Skoči na vsebino

Pravkar pogledano


amnesia

Priporočeni prispevki

Matrix revolutions 4/10

Sem pričakoval negativno presenečenje, sam je bilo mogoče malo slabše kot sem si izrisal v glavi. Akcijske sekvence so res slabe, so mi iz prejšnjih delov še zmeraj par nivojev višje. A je še koga motilo, da je keanu govoril cel film kot oseba s posebnimi potrebami, jaz ne vem a nikol prej tega nisem opazil, sam mi je blo res moteče :D 

 

Space Jam Lebron edition zaspal/10

Nikoli ne zaspim med filmom, tko like nikoli :D Mislim pa da sem nekje vmes eno dobro foro :D 

Povezava do prispevka

Meni so vsi filjmi zadnjih par let kos dreka... res pogledam večinoma in mi je potem žal cajta...  to je samo moje pravomoško mnenje, itak bom kmalu cez kak let Abrahama praznoval... Tu pa tam se najde kakšen dober film ampak si ga res ne zapomnem, demenca stuff najbrž, tko da si zadnje cajte itaq zastonj doldam kakšen klasik ter si prizgem cigaro in zravn posrkam viski/vodko/rum... Npr...

 

https://m.imdb.com/title/tt0074156/

 

https://m.imdb.com/title/tt0080120/?ref_=nv_sr_srsg_3

 

https://m.imdb.com/title/tt0076666/?ref_=nv_sr_srsg_0

 

https://m.imdb.com/title/tt0086250/?ref_=nv_sr_srsg_0

 

https://m.imdb.com/title/tt0059578/?ref_=nv_sr_srsg_0

 

.... ni da ni... Zbirka je praktično neomejena...

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Gledal Francosko depešo. Nisem impresioniran, pa sem drugače naklonjen bizarnostim Wesa Andersona, če že nisem njegov največji ventilator. Ugotavljam, da so mi njegovi stari precej bolj všeč. Najbolj me moti pomanjkanje zgodbe, česar njegovim prejšnjim ipak težko očitamo. Za jebene kvazi-intelektualistične omaže/poklone 30+ francoskim ČB klasikam mi dol visi, ker so to sami dolgočasni filmi, ki nikogar (več) ne zanimajo. Igralskih presežkov takisto ni, za razliko od npr. Budapest Hotela, kjer je že samo Ralph dovolj zanimiv, da nese cel film. Tukaj pa recimo 30 sekund Willema DeFoja, 20 sekund Edwarda Nortona itd. popolnoma izven vsakega konteksta in samo zato, da so pač v filmu. :online2long: Meh, whatever.

Povezava do prispevka

S kolegom sva včeraj šla pogledat Scream V v Bežigrad, imela sva privatno projekcijo, šefe na blagajni nama je kar rekel "če vama zmanjka kokic, kar pridta po refill", kralj :D

 

Skratka, 5. del kultne (?) horror franšize nadaljuje svojo meta pot in se sprašuje, kakšen je odnos nadaljevanja do originala skozi celoten film. Nekaj, kar smo videli že v Matrici, ampak pri Matrici sem imel občutek, da se s tem metal-filozofiranjem hočejo posrat na WB in na celotno franšizo, tu pa sem dobil občutek, da je film samo nadaljeval svoje meta-pretiravanje, s katerim so nekako začeli že v prvem delu. Če primerjam ta dva filma samo iz tega pristopa, mi Scream veliko bolj zabavno opravi svojo meta-nalogo. 

 

Drugače pa bi ga lahko opisal kot "so bad it's good"? Predvsem klišejski in predvidljiv, ampak to je tudi namen zaradi tega meta-pristopa? Ne vem, možgan mi že malo trokira. 

 

All in all, film ne ponuja popolnoma nič novega razen ponovnega snidenja starih obrazov ob 25. obletnici (ja, dejansko je prvi Scream iz leta 1996, jaz sem bil prepričan, da je prišel ven par let kasneje, okoli 1998/99), par umorov je dobro posnetih, to je pa to. 

 

Into the metaverse / 10

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Žena gledala par zveznikov na Youtubu... In pol mi reče de bi ona gledala Adama Sandlerja...

 

Kar me je presenetlo, ker ga ne prenaša...

 

Torej gledala sva Uncut Gems (Imbd) ...

 

Anksiozen od štarta do konca....

 

Moja ocena 5/7 ... Adam je kr dobro oddigral tole vlogo. 

 

Mogoče minusek leti na prehitro prehajanje kadrov. Je pa res da sm star :D

Povezava do prispevka
raven reče Dne, 21. 1. 2022 at 17:07:

off the topic

A niso kokice in pijača v kinih prepovedane? V Kranju v Cineplexxu pred novim letom niso nič smeli prodat.

Ej nimam pojma, iskreno. 

 

V vsakem primeru pa bi težko komurkoli karkoli očital, ker sva bila dobesedno sama v celi dvorani :D Mogoče bi morala imeti tudi maske gor :D

Povezava do prispevka

@Avion jaz sem lih v watching Scream v celoti for the first time, prva dva filma pogledana zaenkrat, do neke mere holds up v letu 2022. Slišal sem, da so ostali filmi slabši, ampak vseeno pomoje ker bom gledal brez čakanja bom to drugače dojemal. Samo 25 let sem rabil, da sem začel gledat :D

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 1 minuto:

@Avion jaz sem lih v watching Scream v celoti for the first time, prva dva filma pogledana zaenkrat, do neke mere holds up v letu 2022. Slišal sem, da so ostali filmi slabši, ampak vseeno pomoje ker bom gledal brez čakanja bom to drugače dojemal. Samo 25 let sem rabil, da sem začel gledat :D

Waaa, carsko! Jaz sem tudi nedavno imel ponovni ogled, ker sem totalno pozabil, kaj je "point" prvega dela (oziroma da je že prvi del zelo meta film, ki se malo norčuje iz celotnega horror žanra, samo takrat, ko je to prišlo ven, itak nisem tega dojel). Je pa tako, da sem prišel do 3. dela, 4. nisem več mogel. Ni šlo, res, grozno pada kvaliteta tudi tej seriji, čeprav je tudi od samega štarta bila nekako "goofy", recimo tole tule:

 

 

 

Also, soundtrack mi je fenomenalen. In ko smo ravno pri horrorjih in skate pop punk soundtrackih, sem ta vikend pogledal tudi I Know What You Did Last Summer 1 & 2. Prvi je še nekako okej, če izvzameš dejstvo, da je tista kljuka res najbolj štorasto orožje za ubijanje in da na koncu plot reveal nima res smisla oziroma je kar nekaj :D Drugi je pa samo downhill od praktično od prvega do zadnjega momenta. Jennifer Love Hewitt, tho :wub: 

Povezava do prispevka

Pa carsko je gledat te Scream filme in bit o fak, to je pa oni igralec, ona igralka, damn

 

Čist me je presekal, ko sem videl Timothy Olyphanta, ki sem ga js prvič skapčil šele v Deadwoodu, in me zdej vsakič preseneti, ko ga vidim nekje drugje (The Office npr.)

Pa Courtney Cox zaenkrat v prvih dveh filmih res hudo odigra, sprašujem se zakaj ni dobila več prominentnih filmskih vlog

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...