Skoči na vsebino

GRRM - A Song of Ice and Fire


ArtaX

Priporočeni prispevki

Nisem našel obstoječe teme, tako da lahko mod komot zbriše/merga.

 

GRRM se je na svojem "Not a Blog" malce razpisal. Nič pametnega žal...

 

https://georgerrmartin.com/notablog/

 

Izsek:

 

Navedek

THE WINDS OF WINTER is going to be a big book.   The way it is going, it could be bigger than A STORM OF SWORDS or A DANCE WITH DRAGONS, the longest books in the series to date.   I do usually cut and trim once I finish, but I need to finish first.

 

 

Glih za osvežitev spomina, A Dance With Dragons je izšel daaaavnega 2011.

Povezava do prispevka

Ni panike, bo Brandon Sanderson dokončal. Pa vmes za hec napisal še kako Hedge Knight novelo.

Hm, če dobro premislim bi bilo fajn tudi, da bi Sanderson dokončal še The Gentleman Bastards od Scotta Lyncha (hm, kaj z njim dogaja?) in pomagal Patricku Rothfussu dokončati The Doors of Stone, da bo Rothfuss lahko brez slabe vesti še naprej DnD-jal.

 

:P

 

Povezava do prispevka

Lynch je kakšno leto nazaj (mogoče dve!!) na twitterju objavil zaključen prvi draft knjige... z opozorilom, da je to šele prvi draft, in da bo editing še trajal......in trajal......in očitno bo še trajal......

 

edit: mea culpa.... TRI leta nazaj

 

uredilo bitje JediEagle
Povezava do prispevka

Ne, razen če štejemo vse potencialno izrezane chapterje iz Winds of Winter. Preprosto je drugačen pisec, pri njemu to raste in piše tam kjer gre, potem pa popravlja in editira

 

Tud če pride Winds of Winter, mi je najbolj žal Dunk and Egg tales, ki se mi zdijo bolj zanimiva zgodba, ki bi jo on lahko razodel našim očesom

Povezava do prispevka
Flegma reče Dne, 3. 5. 2022 at 20:11:

Ni panike, bo Brandon Sanderson dokončal. Pa vmes za hec napisal še kako Hedge Knight novelo.

Hm, če dobro premislim bi bilo fajn tudi, da bi Sanderson dokončal še The Gentleman Bastards od Scotta Lyncha (hm, kaj z njim dogaja?) in pomagal Patricku Rothfussu dokončati The Doors of Stone, da bo Rothfuss lahko brez slabe vesti še naprej DnD-jal.

 

:P

 

 

Lynch je dokaj javen bil o svojih problemih z depresijo in ostalimi mentalimi težavami, kar nedvomno otežuje pisanje. Kakor tudi kvaliteto pisanja, zato je verjetno že toliko minilo odkar so njegovi uredniki dobili manuscript.

 

Rothfuss je pa razred zase. Od tega da fanom, ki vprašajo kaj je s knjigo direkt reče naj se jebejo do (ne)slavnega incidenta z njegovo urednico, ki ji je dve leti nazaj očitno prekipelo in je začela javno oznanjat, da v (takrat) 9ih letih še ni videli ene strani manuscripta zadnje knjige.

 

Za ASoIaF je pa že itak jasno, da konca zelo verjetno ne bomo videli. GRRM je že večkrat izjavil, da ne bo pustil drugim končat po njegovih zapiskih, sam pa tudi ne kaže da ne bo.

 

Povezava do prispevka
Jurus reče pred 10 urami:

Lynch je dokaj javen bil o svojih problemih z depresijo in ostalimi mentalimi težavami, kar nedvomno otežuje pisanje. Kakor tudi kvaliteto pisanja, zato je verjetno že toliko minilo odkar so njegovi uredniki dobili manuscript.

 

Sem jaz tudi potem malo poguglal, pa je Lynch zgleda cancelan. Z ženo naj bi eno petindvajsetletnico, avtorico fantazije Alexandro Rowland, povabila v trojček, potem pa jih je ta obtožila »groominga«, čeprav je odrasla. Pa sicer tudi hoče, da se jo naziva z they/them in ne she/her. Torej hardcore woke zadeva, kar pa v teh časih pomeni, če se kdo od njih, tudi nezasluženo spravi nate, si skenslan. Zato založba bržda ne upa izdati nove Lyncheve knjige. Medtem pa Alexandra Rowland podpisuje pogodbe za svoje knjige z velikimi založbami fantazije, čeprav je, vsaj po goodreads sodeč, kjer je njene knjige prebralo par deset bralcev, nihče ne bere.

 

Lynch ima pa itak tudi svoje probleme, na redditu se ne sme nič slabega o njem napisati. Kajti če on to vidi, potem za par tednov dobi tesnobo in nič novega ne napiše. 

 

No, tako nekako, kar sem našel na spletu. Lahko je res, lahko pa tudi ne. :huh: 

 

uredilo bitje Flegma
Povezava do prispevka

Te naslovnice so bile res vrhunske!

 

Jaz sem Martina zacel brat s hrvaskim prevodom, se prav nekje v zacetku 2000.

 

Sem pa, kot mnogi, popolnoma zgubil interes in zanj in za recimo Lyncha. Ker tole, kar se dogaja, je ze dobesedno jebanje folka v glavo :D

Povezava do prispevka

Jaz sem tam okoli 2007-2008, tko da nekak sem nekak še invested pa hopeful :D kake deset let nazaj sem še vedno poslušal podcaste s teorijami in bral Westeros.org

 

Pri GRRMu je treba vedt, da je bil star že pri A Dance of Dragons in po izidu te knjige leta 2011 Ty Franck ni bil več njegov 'pomagač'. Ne bom mu nič zameril, vsi ljudje se starajo na svoj način in pri nekaterih um ni več tako sharp.

 

Mi je pa žal Rothfussa, upam da mu rata spacat zadnjo knjigo, ker je res vrhunsko vse kar sem od njega bral, tudi kratke zgodbe.

Povezava do prispevka

Marca 2008. Po temu, ko sem leta na mnenjalu gledal kako se veča število postov v temi "Pesem o ledu in ognju" ali nekaj takega in si mislil, mater ljudem je res všeč tista pesem Roberta Frosta :pinch::D

 

Flegma reče pred 3 urami:

 

Sem jaz tudi potem malo poguglal, pa je Lynch zgleda cancelan. Z ženo naj bi eno petindvajsetletnico, avtorico fantazije Alexandro Rowland, povabila v trojček, potem pa jih je ta obtožila »groominga«, čeprav je odrasla. Pa sicer tudi hoče, da se jo naziva z they/them in ne she/her. Torej hardocre woke zadeva, kar pa v teh časih pomeni, če se kdo od njih, tudi nezasluženo spravi nate, si skenslan. Zato založba bržda ne upa izdati nove Lyncheve knjige. Medtem pa Alexandra Rowland podpisuje pogodbe za svoje knjige z velikimi založbami fantazije, čeprav je, vsaj po goodreads sodeč, kjer je njene knjige prebralo par deset bralcev, nihče ne bere.

 

Lynch ima pa itak tudi svoje probleme, na redditu se ne sme nič slabega o njem napisati. Kajti če on to vidi, potem za par tednov dobi tesnobo in nič novega ne napiše. 

 

No, tako nekako, kar sem našel na spletu. Lahko je res, lahko pa tudi ne. :huh: 

 

 

Sem slišal za tist #MeToo moment, ma kar sem bral njen post z obtožbami je dejansko ena velika bedarija. Ampak bodmo pošteni, to je par for the course za MeToo movement. Business as usual. Sicer nihče ne ve kaj je bilo zares ma bottom line naj bi bil, da je Lynch z njo imel afero in žena je popizdila. Ta potem to predstavlja, kot da se je bala za življenje in kariero, ker je bila nedolžna mlada punca (pri 25ih lol), ki jo je zmanipuliral njen "mentor", na drugi strani pa Lynchevi in drugi, ki so bili priče interakcijam med njimi, kako je ta silila v njiju, dolgo pred in po temu. Pa tudi da ni bila prvič s poročenimi, tako da toliko o nedolžnosti.

uredilo bitje Jurus
Povezava do prispevka
Avion reče pred 5 urami:

Te naslovnice so bile res vrhunske!

 

Jaz sem Martina zacel brat s hrvaskim prevodom, se prav nekje v zacetku 2000.

 

Sem pa, kot mnogi, popolnoma zgubil interes in zanj in za recimo Lyncha. Ker tole, kar se dogaja, je ze dobesedno jebanje folka v glavo :D

fans: I DEMAND YOU WRITE MORE, DO IT NOW, I COMMAND YOU

 

avtorji: nah breh, go f yourself

uredilo bitje Vrhovni_Plenum_OF
Povezava do prispevka

Sem vedel, da bo nekdo napisal en komentar na temo "authors are not your bitch", s čimer se do neke zdrave mere tudi strinjam, ampak enkrat sem našel en super napisan članek (napisal ga je dejansko en znan pisatelj, če me spomin ne vara), ki pa je lepo trdil, da "authors are someones bitch". Ker imajo formalne in neformalne obveznosti do založnikov, prodajaln, franšiz, nenazadnje bralcev, ki vlagajo svoj čas in denar branje knjig, finančno podpirajo avtorja ... To, kar dela recimo Lynch ali pa Martin, meni meji na nek nateg, mi je pa definitivno jebanje folka v glavo. 

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka
Avion reče pred 20 urami:

 ali pa Martin, meni meji na nek nateg, mi je pa definitivno jebanje folka v glavo. 

Martina nočm štet kot nateg, vsaj še vedno izda kako knjigo napram Lynchu, k je za tretjo knjigo rabu 6 let, potem pa nič od njega zdej že 8 let

 

Martin si je po vseh teh letih zaslužu vsaj malo leewaya, bo že sam vedu a je to kar je spisu dovolj dobro ali ne

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...
Weraziel reče Dne, 11. 5. 2022 at 12:22:

Martina nočm štet kot nateg, vsaj še vedno izda kako knjigo napram Lynchu, k je za tretjo knjigo rabu 6 let, potem pa nič od njega zdej že 8 let

 

Martin si je po vseh teh letih zaslužu vsaj malo leewaya, bo že sam vedu a je to kar je spisu dovolj dobro ali ne

Mah, Martin je star, sem pa gledal en estimate od internet ekspertov in pravijo stručkoti da je knjiga končana samo/že (izberi poljubno) 2/3. Kar bi mogoče še verjel... Pri njemu sem se kr sprijaznil da ne bo nič, in mi po temu kar mi pravijo gledalci serije (pogledal sem jo do karmor sežejo knjige in je bilo že to preveč) niti ne kolca preveč za tem.

Lyncha bi pa res rad prebral - njegovi liki so fenomenalni.

 

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...