Skoči na vsebino

Apple


Priporočeni prispevki

Zakaj to tle sprašuješ :D Na platformi kjer ga boš prodajal poglej za koliko grejo in pogruntaj če ga hočeš prodat takoj (najnižja cena od obstoječih + kakšen evro manj) al pa boš čakal (nekje na sredi). Osebno za tak laptop ne bi dal več kot 150€ sam glede na to da je mac verjetno dobiš kaj več.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

Kako zakaj? Sej nas je tle kr nekaj entuziastov in raje tukaj vprašam, ker cene na jabuk.si in na Bolhi so več kot 2-kratnik tvoje predlagane, nimam pa pojma za koliko se proda.

 

Glede na to da kompa ne uporabljam več, novi pa vsem niso dosegljivi, ga raje prodam dokler je še kaj vreden.

Povezava do prispevka
Arey reče Dne, 25. 10. 2020 at 19:14:

Če smo že na tem, trenutno imam MPB 15ko in XPSa (maxed out z i7ko), oba iz 2017. Slednji je sicer 13", tko da je tle avtomatsko počasnejši.
Ampak za laptop ki stane isto kot MBP je XPS prav neverjetno shittier. Trackpad ki ni zanič ampak ne pride niti pol galaksije blizu macbooku. Tipkovnica ki je precej gnila sam tbh je na dellovo srečo imel 3 generacija sicer ok tipkovnic ki pa so bile zanesljive tok kot Alfe (primerjava vredna Atomica, lp). Zaslon tam/tam. Procesor slabši, ampak tle ni kej ker je pač 13". Ohišje škripa, macbook nič. Zvočniki so cvileče sranje, na macbooku dejansko lahko poslušam glasbo če zamižim na eno uho.

 

Tko da sem pred veliko dilemo, ker mislim menjat moj glavni laptop (trenutno macbook) za novega. Izjemno se želim znebiti applovega bullshita ampak ko pogledam med premium laptope na PC strani je tam primerljiv samo XPS, ki pa stane praktično isto in ima manj kvalitetno ohišje in slabši trackpad, bojda tudi zvočnike.

Windowsi so zadnje leto dejansko postali viable za development, WSL 2.0 je top stvar ker ti dejansko Linux prinese na OS ki te noče ubit vsak dan uporabe.
Applovi laptopi niso ne slabi ne dragi za to kar ponujajo (če bi bili bi jih PC market šišal levo in desno). In to me ful jezi ker res ne bi še enga maca :D

Si pogledal za Surface Laptopom?

Povezava do prispevka

Danes je Apple zalaufal grozd naročnin Apple One. A kdo razmišlja, da bi vzel?

 

Sem sem sprobal, ker že zdaj plačujem 12 EUR na mesec za vse skupaj in mi tistih ekstra 3 EUR ne  naredi velike razlike; prav tako je prvi mesec zastonj. Res pa je, da je Apple TV+ vprimerjavi z Netflixom in HBO-jem, ki ju že imam, res slabo založen, medtem ko se mi gejmat na telefonu res ne da. Bomo videli.

uredilo bitje sekretar
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

@guru prodaj hitro, ker že trkajo na vratih MB Air in Pro z Applovim M1 cpu in s cenami $999 in $1299 za bojda 16GB  spomina in 2TB ssd diskom. Cena takega prenosnika z retina ekranom 2013 letnik je nekje navita cena med 500 in 700 eur (realno med 400 in 600 eur). Sporoč, za kolk ga boš prodajal.

uredilo bitje Car
Povezava do prispevka

Ful so mi vsec ti benchmarki od Appla:

Na Macbook Air:

image.thumb.png.69e2697e3162408ac45ca3c96956bc1a.png

 

7.Testing conducted by Apple in October 2020 using preproduction MacBook Air systems with Apple M1 chip and 8-core GPU, as well as production 1.2GHz quad-core Intel Core i7-based MacBook Air systems with Intel Iris Plus Graphics, all configured with 16GB RAM and 2TB SSD. Tested with prerelease Final Cut Pro 10.5 using a 10-second project with Apple ProRes 422 video at 3840x2160 resolution and 30 frames per second. Performance tests are conducted using specific computer systems and reflect the approximate performance of MacBook Air.

 

Na Macbook Pro:

image.thumb.png.9f148b7eddb0cb96c27e016d49524eb4.png

 

8.Testing conducted by Apple in October 2020 using preproduction 13-inch MacBook Pro systems with Apple M1 chip, as well as production 1.7GHz quad-core Intel Core i7-based 13-inch MacBook Pro systems with Intel Iris Plus Graphics 645, all configured with 16GB RAM and 2TB SSD. Tested with prerelease Final Cut Pro 10.5 using a 10-second project with Apple ProRes 422 video at 3840x2160 resolution and 30 frames per second. Performance tests are conducted using specific computer systems and reflect the approximate performance of MacBook Pro.

 

Se pravi CPU: Intel Core i7-8557U, 4x 1.70GHz

Niso bli niti tolk da bi primerjal z  Intel Core i7-8569U, 4x 2.80GHz al pa bohnedaj z najnovejsim procesorjem Intel Core i7-1068NG7, 4x 2.30GHz

Sploh pa na nekem pre-release softwareu...

 

:D

 

Povezava do prispevka

umirite konje ker so predivji

https://www.macrumors.com/2020/11/11/m1-macbook-air-first-benchmark/

Super Km3t reče pred 3 urami:

apfel being apfel. najbolj vredni con artisti na svetu.

 

pa matematiš pri disku jih tud dobro gre. ziher je applov disk drugače in boljši! aja ne, najbrž je samo prilotan da ne bi sam upgrejdal na 2tb za 5x manj gnarja.

Vsi res thin&light majo prilotano skor vse, tko da ni kot da je apple tle edini.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 5 urami:

 

 

Niso bli niti tolk da bi primerjal z  Intel Core i7-8569U, 4x 2.80GHz al pa bohnedaj z najnovejsim procesorjem Intel Core i7-1068NG7, 4x 2.30GHz

Sploh pa na nekem pre-release softwareu...

 

:D

 

ja razlika ne bi bila bistveno drugacna. single threaded plus minus 10%, multithreaded nekje enako. M1 bo tele quadcore intle pojedel za salo. se vecji masaker bo v vecjih macbookih kamor bodo lahko stlacili 12 corov (po moznosti 8 high performance + 4 high efficiency).

Povezava do prispevka
sskj reče pred 41 minutami:

naslednji prenosnik bom verjetno vzel applov, ker tole res zgleda dober deal 

 

imo kup preden pridejo arm-i. če kupuješ za delo, kupi intel based zadevo. jaz ne bi testiral tega na delovni mašini. deluje mi dost standarden apple nabijanje. 

 

imo je treba počakat na realne reviewe od non-apple fanboyev =)

Povezava do prispevka

Sori ki se mi ne da iskat po netu, mogoče malo par glupih vprašanj. :) 

 

A na teh novih macbookih z m1 čipom ne bo laufal win10? Na teh z intel procesorji se je dalo na easy namestit. Sicer ne vem če sploh rabim windows.  Za delo (občasno) rabim prenosnik za dostop od SAPa, mail in browser, word/excel (oz open source alternative). Ma smisel da nabavim recimo nov macbook air/pro m1 ali raje nek npr HP Elitebook/Zbook?

 

Skoz me vleče da bi mel od apple prenosnik, nekih posebnih aplikacij za WIN ne uporabljam/rabim, je pa itak vse tudi na macu.. Pa plan mam letos verjetno nabavit iphone 12 en model. To bi šlo pol skupaj. 

 

Sem pa pripravljen dat 1500 eur ali tudi morda malo več. 

 

 

 

 

 

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...