Skoči na vsebino

Pravkar pogledano


amnesia

Priporočeni prispevki

osis reče pred 17 urami:

Sem bil tudi jaz v Cloverfield unverzumu.

 

The Cloverfield Paradox (2018)
Če sta bila 1 in 2 še zanimiva, je bilo tole samo hype na njiju glede imena.

  Razkrij skrite vsebine

Večino stvari sploh ne pojasnijo in imaš občutek, da samo kopirajo od drugje.

 

Problem je, da je moral imeti ta film majhen budget in izgleda low budget na trenutke. Nekako se ne ujema z ostalim.

Povezava do prispevka

Pa saj sploh ni bil mišljen kot del Cloverfield univerzuma. Potem je JJ pač malo priredil scenarij da izgleda kot da je v tem univerzumu. Ma ista fora je bila s 10 Cloverfield Lane ki pa sicer tudi kot standalone film izpade dober. Overall kar škoda da se niso bolj potrudili s tem Cloverfield univerzumom, ne pa kar tako nekaj na blef. Na koncu so hoteli še Overlorda na silo potisniti v ta univerzum, ampak so si na koncu začuda premislili al neki.😁

uredilo bitje Seth
Povezava do prispevka

Včeraj sva gledala Batman (1989). Tole je eden slabših zgodnjih Tim Burton filmov, ki ga rešujeta Jack ter dost v redu Kim Basinger kot Vicky Vale. Vem, da je dvojka bolj kul.

 

Ajd, res je da so to bli časi, ko so fajti bli dolgočasni v takih filmih in ko tudi sploh niso bili superjunaški filmi kul (oz razen Supermana itak nič ni blo uspešno), samo manjka nekaj duše.

 

Zelo "safe" film. Vem da je Bob Kane sodeloval in so šli delati nekaj, da bodo lah začeli serijo filmov, samo vseeno dvomim, da bom še kdaj pogledal ta film.

Povezava do prispevka

Uf, men je pa 89 Batman zakon!

 

Joy ride (2001)

Gledal na blef in je bil proti pričakovanjem kar za pogledat.

 

Dirty Dancing (1987)

Gledal po 30 letih. Kljub legendarnemu statusu klasike 80h pa je film daleč od težkokategornikov tistega časa ala Back to the Future, Twins in Top Gun.

uredilo bitje ayrton79
Povezava do prispevka
ayrton79 reče pred 47 minutami:

Uf, men je pa 89 Batman zakon!

 

Če primerjam z Die Hard, Predator, Top Gun, Lethal Weapon, ... se vidi, da ni lih v samem vrhu 80s akcij. Niti kot detektivka ni baš neki. Tud Beetlejuice, ki je prišel eno leto prej, izgleda boljše. Sej je Batman dobr, samo ni mi pa zakon.

 

Kukr imam v spominu, je Batman Returns tisti pravi orenk film, upam da me ne razočara.


BTW, noro, da je zdej že več cajta minilo od Batman Begins kukr je od 1989 Batmana do Batman Begins.

Povezava do prispevka
Weraziel reče Dne, 24. 1. 2023 at 10:51:

Če primerjam z Die Hard, Predator, Top Gun, Lethal Weapon, ... se vidi, da ni lih v samem vrhu 80s akcij. Niti kot detektivka ni baš neki. Tud Beetlejuice, ki je prišel eno leto prej, izgleda boljše. Sej je Batman dobr, samo ni mi pa zakon.

 

Kukr imam v spominu, je Batman Returns tisti pravi orenk film, upam da me ne razočara.


BTW, noro, da je zdej že več cajta minilo od Batman Begins kukr je od 1989 Batmana do Batman Begins.

Meni je pa prvi Batmanov Burton najbrž najboljši Batman ever. Dvojka mi je adijo pamet clusterfuck karakterjev zanič. Pa ni ta prvi ne akcija, ni komedija, ni grozljivka, ni kriminalka, še najmanj drama - je ena taka zabavna mešanica fetišev, ki vsaj meni deluje dovolj funky za medij kot je film.

Povezava do prispevka
Kakarotto reče pred 9 urami:

Meni je pa prvi Batmanov Burton najbrž najboljši Batman ever. Dvojka mi je adijo pamet clusterfuck karakterjev zanič. Pa ni ta prvi ne akcija, ni komedija, ni grozljivka, ni kriminalka, še najmanj drama - je ena taka zabavna mešanica fetišev, ki vsaj meni deluje dovolj funky za medij kot je film.

Men je tut Burtonov prvi Batman najboljsi Batman, mi je tut cist mimo ga metat v isti kos s Top Gunom in Die Hardom.

 

Edin dvojka mi ni tok grozna kot ti pravis.

 

Mogu bi se kdaj pogledat greznico od trojke in stirke, me zanima ce bi dans mogoce clo komicno slabo izpadl.

Povezava do prispevka

Primerjam z ostalimi 80s filmi zato, ker so tisti veliko bolj kompetentno narejeni. Od akcije do kompozicije shotov (Burton pa njegov dutch tilt ga v večini primerov ne sedeta, ker ga ne uporabi zaradi situacije scene, ampak je samo njegov campy pristop), tisti filmi nesejo Burtonov Batman. Burtonov Batman je skoraj bolj gledališka igra kukr film.

 

So pa dialogi dost v redu za tisti čas.

 

Itak se pa tisti pravi Batman pojavi šele v Batman Begins. 

Povezava do prispevka

Jaz pa Batman Returns filma nekako nisem prebavljal, sploh lik Pingvina mi je bil zelo anti, pa ne pravim da je DeVito slabo opravil delo ali kaj takega, ampak samega lika nisem nikdar maral. Je pa verjetno že kake 20 let kar sem nazadnje gledal ta film dočim sem 1989 Batmana gledal večkrat tako da vprašanje kako bi zdaj dojemal Batman Returns in če bi mi bil kaj boljši kot tedaj. 

Povezava do prispevka

Jest k stari prdec podpiram da so vsi prvi posneti filjmi top tier... so pač vsi posneti v prejšnjem mileniju... denar ni bil ovira, ker ga niso dobil takrat...

 

Star Wars, Alien, Terminator, Conan, Predator, Superman, Batman, Die Hard, Lethal Weapon, Rocky, Rambo, Back to the Future, Raiders of the Lost Ark... ma ni da ni... vsaj 100 filmov z dušo se tle našteje...

 

No, karkoli, spet mal vikend film imel, zaželu sm si tole...

 

Platoon (1986)

https://m.imdb.com/title/tt0091763/?ref_=nv_sr_srsg_1

 

Full Metal Jacket (1987)

https://m.imdb.com/title/tt0093058/?ref_=nv_sr_srsg_0

 

Pol pa uno, ajd če sm pri Kjubriku še ogledam si tole... dva najbolj njegova filma, subjektivno mnenje... p.s. odiseja 22 let nazaj, mi je drek drugače...

 

A Clockwork Orange (1971)

https://m.imdb.com/title/tt0066921/?ref_=nv_sr_srsg_1

 

The Shining (1980)

https://m.imdb.com/title/tt0081505/?ref_=nv_sr_srsg_3

 

Potem pa imdb priporoča, sm v zblojenih 70ih, pa najdu cel kup bolj ali manj znanih filmov...

 

ampak... to je zgodba za drugič... 

uredilo bitje MarioKing
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...