Skoči na vsebino

Pravkar pogledano


amnesia

Priporočeni prispevki

Superkamijakob reče Dne, 9. 11. 2020 at 21:50:

V For Vendetta: Pizda materna, to je eden izmed najboljših filmov vseh časov. Dogajanje je nekaj novega napram ostalim stripovskim filmom, dogodki so dosti relevantni(Adam Sutler pa njegov Norsefire me spominja na nekega slovenskega pleškota), Hugo Weaving pa itak ukrade vsako sceno. Konec je pa legendaren. 9.5/10

 

Pr men je to vsakoletna must watch zadeva :). Res je dragulj filmske industrije in dejansko mi je V najjaći superhero k mi deluje tak unique humbled intelligent specimen in kokr omenjeno mislm da tud Hugo Weaving dost pripomore k temu mišljenju z njegovim govorjenjem kompleksnih dialogov (Matrix flashback) :).

Povezava do prispevka
Superkamijakob reče Dne, 9. 11. 2020 at 21:50:

V For Vendetta: Pizda materna, to je eden izmed najboljših filmov vseh časov. Dogajanje je nekaj novega napram ostalim stripovskim filmom, dogodki so dosti relevantni(Adam Sutler pa njegov Norsefire me spominja na nekega slovenskega pleškota), Hugo Weaving pa itak ukrade vsako sceno. Konec je pa legendaren. 9.5/10

 

Fak, sploh nisem vedel da ga igra Hugo!

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Educazione Siberiana https://www.imdb.com/title/tt1697064/  3/10

 

Prebral knjigo 10/10 večkrat. In pričakoval vsaj soliden film, žal si tole razočaranje/smeti od filma niti približno ne zasluži podobne ocene. 

Nope!  Zgodba je popolnoma spremenjena, par ključnih delov manjka.... Če nebi mela istega naslova nebi verjel da je po knjigi narjen movie. 

 

 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
The Man from U.N.C.L.E.
Dost zabaven film. Soundtrack mi je bil super. Edino montaža mi malo ni odgovarjala v akcijskih scenah.
 
Vsekakor ne tolk dober kot prejšnja dva... je pa na momente itak boljši kot USA remake  The Departed (2006)
 
Lady Macbeth (2016)
Prepočasen in na začetku preveč pušča domišljiji in domnevam gledalcev. Cast mi je tudi precej ne angleški.
Povezava do prispevka

Spomnil me je na finalni skok v Wrestlerju ali v Razbijalki sistema, samo brez tiste implicirane tragičnosti. Slednjo je prinesla kar resnična usoda: ne vem, kako je Vinterberg posnel film, potem ko je že na začetku snemanja izvedel, da mu je umrla 19-letna hči. Kar se tiče kot ponavadi izjemnega Madsa, pa bi ga raje gledal dve uri dremati na kavču, kot Tomčija Kurčija napenjati botoks in kurčiti se v kajvemkaterem nadaljevanju jebene Misije Boring Nemogoče.

Povezava do prispevka

Če še kdo ne pozna: inteligentna verzija Emmerichove debilarije 2012 oz. Globokega impakta Mimi Leder, pomešana z road-movie dramo Spielbergove Vojne svetov, kjer bolj kot plastični CGI in glupi spešlefekti prednjači človeška drama. In že samo veteran Scott Glenn je izjemen, pa tudi bukovo drvo This-is-Sparta Butler se za spremembo sploh ne smeši. Konec bi moral biti drugačen, ampak ok. Presenetljivo soliden film.

 

Greenland (2020)

4lsdxaMrBeORDLGiKqihwnE-UojEbyL7K623thDM5QGyNdUCR722OmczoP6Xw2JMiqkJ2-T8n61ly6iSnFU

 

uredilo bitje filmoljub
Povezava do prispevka
filmoljub reče pred 4 urami:

Spomnil me je na finalni skok v Wrestlerju ali v Razbijalki sistema, samo brez tiste implicirane tragičnosti. Slednjo je prinesla kar resnična usoda: ne vem, kako je Vinterberg posnel film, potem ko je že na začetku snemanja izvedel, da mu je umrla 19-letna hči. Kar se tiče kot ponavadi izjemnega Madsa, pa bi ga raje gledal dve uri dremati na kavču, kot Tomčija Kurčija napenjati botoks in kurčiti se v kajvemkaterem nadaljevanju jebene Misije Boring Nemogoče.

 

Mene pa na Poletje v školjki :wub:

Povezava do prispevka

Dokaj posrečen prvenec, krvavi tech neo-noir futuristični triler iz vzporednega sveta Johna Wicka, samo da sta tukaj Jody Foster in Dave Bautista. Plus Sofia Boutela v običajni vlogi poklicne morilke (sploh igra še kaj drugega?) in njen soigralec iz Starega dreka: Onkraj Zachary Quinto ter celo Jeff Goldblum v enominutni vlogi. Gledljivo in kratkočasno, celo poistovetljivo, ampak vseeno brez nekega hudega presežka ali trajne vrednosti imho.


Hotel Artemis (2018)

b6H4GS54W1ex220n0oxkikLjiM4y7MfjrfNSsnCpnS-tEjPuIkkIKggRESz1S3je3Jz9Sd8gGQq1hEEUfHk

 

uredilo bitje filmoljub
Povezava do prispevka
Captain America: Civil War (2016)
Všeč mi je malce bolj resen ton, ki ga bolj kompleksna zgodba prinese,... ampak še vedno so šli bolj na zadoljevanje množic tako da ni baš nešto
 
The Gunman (2015)
Sean Penn v precej dobri akcijadi. Je popcorn film in mislim, da tega ne skriva. Mal ga poneumi s taktičnimi oblačili sred Londona.  Jasmine Trinca kot love interest mi je bila tudi huda. Premalo pa Ray Winstona, Idrisa Elbe in Bardema.
 
Eye in the Sky (2015)
Ne vem a dejansko naj bi bil anti-vojni film ali bolj film, ki kaže kompleksnost boja proti terorizmu. Vsekakor pa dober izdelek, kjer top zasedba naredi svoje. Malce samo dvomim, da bi bili piloti tako občutljivi.
Povezava do prispevka

The Midnight Sky - pofl, ne gledat / 10

 

Sicer prijeten za oči, ampak nadvse utrujajoč za možgane, razvlečen z nepotrebnimi dramatičnimi prizori (beri mašili), brez ključnih razlag in s kupom neumnosti (pa kdo pošilja astronavte, ki jim je slabo v zero gravity, na ultra kritične misije v vesolje; aja mogoče Weyland Corporation), navkljub nekako dobri osnovni ideji. V glavnem, naredite si uslugo in ne glejte tega filma...

Povezava do prispevka
filmoljub reče Dne, 25. 12. 2020 at 20:03:

Če še kdo ne pozna: inteligentna verzija Emmerichove debilarije 2012 oz. Globokega impakta Mimi Leder, pomešana z road-movie dramo Spielbergove Vojne svetov, kjer bolj kot plastični CGI in glupi spešlefekti prednjači človeška drama. In že samo veteran Scott Glenn je izjemen, pa tudi bukovo drvo This-is-Sparta Butler se za spremembo sploh ne smeši. Konec bi moral biti drugačen, ampak ok. Presenetljivo soliden film.

 

Greenland (2020)

4lsdxaMrBeORDLGiKqihwnE-UojEbyL7K623thDM5QGyNdUCR722OmczoP6Xw2JMiqkJ2-T8n61ly6iSnFU

 

Greenland >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> 2012

 

zelo solidno. butler je overall precej underrated, tut js premal filmu od njega pogledam očitno...

Povezava do prispevka

Precej drugačen rape & revenge. Multižanrska bizarka, ki jo je posnel naše gore list Benjamin Kračun. Razplet bo za marsikoga break it or make it, ampak Carey Mulligan je vrhunska. Škoda, da legenda Clancy Brown ni malo bolj izkoriščen.


Promising Young Woman (2020)

7l83UJJSPykIJ9fwzuFGo9ZgJcK4NJl1PQTk4DIrnKN4xFjSx8kqenXXaGBvGM9KgBXD_xqiB8A74NR5hS4

 

uredilo bitje filmoljub
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...