Skoči na vsebino

ChAiN

Priporočeni prispevki

Jaz sem šele zdaj začel gledat, po prvi sezoni in dveh delih druge je res fajn zadeva. Sploh mi je všeč ta precej belieavable sci-fi brez 83 različnih tujskih ras s smešnimi gumijastimi kostumi v stilu Star Wars in Star Trek, al pa nekih otročje črnobelih dobri vs. zli zapletov.

 

Morem pa priznat, da sem rabil večji del prve sezone, da sem se nekako navadil na Millerja. Ne vem kako je z njim v knjigah, a meni je bil tip douchebag antipatik velik del sezone, tako njegov dialog kot način, kako ga igralec (Thomas Jane) odigra. Mogoče je kot cinični antiheroj, ki se iz delam-po-liniji-najmanjšega-odpora detektivskega jebivetra prelevi v nekega hudega borca za pravice Belterjev namenoma tako napisan in odigran, a to njegovo stalno pokanje čudnih grimas in šobljenje ustnic, pokroviteljski odnos do žensk (recimo tiste bivše, policajke Octavie) ter neka lažna, zaigrana zajebanost mi ful niso pustili dobrega začetnega vtisa.

 

Najbolj mi je pa mimo ta njegov creepstersko-čudaški odnos do Julie Mao. Tip se na podlagi par njenih aktivističnih videov in pričevanj njenih kolegov totalno napali za punco (30+ let mlajšo), ki je v življenju ni srečal, in jo še po tem, ko jo najde mrtvo, ko en jebeni srednjeveški trubadur po M'ladyevsko malikuje kot poosebljenje vse plemenitosti in dobrote na svetu:wacko: Do te mere, da se mu ženska kr prikazuje v sanjah in delusional blodnjah, kjer mu potrjuje, kako bosta skupaj itd. Pa vsakič je ''Julie died for this, Julie deserved better, blah blah, grem drkat v svoj bunk na njeno sliko, ki jo mam zataknjeno za posteljnino'...

 

Namenoma nisem šel guglat po netu, če so feni podobnega mnenja, samo da fuck no, ta njegov odnos in obsesija s to punco sta res premalo logično in utemeljeno prikazana (vsaj v prvi sezoni).

uredilo bitje Raz
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

@Raz it kinda just works in the books, ni pa tok dobro blo translatano v serijo. težko rečem, ker sem jaz prej knjige bral in mam že ustvarjeno persono millerja v glavi. vglavnem v knjigi je tko na polno noir detektivska zgodba; miller je totalna propalica in cinik in pol najde julie, ki je tko prototipna dobra oseba, ki se odpoved vsemu (družina, materialne dobrine), da se bori proti krivicam na svetu (Earther za Belterje). miller končno dobi neki cilj v lajfu, ki ni povezan s pitjem alkohola in totalno romantizira celo zadevo v glavi. s tem, da v knjigi maš dost večji insight v njegove misli, ker je verjetno kakšna tretjina knjige njegov POV.

 

men je miller v knjigi drugi najljubši lik za amosom, tisto hardcore "do what you believe is right" model. 

 

sem jst mal poguglal zate in ma velik ljudi s tem težave, pol so pa ponavadi podobne razlage kot sem jaz napisal v prvem odstavku. 

uredilo bitje Lunco
Povezava do prispevka

Še koga moti, da je Marco kao nek ful top renegade, al neki, ampak ne vidi, da bo Naomi nekaj naredila? Pustimo ob strani, da se je ženska vrgla skozi airlock in valda preživela space travel z neko injekcijo. Pač, scifi.

Moti me to, da ji je najprej dal Marco pogoje, da hodi po ladji in odpira določene predele ladje. Potem ga zajebe in pove Holdnu za Roci. Jo zapre in v zadnjem delu naredi dobesedeno križ čez njega. Ampak on ji še vedno pusti hodit okoli. Faking zapri ji vsa vrata, razen če niso že odprta. Ker valda bo sedaj z njeno ladjo uničila načrt.

Povezava do prispevka
seventhson reče Dne, 14. 1. 2021 at 22:01:

Razen zadnje minute, je bla ta epizoda telenovela. Upam, da ne bo več take.

Ne štekam te logike. A mora bit skos neka akcija al kaj? Valda mora bit tut character development in ta epizoda je bla super, kar se tega tiče. Nasploh se zelo dobr držijo knjig in zlo lepo prevedejo to v serijo.

Povezava do prispevka

Čisto nič ni narobe z razvojem likov. 100% sama akcija ne bi imela smisla. Ampak to je sci-fi serija, kjer bi tega moralo biti toliko, da poveže in osmisli dogajanje. Ko je 90% epizode jokanje v smislu "ueee you are myyyy sooooon.... you left meeee.....", mi je pač taka epizoda precej manj zanimiva od ostalih, kjer se mi zdi, da je bila vedno prava mera akcije in medčloveške drame.

 

Ko so mi prioriteta liki in njihovi odnosi, grem gledat Sopranove, The Wire, Boardwalk Empire, itd.

Povezava do prispevka
seventhson reče pred 46 minutami:

Čisto nič ni narobe z razvojem likov. 100% sama akcija ne bi imela smisla. Ampak to je sci-fi serija, kjer bi tega moralo biti toliko, da poveže in osmisli dogajanje. Ko je 90% epizode jokanje v smislu "ueee you are myyyy sooooon.... you left meeee.....", mi je pač taka epizoda precej manj zanimiva od ostalih, kjer se mi zdi, da je bila vedno prava mera akcije in medčloveške drame.

 

Ko so mi prioriteta liki in njihovi odnosi, grem gledat Sopranove, The Wire, Boardwalk Empire, itd.

A veš kaj je pojm Space OPERA. :D

Če si gledal recmo Battle Star Galactico tm je šele dost Soapa. To kr spada v ta žanr ne samo v telenovele bi jaz rekel. :D

 

Sicer te je pa avtor očitno slišal ker v poznejših delih je v knjižnji predlogi samo še akcija in razvoj likov je čisto nazadoval kolikor sem jaz imel feeling ob branju. Samo poznejših knjig tko in tako ne bomo nikoli videli v tv obliki ker bo konec baje?

uredilo bitje Merithyn
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...