Skoči na vsebino

Avatar: The Way of Water


cin der

Priporočeni prispevki

Mislim, da je analogija s kiti na zemlji (njihovo sporazumevanje je podobno petju btw) dokaj enostavna za razumet. Na Pandori so to samo še bolj intelektualno razvita bitja, domorodci pa so bolj povezani z naravo in njimi.

Tole tvoje posmehovanje je res ironija 101 in lepo priča temu kako smo ljudje izgubili stik z naravo in drugimi bitji na našem planetu. Film tole samo dodatno potencira in tebi se zdi noro neumno. Enako kakor se kolonialistom na pandori vse skupaj zdi enako noro neumno.

V bistvu te kritika v filmu zadane v nulo.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

LOOOL, kere nebulozni drek spraviš skupaj in potem še upaš, da izpadeš pameten :D

 

Pogled na človeško naravo je zelo poenostavljeno prikazano, nekje na nivoju white guilt retoriki, kjer naj bi za vse tegobe tega sveta bila kriva evropa oziroma evropski kolonializem. Whaling se ne prakticira že ene 50 let. Vsaj ne v taki obliki, da bi se nediskriminatorno ubijalo vse kar leze in diha. Teorija, da naj bi zemljani šli na drugi planet ter zradirali in pobili vse kar je povezano z naravo,  hkrati pa imaš aliene ki so vsi same dobričine in, ki so tko pokonektani z naravo, da imaš celo inter-species komunikacijo, je de fakto pravljica. LOL dej. Tako basic bitch poenostavljeno črno belo pripovedovanje je bolj kot ne ena idealistična pravljica, ki nima nikakršne veze z realnostjo. Film made from simpletons for simpletons. Imajo vso pravico delat filme z nekimi environment woke sporočili, samo ne mi to prodajat kot film z nevem kakšno globoko filozofijo, ki jo lahko razumejo samo globoko intelektualne osebe.

uredilo bitje Waslich
Povezava do prispevka

Z vsem kar si napisal se strinjam. Tale naravovarstvena mentaliteta, ki se jo gre Cameron je čisto preveč črnobela in poenostavljena.

 

Men je bil samo smešen tvoj redneck komentar na to, da bi te (ali katerekoli druge, tudi IRL) živali lahko premogle dovolj socialnih skillov in inteligence, da bi ustvarjale pesmi. Ni sploh fora v tem, da bi ta film imel neko hudo globino. Smešno mi je samo, kako carsko je tip zadel kritiko na materialstičen folk, ki ne spoštuje in celo zasmehuje "nižje" oblike inteligence (tvoj primer zgoraj).

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Film si privoščil v Real3D s posebej udobnimi raztegljivimi sedeži, če bi slučajno omagal :), ker je bilo ravno 1. januarja popoldne. No zmanjkalo me ni . Mal sem bil nahypan, saj smo ravno ene 3 dni prej gledali z družino prvi del, a vseeno nisem imel prevelikih pričakovanj, saj se je šušljalo, da zgodbovni del ni najmočnejši. 
 
In res... ravno ta del zelo šepa. Glavni liki res brez prave globine, zgodba ponavljajoča , polkovnik ja lovi Jacka.. zehh, upam, da ne bo v 3. delu ista premisa. Tudi stranski liki zelo pozabljivi, tistih njegovih sinov do konca nisem ločil. Seveda pohvalno, da se izpostavi ta element sobivanja z naravo, kapitalizma, ki bo samega sebe požrl.. ampak to smo videli že v prvem delu. Ok kitolov je slab, barbarski,  a dvomim, da bo kaka kitolovka manj izplula na morje. 
 
Škoda, ker drugače je seveda simfonija za oči, sploh podvodni svet, a včasih res dobiš občutek, da so notri kot mal izseki iz National Geographic, brez neke dodane vrednosti, tudi kadri so včasih slabo povezani.  Si predstavljam, da je produkcija tega časovno potratna, in je zato toliko težje  se odločit kaj ven izrezat. Film bi moral bit nujno vsaj ene pol ure krajši, če ne urco.  
 
Tako, da iz kina smo šli hkrati veseli, da videli tole v 3D, a hkrati nas je pustilo kar malce hladne z vidika zgodbe, karakterjev.  Za otroka upam, pa da je bil mal poduk kam nas pelje tale gonja za dobički, gospodarskimi rastmi, ipd. Torej, žal mi ni. Čistno spodobno preživet popoldne, a ja skoraj že pozabil, da sem ga videl. Škora res za ves potencial.
 
Me je pa prijelo, da bi Abyss spet gledal, takrat pred 20 leti mi je bil res tist vauu element, občutek globine,..  Me zanima, kako se je postaral
Povezava do prispevka

Pocutim se ogoljufanega, za cajt in za dnar. Opazil sem, da so si trailerji pred filmom (antman, guardians of galaxy, ...) in sam avatar v bistvu zelo podobni, efekti na tretjo potenco, zvok na sesto.

Vse mi je isto.

Cel petek popoldne in otrok v varstvu je sel.

Bit odrasel je zgleda bedno

Lep lp

Povezava do prispevka

Jaz grem danes v Imax gledat.

 

3D je v filmu top, vse dogajanje je blo tko blizu, enk vrsto nižje v kinu. Je pa fino, ker imax zaslon pokrije cel zorni kot in si kot "v filmu".

Zdej zgodba je bolj jadajada in lahko bi bil krajši. Nism pa mel občutka, da sem 3 ure v kinu, ker je skos akcija, poka, žvižga, grmi...

 

Žal mi je za tiste reveže, ki bojo gledal doma...ne sej ne, klinc jih gleda čudake :wacko:

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 22 minutami:

a kitolov (tu na zemlji, ne v vesoljski fantaziji) ne kaže na to?

I'm confus. :D


seveda ima vzporednice, ampak kitolov je vecinoma prepovedan in omejen, hkrati je del tradicionalne prehranjevalne verige. med zemljo in fantazijo se pojavi toliksen razkorak, da je moj mozgan dogajanje na platnu enostavno nehal interpretirati kot usmerjeno idejo, povezavo s kitolovom, namesto tega kot sirse zastavljeno idejo o perverzni naravi cloveka, ki seveda vkljucuje tudi kitolov. 

  • Račka +1 2
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
moropfliposki reče Dne, 13. 1. 2023 at 17:36:


seveda ima vzporednice, ampak kitolov je vecinoma prepovedan in omejen, hkrati je del tradicionalne prehranjevalne verige. med zemljo in fantazijo se pojavi toliksen razkorak, da je moj mozgan dogajanje na platnu enostavno nehal interpretirati kot usmerjeno idejo, povezavo s kitolovom, namesto tega kot sirse zastavljeno idejo o perverzni naravi cloveka, ki seveda vkljucuje tudi kitolov. 

 

 

Seveda, take zaključke lahko potegneš z možgani enega 14 letnika.

Povezava do prispevka
  • 2 mesca kasneje...

Jest tega filma nisem mogu gledat ker kamera bezlja ko nora. Pismu tele cgi zadeve sploh niso več filmi, ampak neke brezvezne animacije kjer se kamera vrti v vse možne smeri. Pa kolikor sem gledal, mi je zgledal k da manjkajo frejmi v filmu, ker so vsa gibanja bolj lesena.  To je zdej tko kot pri glasbi ko se uporabljajo vse mogoče računalniške zadeve in zgleda k da ma muska preveč not, predvsem unih nepotrebnih, zraven imaš pa občutek da nekaj manjka..  

Povezava do prispevka
Mitsu reče Dne, 2. 4. 2023 at 23:16:

Pa kolikor sem gledal, mi je zgledal k da manjkajo frejmi v filmu, ker so vsa gibanja bolj lesena.

 

Sej dobesedno manjkajo :)

 

Film ima namreč ene scene posnete v 24fps in druge v 48fps

Posledično tako občutiš fps drope:D

uredilo bitje gojc
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
gerozaver reče Dne, 4. 4. 2023 at 16:48:

Pa ogled na teveju doma, fakin reveži

Glede na videno... Sem vesel da nisem denarja pustil v kinu (Sem šel raje brainless, storyless John Wicka gledat).

 

3h dolg film... S preveč "balasta" pogledal z mularijo v dveh delih. 

 

Ok ja ni isto kot v kinu.. Vendar pa se mi zdi da je prvi del filma CGi nadmočen in gledljiv... Druga polovica pa kr upade kvaliteta...

 

Sama zgodba pa predvidljiva, karakterji nezanimivi in neizpeljani. Mogoče mi mogl avatar 1.5 narest pa povezat med prvim in drugim delom.

 

Spoiler

Roba iz prvega dela zakar se je šlo in kar so vse sfukal kr od enkrat ni več uporabna? Zdj je iz kita snov... Mislm wtf...

 

Ampak... Glede na dobiček 2,3 miljarde... Zgleda dobr film :O 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...