Skoči na vsebino

Ježki


Bessie

Priporočeni prispevki

A kej čuvate ježke?

 

Navedek

- Če me vidite na svojem vrtu, dodajte hrano (surovo nesoljeno meso, mleto meso; rad imam tudi mačjo hrano, vendar ne rib) in dajte mi vodo, PROSIM.
 
- Ne dajajte mi mleka, povzroča mi namreč želodčne težave in lahko umrem zaradi dehidracije. Ampak sem naiven in če vidim mleko, pijem. Zato: ne dajajte mi mleka, PROSIM !!!
 
  - Ne uporabljajte insekticidov ali pasti. Sem neškodljiv in pomagam na vašem vrtu, ker se hranim z žuželkami, ki napadajo zelenjavo.
 
 - Kup vej in dračja na vašem vrrtu lahko služi kot moj zimski dom, ne počistite vsega do golega in ne zmečite v kontejner naravnega materiala!!!
 

- Pazite name na cesti, sam se ne znajdem najbolje...
 
Moja vrsta izginja, pomagajte mi preživeti!!!!
 
HVALA. Ježek iz sosesčine

 

jezek-4.jpeg

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka
NixoN reče pred 45 minutami:

Ježi so zakon, čeprav so glasni ka hudič, ko lomastijo po okolici, me vedno mal prpa preden vidm, da je zgolj "vizjak". ;)

K mojim starsem so trije hodili na večerjo. Sem bila enkrat na obisku in ponoči slišala lomastenje. Sem mislila, da je zelo glasen vlomilec. :D

 

Drugače pa zelo nesrečna psička, ki ji nismo pustili žokat ježa. 

20210609_155730.jpg

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

ježi so prilično inteligentne živali

sosedje so enkrat meli enga na počitnicah

je prišel sam in pozneje tudi sam odšel

 

ko je bil lačen, je skodelico iz katere je jemal podarjeno hrano z gobcem porival po stanovanju, da je spuščala nadležne zvoke in si jo napolnil

Povezava do prispevka
  • 5 tednov kasneje...

Tudi pri nas pridejo ježki pogosto na vrt na obisk, običajno okrog tretje zjutraj. To pa vem zato, ker ga naš kuža na ves glas naznani. Tako moram vedno iz postelje po gozdarske rokavice in ježka odložim za vrtno ograjo na obronku gozda, nato pa še potolažim kužata češ da je sedaj vse v redu. Poleg ježka se naseli ponavadi v kompostu tudi kak gož, ki je seveda zelo dobrodošel.

Povezava do prispevka
  • 3 mesece kasneje...

May be an image of outdoors and text that says 'PLEASE DON'T LEAVE ME I AM ALIVE & VERY COLD made-with mematic mematic'

Navedek

Hedgehogs at this time of year can appear in gardens looking like this. There is very little movement and if left, they may die.  The cold has got to them and they start to shut down, if you see hedgehogs out in the day or small ones out at night please contact your local rescue. 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...