Skoči na vsebino

Pravkar pogledano


amnesia

Priporočeni prispevki

filmoljub reče pred 20 minutami:

Ne bom še tukaj na dolgo in široko razpredal o pomenu tega nenavadnega filma, saj sem to storil že na blogu. Lahko berete ali pa ne, boli me kurac.

 

Under the Skin (2013)

bu81FGI6XmZw-zGIbRDOdf6voHR9363bCXgcCp07FIHPu1W1OSIP-JHcMN02wTbTs7RmmUVTGCq256Jk9K8

 

Me zelo radostuje, da tako lepo mn3nje deliš z nami...

 

Za v prihodnje mogoče se potrudi četudi se ti ne da napisati, da si si ogledal ta film in več o njem lahko na tvojem blogu pogledamo.

 

P.S. za ostale slika je link.

Povezava do prispevka

Pa saj dejansko ni to nek feel good film in tudi jaz se ne morem odločiti, ali mi je všeč ali pa se mi zdi zgolj dobro narejen glede na izhodišče in sporočilno vrednost. Celo goli Scarlett (ki je sicer sijajna igralka) je uspelo izpast ne-seksi, ampak zgolj kot alienovsko spoznavanje anatomije.

Povezava do prispevka

Za moje pojme še en odličen film, ki je šel v poplavi dreka hollywoodske konfekcije neopaženo mimo. Skriti biser in nikakor ne še ena idiotska budalaština o urbani legendi tipa Slender man. (klik na sliko)


The Empty Man (2020)

m7Armw8Y0Nmv0OpjuESlNQAnGkR5VJmBHiOop2JXjGh-iL3dheKg0nRg0VUh4f1U3KG44RrPmIHfA6fwI3I

 

uredilo bitje filmoljub
Povezava do prispevka

Motherless Brooklyn

https://www.imdb.com/title/tt0385887/

ni me prepričal 6,5/10

 

St. Vincent - https://www.imdb.com/title/tt2170593/

neverjetno kako grejo eni filmi pod radarjem; zelo všeč 7,6/10

 

Druk

odlično 8/10

 

Docteur? - https://www.imdb.com/title/tt11013572/

neke vrste buddy filem, ni sicer na ravni Intouchables ampak vseeno zabavno 7/10

 

Opažam, da ima zadnje čase rtvslo zelo solidne filme, možno pa, da nisem toliko spremljal njihovega sporeda.

Povezava do prispevka

Fak  mi, po sijajni tentaklasti romanci Spring (2014) in še boljšem lovecraftovskem mind-fucku The Endless (2017) sem imel mogoče previsoka pričakovanja. Absolutno zanimiv, izviren in gledljiv film, edino konec mi deluje nekako ceneno čustveno, ne zelo v slogu Justina Bensona in Aarona Moorheada. Anyway, ogled priporočam ljubiteljev nekoliko drugačnih scifijev. (klik na sliko, ako hočeš brat blog)

 

Synchronic (2019)

VPXZDHdxTeeH7i1PbKhR8iLVwtnzmm9va6_i-A8ts3fDAWylGVxsWmq0vy-MG3IhEhd_E8h3KWRr7ScIOMk

 

uredilo bitje filmoljub
Povezava do prispevka

Serija Chernobyl.

Grozno, dogodka se dokaj dobro spomnim tudi iz resničnega življenja, pa tudi to obdobje zgodovine mi je zelo zanimivo. Nisem si pa nikdar mislil, da je bilo vse skupaj tako zelo zelo resno. Če gre verjeti nadaljevanki smo bili dejansko en dan oddaljeni od konca sveta.

Povezava do prispevka

Bullet to the Head (2012) 

Nostalgično,.. kar se tiče filma povprečno sam ima pa nek čar, ki ga novi filmi nimajo,... al pa mi je kul, ker me spominja na otroštvo.
 
Bradley Cooper je kul, ampak to je tudi to... boljši kot chef od Jon Favreauja
 
Alibi.com(2017)
Klišejsko in samo občasno ful smešno. Ni najboljše delo Philippea Lacheaua.
 
OSS 117: Cairo, Nest of Spies (2006)
Trailer me je zavedel.
Povezava do prispevka
osis reče pred 33 minutami:

Burnt https://www.imdb.com/title/tt2503944/

Bradley Cooper je kul, ampak to je tudi to... boljši kot chef od Jon Favreauja

 

Uh, sorry to disagree, osebno mi je Bradley en tak pretenciozen brezvezen papak, saj ne da je Favreau kot igralec neskončno boljši, ampak Chef deluje tudi kot posrečena metafora malih avtorskih filmskih projektov za dušo nasproti velikim mainstream blockbusterjem, ki obvladujejo sceno in služijo z oportunizmom. Anyway, that's just me. (Chef)

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
filmoljub reče Dne, 17. 1. 2021 at 12:55:

 

Uh, sorry to disagree, osebno mi je Bradley en tak pretenciozen brezvezen papak, saj ne da je Favreau kot igralec neskončno boljši, ampak Chef deluje tudi kot posrečena metafora malih avtorskih filmskih projektov za dušo nasproti velikim mainstream blockbusterjem, ki obvladujejo sceno in služijo z oportunizmom. Anyway, that's just me. (Chef)

 

se strinjam, očitno je, da je favreau velik ljubitelj kuharije in mislim, da je dejasnko hodil na kulinarično šolo (ma tud neko netflix kuharsko oddajo)

Povezava do prispevka

Unknown (2011)

Unknown+Break.jpg

 

Jaume Collet-Serra je kor režiser posnel nekaj zelo solidnih filmov, recimo Run All Night (2015) ali The Shallows (2016), ampak tale se mu pa ni posrečil. Liam Neeson v še eni identični vlogi slaboritnika, ki je pozabil, da je v resnici poor man's Jason Bourne ali pa Geena Davis iz Poljuba za lahko noč. Družbo mu dela Bosanka Diane Kruger po imenu Gina. Sorči za spoiler, ampak ti filma zagrenil bo itak ne, ker je sam po sebi precej šibek. Generična akcijada, plehka pretepačina in slabotna streljačina z idiotskim razpletom. Bruno Ganz kot vedno odličen, Frank Langella pa ima premalo časa na zaslonu, da bi kaj osupljivega pokazal. OCENA: :sick:

Povezava do prispevka

In tukaj še eno skrpucalo Jauma Collet-Serre, ki sicer tukaj nastopa le kot producent, režijo je pa prepustil nekemu Švedu. Jao, koja budalaština, za duševno izzvane osemletnike. Keith David je kot vedno kul, ampak ga žal kmalu pobere. In to ni kvarnik, saj to vidimo že v napovedniku. (klik na slik)


Horizon Line (2020)

6nxMWMtfMqJQX0xM-D26bBctWVjBFTJSA0pedy_XUks_3QfQpikMTvwCHBVWLlofOSpYiOrCyBO0cz3iZfY

 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Zgodovinska drama, posneta po istoimenskem romanu, ki tematizira resnične dogodke in like ob odkritju najpomembnejše britanske arheološke najdbe vseh časov. Carey Mulligan je kot vedno čudovita, Ralph Fiennes pa kot vedno faking briljanten. Osupljivo lepo posnet film (z malickovsko širokokotno kamero) in sijajno glasbo. (klik na slik)

 

The Dig (2021)

K9RiNxcf8MeT1WodKYIfwYhGSjYqVfXp5OCEUeqIwBs1fK_0PLCQZ3Zcai8k0CQ179-Q7qcspsAltt2gIe0

Povezava do prispevka

Še en posrečen mindfuck s strani Mika Cahilla. Kdor je gledal njegov Another Earth (2011) ter poznejši I Origins (2014) in so mu take zadeve všeč, bo verjetno kar užival v matrix-like bizarnosti. Čeprav IMHO ne bi smel vanj vtakniti Owena 'WOW' Wilsona, ki pač ni zmožen neke poistovetljive igralske interakcije. Pa tudi scenarij čuden in z mnogimi nedoslednostmi. Ampak all in all še vedno boljši film od 99% konfekcijskega hollywoodskega mainstream šodra. (klik na slik)

 

Bliss (2021)

FjsGl7veQeCb_4zjpo0b_TjB39atyccEmyysz1GLp3HZf1ZwchVFAjKxkqrxd2Guu59xIw5dOUvWJngN1m8

Povezava do prispevka

Za vikend z drago pogledala Shadow in th Cloud...

 

Fak ker ščiš od filma... Ne priporočam ogleda.

Kva so tu razmišljal ne vem... Sam začetek je bil tako kulsko misteriozen...

Pol pa sam še sranje do konca...

Spoiler

Film o gremlninih, ki naj bi WW2 nagajal letalcem. Dobil smo pa kup feminističnega sranja. 

 

https://www.imdb.com/title/tt9691136/

 

Moja ocena 2/10

 

uredilo bitje Tadey
Povezava do prispevka
Sovir reče Dne, 7. 2. 2021 at 10:42:

Druk - top, top top :worship: že dolgo časa nisem gledal filma (padel v serije preveč) in kot kaže, jih bom spet moral začet bolj gledat :D

 

smo pa res že tolk fucked up, da nihče več ne more biti normalen, če ni pod gasom

+1

News of the world - klasičen Tom Hanks movie, ki je western.

Povezava do prispevka

Ker je bil spet deževen vikend:

 

Detour to Terror (1980)
Dost kul B-produkcija iz 80', ko so bile luknje v zgodbah nekaj stalnega, ženske brez modrcev in akcija lesena. Imamo mladega  Lorenzo Lamasa in O.J. Simpsona. Playboy je bilo eno izmed produkcijskih podjetij in v filmu igra Nicole Brown Simpson (žena OJ, ki jo potem ubil). Edinkrat ko sta skupaj igrala.

 

 Pain & Gain (2013) 
Sem misli, da bo tipičen Bay,... torej slow motions, eksplozije,... pa me je presenetilo. Prvi del filma je še vedno prepočasen, kasneje pa se lepo pospeši. To, da je po resničnih dogodkih me je pa čist presunilo.

 

The Meg (2018)
Ah, to je skor dve ure komedije. Nobenega čara srhljivke, nobenega čara, akcije, še za si-fi mu zmanjka.

 

Black Water
Še ena komedija, sem upal na sir ker pač Van Damme in Lundgren sam ni blo.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...