Skoči na vsebino

Euro/American Truck Simulator 2


Priporočeni prispevki

Da, da, tudi jaz komaj čakam, da bom lahko tukajle zavil desno:

spacer.png

 

Sicer pa, odkar je prišla prebarvana Avstrija, igram samo to, in sem navdušen. Res so fino naredil. Dve sličici iz potepanja pri naših severnih sosedih:

spacer.png

 

Tale je iz prelaza Großglockner:

spacer.png

 

Aja, @magični kralj bi morda k naslovu teme pripisal še American Truck Simulator? Itak gre za eno in isto zadevo, le drugo lokacijo. Poleg tega pa tudi ATS orenk dopolnjujo. V kratkem nas čaka nov content za Wyoming, poleg tega pa bomo verjetno itak dobili prej nove dlcje za ATS (prvi bo verjetno Montana), preden bomo lahko Slovenci v ETS2-ju šli »na morje«. :) Sicer se pa menda nekaj šušlja, da bodo pri ETS2 naslednjo prebarval Madžarsko, samo ne vem, koliko to drži.

uredilo bitje Flegma
Povezava do prispevka
Flegma reče pred 17 minutami:

Da, da, tudi jaz komaj čakam, da bom lahko tukajle zavil desno:

spacer.png

 

Sicer pa, odkar je prišla prebarvana Avstrija, igram samo to, in sem navdušen. Res so fino naredil. Dve sličici iz potepanja pri naših severnih sosedih:

spacer.png

 

Tale je iz prelaza Großglockner:

spacer.png

 

Aja, @magični kralj bi morda k naslovu teme pripisal še American Truck Simulator? Itak gre za eno in isto zadevo, le drugo lokacijo. Poleg tega pa tudi ATS orenk dopolnjujo. V kratkem nas čaka nov content za Wyoming, poleg tega pa bomo verjetno itak dobili prej nove dlcje za ATS (prvi bo verjetno Montana), preden bomo lahko Slovenci v ETS2-ju šli »na morje«. :) Sicer se pa menda nekaj šušlja, da bodo pri ETS2 naslednjo prebarval Madžarsko, samo ne vem, koliko to drži.

evo

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

juhej, za ATS je prejšnji teden izšla razširitev Montana

 

in do 25 septembra – tako, da se nič ne mudi – poteka release event, ko je treba narediti dvanajst vsaj 100 milj dolgih fur v ali iz dvanajstih različnih krajev v Montani, ki ti prinesejo nekaj kozmetičnih nagradic za rabo v igri. Dobiš pa tudi še eno bonus nagradico, če z external contractom obiščeš Kalispell.

 

Sem naredil šele par voženj, a užival na polno. Ne vem kaj je tisto, na kar bi pokazal s prstom, a je prav užitek raziskovati to redko poseljeno dokaj veliko zvezno državo. Dolgi odseki sredi ničesar pod velikim nebom, zakotne vukojebine oziroma small town america vzdušje, »znucane« ceste z razpokami v asfaltu, samotni/in ali ogromni ranchi, tiste stereotipne americana bencinske s pripadajočim odpadom ob križiščih sredi ničesar, lepa pokrajina, kjer pa pogosto naletavaš na bolj revno izgledajoča naselja, turistične točke, polne kičastega ... stuffa :)  skratka, številne podrobnosti, ki okolico naredijo res avtentično. Nisem pa zašel še v tiste bolj gorate predele države.

Moram pa pokarati, kar je v bistvu splošen problem ETS2/ATS-ja: lahko bi mesta naredili bolj živa s še več prebivalci in malo bolj gostim prometom v velemestih/večjih naseljih. Ne vem, zakaj se razvijalci tako držijo nazaj, saj ne gre ravno za hardversko zahtevna špila. Sicer je ATS v tem dokaj boljši od ETS2-ja, a vseeno, lahko bi bilo zlahka še boljše.

Je pa sedaj res že ogromno ozemlja v ZDA za prevozit, pa smo še vedno le na Zahodu.

 

Sicer sta pa oba špila pred kratkim bila posodobljena na različico 1.45, poleg vrste novosti so pri ETS2-ju posodobili Hanover plus dodali še eno mestece, iz koder je proizvajalec prikolic Krone.

 

Aja, pa v ATS je brezplačno prispel nov truck, Western Star 57X.

 

uredilo bitje Flegma
Povezava do prispevka

Js sm tut ta tedn zacel furat na polno. Kupu vse map packe za ETS, zlovdal Promodse, zapiknu zastavo v MB metropolo in samo idemo

 

Fajn je, ker zej so official MP dali vn, ceprav je TruckersMP se vedno a way to go, ce hoces igrat z vec kot 10imi ljudmi v instancu

 

Mam pa en problem, spil mi crashne tu in tam po petih minutah igranja in vrze na namizje, brez errorja. Sumim, da ma neki povezavo z radijem v spilu, ker ponavadi mi crashne, ko stelam te internetne postaje tam na spisku. Verify file integrity sem naredu, ne pomaga. Je kdo mel podobne scene?

Povezava do prispevka
5Stringed reče pred 2 urama:

Js sm tut ta tedn zacel furat na polno. Kupu vse map packe za ETS, zlovdal Promodse, zapiknu zastavo v MB metropolo in samo idemo

 

Fajn je, ker zej so official MP dali vn, ceprav je TruckersMP se vedno a way to go, ce hoces igrat z vec kot 10imi ljudmi v instancu

 

Mam pa en problem, spil mi crashne tu in tam po petih minutah igranja in vrze na namizje, brez errorja. Sumim, da ma neki povezavo z radijem v spilu, ker ponavadi mi crashne, ko stelam te internetne postaje tam na spisku. Verify file integrity sem naredu, ne pomaga. Je kdo mel podobne scene?

Če si sam dodajal postaje potem zna to biti vzrok, sem imel podobno težavo.

 

 

magični kralj reče pred 2 urama:

a je ze out balkan?

ne

uredilo bitje NixoN
Povezava do prispevka
magični kralj reče pred 7 urami:

a je ze out balkan?

 

Če bo prej kot v enem letu, bo to veliko presnečenje. Pač, letos je bila planirana razširitev Rusije, pa so zaradi vojne ta dlc za nedoločen čas zamrznil. Bo pa verjetno več repaintov že izdanih starejših map. Ampak te itak vajenci klamfajo, ne »core« ekipa, tako, da zaradi tege ne bo dlc nič kasnjee prišel. 

 

5Stringed reče pred 1 uro:

 

Nism stari, izkljucno oni TruckersFM poslusam :/

 

Sprobam pol, ce bo delalo normalno brez radija pa sporocim

 

Možno je tudi, da modi še niso updejtani na 1.45 različico igre. 

 

Boba-Fett reče pred 18 minutami:

Prav matra me en truck simulator, sploh da se kdaj po službi sprostim. 
 

Kakšna je razlika med evropsko in ameriško igro, seveda razen map in kamionov? Vozna mehanika, nivo grafike in tezavnosti je tamtam? Ce kdo igral obe.

 

S cim vozite? Bo moj xbox gamepad zadoscal? 

 

jp, jp, jaz imam ATS in ETS2 izključno za stress relief. Zen over 9999.

Razlike, razen map ni. So pa posredne razlike, ker ameriški tovornjaki so... no.. BIG :D  In pa razlike med evropo in ameriko poustvarijo tudi igrama lastno vzdušje. Itak se pa core igri na razprodaji dobita za drobiž, torej je pravilni odgovor obe. : )

Ja, xboxov gamepad je super. Sicer sem že večkrat planiral prešaltati na volan (in tisti button box, posebej narejen za ets2/ats s pravimi ključi za vžig :D), ampak sem se vedno premislil. Raje se udobno zleknem v počivalnik, kar gamepad omogoča.

 

EDIT: aja, starejšim delom špila, še posebej pri ETS2, se poznajo leta. Torej če primerjaš kako Veliko Britanijo recimo s prejšnji teden izdano Montano, jo razlike zelo zelo očitna. Ampak itak bodo prej ali slej vse starješe dele prefarbali.

uredilo bitje Flegma
Povezava do prispevka

@B-Magic no, saj ravno šaltanje je tisto, zaradi česar me volan mika. Na gamepadau imam zaradi pomanjkanja gumbov na simple automatic, zaradi česar imam tudi simulacijo air brakes izklopljeno. No, če bo pa res, kakor so pri SCT nedavno dejali, da bodo postopoma z updejti dvigovali realizem (tako kot recimo dvigovanje in spuščanja vzmetenja, ki je šele od maja v igrah), potem bo pa volan res postal še bolj vabljiv. 

Povezava do prispevka

@Flegma ja, jaz ti res priporočam, da si ga ubodeš. Sem dolga leta fural na miško + tipkovnico, potem controller in mi je bil kul. Potem pa sem samo 1x probal volan - ni bilo poti več nazaj :) Si spredi daš nek 55' TV in 4K, lockaš na 60fps in je to to. Pa seveda sound modi od https://www.youtube.com/c/KapitanKriechbaum - in imaš občutek da si v pravem kamionu. 

Povezava do prispevka

Js tut mal razmisljam o enem cenovno dostopnem Logitechu s saltheblom zraven po moznosti

 

Kolega ma ta setup s stolom, tapravim volanom pa menjalnikom takim kot so not v dejanskih tovornjakih. S to razliko, da si je salthebl naredu custom, s posebej elektronskim vezjem in vsem :D

 

Js furam na Xbox gamepad trenutno, cist zadostuje. Dela tut s PS4 kontrolerjem drgac. Mal me edin sensitivity moti, ki si ga se itak morem nastavit, pol mi pa vsake tolk uspe pr izhodu iz avtoceste ruknat prikolco, ker je vse tolk ozko :D

Povezava do prispevka

Pizda, men pa se vedno crasha vsake tolk

 

Ocitno ni ingame radijo kriv, ker vceri sem ga mel na mute, pa je vseeno metalo ven. Nazadnje takrat, ko bi mogu en detour nardit ker je prometna bla na AC pa sm reku fuck this shit in se po odstavnem pasu odpeljal mimo, kazni itak ne dobis v tem primeru, pol mi je pa crashnilo

 

Danes reinstaliram in Promodse in celotno igro. Ma se kdo take probleme? Ven vrze cist brez errorja, edin enkrat mi je neko memory associated napako vrglo vn

Povezava do prispevka

Kako mi pa dogaja se po Montani voziti. Pri SCS so tokrat res dvignili nivo podrobnosti, ki posrečeno ustvarijo občutek, kot da se res podiš tam. Če bi bilo omogočeno, da na postajališčih lahko iztopiš iz tovornjaka in greš na malico (ali pa na WC :) ) ali pa v kak motel spat, bi bilo že kar preveč realistično. :) Pohvalno in lep vpogled naprej, kako lepa bo (verjetno) tudi naslednja razišitev za ETS2, zahodni Balkan. Ter seveda Texas. Čeprav bi si pri ATS-ju želel, da bi tudi kaj v Kanado skočil.

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...