Skoči na vsebino

[multi] Sekiro: Shadows Die Twice


Priporočeni prispevki

Tko kot sem reku je. Ostale souls igre so me naučile potrpežljivosti. Do sedaj sem vse mini bosse premagal v prvo ali drugo (ravno včeraj sem odlomil fatturja, ki pljuva strup na katano). V mojem prvem skozihodu me je ogre na stopnicah premagal ene 10-15krat. Sedaj je padu v drugo lol. Pa tudi na splošno se veliko veliko bolj zabavam kakor prvič.

 

Borilni sistem je res ful flashy in zadovoljujoč, ampak vseeno imam ful raje DS in BB pristop. Enostavno mi bolj sede izmikanje od parryjanja.

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka

Meni pa glih kontra, rolanje po tleh izpade pičkasto v primerjavi z dobro narejenim parry sistemom, kar je Sekiro. Da sploh ne omenjam zvok in zadovoljstvo ko pribiješ final blow, nasprotnik pa ima še 3/4 healtha nedotaknjenega.

Sem pa pristaš hitrih iger, zato mi bolj sede Sekiro/Nioh.

 

Ugotovil sem, da dark souls 2 ne bom nikoli igral, sem malo pogledal gameplay, res mi nekak cudno zgleda. Aja pa ko vzames eliksir, traja 2 mesca, da se health bar napolni. Bom preskočil tole.

Povezava do prispevka

Sej zato sem napisal izmikanje. Tudi meni je rollanje precej smešno in okorno za videt. BB >>>> DS > Sekiro :D

 

Pri Sekiro me moti to, da se moraš boss fighte učiti na pamet. Je bolj podobno rhythm game, kakor igri kjer z refleksi skušaš premagati nepoznanega nasprotnika. No sej, jaz moram prvega pravega bossa še zares premagati. V mojem prvem igranju sem obupal ravno pri fatturju s strupeno katano.

Bomo vidli ali se mi bo igralni sistem bolj prikupil s časom.

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka

Jaz bi rekel, da ne overthinkat. Vsi bossi čist isto padejo tudi z evadom in pitjem hpja, kar je čist legit oldskul tehnika, sicer pa je načeloma res vse blockable oz. zelo jasno vizualno prikazano, da ni. In vsi specialni countri (sweep in thrust) so tko, logični, sploh ker v 80% pretepaš ljudi z eno glavo,dve roki in nogi in človeški set gibov, ki nam je blizu in smiselen.

Povezava do prispevka

Lady Butterfly.

Sem se jebal ene pol ure, sam na koncu sem jo le odlomil. Prvih 5 fightov sem še poskušal neki trmarit z BB knowledge, sam fighti so trajali predolgo in sem izgubljal koncentracijo. Enostavno se je treba nadrkat timing parryjev in to je to. Gameplay je res dober in fightanje mi je vedno bolj zabavno, ampak vseeno mi mori tole učenje na pamet.

Sicer pa vedno manj dislikeam zadevo. Hype/10. Verjetno je k temu dosti pripomogel konjenik, ki sem ga takoj za starko premagal v prvo lol. :D

 

 

Povezava do prispevka

Če misliš preveč dodgat boš slekoprej dobil reality check. Js sm ga pri Genichiru. Ne rabiš se učiti boss fightov na pamet, morš pač dobit nek filing za timing nasprotnika in napade.  Če si kdaj boksal ali počel kaj podobnega, opaziš da je dost podobno real fightu. Aja pa ne rabiš igrat tako strahopetno, lahko si bolj agresiven.

uredilo bitje Gapi182
Povezava do prispevka

nisem mislil insulting ker sem igral identično svoj prvi playthrough in se kot souls fan dolgo nanašal na dodge. Pač nisem upal agresivno it naprej, niti nisem upal parryjat določenih napadov ker mi je enostavno izgledalo da mi bo nekdo odsekal glavo ker sem tok majhen napram tem bossom v igri :D

uredilo bitje Gapi182
Povezava do prispevka

Ma igra ti niti ne pusti, da igraš defenzivno. Če nisi agresiven, nasprotniku pada posture break meter. Drugače pa res ne vem kako bi lahko ta fight odigral drugače kar se dodgea tiče. Men se ne zdi, da ga uporabljam pretirano. Poleg umikanja unblockable napadom sem ga uporabljal samo za držanje razdalje, ko sem se želel healat.

Povezava do prispevka

Pri lady butterfly gre načeloma s čisto agresijo dokaj u izi. Sploh ne pride do nekih možnosti če jo neprestano napadaš, in greš basically sam 2 napada, parry, 3 napade, parry, 2 napada, parry,.... Načeloma sam mej v glavi da pretty much pri vsakem bossu boš spravu tam max 2 maybe napade, potem pa sledi nek njegov napad. Nisi drugače niti malo slabo igral boss fighta ampak opažam sam da maš podobne te tendencies kot sm jih js imel zaradi DS. Pri sekiru morš včasih literally stat direktno pred bossom ko da nek ogromen napad, kar se je meni dolgo zdelo ekstremno nelogično in sem vedno refleksno raje šou stran. Prav odvadit sm se mogu teh stvari iz souls iger, čeprav pri določenih nasprotnikih te kar rešujejo.

Povezava do prispevka
g. Profesor reče pred 2 minutama:

men je pa glih to vsec, da ni se ena souls igra, ceprav ne manjka sovragov, ki se jih ‘moras’ lotiti v souls stilu. 

To je zelo dober point in se vedno bolj strinjam, da je prav tako.

Če hočem BB, lahko igram BB, če hočem DS, lahko igram DS3. Itak je gameplay tako dober pri vseh, da je NG++++... čista milina.

Povezava do prispevka

evo, točno to, meni je bil Sekiro tudi zaradi tega všeč, ker je combat spremenil in čeprav maš "podoben" feel kot pri ostalih from soft igrah je gameplay tolko drugačen da nimaš občutka ponavljanja (kar se mi je recimo zdej, ko platinitam DeS,  začelo dogajat :D

 

@g. Profesor Hvala za help pri character tendency, sem potem preko monk bossa v 3-3 si to zrihtal :D

Povezava do prispevka
g. Profesor reče pred 4 urami:

@Gapi182 dej naloz video, kako odlomis DoHa s parryi. ma lohk tud Apea

Sej sem rekel da pri določenih enemyjih pomaga skill iz DS. To sta ravno Ape in DoH.

 

Sori nism vedu da ga bo tako zabolel ego če bom rekel besedo strahopetno... vidim da imajo nekateri res težave tukaj

uredilo bitje Gapi182
Povezava do prispevka
Gapi182 reče pred 12 minutami:

Sori nism vedu da ga bo tako zabolel ego če bom rekel besedo strahopetno... vidim da imajo nekateri res težave tukaj

Ma pišeš gluposti na splošno. Ni me una beseda prizadela. Razlagaš mi stvari, kot da si največji strokovnjak in mora folk delati točno tko kot si si ti zamislu.

Lady Butterfly sem že odlomu, ti mi pa razlagaš neke taktike, kot da se moram držat tvojih priporočil.

 

Kot sem prvič reku, nehi bit pokroviteljski douchebag brez občutka in bo vse v redu. Sam dvomim, da se boš spremenu, ker si ravnokar naredil isto stvar.

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka

Pomagat kaj točno? Lady Butterfly sem že premagal, ti mi pa pišeš neke "optimalne strategije by gapi". Razumel bi, če bi se neki jebal in bi dejasnko potreboval kak nasvet kako priti mimo, sam vse kar si ti napisal v prvem postu je bilo pokroviteljsko prcanje.

Kako točno si mi želel pomagati?

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka

vidim da si good player in fan DS iger in pač sem ti želel povedat da se je pametno poskusit odvadit stvari iz tistih iger ker večinoma ne bojo delovale. Tist ''strahopetno'' ne pomeni da te je dobesedno strah ampak je pač stil igranja ki deluje v DS igrah. Zanimivo da se vpičiš v to eno besedo ko ti pa nekdo napiše da je rolling pičkasto pa nič. Vprašal si kaj bi lahko naredil drugače in sem pač napisal kako se drugače premaga Lady butterfly, kar pride prav če greš NG+ in če delaš gauntlets of strength. To lohka vidimo v tem videu(nasploh top channel za Sekiro):

 

 

Povezava do prispevka

Ponosno sem objavil video kjer sem, za moje pojme, res lepo pohendlal sovražnika.

Na to sem dobil tak odgovor.

Gapi182 reče pred 6 urami:

Če misliš preveč dodgat boš slekoprej dobil reality check. Js sm ga pri Genichiru. Ne rabiš se učiti boss fightov na pamet, morš pač dobit nek filing za timing nasprotnika in napade.  Če si kdaj boksal ali počel kaj podobnega, opaziš da je dost podobno real fightu. Aja pa ne rabiš igrat tako strahopetno, lahko si bolj agresiven.

Men to deluje, kot da si želel biti "eno malo" smartass, ne pa da si mi dejansko želel pomagat.

Mislim, a si sploh pogledal video? Če bi ga, bi vedel, da sem dodgeal tko ene 5krat v celem fightu. Pa tudi bi vidu, da mi je jasna razlika med to igro in ostalimi souls igrami.

 

Lej, v redu, očitno si mi želel pomagati, pa ne razumem tega mal čudnega pristopa.

Iskreno se ti opravičujem in ne mislim peljat tega beefa dalje.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...