Skoči na vsebino

Pravkar pogledano


amnesia

Priporočeni prispevki

dijo_porko reče pred 3 urami:

Mal iz nostalgije sem pogledal Blazing Saddles, top zadeva, si bom pomoje pogledal še kakšne Top Secret, Young Frankeinstein, Velika pustolovščina...

Sem se pa med ogledom spraševal, če bi tak film v današnjih časih sploh posnel, najbrž bi se "pravičnikom" snelo.

 

Blazing Saddles (1974) directed by Mel Brooks • Reviews, film + cast •  Letterboxd

 

Pa sej so pravičniki obstajali že takrat, v 70s in 80s, samo zdej imajo lažji dostop do tega, da se jih sliši. Meni je od omenjenih filmov dandanes samo še Top Secret res top, Blazin Saddles mi je bolj mid ampak mu priznavam, da je bila njegova šokantnost takrat točno to kar se je rabilo. To kar danes dobivamo je pa tak drek od parodij, da je žanr praktično umrl, še pravičniki ignorirajo, ker ni vredno njihovega časa. Drugače sej smo dobili filme, ki so bili isto ali pa še bolj šokantni s svojimi forami - Austin Powers filmi npr., samo tisto je že takrat izpadlo precej cringe, danes pa še tolk bolj, pa to nima nič veze z SJW razmišljanjem, pač ne pali več tok ker ni več tako sveže (nasplošno Austin Powers in pa Scary Movies so overrated). Od leta 1974 smo le dobili dovolj filmov, dick vicev in raznih stand up komikov, ki so bolj edgy, da se že pozna neka utrujenost. Že trans joke-i v Goli Pištoli niso sploh smešni, pa imam nasplošno dobro mnenje o Leslie Nielsen filmih - kar pa še ne pomeni, da so bili vsi joke-i dobri tam, in to govorimo o filmih iz 90tih.

 

 

 

Pa lol Blazin Saddles je itak film o temu kako so glupi beli rasisti, sej mamo take filme tud dons, samo večinoma so dark triler komedije a la Get Out, ne pa parodije. Tako da me zanima zakaj bi se pravičniki pizdili čez to, ker je cel kup serij, kjer obstaja kak lik, ki stalno poka neke rasistične (in druge) remarke (Succession, Arrested Development, Mad Men, Boardwalk Empire, ...), se mi zdi, da bi Blazing Saddles bil legit uspešnica tudi danes, če bi pa SJWs sikal bi pa itak samo reklamo nardil filmu. Takih filmov dandanes ni prej zato, ker je v skoraj 50 letih bilo že tok podobnega, da se je folk naveličal. Also, vsaj meni se zdi, da mlajša generacija bolj uživa v semi-absurdnem humorju serij Atalanta kakor formata set-up to punchline kot ga imajo vsi Mel Brooks filmi.

Povezava do prispevka

austin powers še kar lepo špila, scary movie morda manj, ker so bli ti filmi narejeni z omejenim rokom trajanja, tri leta grozljivk pa scary movie,ki se sklicuje na njih.pa zadnjič sem gledal kake pol ure gole pištole in je to humor ki danes ne bi šel čez sploh pri kakšni Ani Jurc

Povezava do prispevka

sem nedavno gledal Austin Powers trilogijo in na koncu je blo folku (ki so sploh prvič gledali) najbolj všeč tistih par štosov, ki sem si jih zapomnil že od prej (kričanje pred valjerjem, 'I can see you're/your nuts'). Fuuuul preveč povdarka je na ponavljanju štosov in na pretiravanju s predolgimi štosi (scanje v prvem filmu, Dr. Evil in fore s kešom&laserjem, dolgo smejanje villainov, fuk mi, fuk yu,..). Myers in njegov ego sta problematična, ker tipo misli, da je bolj smešen kot dejansko je. Tudi Fat bastard mi ni več tako smešen kot mi je bil, ko sem bil mulc. Sej štekam, da je zajebancija na 007 in Man from U.N.C.L.E., samo ne vem no, ni lih vrh komedije.

 

Nasplošno se mi zdi, da ima tudi premalo nekih svojih štosov 

 

Airplane, Top Secret, Blazing Saddle, Spaceballs >>>>

Povezava do prispevka

Hahah, isto. Zadnjič probal spet gledat 1. Austin Powers, kr slabo, nisem se trudil do konca. Ful lame đokes.

 

Drgač pa po dugem času sem gledal filme

 

The Unbearable Weight of Massive Talent - Nicholas Cage igra Nicholas Cagea, igralca, ki mu je kariera v zatonu in je prisiljen sprejeti tudi 1 milijon dolarjev, da se udeleži rojstnodnevne zabave nekoga. Precej zabaven in fin, na trenutke pa zleze preveč v lastno rit (film, ne Cage). Cage se pa zna zabavat :D

 

The Adam Project - more disney-like (ali marvel-like) crap. Lepo posneto (pa še to je verjetno vse sam računalniška grafika?)

 

The Change UP - Ryan Reynolds in Jason Bateman sta best frenda, ki zamenjata telesi. Tipična povprečna ameriška komedija, ampak z nekaj joški in joškasto nosečnico.

Povezava do prispevka

Pa ta trend, da se daje like (in s tem tudi igralce) not iz prejšnjih trilogij/delov franšize se more nehat

Že novi SW je posiljeval s Han Solom, Lukecem in Leio, so jih pokazal že v trailerjih, da se je generiral mega member berry hype

 

Zdej pa dajejo v nekih Đuresik Parkih nazaj not neke semi-neznane bozote, ker skušajo replicirat hype. Looool, get fucked

 

 

Naj bo tko k Fury Road kjer daš not enga igralca, ki je bil v prejšnjem filmu pa ga transformiraš v nek drug lik. 

 

Povezava do prispevka

OMFG, keri kup dreka. Še hočeš videti najbolj nezainteresiranega Ryana Goslinga v vsej karieri, si prišel prav. Braća Russo sicer znata dostaviti vizualnost (kind of), a pri vsem drugem sta šeprtljava kot le kaj. Zgodba je na ravni šole za otroke s posebnimi potrebami, liki pa bi bili lahko tudi na stiropor nalepljeni plakati igralcev, naključno postavljeni v scene.

 

The Gray Man (2022)

 

Povezava do prispevka
filmoljub reče pred 2 urama:

Oh, for fuck's sake, a Hollywood ŠE VEDNO ne neha z jebenim babjim opolnomočenjem in prikazi močnih žensk, tudi za ceno zgodovinske verodostojnosti in kakršnekoli pristnosti?

Ne it gledat. Čisti šit. Malo boljši ob prejšnjega, ki je bi res govno, to je pa tudi vse.

 

Prey (2022)

 

 

Model, kaj ko bi se nehal sramotit in enostavno nehal srat s temi svojimi kvazi recenzijami.

Povezava do prispevka
Vučko3 reče Dne, 6. 8. 2022 at 18:24:

V tem filmu tega enostavno ni, mislim, kaka huda triggered pičkica mors bit, da te zmoti malo bolj sposobna zenska. V tem filmu tega ne forsirajo niti malo.

Ha ha, lol, :ododava: itak model, ful mi deluje verodostojno komančevska "bojevnica" (sicer bolj podobna manekenki), ki prva v zgodovini izumi metanje tomahavka, privezanega za laso iz drevesnega lubja, in v nulo obvlada kung fu. To je praktično dokumentarec o staroselskih ljudstvih. Si videl bolj malo filmov, kaj? :w00t:

 

Frustrated Buzz Lightyear GIF

Povezava do prispevka

Pizda @filmoljub, če je pa Prey za tebe šit film, pa idi raje opisovat ...nevem...kako stare babe pulije štrikajo ali pa kaj, ali kaj drugega...ker kot zgleda nimaš pojma kaj je dober film.

 

Oprosti, nočem nikogar žalit, samo res.

 

Končno smo dobili en dober film o predatorju ( MENI osebno najboljši po prvencu), ki ima dobre kadre, dokaj ok zgodbo znotraj obstoječega lora, dober tempo,.... Pa to da je ženska glavni lik niti enkrat ne izstopi kot nakazovanje feminizma ali pa kaj( pa meni drugače grejo fejst na kurac te stvari v filmih tam, kjer so res samo za to ker so). 

 

Saj film ima svoje napake, recimo kot si omenil jebeni tomahawk na vrvci. Pa itak se pozna proračun filma, samo da pa objektivno rečeš, da je film Šit, daj no...:lol:

 

 

 

Povezava do prispevka
filmoljub reče Dne, 6. 8. 2022 at 14:30:

Oh, for fuck's sake, a Hollywood ŠE VEDNO ne neha z jebenim babjim opolnomočenjem in prikazi močnih žensk, tudi za ceno zgodovinske verodostojnosti in kakršnekoli pristnosti?

Ne it gledat. Čisti šit. Malo boljši ob prejšnjega, ki je bi res govno, to je pa tudi vse.

 

Prey (2022)

 

pa  bi lahko nehal reklamirat svoj blog? 

  • Račka +1 2
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka

pomoje tud Švarci uber commando IRL ne bi uspel premagat Predatorja, če bi ti res obstajali

 

fora je to, da filmski jezik ima rad iznajdljive like v kočljivih situacijah, ki premagajo nemogoče, kar je prvi Predator film tudi bil ali pa cela franšiza Alien filmov (kjer je glavni lik ženska :O). Če te Ronja, Razbojniška indijanka ne prepriča, da bi lahko premagala predatorja, pač jbg, ni jim ratalo. Ni pa treba tok jokat zarad tega, sploh če se imaš za nekoga, ki piše recenzije, ker tisto zgoraj recenzija ni

Povezava do prispevka

O fak, zdaj bo pa napaka da ima tomahawk na spagi. Jaz bom krepal od smeha. Gadno, ko je vse ostalo zgodovinsko verodostojno, pol pa s tako stvarjo vse zajebejo. 

 

In kdor misli, da ni to opolnomočanje žensk je tudi hecen. Kar pa tudi ne vpliva ma niti malo na to da je film dober ali slab in ffs moraš biti smotan, da nekaj takega odločilno vpliva na tvoje videnje nekega izdelka. 

 

Meni je bil ok za action flick, tam ene 6.4/10

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...