Skoči na vsebino

Apple


Priporočeni prispevki

Battery status ipd. jajca so buče. Moj 2014" ima cycle count kao 340 pa ga imam (sem imel) zaradi journalisma ogromno na bateriji. Condition spet kao Normal ampak brž, ko ga dam zdaj v mrazu na baterijo (ta je na 100%) mi laptop ugasne še preden se Lightroom/Premiere Pro uspešno odpreta. Baterije za to staro kripo pa se več ne dobi. Komaj čakam teh 8 tednov, da mi končno novi model dostavijo, mamu jim.

uredilo bitje Slasher
Povezava do prispevka

Pooblaščeni in uradni apple servisi v Sloveniji mi niso uspeli dobavit in zamenjat baterije. Sure, vsi so rekli 2 meseca ampak čakam že od julija pa še vedno nič. Gušim pa na 2 tedna. Oziroma pred štirimi tedni sem nehal, ker sem novega naročil.

uredilo bitje Slasher
Povezava do prispevka

Ne verjamem da mu bojo dobavili če mu do zdaj niso, ampak definitivno tut jz ne bi šel do pooblaščencev.
Drgač pa good luck z 8 tedni dobave, novih custom 14" in 16" niso še niti enega dobili, samo base modele.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
Arey reče pred 7 urami:

Ne verjamem da mu bojo dobavili če mu do zdaj niso, ampak definitivno tut jz ne bi šel do pooblaščencev.
Drgač pa good luck z 8 tedni dobave, novih custom 14" in 16" niso še niti enega dobili, samo base modele.

Ni custom. Pač base 16" Max s 32gb ram, 32 grafičnimi jedri in 1tb ssd. 

 

Zaradi baterije na starem pa sem do pooblaščencev šel šele, ko so nepooblaščeni pokazali nezanesljivost. Prodam ga ne, ker ga dobi punca in bo na kablu. Pa rabim bootcamp za občasne igre (prek cloud gaminga) :ninja:

Povezava do prispevka

Eno vprašanje glede čiščenja maca - fizičnega kot strojnega. 

 

Zdaj imam (najosnovnejšega) airbooka 1 leto in pol. Začel sem opažat kako mi šteka (po domače), kako je včasih neodziven, dolgo časa mi nalaga spletne strani, vmes kar mal freezne. Storage je 250gb, zasedeno je 75gb, prosto 175gb. Uporabljam ga za najosnovnejše operacije - browseanja in word. 

Zanima me zakaj je prišlo do tega štekanja v zadnjem času? 

 

Potem pa prosim, če mi lahko svetujete kaj narest, da odpravim to štekanje. Kakšen software ali ga je treba odpret in mal popucat znotraj ohišja? 

Povezava do prispevka

Evo dobil M1 pro 14". Zaenkrat laptop kot laptop, z izjemno dobrim ekranom in baterijo. Hitrejši je od prejšnjega 15" i7 2017 maca ampak nisem še ornk delal na njemu tko da ne znam povedat točno kok. Drgač pa vredu zadeva, to kar sem pričakoval.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
Slasher reče Dne, 20. 12. 2021 at 21:33:

Jaz sem se pred cca enim mesecem šele zavedal, da sem še vedno na Catalina, ker mi Music app več ni zaznal ajfona :D 

 

js sm še kar na Mojave, pa nočem updejtat, ker pol zgubim boot camp 

 

niam pa M1, da bi laufal parallelse

 

Verjetno bo treba poservisirat in prodat tega mbpja 13ko pa nek m1 ubost, če bom še na apple vlaku

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
Arey reče Dne, 22. 12. 2021 at 21:24:

Evo dobil M1 pro 14". Zaenkrat laptop kot laptop, z izjemno dobrim ekranom in baterijo. Hitrejši je od prejšnjega 15" i7 2017 maca ampak nisem še ornk delal na njemu tko da ne znam povedat točno kok. Drgač pa vredu zadeva, to kar sem pričakoval.

Kwa zdej. Opaziš boljši spanec zadnje 3 tedne?

Povezava do prispevka
Slasher reče pred 47 minutami:

Kwa zdej. Opaziš boljši spanec zadnje 3 tedne?

Hahaha :D
Ja bistveno hitrejši je, res se opazi. In v build time-ih in v UIju - mam eksterni 4k monitor in nvidia se je mal matrala z njim. Nič groznega sam vseeno je hitrost ful boljša. Večino časa se ventilator sploh ne zažene (al pa ga ne slišim), za razliko od intela.

Drgač pa super tipkovnica ampak mam itak eksterno, zaslon je dober ampak, again, mam eksternega, overall vse kar mi manjka je thunderbolt dock.
Če kdo razmišlja priporočam, sploh če mate več kot leto/dve starega maca. Zadeva je, če si sposodim mefistove besede, beast.

Povezava do prispevka

Jz sm ga narocil isti teden kot so bli predstavljeni in dobil konec decembra ja. Traja. Kolegu so ga iz nemcije poslali v dveh tednih (20€ je doplacal za un reshipping servis), drugemu kolegu maxed-out 16ke pa slovenci se vedno niso dostavili kljub temu da jo je narocil pred mano. 
Vecinoma sem na kablu ampak kar sem testiral baterijo je razlika z intel macom neverjetna (pa sm mel 15”).Ne vem ce bi zdrzal cel dan developmenta ampak dosti manj ziher ne. 

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...