Skoči na vsebino

Apple


Priporočeni prispevki

tomazek reče pred 48 minutami:

 

Dosti delaš "to go"? Jaz si res ne predstavljam teh malih ekranov, če ni nujno potrebno, da sem veliko časa mobilen :D Fak se človek razvadi s temi velikosti tičev (ekranov)... tako TV kot računačnik.

Ne, malokrat delam brez, ze 27” v pisarni mi je vcasih malo tecen ker sm se navadu na 32” doma. Ampak so pa trenutki, redki, ko kej natipkam tut brez in takrat mi je 15” ze kr zprno majhen. 

Povezava do prispevka
Arey reče Dne, 28. 10. 2021 at 15:16:

Evo narocen 14” pro /32gb/1tb. Mogoxe do konc leta dobim. Sm se odlocu da max-a ne rabim ker je sam gpu boljsi, ce pa sem se zajebal pa bom cez enk leto menjal pa bo. 

Kakšen maš dobavni rok? Jaz sem naročil 16" Max zaradi tega, ker se mi ne da čakat 8-12 tednov za custom build škatle, drugače bi posegel po 14" Max. Čeprav na koncu bom najverjetneje kje še res čakal do novega leta pa so me na iStylu nategnili ko gvatemalsko mulo

uredilo bitje Slasher
Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

Na kak način pa misliš castat? Chromecast? To bi šlo za netflix. Za to bi bil Xiaomi Mi Box S TV Box, sem imel in je dobra slika. Ima uradno podporo Googla. V ponudbi je tudi cenejši Xiaomi Mi TV Stick. Da se dobiti npr tukaj: https://www.mishop.si/medijski-predvajalniki-235

 

Se da sploh castat celoten macbook screen na napravo ki ni apple tv? :nicjasno:

 

 

 

 

 

Povezava do prispevka

Itak nek algoritem ne more vedt kako bos danes uporabljal laptop, meni to se najboljse deluje na telefonu, oziroma mi je dokler sem fa cez noc filal (zdej ga folam dopoldan med delom oz ko pac sem blizu polnilca). 
Za baterijo mi sicer ni vseeno ampak glede na to da vecinoma uporabljam laptop na kablu in da sem v treh letih in pol prisel na dobrih 200 ciklov je zanasat se na applov algoritem ocitno cist ok. 
Itak niso cikli problem tle - problem je da je baterija skos polna, to bi lahko resil z unim programom. Ampak glede na to da itak menjam laptope ma 3-4 leta mi je cist vseeno, laptop je se vedno v super stanju za prodat. 

Povezava do prispevka

Lahko pogledam zdravje baterije ce mi poves kje ga najdem. Pa valda ce to zahteva namescanje nekih 3rd party programov ne bom :D

 

Pac, kot pravim mi vseeno res ni ampak dejatvo je da gre za potrosni material in delat neko hudo znanost iz tega meni nima smisla. 14 let ti baterija ne bo drzala tut ce ko drzis na idealnih 50% ves ta cas tko da ti par menkav ne uide ce mislil napravo met tok casa. 
Jz bi tut raje vidu opcijo v meniju ampak apple gonna apple, ni kot da nisi vedu v kaj se spuscas ko si kupu maca :D

Povezava do prispevka

Monterey (tudi Big Sur?) imata opcijo, da Apple neha filat ko je 80% polna baterija.

 

Edit: Sys. preferences -> Battery -> Battery -> Optimised Battery Charging

 

Mi ohranja na 80% baterije, tudi ko imam priklopljeno. Ce je verjeti Appleu, se potem napaja direkt iz kabla in zaobide baterijo.

 

Si nabavil 16gb? Ker sam opazam da je 8gb absolutno premalo, cim imam odprto karkoli vec od firefox + office.

uredilo bitje viddek
Povezava do prispevka

Kar vem ni ene moderne naprave, ki bi na kablu uporabljala baterijo, napajanje gre direktno na matično. Kaj ti Applov FW sporoča o stanju baterije in kje je zares 100%, jo sploh polni do tja ali ima neko SW limito, ki jo tebi kaže kot 100% itd. so informacije, ki pomoje niso javno in lahko dostopne, te špekulacije in 3th party programi so tko mal facebook science. Degradira se ti lahko od drugih vzrokov, ne nazadnje bo baterija počasi hodila rakom žvižgat že samo zaradi časa. OCDjat in se fiksirat zarad tega je imo bolj škodljivo in neprijetno kot potencialno čez 4 leta spravt baterijo na 80% (pa je ne boš, razen če je nekaj narobe z njo), kar tko al tko praviš, da je čist zadost za to, kar rabiš :P

Povezava do prispevka
viddek reče pred 29 minutami:

Drugace je macos veliko bolj pozresen z ramom kot win7.

MacOS, načeloma tudi windows je pa res da ne vem tako specifično, ne puca RAMa dokler ga ne zmanjka, kar je valda logično. Zakaj bi vn metal stvari ki jih uporabnik trenutno ne uporablja, če pa drugi programi ne rabijo tega prostora.
 

In ja, ti procenti baterije so zlo ezoteričen podatek in operirat s tem kakorkoli kot samo za neko približno referenco ko uporabljaš prenosnik brez kabla je brezveze. Če si tok zlo zaskrbljen glede baterije pač downloadaj une 3rd party programe, jz na tvojem mestu ne bi ker je karkoli tle gledat čista potrata časa.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...