Skoči na vsebino

Star Wars


Priporočeni prispevki

SL4FKO reče pred 17 urami:

Pogledal prvih 15 minut prvega dela serije Andor... In potem zaspal.

 

WTF, pa to je živ dolgčas... Katastrofa, meni ne potegne sploh...

ne potegne ker lik ni tolk znan v svetu SW kot ce bi bila to serija o Luki

Jst sm se isto matral za pogledat prve 3 epizode sm rabu ene 4 mesece pol pa zacne dogajat. Ni pretirano zanimivo je pa za pogledat. 

Povezava do prispevka
B-Magic reče pred 2 urama:

Eno vprašanje za vse, ki zelo hvalite Andor - kaj točno vam je tako všeč na njem? 

 

Genre(s): Drama, Action & Adventure, Science Fiction element drame je kar dobro prisoten 

 

andor je razmeroma počasen, kar je meni všeč. hkrati je prisotna nekakšna subtilna napetost in suspenz. akcija je, ampak je ni preveč - ne obstaja zaradi akcije same, ima svoj čas in prostor. serija si vzame čas, da razkriva in prikaže like, karakterje, namene in motive, politična ozadja, spletkarjenja, strahove, kdo je kdo, kdo ima pogum in zakaj, na čigavi strani je usoda in kam jih vodi. ob koncu sezone ni občutek wauu možgan eksplodiral, ampak bolj kot, da sem ostal nekje na sredi poglavja in hočem še, hočem gledat kam gre zgodba naprej (no sej vem kam gre), bolj kako pride do tja. 

Povezava do prispevka
B-Magic reče pred 3 urami:

Eno vprašanje za vse, ki zelo hvalite Andor - kaj točno vam je tako všeč na njem? 

 

+ world build. Od kostumov do lokacij, prvič da Star Wars ne deluje "pravljično"

+ imperij je faking sposoben in zlovešč, ne zgolj klasični bad guyi za simpeltone.

+ kul liki, ogromno sivine

+ ko je akcija, je akcija z razlogom, oz služi zgodbi, ne zgolj "bum tresk žvajz"

+ kljub počasnosti narative se ogromno zgodi, ne kot pri Mandalorianu, pri katerem je kar brutalno kolk praznine je v zgodbi

+ vizualno je ful lepa serija, ne deluje pa plastično kot recimo Rings of Power

 

Edini minus je mogoče malce prepočasen tempo. 

Povezava do prispevka

Dejmo rečt eni mate radi nanizanke (vsak del zase in načeloma nepovezani med seboj), kot so Mandalorian, Boba Fett, Bad Batch itd, drugi pa imamo radi serije (celotna zgodba povedana skozi 10+ med seboj povezanih in nanašajočih delov). Torej logično da pač slednji pizdimo nad prvim in mislim da je jasno zakaj se ne strinjamo od kvaliteti enih in drugih brandov/naslovov

Povezava do prispevka
Kamahl reče pred 11 urami:

Dejmo rečt eni mate radi nanizanke

 

Men so nanizanke kul, The Clone Wars sem ful rad gledal in nekatere epizode so mi prav vtisnjene v spomin. Pri Mandu mi je pač narativa čist prazna. So pa posamezni deli so ful vredu, Luke proti robotom scena je bla woho.

Povezava do prispevka

lol koga boli kurac, itak dandanes prihaja vedno več novih stvari in se niti ne vračaš nazaj na te razne star wars, marvel i podobno, ker ni cajta, razen če nimaš drugih hobijev kukr gledat tv serije&filme

 

res, da se bom sekiral a je nek star wars umrl, umrl je že leta 1983, ko niso bli sposobni nardit dobrega zaključka za trilogijo ampak so samo rehashal prvi film lol

 

umrl je ko so odjebali canon, ki je bil v knjigah 

 

umrl je še preden je ponovno umrl zaradi Disneya

uredilo bitje Weraziel
Povezava do prispevka

filmi kot so Green Knight, The Menu in Everything Everywhere All At Once so prišli nedavno in imajo zame večjo vrednost kot ti Star Wars filmi

 

serije kot so Succession, House of the Dragon (ajd dobr, to je prequel znane franšize, samo mi je boljša sezona kot prva sezona Game of Thrones) in Severance so dokaj nove stvari, ki mi imajo (meni osebno) večjo vrednost kot Mandalorian in LOTR serija. Better Call Saul se je nedavno končal in mi je ena najljubših TV serij. Sej lah kr še naštevam.

 

My point - tok enih kul stvari prihaja ven, da komaj dohajam. Zakaj bi jaz gledal Bad Batch, če večina folka pravi, da je meh? Zakaj bi se sekiral, a je umrl nek Star Wars, ki sem ga gledal kot mulc in imam še najlepše spomine na Kotor špile in knjige?

Povezava do prispevka

Meni na splošno sequel triologija obupna. Bedna smrt Hana, Lea je tudi žal umrla, Hamill je tudi sovražil kaj so uničili legendarnega Luke-a, ki smo ga tako vzljubili. Vsaj malo so redeemali v Mandalorianu. Vglsvnem prequeli so imeli polno lukenj, še vedno je dosti bolje gledljivo kot pa 2015 sequeli, ki imajo take plothole. Clone Wars, Bad Batch, Rebels, Kenobi, Andor, Mandalorian, Book of Boba Fett, Resistance lepo dopolnjujejo originalno in prequel triologijo, brez dvoma bo tudi Ahsoka top. Komaj čakam, da vidim Hero, Thrawna in Sabine, mogoče se pridruži mandalorijcem.  Me je pša malo današnji del Mandaloriana razočaral, bil je prekratek invpač filler epizoda čista.

Povezava do prispevka

Sequel trilogija je bruh in obup. Sej prequeli tud niso višek filmske umetnosti, ampak imajo neko dušo, strast. Sequel so čista plastika, Marvel wannabeji. To kako so izmaličili Lukca je grozno. Model je videl dobro v Darth Vaderju, ampak buhu, mel je gadan filing glede nečaka in zgolj zato ga je hotel umoriti v spanju. Mislm, what the fuck?!? Kdo piše ta sranja?

 

Weraziel reče pred 5 urami:

filmi kot so Green Knight, The Menu in Everything Everywhere All At Once so prišli nedavno in imajo zame večjo vrednost kot ti Star Wars filmi

 

 

Za Everywhere all at once, okej, ampak ostala dva pa ne prideta blizu original Star Warsem IMO.

Glede serij se pa kar strinjam s teboj, sicer moram pogledati se Better call Saul, dosti folka pravi da je boljša od Breaking Bada.

Povezava do prispevka
Dog reče pred 24 minutami:

Sequel trilogija je bruh in obup. Sej prequeli tud niso višek filmske umetnosti, ampak imajo neko dušo, strast. Sequel so čista plastika, Marvel wannabeji. To kako so izmaličili Lukca je grozno. Model je videl dobro v Darth Vaderju, ampak buhu, mel je gadan filing glede nečaka in zgolj zato ga je hotel umoriti v spanju. Mislm, what the fuck?!? Kdo piše ta sranja?

 

Bedaki, ki hočejo "let the past die, kill it."

Povezava do prispevka

Je kr konkretno bolj prebavljiva serija od Breaking Bad, ki je nikakor ne morm še enkrat celo pogledat

 

Glede filmov/serij pa tako, če iščeš neki high, ki ti ga je dala oriđinal Star Wars trilogija, nimam pojma kaj ti naj predlagam, ker meni je že Episode VI zanič. Moj point je bil, da imam tok dobrih stvari za gledat, da mi je res vseeno kaj se zgodi s Star Wars. Zdej če je tebi SW vrh, potem ok štekam, da ti ni vseeno, jaz zdej že mirno ignoriram vse te SW serije in filme, a si predstavljaš da dam keš v kinu za Last Jedi?

Povezava do prispevka

Pač originalni SW je WW2 hero journey in space (Lucas ni mogel dobiti pravice za Flash Gordona), kaj več od tega je bilo nakladanje prazne slame, ker ozadje ni bilo poanta originalne trilogije.

 

Že začetek prequela, ko so šli jediji reševat nek trgovinski spor, ne me jebat no, noben ne bi gledal tega sranja, če ne bi bil SW.

 

Filmi morajo stati samostojno, ne moreš zahtevati od gledalca, da je nek SW fan, da ve kaj se sploh dogaja in zakaj bi mu bilo mar.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Meni je Star Wars res kul, kljub zelo nihajoči kvaliteti. Originalna trilogija je mela fenomenalno vzdušje, sploh od V naprej, neka teže preteklosti se čuti ob vsakem koraku in dodajo mistiko. Prequeli so milo rčeno zelo okorni filmi (mogoče Revenge of the Sith niti ne toliko), ampak spet, imajo neko dušo. The Clone Wars sploh ogromno doda in nekako tudi odreši prequele. Pa ligthsaber mi je najboljše fantasy orožja evah.

 

Ni pa Star Wars recimo LOTR, ki je za moje pojme skoraj perfektna trilogija.

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
maksi reče Dne, 22. 3. 2023 at 16:02:

Pač originalni SW je WW2 hero journey in space (Lucas ni mogel dobiti pravice za Flash Gordona), kaj več od tega je bilo nakladanje prazne slame, ker ozadje ni bilo poanta originalne trilogije.

 

Že začetek prequela, ko so šli jediji reševat nek trgovinski spor, ne me jebat no, noben ne bi gledal tega sranja, če ne bi bil SW.

 

Filmi morajo stati samostojno, ne moreš zahtevati od gledalca, da je nek SW fan, da ve kaj se sploh dogaja in zakaj bi mu bilo mar.

 

Kaj vem no, meni je čar SW bil ravno to, da je šlo za sago, in ne samo še en zaookrožen standalone blockbuster znotraj ohlapnega IP, ala večina teh superhero sranj zadnje desetletje in pol... 

 

Saj vsi SW filmi so imeli noro gledanost, da niso bili ravno standalone flicki očitno ni bila prav nobena ovira.

 

Sequali so failali ravno ker so že v štartu izgubili občutek da gre za sago s koherentno rdečo nitjo. Najprej soft reboot cahsgrab brez duše, potem pa v srednjem delu trilogije, ki bi moral bit vrhunec,  TLJ v prvi sceni udari s fakin yo momma joke ki se vleče celo večnost in naredi iz antagonistov totalne bebote...

 

kot bi Lucas na namesto Empire strikes back posnel fakin Spaceballs... IP ki je definiran s tem da ima med top 3 če že ne top of all time antagonista, po Vaderju servija huxa in smokija... in to ravno zato, ker so hoteli bit "standalone" za novo generacijo... kar terja da imaš pač v vsakem flicku nek nov throwawy punching bag za heroje... po prvem kadru e8 sem mel že v kinu filing da je bil e1 trade negotiations shtick short vrhunski v primerjavi

 

uredilo bitje Brdavs
Povezava do prispevka

Največji problem sekvelov je, da gre za isto pripoved kot originalna trilogija, le da glavni protagonist ne gre skozi hero journey, ampak je mary sue, kar naredi filme dolgočasne.

 

V bistvu so sekveli nesmiselni, ker imamo celoten zaključek pri originalni trilogiji, enako kot je nesmiseln sekvel LOTR, ko je bil premagan Sauron in Prstan uničen.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
maksi reče pred 24 minutami:

Največji problem sekvelov je, da gre za isto pripoved kot originalna trilogija, le da glavni protagonist ne gre skozi hero journey, ampak je mary sue, kar naredi filme dolgočasne.

 

V bistvu so sekveli nesmiselni, ker imamo celoten zaključek pri originalni trilogiji, enako kot je nesmiseln sekvel LOTR, ko je bil premagan Sauron in Prstan uničen.

 

No saj, ampak kako boš imel proper heroes journey čez tri filme, če ne boš pričakoval od gledalcev da bodo fani in vedeli kaj dogaja... mislim sej če gledaš OT filme back brez predznanja prejšnjega dela si tudi samo lolwtf is going on...

 

če delaš samostojne zaokrožene enote 90-120 minut za ljudi brez predznanja o IP, boš pač neizbežno mel mary sue/superheroja za glavni lik.

 

S tega vidika se me vedno zabavali očitki prequelom glede novim gledalcem boring politike, ko so bili pa glavni motivi vseh teh filmov padec 20 let prej vpeljanega lika in ancient političnega režima... po originalnem SW so vsi SW filmi delani primarno za SW fane, ki so točno vedeli, kaj dogaja.

uredilo bitje Brdavs
Povezava do prispevka
Brdavs reče pred 2 urama:

ko so bili pa glavni motivi vseh teh filmov padec 20 let prej vpeljanega lika in ancient političnega režima...

ja, samo to je dolgočasno in samo ozadje za bolj zanimivo štorijo, na tem bi moralo tudi ostati, pusti politiko za fan-fiction knjige

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...
  • 8 mesecev kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...