Skoči na vsebino

Apple


Priporočeni prispevki

Slovenska Mac tipkovnica je nekaj kar privoščiš samo najhujšemu sovražniku. Pol znakov sploh ni označenih in moraš ugibat kje je kaj ter pozabit na vse na kar si bil do tedaj navajen.

 

Klik, če kdo rabi klasik slovensko tipkovnico. Tipk, ki pridejo pri tipkovnicah z numeričnim delom nisem urejal, ker nimam take tipkovnice. Jih je pa dokaj enostavno dodat z zastonjskim programom Ukelele. Inštalira se v <user>/Library/Keyboard Layouts (ali v global verziji te mape)

uredilo bitje SpaWn
Povezava do prispevka
Arey reče Dne, 19. 11. 2020 at 11:07:

8gb je v letu 2020 porazno za karkoli razen word in par tabov v chrome-u. Čez leto ali dve, verjetno boš imel laptop vsaj par let, bo 8GB odločno premalo. Tle nima veze čip, ampak aplikacije ki ram žrejo. Sam manj kot 32gb rama v naslednjem laptopu ne morem tolerirat, glede na to da ga mislim imet vsaj 3 leta, če bo sreča pa še kakšno leto dlje.

za veliko večino uporabnikov je 8gb rama trenutno dovolj

 

meni drugače ustreza 16gb, ampak 32 gb je za 99% userjev totaln overkill trenutno

 

recimo js mam trenutno odprt discord, chrome 10 tabov, vscode, spotify, intellij, slack pa imam uporabljenih 7gb rama

 

večina folka uporablja komp za excel + browser

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
  • 2 tedna kasneje...
mumbo360 reče pred 15 urami:

rabu sm googlat da sm napisal @ lol

 

je slovenska da

 

y in z se motim

 

kere dongle priporočate :D

 

saj pravim, lahko si zamenjaš z in y -> ukelele

 

neki takega je kar must have imo:

https://www.cyberport.de/apple-und-zubehoer/apple-zubehoer/zubehoer-mac/kabel-adapter/satechi/pdp/1b09-016/satechi-usb-c-hub-multi-port-adapter-4k-space-gray.html

Povezava do prispevka

Thx. Še glede miške bi vas vprašal. Nisem navajen na trackpad in se tudi ne bom nikoli. Miška ftw čeprav sem te dni prisiljen na trackpad.. :) kaj nabavit?

 

A magic mouse 2? Kero drugo ki ma direkt bluetooth povezavo?

 

Do zdej sem uporabljal logitech m280 kar je meni čisto okej. Ne rabim nekih dodatnih gumbov. 

 

Aja, pa je lahko macbook skoz priklopljen na polnilec? Do koliko spraznim baterijo preden spet priklopim nazaj? Ma to kakšne veze? Do sedaj sem nisem s tem obrnemenjeval ko sem mel en srednji rang HP prenosnik zdej pa je kar 🤨.. Saj verjetno mi bo čez teden dva tudi vseeno. 

Povezava do prispevka

To vidim že po sliki da ni. :) Sej ni mi do tega da bi jo kupil. Bom preveril mx master 3 samo 100 eur+ za miško? :whistle: Zgleda je res top kar se da dobit, mogu bi jo fizično sprobat če je to možno v kakem big bangu.. Tisto ko prst gor "počiva" me malo bega, spet nisem navajen na tako miško. Tiste stranske gumbe pol dejansko kaj uporabljate? 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...