Skoči na vsebino

Oregon trail


keba

Priporočeni prispevki

keba reče pred 24 minutami:

To sem tudi jaz bral ja. Ampak me bolj vaše izkušnje pa predlogi zanimajo pa kakšna zanimivost.. 

 

pa če obstaja še kaj podobnega pa razen nadaljevanke 1883 še kaj takega materiala...

Nikoli nisem nekaj konkretno padel v westerne, čeprav so mi posamezni zelo dobri filmi, vidim pa na Netflixu etc., da je zdaj kar dosti western serij. 

 

Ker me pa zanima zgodovina filma, pa sem bral tudi eno knjigo o zgodovini serij, in tam je bilo dosti prostora namenjeno western serijam iz petdesetih in šestdesetih, ko so dominirale. Spomnim se, da je zelo slična Oregon Trailu serija Wagon Train, ki se je predvajala 8 let oziroma osem sezon v zgodnjih šestdesetih. Zgodba je šla o kočiji s spremstvom, ki je potovala po ameriškem divjem zahodu in srečevala zanimive like in postajala v zanimivih naselbinah. Še bolj zanimivo pa je, da je navdahnila Star Trek, ki so ga dejansko pitchali kot Wagon Train v vesolju :). Saj vem, da ne boš šel gledat serije iz leta 1960, ampak je pa za mal prebrat na Wikiju, meni deluje prav zanimiva. Pa nasploh so mi fascinantne te stare Western serije. Se mi zdi, da je v splošnem zavedanju ostal samo spomin na western filme, a v resnici je bila največja količina te tematike v avdio-video obliki izpovedana prav v serijah

 

Drgač pa obstaja spoof igra Organ Trail, to sem pa dejansko igral in sem jo na telefonu celo kupil. Gre za 1:1 remake Oregon Traila, le da je postavljen v zombi tematiko. Jaz sem se zabaval :D 

Povezava do prispevka

Sicer ni ravno Oregon Trail, ampak pradavna Sierrina pustolovščine Road Rush ima slično tematiko: kako leta 1848 priti z vzhodne obale v Kalifornijo. Zanimivost špila je, da se je moč odločiti med tremi neodvisnimi in docela različnimi potmi: čez prerijo, z ladjo okoli in okoli, ali čez panamsko džunglo. 

 

ss_ff4bc330f78c9af53189345a623565bd388775d3.1920x1080.jpg?t=1634544062

 

ss_170d23714aaf95df5004eb5951748814b5a5ab20.1920x1080.jpg?t=1634544062

 

ss_2f33f58efc08f181cdcf4c751572de84c8853cfc.1920x1080.jpg?t=1634544062

 

Pred par leti so naredili slab remajk špila.

 

38531_800.jpg

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...