Skoči na vsebino

Pravkar pogledano


amnesia

Priporočeni prispevki

Bright je men čist dogajal. Lahk bi bil še veliiiik boljsi, ampak da so sploh mel jaja neki takega spravit ven mi je blo kul. Koncno kao neki novega. Se ne cist prezvecenega. Ceprav sama zgodba je cista reciklaza policijskih filmov ampak je pa svet zato komplet drugacen. Ne bi ga sel v kino pogledat, za zvecer ob smokijih pa kokti pa dogaja! 

Povezava do prispevka
Kakarotto reče pred 19 urami:

Mislim, da obstaja res kaka boljša alternativa za cajt zabit, kot to da se pogleda Bright. Meni ni bil ne slab, ne dober, tako pozabljiv, da mi je žal da sem ga gledal. 

a to kr ves kaksn bo film pa namest da si ga pogledas gres kaj drugega delat

 

:D

 

men je biu tud dobr, sem ga 2x pogledal

Povezava do prispevka

To je glih point gledanja filmov. Pač moraš pogledat da si ustvariš mnenje. In za Bright sem bil tako meh kot za redkega:-). Pozabil da sem ga sploh gledal, šele imdb mi je pojasnil za kaj gre in ahaaaa, čisto bv film. Obrtniško sicer ok a totalno brez vezen :-)

uredilo bitje Kakarotto
Povezava do prispevka

The Mitchells VS the Machines,

 

prav luštna risanka, ki me je na več mestih presenetila z razvojem zgodbe in podajanjem nauka. Zaplet pa klasičen. Aple, pardon kopija njega zavzame svet s pomočjo robotov, ki se odločijo, da zemljo očistijo naše nesnage ..... Ampak pri tem ne računajo na odbito familijo s še bolj odbitim psom... 

 

 

Povezava do prispevka

Rush

 

Kljub dobrim ocenam meni film ni bil všeč. Kot veliko Howardovih filmov se dogaja prehitro in dialogi imajo en tak čuden vibe. Ostali dirkači skoraj niso omenjeni. Sestanek pred dirko na Nurgurgringu ima recimo glede tega velik potencial, pa je zavožen. Dirkaški prizori so povsem brez energije, verjetno tudi zato, ker so posneti pri 80 na uro namesto pri 180, pa še velikokrat so prizori s steze napačni.

Potencial velik, izvedba slaba.

uredilo bitje ayrton79
Povezava do prispevka

Poster of a robot standing in front of a futuristic urban skyline

 

Mogoče bi jim manjkal kakšen inženir, fizik, kemik, da bi samo potrdil ali izboljšal smiselnost določenih aktivnosti na mašinah/delovnih procesih :D

 

Ddrugače pa res monumentalna zadeva, kjer se da hitro prepoznati najrazličnejše elemente, ki so kasneje ponarodeli za žanr.  :worship:

Povezava do prispevka
filmoljub reče Dne, 1. 5. 2021 at 12:36:

Gospodar muh v vesolju, le da dolgočasen, predvidljiv, poenostavljen, naiven in suhoparen. Neil Burger, ki me je kar navdušil z Iluzionistom (in tudi njegov Limitless je bil več kot soliden), gre z vsakim naslednjim filmom bolj v kurac. Škoda. 

 

Voyagers (2021)

 

 

V bistvu ni tako slab film. Problem je ker je prepočasen za današnjo publiko in definitivno je ocena na imdb-ju premajhna glede na kvaliteto. Zaradi ocene sem pričakoval slabši film, kot sem ga pozneje gledal. Film ni nek presežek, je pa za pogledat če ti je všeč tak tip filma (sci-fi in malo psihologije).

 

Spoiler spodaj:

 

Spoiler

Meni je bilo zelo všeč, ko Cristopher razkrinka Zac-a pred ostalo posadko, da si je izmislil aliena in da je on ubil njihovega starešino. Zac se odzove kot zelo prebrisan politik, ki ničesar ne prizna in je pripravljen iti preko trupel in zadevo z ustrahovanjem obrne v svoj prid in spet naprej ustrahuje posadko. V bistu je tale film zelo realen glede na to kako deluje človeška psiha in na enak način kot je imela probleme neizkušena posadka na tej vesoljski ladji, na enak način imajo probleme na zemlji neizkušeni ljudje. Če pogledamo se skupine ljudi vedno delijo nekje na polovico in med tema dvema polovicama, ki imata različne nazore se potem vzpostavi konflikt, ker bi ena polovica zaradi uveljavitve svojih nazorov ali zaradi strahu, rada premagala drugo. Saj potem ko bi recimo ena polovica premagala drugo in te ljudi recimo pobila, bi se preoostala polovica spet razdelila in spet vzpostavila nov malo drugačen konflikt. To je fora neizkušenega človeškega uma. In ta film to lepo prikaže, da moraš iti skozi konflikt in to  preigrat, da se lahko nekaj naučiš. Neizkušena posadka mladine se ni mogla naučit iz arhivov od starešine, ki jih je gledala, ampak so to morali doživet.

 

uredilo bitje Mitsu
Povezava do prispevka
filmoljub reče pred 5 urami:

@Mitsu

Da, da in da. :happy: Vse drži in se v bistvu strinjam. Samo, da ta zgodba že obstaja in je bolj verodostojno uprizorjena.

 

Gospodar muh (1963)

 

Pozor spoilerji za več filmov spodaj:

 

Ah ja, če tako razmišljaš, potem je najbolje prebrati knjigo in sploh nobenega od dveh filmov ne pogledat in prav tako ne Voyagers-ov. Je pa res, da si omenil boljšega od filmov - tistega iz leta 1963 od Petra Brook-a, ki je za mene odličen režiser - ker je posnel Meetings with remarkable men, Mahabharato in King Lear-a. Jaz sem pogledal oba LOF filma in Voyagers-e in lahko rečem, da ni problema da vsi obstajajo in lahko pogledaš vse tri brez da bi se pretirano dolgočasil. Morda je od vseh treh najslabši LOF iz leta 1990, ampak vsak ima svoj okus, tako da to je po mojih kriterijih. Najbolj poglavitna razlika med LOF in Voyagers je v tem, da v LOF je ekipa sestavljena iz mlajših fantov, medtem ko v Voyagers je ekipa sestavljena iz malo starejših mladostnikov obeh spolov. V LOF je bolj poudarjena plemenska pripadnost in boj med dvema plemenoma, medtem ko v Voyagers je že bolj nakazana neka politična pretkanost in poskusi spletkarjenja med dvema frakcijama. Recimo bolj ko so akterji mladi, bolj nedolžno "brutalna" je igra, bolj kot so akterji stari, bolj "hinavska" je igra. Pa konec v LOF je zelo zanimiv, ko so fantje rešeni jih pride rešit nek oficir, katerega pripeljeta s čolnom dva fanta, zato se eden od akterjev zjoka, ker uvidi da v fundamentalnem smislu sploh ne bo rešen - samo manjše okolje otoka bo zamenjal za večje okolje "civilizacije" kjer bo nadaljeval začeto igro (zdaj se ne bo tepel s svojimi vrstniki za prevlado, ampak ga bodo "izkoriščali" starejši). V Voyagers se mi zdi da je sporočilo na  koncu boljše, ker se posadka skozi konflikt nekaj nauči in razreši konflikt preden pridejo do svoje destinacije. Se pravi da na novem planetu najbrž ne bodo ponavljali starih napak.

uredilo bitje Mitsu
Povezava do prispevka

Gledal Black Bear

 

https://www.imdb.com/title/tt9601220/?ref_=fn_al_tt_1

 

zaspal vmes, ne vem na začetku mi je mal dogajal, pol pa čedalje majn...

 

Pol pogledam trailer za Kajillionaire pa si mislim ok kul

 

https://www.imdb.com/title/tt8143990/?ref_=fn_al_tt_1

 

pa faking spet zaspim, spet krneki...

Ne vem, al sem star ratal :) Al kej nisem poštekal :)

Al so pač sam bedni filmi

Povezava do prispevka

@Kinetic Moderni hollywood je totalno beden, meni je vse negledljivo.

 

Cherniernier reče Dne, 7. 5. 2021 at 7:58:

Jaz sem ga gledal v Cankarjevem z orkestrom. Brutalno dobra izkušnja <3

Jaz sem ga gledal v Kinoteki z enim modelom ki je igral klavir :P Po tisti izkušnji si sploh ne morem predstavljat, da bi ga gledal kako drugače.

uredilo bitje Heretik
Povezava do prispevka

@Mitsu

Razumem, kaj hočeš povedat, ampak se mi Voyagers ne zdi dober primer tega. Film je tematsko in vsebinsko eklatanten in breszramen ripoff Gospodarja muh, ne da bi to dejstvo sploh kjerkoli formalno navedel. Kot da bi na skrivaj skušal enako zgodbo prodati milenjicem, ki so preveč glupi, da bi bili sposobni dojeti izvirno zgodbo in sporočilo Williama Goldinga, zato jim pa dajmo zdaj servirat skrajno poenostavljeno, stilizirano in trendovsko YA-sci-fi verzijo. Cela poanta je prav v tem, da so to še otroci, ne pa mladostniki oz. adolescenti (saj razumem oportunistično gonilo zgodbe, da so socialno in čustveno neformirani, pa to). A tudi brez tega: Voyagers mi je bil enostavno dolgočassen, enoličen in vsi liki popolnoma nepoistovetljivi. Kdorkoli v filmu bi crknil, bi mi bilo zanj vseeno, na čelu z vsemi "osrednjimi" junaki. To pa ni ravno znak solidne karakterizacije in navsezadnje tudi ne dobre režije.

Povezava do prispevka

Konceptualno in tehnično solidno ter tematsko zanimivo, četudi ne brez pripovednih pomanjkljivosti in prirejanja interne logike. Visokotehnološka sci-fi različica trilerja Buried (režiserja Rodriga Cortésa), tokrat z osrednjo žensko junakinjo. Au revoir, Shoshanna!


Oxygène (2021)

 

p.s. Evo, si kar sam prilepim nekul, da ne bo treba daljincu se matrat: Nekul -1

p.p.s. Ha ha, ipak se je potrudil.:avadodo:

uredilo bitje filmoljub
  • Račka +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...