Skoči na vsebino

Star Wars


Priporočeni prispevki

Razocarujoc fight v smislu da se na zamah 3x preklopi kader, res bi si zelel manj tega.

Redeema ga samo I'm sorry ani "throwback"

 

Glede na dva najjaca lika ki so ju imel na voljo je serija vecje razocaranje kot Fett. Itak smo vsi vztrajal samo zaradi njunih 5 minut.

 

Navedek

Serijo bi komot rešili tako, da bi povzetek prejšnjih pet delov spravili v intro tekst in naprej zavrteli samo zadnji del, kot v filmih.

 

Jz sm pricakoval kake qui gon flashbacke/meditacije whatever.

Leio bi lahko obdelal v dveh epizodah, neumno spisan lik, ki ga je toliko tezje prebavljat zarad vseh bedarij scen ki trosijo airtime.

 

Edit ta post sm oddal dobesedno 30sec pred qui gon 10sekund sceno :D

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka

Vse kar je dobro v tej seriji se napaja direktno iz Lucasovega opusa. Pol mnenjala bi spisalo boljši script s takimi liki in njihovo zgodovino - itak ne štartaš iz nule, vse že imaš. Z izjemo Vader scen in pa zadnjega fighta (I'm sorry Anakin je res top scena, PURE EMOTION! bi rekel Tommy Wiseau) je ful porazno vse skupi.

 

Pa kje najdejo to režiserko mi tudi ni jasno. Modelka nima nobene kilometrine, razen režiranja posameznih epizode random serij: https://www.imdb.com/name/nm1278887/

 

Jebale jih PC kvote. Ni pomembna kompetetnost, ampak kere boxe lahko obkljukajo pri teb. 

 

Stupida-facking-tv show.

uredilo bitje Dog
Povezava do prispevka
Caffrey reče pred 14 urami:

Fuck kako neumno vse skupaj. Res fail na celo fronti. 

pa sej se pogovarjamo o Star Wars, ni Star Wars brez neumnosti, to nikoli ni blo in nikoli ne bo LOTR al pa Dune nivo storytellinga, likov in tem

 

pač mindless fun v space opera obleki, ki je bolj za enkrat pogledat in pozabit. V Mandalorian je še najbolj kompetentno vse skp, pa tud tam polovico epizod tud če ne vidm nikol več. Hotl ste več tega sveta, evo ga, če hočete nekaj dobrega pa morajo biti dejansko talentirani ljudje za kamero in scenarijem. Samo realno, še Rian Johnson, ki ga ful cenim, ni uspel spraviti nekaj zabavnega skupaj. Trenutno Star Wars igre in knjige >>>> Star Wars filmi in serije, pa niti ni bliz

uredilo bitje Weraziel
Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 1 uro:

pač mindless fun v space opera obleki, ki je bolj za enkrat pogledat in pozabit.

 

Sprožil si me.

 

Star Wars se spopada (včasih bolj, včasih manj) uspešno z temami kot so odrešitev, odpuščanje, šibkost in neučinkovitost demokracij, dogmatizmi, in še tono drugih stvari. Že to da se skoraj 50 let po prvem filmu pogovarjamo o tem, ti lahko pove da to ni zgolj mindless fun, ampak spada že v kategorijo sodobnega mita. 

 

Marvel je zeitgeist in se bo izvenel isto kot so se izveneli westerni. Primerjava ni primerna. Sploh. Primerjaj Lukčev fight z Vaderjem v 5ki z bilokaterim Marvel filmom? Bljah. 

Povezava do prispevka

veliko filmov/serij se ukvarja s tem

 

to še ne pomeni, da je upper echelon kar se tiče kvalitete, ne po temu kako je posneto, ne po temu kako sporoča to kar želi sporočat. Vseeno glavna stvar je mindless fun, adventure, pot heroja/herojev, ki sledi nazorom The Hero with a Thousand Faces. Sej to itak drži za ogromno današnje pop kulture, od Bioware špilov do Marvel filmov, tko da dvomim da bo kdaj padlo zanimanje za take stvari. Samo to še ne nardi Star Wars ekvivalento LOTR in Dune.

 

Glavni srž SW sveta je.... SW svet. Genialen je in ima dost zelo zapomnljivih planetov in likov (in ras). Izgled uniform, izgled vojaške mašinerije, lightsaberji - vse ikonično. To je bil res skok naprej, tudi napram takratnemu Star Treku. Da ne rečemo CGI in praktični efekti

 

In ja, prequeli imajo vsaj nekatere zanimive ideje, ki zopet, pomagajo pri razvijanju sveta in tudi tematsko... samo sem pa zajebana stranka in mi niso dobri filmi. Zame je SW imel ogromen potencial, da bi štepali vesoljske fantazije s kul akcijo, npr. to kar je Timothy Zahn spisal ali pa raziskovanje starega sveta tako kot Kotor špili. Ali pa za nas težaške pedre nekaj 'resnega' tko kot je Logan za Xmen filme. Tko se pa samo držijo Skywalker časovnice in istih dogodkov, dolgčas res. Še k so šli naprej od tega v bistvu niso šli (ker so raje nostalgia baital z istim liki od prej), pa niti niso se mogl med sabo zmenit kam sploh zgodbe gre LOL

 

 

Sorry, da sem te sprožil. Ne rabiš me jemat preveč resno, itak ima vsak svoje mnenje. Moje je samo, da največja vrednost SW je svet in tista prva trilogija je imela res fajn adventure, nekaj kar je takrat bilo bolj prisotno v kinih, tega že nekaj časa ni več, kljub temu da je veliko več spoštovanja do fantazije in scifija zdej... tudi po zaslugi uspešnosti Star Wars. Kar se tiče ostalih stvari pa meni osebno SW šepa.

Povezava do prispevka
Dog reče pred 39 minutami:

Star Wars se spopada (včasih bolj, včasih manj) uspešno z temami kot so odrešitev, odpuščanje, šibkost in neučinkovitost demokracij, dogmatizmi, in še tono drugih stvari. Že to da se skoraj 50 let po prvem filmu pogovarjamo o tem, ti lahko pove da to ni zgolj mindless fun, ampak spada že v kategorijo sodobnega mita. 

Mislim, ni lih pure mindless fun, ni pa tudi SW neka posebna globina od filmov, a ne :D

 

Pa to ne pomeni, da ne obožujem, sploh E4 in E5 zelo rad pogledam, če je prilika, ker mi imata carske efekte in vibe

Povezava do prispevka

Ja je res, da je Lucas vlekel tudi nauke in pregovore iz praktično vseh glavnih religij sveta, celo Shinto, samo to lah rečemo tudi za Matrico in podobne filme, pa to veliko boljše spravijo na platno (spet, po mojem mnenju). Bi rekel, da kdor želi čimboljše spoznat Jedi/Sith, potem filmi niso pravi naslov, ampak knjige in nasploh oba KOTOR špila, ki imajo tudi več časa se v to potopit. 

 

Če gledaš samo filme itak verjetno o temu niti ne razmišljaš, ko daš pa čez še dosti ostalega materiala imaš potem več razumevanja, so pa tudi napake v konsistenci bolj opazne.

Povezava do prispevka

Evo moja ocena prve epizode Obija.

 

3/10

 

Kaj imajo Tatooinčani gledat ko teleta v nova vrata, če se vesoljsko plovilo fura nad njimi. Kot da bi Koperčani fasali kulturni šok za en CMA CGM behemot, ki jim uletavajo na dnevni bazi.

 

In ko debelo gledajo obešeno truplo Jedija. Behold the weird: nasilje na Tatooinu, cel planet pa je intergalaktična Sicilija.

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka

Obi-Wan je shitshow brez primere.

 

Ko froca pošlješ, da se igra z 220V AC/DC.

mk4ME16.png

 

Ko si Darth Vader in si nesposoben.

bm92Nhc.png

 

Ko z rušilcem polnim TIE fighterjev loviš trajekt.

m3KzBK2.png

 

Saj nekje na sredini si rečeš, delali so za mlajšo publiko, sam pol vidiš, da bo mlajša publika verjetno raje gledala Red Dwarf kot pa tole.

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...