Skoči na vsebino

Najboljše leto v gamingu


Priporočeni prispevki

Idejo o tej temi sem dobil pred kratkim ko sem razmišljal kako je na začetku leta to leto 2022 bilo res zelo obetavno in nafilano z špili še posebej heavy hitterji (Horizon 2, Elden Ring, God of War: Ragnarok, BOTW 2, Starfield). Zadnja dva sicer že nekaj časa uradno prestavljena na 2023. GoWR se pa še čaka da pride. Sicer to ne pomeni, da bo leto fuč ampak je nek grenak priokus vsaj pri meni.

 

Da preidem k bistvu. Torej glede na to, da smo tukaj različnih starosti ter okusov glede špilov me zanima kaj je blo vaše najboljše leto glede izidov. Ni pa nujno, da ste vse, ki so takrat izšli glih tisto leto odigrali.

 

Glede na moj okus bo težko prišlo leto, ki mi bo bolj pisano na kožo kot 2017.

 

BOTW, Persona 5, Hollow Knight, Super Mario Odyssey, Cuphead, Horizon Zero Dawn, Splatoon 2, Mario + Rabbids, Steamworld Dig 2.

 

V primeru, da je bila že podobna tema in sem jo zgrešil se komot lah pobriše.

 

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka

Mislim da smo neki podobnega že debatirali 

 

V bližnji preteklosti mam v glavi 2015 (Witcher 3, Bloodborne) 

 

Pol pa 2004 (HL2, Wow, UT 2004, Burnout 3, Halo 2, GTA San Andreas, Rome:Total War, MGS3, Ninja Gaiden) 

 

Pa mislim da 99 je tudi kr visoko??

Povezava do prispevka

Težko bo premagat 2015. Za vsazga neki.

 

Witcher 3

Bloodborne + The Old Hunters

Metal Gear Solid 5

Undertale

Ori and the Blind Forest

Starcraft 2: Legacy of the Void (underrated)

Batman: Arkham Knight

Forza 6

Her Story

Soma

 

cel multiplayer gemi kot sta

Heroes of the Storm

Rocket League

 

 

Povezava do prispevka

Najboljše leto je bilo vedno tisto, ko sem nabavil nov comp, in so se mi odprla prej nedosegljiva obzorja boljše grafike in višjih framerejtov. :P

 

Bolj resno: težko rečem, ker običajno vedno bolj retrogejmam kot ne, oziroma igram z zamikov, da pride final različica igre ven (razen redkih primerov: recimo novi izidi špilov zlate dobe Biowarea in podobno), in posledično mi je zavedanje o letu izida videoigre dokaj v ozadju.

 

Sicer pa menda bolj ali manj ofišli kot najboljše leto velja 1998. Nekaj prvih iz metacritica recimo: 
The Legend of Zelda: Ocarina of Time, Tekken 3, Half-Life, Gran Turismo, Metal Gear Solid, Grim Fandango, Banjo-Kazooie, Thief: The Dark Project, Baldur's Gate, Crash Bandicoot 3: Warped, Resident Evil 2, Einhander, Railroad Tycoon II, Starcraft, Shogo: Mobile Armor Division, Oddworld: Abe's Exoddus, Tenchu: Stealth Assassins, Fallout 2, Turok 2: Seeds of Evil, Falcon 4.0, Tom Clancy's Rainbow Six, F-Zero X, ...

 

edit: @Weraziel 2015 je kul ja. Jaz bi še Fallout 4 in Cities: Skylines na seznam dodal. Uh, pa Life is Strange. 

Epic leto.

uredilo bitje Flegma
Povezava do prispevka

Kar se tiče količine top tier iger definitivno leto 2015 saj sta med njimi kar 2 izmed mojih top 5 vseh časov.

 

-Bloodborne - GOAT

-Witcher 3 

-Ori and the Blind forest

-Until Dawn

-Rise of the Tomb Raider

-Batman Arkham Knight

-Destiny Taken King (najboljši Destiny DLC zame)

-Soma

-Woflenstein The old Blood

-Dark Souls 2 Scholar Of The furst Sin

-Falllout 4

-The order 1886

 

Bi pa dal zelo blizu leto 2005 ko je v Evropi štartala igra World of Warcraft...

Povezava do prispevka

Pa kje bi si sploh zapomnil, kaj mi je bilo najboljše v točno določenem letu. Itak večino igram "za nazaj" ali pa že stotič preigravam en in isti naslov :) . Če je bil pa kakšno leto kak poseben biser pa ga tudi nisem dajal na koledar.
Govorim seveda izključno o naslovih, ki sem jih preigral! Namreč: vsega kar je izšlo in je bilo morebiti odlično ne morem kar dati na nek seznam, če nisem igral. Ali? Ker če bi bilo tako, bi lahko enostavno copy&paste objavil lestvice iger iz neta.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Ne vem za najboljše leto, spomnim pa se najboljšega poletja nekje okoli 2001 - 2004, ko sva s kolegom co-op nažigala Baldur's Gate na PS2. Kolko je pa to bilo enega smeha, dretja, pizdenja, zabave, pač tisto res po ure in ure pred TVjem, sam grindaš. Best times. 

Povezava do prispevka

2002 absolutno

 

GTA VC

Mafia

Morrowind+Tribunal

Splinter cell

Ratchet and Clank

Jedi Outcast

Hitman 2 Silent Assassin

Soldier of Fortune 2

Robin Hood The legend of Sherwood

Neverwinter nights

Bf 1942

Serious Sam 2

Dungeon siege

Gothic 2 (kar bi bilo zame cisto dosti za best year)

Medieval Total war

Arx Fatalis

 

 

 

Povezava do prispevka
planetarium reče pred 2 urama:

2002 absolutno

 

GTA VC

Mafia

Morrowind+Tribunal

Splinter cell

Ratchet and Clank

Jedi Outcast

Hitman 2 Silent Assassin

Soldier of Fortune 2

Robin Hood The legend of Sherwood

Neverwinter nights

Bf 1942

Serious Sam 2

Dungeon siege

Gothic 2 (kar bi bilo zame cisto dosti za best year)

Medieval Total war

Arx Fatalis

 

 

 

 

+2001, kjer je med drigim prišel Max Payne

Povezava do prispevka

Mislim da so nekatere zvrsti manj čislane iz strani studijev (oz bolje rečeno - založnikov) ravno zato ker se manj prodajajo in zato tega ne dobivamo tok masovno kot je mogoče včasih izgledalo. Čeprou je indie scena kar polna enih draguljev, sploh če gledaš Seethove videje spoznaš velik enih strategij in survival špilov, o katerih drugje nism slišal.

Povezava do prispevka
maksi reče pred 1 uro:

Bolj je dejstvo, da so tedaj igre bile bolj raznovrstne, dost zvrsti je izginilo, vsaj pri AAA igrah. Najbolj iz razloga, ker so bile narejene eksluzivno za PC.

Name it, katere zvrsti so izginile?

 

Meni se zdijo povečini še zastopane, le da nekatere (dosti) manj. Ampak prav kakšna, da bi izginila, to pa ne vem ...

Povezava do prispevka

pustolovščine, vesoljske simulacije in hardcore frpji mi prvo pridejo na misel

 

tudi RTS in letalskih simulacij je dosti manj kot v preteklosti

 

če nisi nek fan FPS, potem je ponudba iger bolj žalost (razen indie)

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
keba reče pred 29 minutami:

Jaz pogrešam FPS v neodprtem svetu, kjer je poudarek na zgodbi, ne pa nekem nabiranju stvari ki so same sebi namen.

Ful je enih novih boomer shooterjev k sploh niso švoh, plus seveda pa najbolj prednjačita Titanfall 2 in Shadow Warrior 3 med novejšimi špili kjer se skos neki dogaja

 

Halo Infinite se izogni, ker je kvazi open world shooter, Doom Eternalu pa ne bom spet fafal kurac, oh no, there I go again

uredilo bitje Weraziel
Povezava do prispevka

Mah še zmer je open world špil, vidi se da je šlo nekaj več dela v main content, pa tud mu priznavam carski design orožij, sploh po soundu, it goes brrrrrr all the time

 

Samo je pa vse skupaj veliko slabši paket kot Witcher 3. Mi je žal, da sem raziskoval levo in desno in ugotovu, da ta špil ne mara če raziskuješ, ker sem vsaj dvakrat padel ven iz mape, ko sem malo vžgal parkour, samo streljanje je pa tudi nažalost polna neumnosti umetne pameti, ne mi rečt da lahko en Half Life iz 98 omogoča umetni pameti velik več kot v Next Gen naslovu

 

Tko da nimaš ne enega, ne drugega, ako bi nardil en 10urni shooter brez odprtega sveta bi blo pa kr dost kulsko

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...