Skoči na vsebino

Diski


Priporočeni prispevki

SSD je bolj trpežen kot HDD, če ga misliš samo okol premetavat.
najbolje je, da maš vse na SSDju, pa še vedno en HDD kot backup.

na šihtu mam že 2 leti en samsungov SSD v caddiju za 6e z aliexpressa (usb 3.0) 
Dela brez problema - piše/bere v rangu med 350-420.
image.png.8fbee63b240c6caa4009e15be44e3314.png

4128 zagonov
16372 GB skupno zapisno
13378 ur delovanja. 

Ni zanemarljivo za 250gb samsung. 


 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
  • 1 mesec kasneje...

Bom kar tukaj vprašal.

Skratka žena ima nek stari USB 3.0 disk, katerega pa sedaj Win 10 ne mounta pod particijo in ne morem dostopat do njega. 
Pri pregledu v device manager sem opazil, da obstaja pod oznako ASMT 2105 SCSI Disk Device in pod disk management piše kot neznan oz. ga je potrebno "initialise". Ko sem to stisnil mi je potem navrglo nek error.
a je možno, da je disk formatiran pod Mac Jornualed particijo in ga zato winsi tako prepoznajo? Žena uporablja macbook. 
Če ga pa priklopim na Macbook pa ima težave z zaznavo in tudi formatirati se ga ne da. 


Kaj lahko naredim, da ga obudim od mrtvih?

Povezava do prispevka

Poskusi v command promt (DiskPart), ampak bodi res previden, da ne povoziš kakšnega obstoječega diska. 

Ali pa pač poguglaš za kakšnim namenskim programom za te zadeve (svoj čas sem uporabljal enega dobrega, ampak se nikakor ne morem več spomniti imena :( . 

 

Povezava do prispevka
Navedek

HGST was acquired by Western Digital in 2012. However, until October 2015, it was required to operate autonomously from the remainder of the company due to conditions imposed by Chinese regulators. Chinese regulators later permitted Western Digital to begin wider integration of HGST into its main business. By 2018, the HGST brand had been phased out, with its remaining products now marketed under the Western Digital name.

 

Povezava do prispevka
Lepi Šime reče Dne, 29. 8. 2020 at 17:36:

Bom kar tukaj vprašal.

Skratka žena ima nek stari USB 3.0 disk, katerega pa sedaj Win 10 ne mounta pod particijo in ne morem dostopat do njega. 
Pri pregledu v device manager sem opazil, da obstaja pod oznako ASMT 2105 SCSI Disk Device in pod disk management piše kot neznan oz. ga je potrebno "initialise". Ko sem to stisnil mi je potem navrglo nek error.
a je možno, da je disk formatiran pod Mac Jornualed particijo in ga zato winsi tako prepoznajo? Žena uporablja macbook. 
Če ga pa priklopim na Macbook pa ima težave z zaznavo in tudi formatirati se ga ne da. 


Kaj lahko naredim, da ga obudim od mrtvih?

 

DaCapo reče pred 13 urami:

Poskusi v command promt (DiskPart), ampak bodi res previden, da ne povoziš kakšnega obstoječega diska. 

Ali pa pač poguglaš za kakšnim namenskim programom za te zadeve (svoj čas sem uporabljal enega dobrega, ampak se nikakor ne morem več spomniti imena :( . 

 

 

Tole mogoče: https://www.easeus.com/partition-manager/epm-free.html

 

 

Povezava do prispevka
  • 2 mesca kasneje...
  • 4 tedne kasneje...

Zdravo

 

Torej rad bi menjal hdd za ssd v maminem laptopu. Trenutno ima 750gb hdd. Je kakšna opcija da to jaz prenesem na 500gb ssd? Disk imam samsungov in njihova programska oprema Data Migration Software ne more kopirati.

 

Kaj lahko storim. večjega diska nimam smisla kupovati daj se vidi da ima polnih celih 44gb.

Ostane mi samo novo nalaganje windovsev na ssd?

 

 

 

 

PXL_20201212_115954619.jpg

Povezava do prispevka
kalasnikov reče Dne, 12. 12. 2020 at 14:08:

Zdravo

 

Torej rad bi menjal hdd za ssd v maminem laptopu. Trenutno ima 750gb hdd. Je kakšna opcija da to jaz prenesem na 500gb ssd? Disk imam samsungov in njihova programska oprema Data Migration Software ne more kopirati.

 

Kaj lahko storim. večjega diska nimam smisla kupovati daj se vidi da ima polnih celih 44gb.

Ostane mi samo novo nalaganje windovsev na ssd?

 

 

 

 

PXL_20201212_115954619.jpg

 

1. defragmentiras HDD.

2. resizas particijo na ene 480GB, ker jih vec itak ne rab (uporab kaksen Partition Wizard ali slicno for free)

3. "migriras"/kloniras, whatever

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka

Ker so na HDDju in SSDju sektorji izbrani nakljucno kam se bo podatek zapisal, vazno da je znotraj "rezervirano za particijo X" prostora.

In ko resizas, je verjetnost, da bos odrezal nekaj sektorejev in tako izgubil nekaj podatkov.

Z defragom pac podatke prestavis na zacetni del obmocja.

 

Mislim, sej verjetnost je mejhna... sam ziher je ziher... zmer sm tak delal, pa ni blo problemov.

Skoda pa bi bla da se kej zgubi.

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...