Skoči na vsebino

Izbor za NOVO Barbi Slovenije


Sudat

Priporočeni prispevki

Gogy reče pred 1 uro:

 

 

Heh, neumna primerjava. Blazni je daleč od Tesle.

Skupaj pa ne razumeta, ali pač nočeta razumet mojega zapisa. Logično. In spinata napisano. 

Potem pa razloži bolje. Jaz glasujem za zniževanje davkov na delo zakaj glasuješ ti. A imaš tak negativen čustven transfer, da v kolektivni maniji glasuješ samo da ni Janša ali kaj drugega. Kaj je tvoj endgame. Moj je enotna davčna stopnja z dovolj visoko splošno olajšavo beri 15K€ to je to kar bi jaz rad. Recimo, da bi kak bivši minister ki ima 20+ stanovanj in penzijo plačeval v globalu enak % davka kot jaz.

Povezava do prispevka

Dejstvo je, da je po dveh mandatih blaznega v slovenskem proračunu zazijala rekordna luknja, tako da ne vem, o kakih ekonomskih računicah se bomo pogovarjal. Sicer lepo povzameš miselnost tipičnega slovenčka in desnosučnega sploh - skrbi me moja rit, pa tudi če zraven gre vse v maloro. Tako da mi je jasno, ja, zakaj je blazni idol. Se pa strinjava v eni točki - da se končno uvede tudi davek na nepremičnine.

 

EDIT: ne vem pa, čemu bi se o takih temah pogovarjal tule, ker vemo, da predsednik republike nima vpliva na to.

uredilo bitje Gogy
  • Račka +1 3
  • Na jagodo +1 1
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka

Ima, ker izbira ustavno sodišče. Tipičen slovenček je v totalu davčno obremenjen cca 50% tudi če je na minimalcu. Bivši minister je z oddajanjem nekaj deset stanovanj davčno obremenjen 25%, potem, ko kupuje rabljena stanovanja za nove najemnike pa nič več. Jaz tipičen slovenček imam zelo oteženo akumulacijo kapitala. Mnogo bolj kot bivši minister, ki z kanaliziranjem denarja najemnin nazaj v nepremičnine dviguje ceno in napihuje tudi del obstoječega portfelja. Tako jaz, ki sem v cca. 85 percentilu plač v Sloveniji ne morem kupiti ekonomsko upravičenega stanovanja v Ljubljani, socialno čuteči bivši minister, ki mimogrede ni tipičen slovenček pa lahko. Drugače pa rekordno luknjo se da čistiti cca. 40% proračuna so socialni transferji.

Povezava do prispevka

Ne vem če bi se strinjal da ima predsednik kakšno moč z izbiro ustavnega sodnika.

Če predlagani kandidat ni povšeči temu ali onemu, bo izvisel kolikor je dolg in širok. Še ko so obljubili podporo, so jo na tajnem odrekli, tako da dejmo si priznat - razen reprezentativne nima predsednik popolnoma nobene moči.

Povezava do prispevka
mutiranec reče pred 19 urami:

Ima, ker izbira ustavno sodišče. Tipičen slovenček je v totalu davčno obremenjen cca 50% tudi če je na minimalcu. Bivši minister je z oddajanjem nekaj deset stanovanj davčno obremenjen 25%, potem, ko kupuje rabljena stanovanja za nove najemnike pa nič več. Jaz tipičen slovenček imam zelo oteženo akumulacijo kapitala. Mnogo bolj kot bivši minister, ki z kanaliziranjem denarja najemnin nazaj v nepremičnine dviguje ceno in napihuje tudi del obstoječega portfelja. Tako jaz, ki sem v cca. 85 percentilu plač v Sloveniji ne morem kupiti ekonomsko upravičenega stanovanja v Ljubljani, socialno čuteči bivši minister, ki mimogrede ni tipičen slovenček pa lahko. Drugače pa rekordno luknjo se da čistiti cca. 40% proračuna so socialni transferji.

Ker minister je to?

 

 

Povezava do prispevka
HellAngel reče Dne, 4. 11. 2022 at 8:06:

Obenem se iz aviona vidi da ima logar stokrat več izkušenj v mednarodni politiki in bi bil kot predsednik precej bolj koristen od musarce.

 

tyne reče pred 9 urami:

 

I told ya.

Povezava do prispevka

https://www.24ur.com/novice/slovenija/pirc-musar-v-trstu-izpostavila-da-zeli-slovenski-narod-poenotiti-glede-kljucnih-tem.html

 

Navedek

S tem se je novoizvoljena predsednica odzvala na ostre kritike koroških Slovencev ob njeni nedavni izjavi v intervjuju za avstrijski ORF, da so manjšinske pravice v Avstriji zgledno urejene, za italijansko radiotelevizijo Rai.

...

"Pričakovala bi, da me bo kdo poklical, mi povedal," je v izjavi za slovensko uredništvo Rai v sredo še dejala Pirc Musarjeva.

 

Tole bo očitno zelo zabavnih pet let.

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...
  • 3 tedne kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...