Skoči na vsebino

Trenutno igram [06/2022]


Priporočeni prispevki

Ma ne, sej se strinjam s tabo, da je Elden Ring boljši v vsakem pogledu. Mene je zmotila samo primerjava s HZD, k si napisal, da je vrhunski prvenec, tole pa sranje. Jaz pa glede tega vidim samo izboljšave. Bloat je sicer valjda prisoten in bode v oči, sam se da ignorirat dost na izi.

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 13 minutami:

Ma ne, sej se strinjam s tabo, da je Elden Ring boljši v vsakem pogledu. Mene je zmotila samo primerjava s HZD, k si napisal, da je vrhunski prvenec, tole pa sranje. Jaz pa glede tega vidim samo izboljšave. Bloat je sicer valjda prisoten in bode v oči, sam se da ignorirat dost na izi.

evo, spontani npm resnice :D  sej na koncu se bom itak posilil za platino. mi je pa HZD tolko dogajal, da sem sel igro se enkrat obracat na ultra hard NG+. HFW bom pa verjetno koncal na story mode. 

 

tomazek reče pred 1 minuto:

 

Jaz sem prepričan v to. Upam pa, da se motim. 

 

vecina je bila navdusena nad trailerjem. not me.

 

prove me wrong, please

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
MaDrung reče pred 16 urami:

Amnesia: A machine for pigs

 

...Deluje kot, da sploh niso vedeli kaj z Amnesio delajo. Naredili so nekoliko strasno igro, nato pa naredili dvojko brez, da bi razumeli zakaj je folk imel sploh rad enko...

 

Machine for Pigs nisem igral (ravno zaradi slabih online mnenj, da nima za burek v primerjavi s prvencem), je pa tu verjetno treba izpostavit, da špila sploh niso delali Frictional games, ki grozljive prvoosebnice s puzlami dejansko obvladajo (Penumbra trilogija, Amnesia 1 in 3 (Rebirth), SOMA), temveč čisto druga ekipa (avtorji walking simulatorja Dear Esther), ki več kot očitno niso bili kos nalogi.

 

Saj to verjetno ne spremeni dejstva, da si špil očitno upravičeno skurcal, samo kot fanboy Frictional iger se čutim dolžnega izpostavit, da ne gre za avtorje prvenca in da je Machine for Pigs iz tega razloga en tak posiljen, brezvezen del serije.

 

Drugače res toplo priporočam SOMO, ki je imo korak naprej od Amnesie v smislu pripovedi, filozofskega scenarija in (sicer bolj subtilno) tesnobnega vzdušja. Res pa je, da ima manj skivanja pred pošastmi in tudi dosti popreproščeno sanity mehaniko; kar pa je mnogim, vključno z mano, kul, ker ni več na dolgi rok nadležnega jebanja s stalnim prižiganjem sveč/luči in pizdenjem, zakaj se glavnemu liku začne trgat po petih sekundah stanja v temi.

uredilo bitje Raz
  • Račka +1 4
Povezava do prispevka

Kot ventilator prvega dela mi je to ql?
Edina graja 1ke je bilo pomanjkanje (epskih) boss fajtov

Drugače pa k g.Profesor igram HZD2.
Mi je res ošeč k začnem fajt z mecha T-rexom in končam z galopiranjem na Torrentu proti generalu Radotu

Povezava do prispevka

RE2R + RE3R: hot damn PS5 verzije so zakon. Imaš HFR opcijo ki laufa več al manj 90+fps kar s pomočje VRR izpade bolano dobro. Vseeno pa igram kar lepo v RT mode ki sicer ni stabilnih 48+ fps a vseeno v tej igri ki ni openworld sploh ne opaziš kdaj VRR ven fukne tako da no problemo. Grafika je v teh dveh igrah res fantastična sploh pa v RE3 ki jo igram prvič. Capcom je res zadel v nulo s tem enginom! Še najbolj mi je pa všeč ko se devsi res potrudijo in PS5 verzija vključuje tudi instantno nalaganje. Igra podpira tudi 3D zvok ki sicer ne seže niti do gležnjev Returnalu a je vseeno super ker res takoj veš ko se ti nekaj priplazi za hrbet oz veš kje se nahaja trenutno MrX itd.

 

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Sem isto zalaufal Re2R ker sem do zdej obrnu samo enkrat z Leonom, in sem se hiter pokakal v hlace. Jebenti ta 3d zvok pa jump scare-i. Sem tudi upgrejdal ps+ narocnino in dolpotegnu Guradians of the Galaxy in me je kr navdusilo. Res hud popcorn spil. VO je top shit, dobesedno konstantni banter med vsemi guardiani in non stop rollercoaster. Res hud summer spil za sprostit se zvecer. 

uredilo bitje Niblonian
  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Niblonian reče pred 1 uro:

Sem isto zalaufal Re2R ker sem do zdej obrnu samo enkrat z Leonom, in sem se hiter pokakal v hlace. Jebenti ta 3d zvok pa jump scare-i. Sem tudi upgrejdal ps+ narocnino in dolpotegnu Guradians of the Galaxy in me je kr navdusilo. Res hud popcorn spil. VO je top shit, dobesedno konstantni banter med vsemi guardiani in non stop rollercoaster. Res hud summer spil za sprostit se zvecer. 

 

Jumpe scari v RE2? :blink:

 

Guardiansi so pa kul ja. Mrbit je preveč bojevanja sploh proti koncu kar se tiče pa performansa pa res zelo kvalitetna igračka imo. Marvels Avengers so naredil res slabo reklamo tej igri...

Povezava do prispevka

Dead cells

9/10

xViXjkcu5HEyryMsijwkUH.jpg

Christ all mighty.

 

 

 

Brez predaha (razen spanja in covid testiranja) sem vložil v igro 35 ur v dveh dneh. Če obstaja bolj zasvoljiva igra, kot ta je nočem spoznati. V tem času sem preigral in premagal vse Šefe ter Biome (mape) - tudi DLCje, vendar me igra vleče nazaj. Med igranjem ti na random igra ponudi razne "story bite" oziroma dodatne abilitije, na katere seveda ne moreš ciljat ker so skoraj v celoti random, amapak poskrbijo, da vsak run ni podoben.

Kontrole so skoraj popolne. Igra je polna različnih orožij, ki totalno spremenijo stil in občutek med igranjem. Le te odklepaš sproti in sliči, kot da jim ni konca. Ker je zadeva nekoliko luck based (rougelite žanr) te včasih prav preseneti ko nabašeš OP build (podoben filing sem nazadnje imel v DOTI 2 - RIP).

Tempo igre je zelo hiter, kar mi je pri igrah zelo všeč. nagrajuje reflekse, kar mi od vedno zelo leži.

Mape so raznolike in delno procedualno generirane. Prav dober mix. Muziko lahko switchas na 8-bit.:wub:

Dejansko je edina stvar zaradi katere nočem igri dati oceno 10 dejstvo, da je preveč zasvoljivo. Čeprav imam občutek, da bom v naslednjem runu samo izgubil več časa se vseeno vrnem v igro. Fucking kill me. :(

 

Pa sovražim roguelite žanr.:confused:

uredilo bitje MaDrung
  • Račka +1 4
Povezava do prispevka
Niblonian reče pred 13 urami:

 

Ja ogromno jih je, razen če je tvoja definicija jump scare-a mal drugačna :)

 

Mah RE2 se mi res ne zdi spooky. RE3 po drugi strani pa ima veliko boljši 3D zvok in predvsem skos neki nekje škripa, stoka itd. Fuuuuuck :D Zdej sm v bolnci ki je polna teh zvokov in me je po dolgem času strah v RE igri lol :avadodo:  

 

In ko smo že glih pri srhljivem vzdušju... kaj bi dal da bi en kompetenten studio naredu System Shock 2 remake + 3D zvok :wub:

Povezava do prispevka

Tudi za mene je tole ekstrem, ki ga že dolgo nisem videl. Ravnokar sem fasu nek virus in ne morem razmišljati, ker sem tako onesposobljen. Ta igra pa omogoča, da ne razmišljaš nč in se samo zanaša na primalne instinkte.

Še filmov ne morem gledat, ker ne morem sledit. :D

 

Hernier reče pred 47 minutami:

System Shock 2 ne rabi rimejka

Norec, kako stresaš te igrice :D 

 

Kok igric si obrnil v zadnjih sedmih dneh? :D 

 

Samo poscrolaj temo nazaj. A hat in time, Amnesia: Machine for pigs in Dead cells (če se sploh lahko reče, da sem jo končal).

Prve dve so vzele nekje 15 ur skupaj, Dead cells pa 35. Je pa res da sem A hat in time igral več kot teden.

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 3 urami:

 

Mah RE2 se mi res ne zdi spooky. RE3 po drugi strani pa ima veliko boljši 3D zvok in predvsem skos neki nekje škripa, stoka itd. Fuuuuuck :D Zdej sm v bolnci ki je polna teh zvokov in me je po dolgem času strah v RE igri lol :avadodo:  

 

Nevem no, jaz sem itak easily spooked, plus med tem ko sem igral je zaslo sonce in sem igral v popolni temi z slusalkami in mi je takoj mal 2 much. :D Sej se navadim, pa mi po parih urah igranja ni vec tok scary, sam tisto ko saltam iz nekih easy going igric na mal horrorja in padem noter, hitro pustim kak skidmark na gatah. 

Povezava do prispevka

Bendy and the Ink Machine

3/10

MV5BN2M0NjAzZjktNjg0Ny00NzNhLWExMDctNGFi

Na steamu igra kraljuje z nekje 95 % oceno. Naj razložim moje nizko mnenje.

 

Gre za horror tip igre z ogromnim povdarkom na "art becomes alive and is as real as me and you" tipu zgodbe.

Kje igra faila?

- Ni grozna. Večino igre sem prelaufal z na pol zaprtimi očmi.

- Nima nobene globine zgodbe, ki bi naredila most med fikcijo in resničnostjo - torej naredila nek aspekt grozen, ker bi deloval nekoliko mogoče resničen.

- Če umreš te spawna za eventom torej če hočeš iti čez strašni event se enostavno "vržeš pod vlak".

- Vse uganke v igri so da vzameš neko stvar in jo vstaviš v drugo stvar. Brez kakeršnekoli vzročnosti ali pomembnosti.

- Zgodba je ekstremno slaba (sploh za igro, kjer se artsy avtor dela kok je artsy).

- Polna je game breaking buggov zaradi katere sem moral začeti znova, pred koncem pa celo končati, ker tudi save reload ni pomagal in sem zadnjih 20 minut bil primoran pogledat youtube video - underwhelming anyways.

- Ni nobenega horror ali mystery vibe-a na kar je avtor definitivno ciljal.

- Fighting je v stilu Pokemon Red s samo enim napadom. Udariš in fašeš nazaj. No way to avoid razen da bežiš stran in se vrneš ko ti COD Hurt Window neha utripat.

- Šli so se: Skrij se ko te kdo lovi v toto latrino, ki so jo razmetali povsod. In ko se skriješ not te sovrag instantno neha loviti, čeprav je 0,2 m za tabo. Must have been the wind.

- Vsi boss fighti so tako simplistični, da bi jih premogal novorojenček.

- Nima nobenega story buildinga ali zaključka.

- performance (igra sploh ne more zmaxat CPU in GPU loada, čeprav ima konstanten stuttering).

- Mouse smoothening, ki se ga ne da izklopit.

- Edine razlage za kontrole so v gamepad smislu (za keyboard se pač jebi, da pogruntaš).

 

Definitivno igra daje občutek, kot da jo je naredili nekdo, ki je igral samo eno igro v življenju, in to je Skyrim.

Polovice negativnih stvari se ne spomnem a bom moral tu zaključiti. Pa igra je dolga nekje 3 urce. Vsaj polovico predolgo.

Sumim pa, da je za dobro oceno kriva poplava occasional gamerjev, ki jim paše, da je v igro potrebno vložiti ravno toliko mental efforta, kot ga potrebuješ da ignoriraš svojo boljšo polovico (ali tretjino, če hočemo biti statistično korektni).

 

Also, od 18. ure naprej nisem več bolan kot pićka. :D

EDIT: Spet bolan ko ćka. :(

uredilo bitje MaDrung
  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...