Skoči na vsebino

Detektivski žanr - kriminalke (murder mystery)


DaCapo

Priporočeni prispevki

Dajte se malce razpisat, kaj v tem žanru je vredno ogleda. Zanimajo me predvsem novejše stvari in v prvi vrsti to, kar je na voljo na HBO in Netflix. Dejansko lahko tudi za serije.

Ampak pozor, zanimajo me predvsem "oldschool" oz. "who done it" zadeve, torej tista klasika: Zaključena družba na nekem prizorišču (vila, vlak, ladja,..), zgodi se umor (ali več njih), nato se skozi zgodbo razkriva ozadje in na koncu seveda morilec. Striktno je lahko zelo resna dramatična zadeva, lahko pa tudi parodija, komedija. Samo, da je res dobro in vredno ogleda! 

Natančneje, da boste dobili lažjo predstavo o tem, kar pišem/sprašujem zgoraj:
Nedavno sem recimo pogledal film Murder Mistery (2019), komedijo z Adamom Sandlerjem in Jennifer Aniston in mi je bilo precej OK. Obstaja kaj podobnega?
Od serij trenutno gledam High Seas (Alta Mar v originalu in prav tako letnik 2019!). Dejansko kar všečno (setting, liki..), ampak so šli res v preveč "telenovela varianto" (Španci, itak) in se bojim, da bo vsega preveč in tudi razvlečeno.
Ali pa to, če je kdo gledal, kakšno je kaj mnenje o filmu Knives Out (spet 2019 letnik!!??), glede na kratek opis je namreč čisto moj "žanr". Vseeno pa vprašam.. 

Zadeve, ki jih obožujem so namreč Agatha Christie variante in podobno. Pač ta žanr. Novih priredb Agatha Christie knjig recimo tudi (še) nisem gledal (Murder on the Orient Express, Murder on the Nile...). Vredno ogleda?

Itd.. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 8 urami:

Zadeve, ki jih obožujem so namreč Agatha Christie variante in podobno. Pač ta žanr. Novih priredb Agatha Christie knjig recimo tudi (še) nisem gledal (Murder on the Orient Express, Murder on the Nile...). Vredno ogleda?

Ne.

Je pa ok "Why didn't they ask Evans" od Agate. 2022. Ni ravno Poirot s Suchetom, je pa dokaj blizu.

 

Sicer pa mogoče Last night in Soho. 

 

 

 

 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 16 urami:

Dajte se malce razpisat, kaj v tem žanru je vredno ogleda. Zanimajo me predvsem novejše stvari in v prvi vrsti to, kar je na voljo na HBO in Netflix. Dejansko lahko tudi za serije.


Ali pa to, če je kdo gledal, kakšno je kaj mnenje o filmu Knives Out (spet 2019 letnik!!??), glede na kratek opis je namreč čisto moj "žanr". Vseeno pa vprašam.. 

Meni je bil precej dober. Ni ravno top, ampak je pa to kar iščeš?

 

Nove zadeve od Agathe, ki so od Keneditha meni niso dobre, ker je naredil lik čisto drugačnega kot je v originalu + zgodbe skuša modernizirat in IMHO mu ne rata. Imaš pa itak vse te zgodbe tudi v varianti z David Suchet.

 

Mogoče še Out of Time (I) (2003) al pa se lotiš Columbota. Španski znajo bit tudi kul (npr. Truplo), ampak oni dajo tako mal trilerja zraven. 

Povezava do prispevka

Kar nekaj serij je zdaj dostopnih na povprečnem kablu:

Real Sherlock Holmes pa Why didn't they ask Evans, Rebus, Mysteries of the Real Shetloch Holmes na Pickboxu...

Dalgliesh na Epic Drama.

Pembrokshire Murders na HBO...

dokaj ok je bil Chelsea Detective ... ne vem točno kje.

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...