Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

BotoxPutler reče pred 51 minutami:

Obdavcenje nepremicnin je nekaj normalnega in ima vecina drzav.

 

Je pa to ponavadi nek flat % in ni odvisen od dohodkov. Ce bi bil je to retardirano.

To bi bil potem samo davek na plače z drugačnim nazivom. 

Povezava do prispevka
BotoxPutler reče pred 12 urami:

Obdavcenje nepremicnin je nekaj normalnega in ima vecina drzav.

 

Je pa to ponavadi nek flat % in ni odvisen od dohodkov. Ce bi bil je to retardirano.

 

Pri takem % ti država v 50 letih pokrade pol nepremičnine, meni to nikakor ni normalno glede na to, da si najprej plačal davek na plačo, davek na material, davek pri nakupu itd. Za druge, tretje, četrte nepremičnine bi to še nekako razumel saj gre za luksuz, za tisto v kateri živiš pa nikakor. 

uredilo bitje reder
Povezava do prispevka
reder reče pred 1 uro:

 

Pri takem % ti država v 50 letih pokrade pol nepremičnine, meni to nikakor ni normalno glede na to, da si najprej plačal davek na plačo, davek na material, davek pri nakupu itd. Za druge, tretje, četrte nepremičnine bi to še nekako razumel saj gre za luksuz, za tisto v kateri živiš pa nikakor. 

Davek na nepremičnine je normalna zadeva. Navsezadnje mora drzava vzdrževati vso infrastrukturo okoli tvoje hiše. Samo je pa čista bedarija vezat ta davek na kakršne koli druge prihodke kot na vrednost nepremičnine.

Povezava do prispevka

Odvisno kako to gledaš. Sam smatram, da infrastrukturo več kot dovolj plačujem že iz drugih davkov. Razumem logiko ampak se mi zdi 1% ogromno glede na to, da že vsaka luknja stane 200k €, torej bi vsak tak plačeval po 2000€ davka kar pa nikakor ni malo. Se že ve iz kje bodo potegnili ocenjeno vrednost nepremičnin?

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 3 minutami:

Naj država že enkrat normalno uredi zakonodajo glede dela od doma. Delo od doma je realno prihodnost, potegnit tole iz korone je idealna priložnost, ne pa vračat ljudi v službo, ki so očitno jo lahko funkcionalno dve leti opravljali od doma

Ljudje so prepričljivo dali mandat da vlada dela po svoje. Kaj se imaš zdaj za usajat.

  • Na jagodo +1 2
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
Hernier reče pred 19 minutami:

Naj država že enkrat normalno uredi zakonodajo glede dela od doma. Delo od doma je realno prihodnost, potegnit tole iz korone je idealna priložnost, ne pa vračat ljudi v službo, ki so očitno jo lahko funkcionalno dve leti opravljali od doma

kot da je problem v zakonodaji in ne v interesu delodajalcev

Povezava do prispevka
ana reče pred 2 urama:

Davek na nepremičnine je normalna zadeva. Navsezadnje mora drzava vzdrževati vso infrastrukturo okoli tvoje hiše. Samo je pa čista bedarija vezat ta davek na kakršne koli druge prihodke kot na vrednost nepremičnine.

 

Prvo plačuješ davek na (nepozidano) zemljišče, ki tako ali tako ne obremenjuje ničesar. Pol ko začneš zidat plačaš deset jurjev komunalnega prispeveka, pa takse za priklope, itd. Pol z lastnim dnarjem nabaviš material, sezidaš bajto, davke od prihodkov itak skoz plačuješ. Ko enkrat živiš v bajti maš položnce od komunale in vsega šita. In pol je pa normaln da ti upalijo še davk sam zato ker tam živiš in že tkoaltko plačuješ vse davke in dajatve od colnge, ki naj bi bili namenjeni prou vzdrževanju infrastrukture tam kjer živim. Razen če so dajatve od moje plače namenjeni flikanju ceste v spodnjem dupleku, pol pa logično da morm plačat še davk na nepremičnino, da fuknejo asfalt še po cest pred mojo bajto.

Povezava do prispevka

Smiselna uredite je nekaj minimalnega za nepremičnino v kateri živiš (tako kot imamo zdaj), in potem proporcionalno višji davki za vsako naslednjo nepremičnino - ker dejstvo je, da imamo ogromno horderjev stanovanj, ki jih potem ali imajo, oddajajo itd.

 

In te je treba omejiti, ker odžirajo stanovanja tistim, ki jih potrebujejo, od njih pa država nima čisto nič. Nič ne ustvarjajo, nič ne prinašajo v državno blaginjo. Zato je v interesu države, da omeji kopičenje stanovanj v rokah nekaterih posameznikov. 

 

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka

Točno tako, tudi sam nimam nič proti, če se bolj obdavči dodatne nepremičnine, ker gre za luskuz in naložbe, primarne pa nikakor oz. največ tako kot je sedaj. Sploh pa je kretenski predlog, da bi se obdavčilo po kvadraturi kar bi za marsikaterega penzionerja pomenilo, da bo v še hujši revščini oz. bo izgubil nepremičnino za katero si je celo življenje trgal od ust. Imamo ogromno velikih hiš v katerih ne živijo bogataši. 

Povezava do prispevka
Feget reče pred 10 minutami:

ker dejstvo je, da imamo ogromno horderjev stanovanj, ki jih potem ali imajo, oddajajo itd.

A je dejstvo? ali "vsi vejo" ?
Dejstvo je da je edini resni horder država, ki ima stotine praznih stanovanj (kar pomeni da bomo nove davke plačevali vsi mi v kroženju.... državi, da bo dajala za davke državi)... da je pa drugih "ogromno" so pa pravljice. Podobno kot so pred nedavnim "ugotovili" da dejansko nimamo veliko takih ki bi imeli visoke plače in da od vseh skupaj dobimo za burek.

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka

Ja, vsi vejo. Praktično vsak katerega poznam, da ima malo več denarja, ima v lasti več nepremičnin. Prva naloža povprečnega Slovenca, ki se nakoplje nekaj denarja je stanovanje. Je pa res, da jim je težko zameriti, če omenjena stanovanja ostajajo prazna in jih ne oddajajo, saj zakonodaja veliko preveč ščiti najemojemalce. Če bi lastnik lahko na cesto postavil najemojemalca en dan po neplačani najemnini oz. kakršnikoli kršitvi pogodbe, bi bilo tudi stanovanj za najem precej več. Marsikdo, ki mu tistih par sto € ne pomeni veliko ima stanovanje raje prazno kot pa da se mora jebati z neodgovornimi najemniki. 

uredilo bitje reder
Povezava do prispevka
reder reče pred 21 minutami:

Ja, vsi vejo. Praktično vsak katerega poznam, da ima malo več denarja, ima v lasti več nepremičnin.

Statistike pa nimaš. Kot na SloTechu, kjer vsi in njihovi kolegi tolčejo po 10000+ plače... In horderji z ogromno stanovanj ne pomeni dva-tri, od tega enega podedovanega po stari mami.

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
BuDi reče pred 25 minutami:

A je dejstvo? ali "vsi vejo" ?
Dejstvo je da je edini resni horder država, ki ima stotine praznih stanovanj (kar pomeni da bomo nove davke plačevali vsi mi v kroženju.... državi, da bo dajala za davke državi)... da je pa drugih "ogromno" so pa pravljice. Podobno kot so pred nedavnim "ugotovili" da dejansko nimamo veliko takih ki bi imeli visoke plače in da od vseh skupaj dobimo za burek.

 

Vse novogranje v Ljubljani so razprodane še preden so zgrajene. Ko dejansko so zgrajene, vidiš tam še po par mesec kako je več kot polovica stavbe prazna. Podobno se je začelo dogajati v Mariboru.

 

Tako da zelo zelo dvomim, da vsa ta stanovanja kupujejo tisti, ki bodo res živeli v njih.

 

Sicer pa kaj se sekiraš, če teh horderjev v Sloveniji ni, potem ne bo nihče prizadet in imamo super stanovanjsko davčno zakonodajo :) 

 

 

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka

Jaz trdim da imamo nekaj ljudi z nekaj 10 stanovanji, in precej ljudmi z 2-3 nepremičninami. To ne pomeni imamo ogromno horderjev stanovanj.
Kot ne pomeni da nimamo bogatih, če imamo uradno nekaj čez 1000 ljudi (mislim da 1200) z "visoko plačo", od 915.400 zaposlenih (in povprečni neto plači 1290 eur)

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
BuDi reče pred 4 minutami:

Statistike pa nimaš. Kot na SloTechu, kjer vsi in njihovi kolegi tolčejo po 10000+ plače... In horderji z ogromno stanovanj ne pomeni dva-tri, od tega enega podedovanega po stari mami.

 

BuDi reče Pravkar:

Jaz trdim da imamo nekaj ljudi z nekaj 10 stanovanji, in precej ljudmi d 2-3 nepremičninami. To ne pomeni imamo ogromno horderjev stanovanj.

 

OK potem je bil problem le v drugačnem razumevanju. Jaz sem govoril o ljudeh, ki imajo več kot 1 ali 2 stanovanji, ne da imamo ogromno ljudi z 10+ stanovanji. Itak pa statistike nimamo, so le ugibanja ampak se načeloma strinjam s tabo. Mislim, da je ogromno ljudi z 3-4-5 nepremičninami. Ala hiša, vikend in po dva stanovanja za otroke ko odrastejo. Marsikdo od njih bi ob primerni zakonodaji dal ta stanovanja v najem pa jih ne da zaradi potencialnih problemov, ko ne smeš s svojim stanovanjem delati kar želiš tudi ko najemnik krši pogodbo. 

 

 

Povezava do prispevka

A pa se je Golob kdaj izjasnil kako točno misli zaračunati ta davek? Bo veljal za primarno nepremičnino? Bo glede na vrednost ali kvadraturo? Iz kje bo dobil vrednost na podlagi katerega se bo računal davek? 

 

Se pa zagotovo pripravlja, saj ima 24ur vsakodnevno članke kako smo lahko veseli, da nam bo država še več kradla. 

Povezava do prispevka

Največja svinarija je itak, da na trgu tekmujejo še podjetja, ki kupujejo nove gradnje brez davka (ker si ga lahko odvedejo). Torej plačajo bistveno nižjo ceno od fizične osebe, pri čemer je ta fizična oseba že itak da je prišla do denarja plačala svinjsko veliko davka, gospodarska družba pa ni plačala še nič davka, potem ti pa še kupi novo stanovanje 22% ceneje.

Povezava do prispevka
reder reče pred 11 urami:

 

Pri takem % ti država v 50 letih pokrade pol nepremičnine, meni to nikakor ni normalno glede na to, da si najprej plačal davek na plačo, davek na material, davek pri nakupu itd. Za druge, tretje, četrte nepremičnine bi to še nekako razumel saj gre za luksuz, za tisto v kateri živiš pa nikakor. 

kaksen %?

 

Ti pa v "low cost" Texasu drzava vsako leto "pokrade" 2.275% nepremicnine.

 

  

HellAngel reče pred 7 urami:

 

Prvo plačuješ davek na (nepozidano) zemljišče, ki tako ali tako ne obremenjuje ničesar. Pol ko začneš zidat plačaš deset jurjev komunalnega prispeveka, pa takse za priklope, itd. Pol z lastnim dnarjem nabaviš material, sezidaš bajto, davke od prihodkov itak skoz plačuješ. Ko enkrat živiš v bajti maš položnce od komunale in vsega šita. In pol je pa normaln da ti upalijo še davk sam zato ker tam živiš in že tkoaltko plačuješ vse davke in dajatve od colnge, ki naj bi bili namenjeni prou vzdrževanju infrastrukture tam kjer živim. Razen če so dajatve od moje plače namenjeni flikanju ceste v spodnjem dupleku, pol pa logično da morm plačat še davk na nepremičnino, da fuknejo asfalt še po cest pred mojo bajto.

ker infrastruktura (kanalizacija, ceste,...) je zastonj?

 

Najbolj logicen je land value tax

uredilo bitje BotoxPutler
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...