, ki ga službeno poznam, ergo kultura znanost etc., so kar hitro zafilali razni bratranci in bivši partnerji ministrov/ministric, res pa je, da pretežno imajo vsaj kvalifikacije), slaba podpora znanosti in akademiji, razni džouki od ministrov ...

 

All in all nekje tam 4-5/10 zaenkrat, zadnje tedne se malo izboljšuje, pred tem se je res videlo, da gre za politične kekce brez izkušenj. Janša bi v tem času imel pripravljene 1000-stranske dokumente reform in časovnice. Sicer bi le-ti vodili državo v potop, ampak vsaj imel bi jih pripravljene, al neki. Pomoje se da izboljšat situacijo, nisem pa več ziher, katero stranko bi volil, če bi bile čez en mesec volitve 

  • Račka +1 1
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
Chenier reče pred 2 urama:

Evo, RTV SLO pravi, da je eno leto od nove vlade. Mnenja po tem času? 

 

Meni največji plusi: dejansko "socialno državo" jemljejo precej resno, sem pričakoval bolj desen pristop na tem področju, boljša podpora kulturi, nekatere reforme dobro zamišljene (koncept, izvedbe itak še ni), za nekaj grešk a la obljubljanje povišanja sodnikom so se opravičili, torej je bolj zdrav odnos od prejšnje nezmotljive od boga na zemljo poslane vlade, stranka, ki sem jo volil, še ni bila odkrita s prsti v marmeladi, tako da to je most def plus :D ... 

 

Največji minusi: ramblanje o velikih odločitvah in obljubljanje nekih cifer brez dialoga, drkanje z Janšo o spomenskih dnevih in podobnih neumnosti, nobenih realnih in v celoti zastavljenih reform, nadaljuje se zaposlovanje po vezah (pač področje, ki ga službeno poznam, ergo kultura znanost etc., so kar hitro zafilali razni bratranci in bivši partnerji ministrov/ministric, res pa je, da pretežno imajo vsaj kvalifikacije), slaba podpora znanosti in akademiji, razni džouki od ministrov ...

 

All in all nekje tam 4-5/10 zaenkrat, zadnje tedne se malo izboljšuje, pred tem se je res videlo, da gre za politične kekce brez izkušenj. Janša bi v tem času imel pripravljene 1000-stranske dokumente reform in časovnice. Sicer bi le-ti vodili državo v potop, ampak vsaj imel bi jih pripravljene, al neki. Pomoje se da izboljšat situacijo, nisem pa več ziher, katero stranko bi volil, če bi bile čez en mesec volitve 

 

Tldr... Je kar res, ja. Vedno bolj trgajo gate! Seveda se je videlo, da nimajo izkušenj, je pa zato lepo spremljati izboljšave in vedeti, da lahko pričakujemo vedno boljše ukrepe. Stara garda politike vedno deluje po istem naučenem principu, oni pa se bodo le navadili na nek nov sistem in ga izpilili v nulo. Pravzaprav je dobro, da obstaja Janša, ker jim to zagotavlja še nadaljnje mandate, ko bodo lahko maksimalno izkoristili svoj potencial in do takrat pridobljene izkušnje. Nekaj hudega bi se moralo zgoditi, da vse razpade vmes, vedno pa obstaja možnost. Če Janša recimo kap rukne ali kaj podobnega in vajeti SDS-a prevzame kdo od ne-osovraženi iz preteklosti, bi znale desne stranke nekoliko pomešati štrene na političnem odru, ampak je za to vseeno precej malo šans zaenkrat. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...