Skoči na vsebino

Trenutno igram [07/2022]


Priporočeni prispevki

@tomazek ali kdo drug, ki igra Guardians of the Galaxy: Je ali ni OK zadeva? Filma sta mi bila super, tudi Telltalovo sem itak preigral.. Najbolj mi je seveda všeč glasba. In pa humor ter prcanje med posameznimi liki. Malce me ima, da bi poskusil zadevo, samo vseeno še kolebam. 

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 34 minutami:

Je prou fajn špilčič za enkrat preigrat pa če so ti liki všeč v filmih ti bojo tudi tu


@Weraziel: si mogoče igral na PC? Zanima me, koliko je igra železninsko zahtevna.
Imam namreč dve opciji: install na primarni komp (i5, 16 GB Ram, 1070 grafična) ali na delovni (threadripper, 64 ram, 1080ti). /na delovnem ne igram igric, ampak bi recimo naredil izjemo, če bi bilo res potrebno

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Navedek

Cuphead DLC

 

Naredil dva bossa, eno stransko nalogo in odkril eno skrivnost. Skratka nekje 30 % igrice na uč

 

Uživam PUNE HAMRE. @ke_kit, ker predvidevam, da je to še ena igračka, ki si jo zamudil v letih svojega igričarskega pokoja, se mi zdi must, da sprobaš

 

Vizualnost in animacija božanska. V DLC-ju bi si želel več run 'n gun levelov, zaenkrat nisem odkril še nobenega. Sicer pa res dober 7/10 paket od igrice

@HernierSem kupil neki časa nazaj, sam se še nisem lotil.

Malo me skrbi, da ni preveč šopanja po gumbu za streljanje, ker ful sovražim, da me med igro začne bolet prst od tega. Kako je s tem?

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 26 minutami:


@Weraziel: si mogoče igral na PC? Zanima me, koliko je igra železninsko zahtevna.
Imam namreč dve opciji: install na primarni komp (i5, 16 GB Ram, 1070 grafična) ali na delovni (threadripper, 64 ram, 1080ti). /na delovnem ne igram igric, ampak bi recimo naredil izjemo, če bi bilo res potrebno

Nism igral na PCju

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 2 urama:

@tomazek ali kdo drug, ki igra Guardians of the Galaxy: Je ali ni OK zadeva? Filma sta mi bila super, tudi Telltalovo sem itak preigral.. Najbolj mi je seveda všeč glasba. In pa humor ter prcanje med posameznimi liki. Malce me ima, da bi poskusil zadevo, samo vseeno še kolebam. 

 

Ej, ne vem, kaj ti naj rečem. Če si ljubitelj Marvela, ti bo verjetno OK. Meni ni nič posebnega (ker tudi nisem fan Marvela) in jo igram samo zato, ker je pač bla "free" v sklopu naročnine. Ne bi je pa kupil nikoli. So pa fajn trenutki vmes, ampak res ni igra kot sama noben biser, ki bi ga priporočal komurkoli razen mogoče Marvel fanom.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 19 minutami:

 

Ej, ne vem, kaj ti naj rečem. Če si ljubitelj Marvela, ti bo verjetno OK. Meni ni nič posebnega (ker tudi nisem fan Marvela) in jo igram samo zato, ker je pač bla "free" v sklopu naročnine. Ne bi je pa kupil nikoli. So pa fajn trenutki vmes, ampak res ni igra kot sama noben biser, ki bi ga priporočal komurkoli razen mogoče Marvel fanom.

iz kakega pogleda fan marvela? Men osebno so stripi in stare risanke top, ti moderni filmi so dokaj drugačni od tega. Dosti bolj pg13, vsak film s popolnoma enako formulo od zgodbe do humorja in akcije. Prav veš točno kdaj bo nek kao ''funny'' joke pršu v filmu lol.

Povezava do prispevka

Nisem fan Marvela, ampak filmski Varuhi so mi res dogajali. Najbolj in absolutno seveda zaradi glasbe!!, pa tudi zaradi smešnih likov oz. tega prcanja med njimi. 
Stripov žal nisem bral in tudi risanke nisem nobene gledal.

V filmu me je v bistvu prepričala že čisto prva (intro) scena:
Guardians Of the Galaxy [Intro dance scene] 1080p HD - YouTube

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Gapi182 reče pred 13 minutami:

iz kakega pogleda fan marvela? Men osebno so stripi in stare risanke top, ti moderni filmi so dokaj drugačni od tega. Dosti bolj pg13, vsak film s popolnoma enako formulo od zgodbe do humorja in akcije. Prav veš točno kdaj bo nek kao ''funny'' joke pršu v filmu lol.

 

Ne vem, sem mislil pač ljubitelj njihovih produktov. Jaz nisem bral ne stripov, ne filmov gledal. ne risank, ne iger igral pred to igro sedaj... Letos sem sicer gledal tudi Doktor Strange v kinu, ampak samo zaradi tega, da sem po 20 letih šel gledat 3D film, ne pa ker bi sploh vedel kaj grem gledat.

uredilo bitje tomazek
  • Račka +1 2
Povezava do prispevka

Igram Last of Us 2. Mi precej bolj dogaja kot enka, ki sem jo verjetno igral prepozno. Zelo vsecen del v dino/vesoljskem muzeju, se mi zdi en tak zapomnljiv gejmerski moment.

 

Na dopustu na dobrem starem 3dsu prespilal Steamworld Dig 2. Lustno in isto korak naprej napram enici.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Hernier reče pred 2 urama:

Jaz pa igram Rogue Legacy 2, danes začel. Wtf, zakaj se nismo še nikoli pogovarjali o tej igrici? Meni je to (razen vizualnosti) boljše od jebenih Dead Cellsov. Awesone igrica

To mam tudi na To Play seznamu. Kul, da ima Hernier seal of approval. Zdaj je res nobrainer.

Povezava do prispevka

Cuphead bom kmalu v celoti kompletiral, tako da lahko napišem en malo daljši komentarček. DLC je v bistvu le in samo 'more of the same', ampak v dobrem smislu. Če torej kdo razmišlja, ali bi to igro sploh igral: najlažje jo opišem kot bullet hell-type boss fight igro. 90 % igre predstavljajo boss fighti, ki že od prve sekunde zahtevajo igralca na vrhuncu pozornosti. Spomnim se, da so ob izidu na Eurogamerju igro primerjali z mister Miyagi trening sekvencami v Karate Kidu in v bistvu je točno to: igranje ene in iste stopnje, dokler je ne obvladaš do mere, da jo skorajda miže obrneš (dobesedno, saj lahko po zvočnih opozorilih sovražnikov načrtuješ svoje akcije za naprej). Po eni strani je v tem, kar igra želi biti, 10/10. Vizualnost in animacije predstavljajo neponovljivo, solze-pretakajočo mojstrstvo avtorjev, glasba je do konca huda, igra je tekoča, funky, zabavna, ni da ni. A ko se v igro poglobimo, vseeno opazimo nekaj problemov. Kot prvo bi si sam vseeno želel še več mirnejših opravil. Se mi zdi, da ima zanimive platformske elemente, ki jih ne moreš nikoli izkoristiti. Potem hit detection je včasih dvomljiv, nasploh mi izračuni health bara sovražnikov niso jasni, včasih ga z istim orožjem streljaš 10 sekund in mu uničiš fazo, včasih 20 sekund in še kar naprej stoično stoji in lomasti po tebi … Sicer igra po smrti pavšalno pokaže, koliko health bara si mu pokosil (na svoj, zabaven način), ampak zakaj pride do takih diskrepanc med enim in drugim igranjem mi ni jasno. In na koncu dneva, če sem ekstra zafrknjen, se mi zdi tudi kvaliteta animacije med stopnjami varljiva. Ponekod pobiram čeljust, drugod sem malce manj navdušen. Tako da celokupno gledano se mi gotovo zdi, da je to igra, ki bi jo moral vsaj testirat vsak, ki ima rad ta hobi, poleg tega pa v kombinaciji z DLC-jem ponuja ogromno vsebine za svoj denar.

 

Evo, še iz beležke leta 2019, vidim, da sem dejansko povečini zaznaval enake stvari. Sem si prav high five dal v glavi, ker sem tako konsistenten:

 

Navedek

Sem na 90 % Cupheada na najtežji težavnosti (odklene se po končanju 'regular' težavnosti). Igra na eni točki postane zelo obvladljiva, sploh ko res pogruntaš katera orožja in nadgradnje so najboljša. Prav tako se je dobro malce poigrati z nastavitvami glasnosti, ker večina sovražnikov daje tudi zvočne namige za svoje napade, ki pa jih ne slišiš, če je glasba preveč dominantna. Ko pa vse optimiziraš, pa skozi večino igre drviš, težavnost gor ali dol. Nisem pa še čisto prepričan, če si igra zasluži 8/10 in vstop med najboljše. Sicer se nekako vse poklapa, vizualnost je nora, prezentacija likov ubijalska in celo meni ni bilo težko povezovati referenc, čeprav ravno ne poznam likov iz 1930 risank. Liki so večinoma temačne reprezentacije likov iz animiranih filmov (ni ravno težko povezati Porky Piga in temačne ustreznice iz Cupheada), glasba je smooth jazz z odličnim avtorskim komadom na začetku, ki obnovi zgodbo. Tudi igralnost je ostra kot britev, zahteva koordinacijo platformanja in streljanja, ki morda še prav nikoli ni bila kombinirana s tako natančnim nadzorom ... Prav vse namiguje na to, da bi mi ta igra morala biti 8/10-kapo-dol naslov, ampak mi prav nekaj zmanjka. Mislim da je preprosto premalo downtimea, tako da si kot igralec čisto preveč napet. V Dark Soulsih sem bil pol tako napet. Ah ja. Lahko pa priznam, da po Celeste in Cupheadu so pomoje moji platform skillsi na najvišji točki v življenju. Sem bil vedno prepričan, da nikoli ne bom več ponovil mojstrskega platformanja iz otroštva, sam pomoje sem ga zdaj dejansko presegel. Kakorkoli. Cupheadu moram vseeno stisnit 7/10. Sicer odlična igra, must play za skoraj vsakogar, ki ceni zafrknjene in estetsko vrhunske izkušnje, samo malo slabo zbalancirana. Se pa noro veselim DLC-ja.

 

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 3 urami:

To mam tudi na To Play seznamu. Kul, da ima Hernier seal of approval. Zdaj je res nobrainer.

Ma droga od igrice, meni konkretno bolj dogaja kot Dead Cells. Pa tudi vidim, da ima 90 na Metacriticu. Samo zgleda smo jo na Konzolcu komplet spregledali, ne vem, če jo je kdo omenjal, odkar je izšla v 1.0. Ampak res carska igrica, škoda da je vizualno malo ološ, ker še z dobro vizualnostjo bi to bila brutalija od releasa.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 urama:

@DaCapo kaj pa ti igraš na prvi julijski vikend?

 

Tisto kar bi blo edino sprejemljivo vem da ne... 


Dobro vprašanje. Čakam na zeleno luč, da štartam Guardians of G. (ne morem sneti, ker pubecu preveč blokiram internet za NBA).  V zadnjih par dnevih pa sem preigral edino Sorcery! part 1&2. In pa nekaj malega sem začel RDR2 -komplet od začetka.
Mi pa sploh ni panike glede iger. Trenutno sem malce čez polovico knjigice Svet brez konca (Ken Follet). Od iger uživam edino ob igranju namiznega tenisa v solo(!) kljub vsej soparni vročini ter soncu na polno. Moram se malo ojačat! 
Upam, da te je moj odgovor zadovoljil. ;) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...