Skoči na vsebino

Trenutno igram [07/2022]


Priporočeni prispevki

tomazek reče pred 51 minutami:

Glej... Saj sem jaz tudi nabijal skoraj izključno razne Medal of Honor, CoD, Fife, NBA, NHL... Celo vse tja do ene 20 leta. Potem pa se par let obrne in človek dozori kot dober pršut ali parmezan... Doraste skratka in ga te zadeve minejo. Takrat prične bolj ceniti easy sceno, odklop možganov, sendvič zraven, kozarček vina, čik... In zen sprostitev na kavču. 

 

Saj ti si kar nekaj let mlajši kolikor vem. Boš videl, da te bojo minile te otročje MP pizdarije, superheroti in podobne. 

To te js vse štekam. Sej jaz tudi nimam več časa za to.

Jaz bom rekel, da so mi nočne seanse PUBGjs, CSGO/1.6 in Dota2 najljubše gaming izkušnje ever, sploh ker sem imel kul folk poleg. Najbrž tudi zato, ker vsakič ko sem igral je bilo nekaj novega, medtem ko za večino singleplayer špilov drži to, da bo drugi skozihod manj zanimiv, ker si večino že preigral in se razplete isto.

 

Pa tud še vedno so mi singleplayer špili tud zakon, sploh zdej ko se mi je Marija prikazala s FromSoft špili. Tko da valda, igrej kot te je volja. Upam samo da ne boš kdaj kakega Psychonauts igral pa skippal, al pa Monkey Island, to ti pa ne bi odpustu, ker pol cel špil zgubi najmanj pol svojga čara 

 

  • Račka +1 3
Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 12 minutami:

Jaz monkey island igram s prstom na tipki za skip dialoga (pika) :D sej vse preberem, samo ful hitro. Life is too short to listen to dialogues al neki 

Ma deeej v prvih 3 delih so res hilarious :D.

Povezava do prispevka

Ja sam še vedno prebereš. Pa tud, pomoje da js nism začel s preskakovanjem dialogov dokler nism že kake tretjič obračal Kotor. Vse kar sem v devetdesetih igral mi je blo preveč magično pa večine se itak ni dalo skippat 

 

Mislm da sm prvič za skip pogruntal pri Gothic 2, pa še to slučajno.

 

Za Zelda:Botw priznam da sm večino dialogov začel preskakovati, ker so se preveč vlekli, sploh ko se začneš menit za glavne queste, čeprou ajde za Japonski špil je res malo nekega pogovarjanja, kar cenim, ker večinoma so grozni

uredilo bitje Weraziel
Povezava do prispevka

V svojih najstniških in dvajsetih letih sem imel veliko več potrpljenja za branje in poslušanje dialogov sp igrah. 

Danes po že toliko preigranih naslovih mi rata resno moreče, če zgodba res ni vrhunska. 

 

To se potem pokaže tako, da nekje do 10 ur igre še nekako poslušam in v primeru slabe zgodbe začnem gladko skipat vse. 

 

Zadnji SP naslov, ki nisem skipal cutscenov in dialogov je bil days gone pa zdej Elden Ring. Slednji ima res tako malo tega, da bi bil neumen če bi hotel to delat :D

 

Če grem nazaj on topic. Shufflam med Elden Ring, WoW in Borderlands 3

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 8 urami:

Pa tud še vedno so mi singleplayer špili tud zakon, sploh zdej ko se mi je Marija prikazala s FromSoft špili. Tko da valda, igrej kot te je volja. Upam samo da ne boš kdaj kakega Psychonauts igral pa skippal, al pa Monkey Island, to ti pa ne bi odpustu, ker pol cel špil zgubi najmanj pol svojga čara

 

Ma, zajebancija. Valjda igraj kar te je volja in na kaki način te je volja. Pri avanturah (Monkey Island) seveda ne moreš skipati dialogov (lahko, če prebereš kaj piše prej), ker so del igre, ki ti pove kaj delati in ne bi imelo smisla. Tukaj (in v kaki podobni) je pač možno "mindless" streljati sovrage in ni nujno slediti zgodbi. Psychonauts sem opustil igranje po kakem dnevu in pobrisal. Ni mi sedlo.

 

Največkrat pa res delam to kar je omenil tudi vse_je_najslabše. Prvo kar naredim v vsaki igri je, da vklopim podnapise in večinoma na hitro preberem kar piše, potem pa same pogovore preskočim. Razen pač v igrah, ki so mi res pisane na kožo in uživam v vsem tem skupaj.

 

Vidim pa, da je kar nekaj takih, ki prekakujejo isto kot jaz. Sem pač tako reagiral, ker je bilo toliko začudenja, "zakaj pa sploh igraš, če skipaš" :D

uredilo bitje tomazek
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Pa pri tem skipanju na hitro nimate občutka, da tekst kar šiba mimo vas, @Vse_je_najslabse in ostali? Tudi jaz namreč to počnem, pa imam potem pri kakšnih igrah filing, da samo na pol sledim vsebini. Se tudi zgodi, da zaradi neskoncentriranega branja preskočim nek pomemben tip v npr. point and click pustolovščini in pol kot debil ne vem, kaj narest :D. Ampak obenem mi ful zmanjkuje potrpljenja za počasno oziroma normalno branje

Povezava do prispevka

Also zakaj noben od forumskih roguelite fegetov ni povedal, kako huda igra je Rogue Legacy 2.

 

Dej kako huda igrica, to je meni po combat mehanikah uizi on par s Hollow Knight po uživanciji. S tem, da v Rogue Legacy 2 imaš 15 classov in komot bi s posameznimi naredil celo singleplayer igro, tako se razlikujejo med sabo. Zdaj trenutno drkam lokostrelca in je res carsko, da imaš čisto svobodno merjenje. Prava pošast postaneš, ko šicaš sovražnike :D. Dosti sem igral klasičnega knighta in sprobal tudi čarovnika, ampak ga nisem znal igrat. Poleg tega igrica res ne zahteva nič grinda, vsakič ko umrem je zaradi moje nepazljivosti in hitrega igranja. Sem tudi ponesreči zataval nekam, kjer predvidevam, da je late game mapa (težavnost vsake mape ti napiše ob vstopu), pa dejansko ni bilo nemogoče. Če bi se zelo trudil, bi šlo, ampak mi je manjkal en item, predvidevam da za razsvetljevanje jam, tako da bi moral na pol blind igrat. 

 

Res res škoda, da zadeva nima neke proper zgodbe in boljše vizualnosti (čeprav slednja se ti itak prikupi po svoje). Zgodbe pa res praktično ni, imaš bolj Dark Souls-like queste, ko v knjigi prebereš neke random informacije in si pol tolmačiš, kaj je za naredit. Ampak hinte ti na srečo highlighta v meniju, tako da ne rabiš na list papirja zapisovat haha. 

 

Ima pa igra prav genialne fore. Skratka, loop zgleda tako, da si izbereš enega izmed treh likov. Vsak lik ima neke bonuse in negativne aspekte, ki pa ti potem v zameno za negativen aspekt da več nabranega golda (z goldom pa po smrti gradiš svoj grad in izboljšuješ aspekte svojih likov). Nato pač v classic metroidvania shemi blodiš po gradu, dokler ne crkneš ko papak in se spet znajdeš na izbiri treh likov. Ker je igrica roguelite je grad ob naslednjem igranju malo premixan, ampak to ni nek full time rogue, v bistvu se ponavadi samo malo premixa položaj sob na mapi, dočim sobe same po sebi ostanejo pretežno enake.

No v glavnem, kar se tiče genialnih for. Fora je v tem, da pri izbiri lika, če izbereš lik z kar najbolj negativnimi aspekti, boš dobil največ golda. In negativni aspekti so res mindbending. Od tega, da je tvoj lik višji in je zato jača tarča, do tega, da za sabo pušča neko nadležno sled, ki te potem mede med combatom, do tega, da igrica zarotira screen za 180 stopinj (v tem primeru je tvoj gold collection res ojačan na polno, tako da se dejansko splača izbrat, čeprav je malo težko igrat ultra težki platformer s screenom, zarotiranim za 180 stopinj haha :avadodo:). 

 

Pač res uživam, to je must must za sprobat. Pomoje da bo to kar šlo v Ćamir hall of fame in mi je vsekakor ena najljubših 2022 iger doslej.

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka

Igral sm mal kotor na decku 

Dobr spil mi je. 

Skoda  k bo remake garant 80€, drugace bi ga dal na stran do takrat.

 

Drgac jez sm ful rad prebral vse v divinityjih, skyrimih itn, tudi hzd mi je bil ozitek v prvemhodu raziskovat wtf se sploh dogaja.. zaenkrat se m8 zdi da sm najbl ozival v divinityju, od eco dragonisa naprej, ki me je prvi napalil v to serijo in upam da kdaj dobim se kako 3p nadaljevanje, imo rahlo underrated za tisti cas kljub temu da so cuttal velik del contenta (tistih 7 fortresov bi mogl bit dejansko svetovi)

 

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka
Hernier reče pred 1 uro:

Pa pri tem skipanju na hitro nimate občutka, da tekst kar šiba mimo vas, @Vse_je_najslabse in ostali? Tudi jaz namreč to počnem, pa imam potem pri kakšnih igrah filing, da samo na pol sledim vsebini. Se tudi zgodi, da zaradi neskoncentriranega branja preskočim nek pomemben tip v npr. point and click pustolovščini in pol kot debil ne vem, kaj narest :D. Ampak obenem mi ful zmanjkuje potrpljenja za počasno oziroma normalno branje

Dobesedno vse isto kot si sam napisal.

 

A se da rogue legacy 2 normalno igrat na keyboard?

uredilo bitje Vse_je_najslabse
Povezava do prispevka

@tomazek lol vidi se da sm bil munjen ponoči ko sem ti odpisoval

 

če pa kje ne preskakujem dialogov je pa to tam, kjer je dosti različnih animacij, kjer lah komot s preskakovanjem fališ kak joke/navodilo, kjer ni samo 2 stojita in se pogovarjata, ampak se dogaja. Tam kjer so se razvijalci res potrudili. Sicer je res, nima velik špilov tega, ampak Psychonautsom že pri prvem delu briljira s tem, drugi del pa še bolj. 

 

Me pa pri Mass Effectih, Ass Creedih, celo pri večini Witcher špilov moti, kako večino časa dialogi izgledajo isto, dva modelčka stojita v animacijskem loopu in se pogovarjata. Potem te res zjebe, ker se nič ne dogaja in bi rad samo naprej igral. Tko da pomoje se prej nismo tok dobro razumel, mogoče smo si bolj podobni kot se zdi. Jaz se še nekako trudim čimdlje časa držati stran od skippanja, ampak ko ne morm več tudi jaz začnem. =)

 

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 1 uro:

A se da rogue legacy 2 normalno igrat na keyboard?

Ne, realno mi je že na joypad teško

 

Also, zdaj igram z likom, ki je "colorblind", lih neki zame, ko sem fan črno-belih filmov, ker to dobesedno pomeni, da je igrica v č-b :D 

 

image.thumb.png.9724db507373f35b3ee83e966dae72ef.png

 

Ne vem zakaj, samo res je ful smešna igrica, ravno za to vročino, ko sploh ne vem, kaj naj iz lajfom

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 5 urami:

Also zakaj noben od forumskih roguelite fegetov ni povedal, kako huda igra je Rogue Legacy 2.

 

Dej kako huda igrica, to je meni po combat mehanikah uizi on par s Hollow Knight po uživanciji. S tem, da v Rogue Legacy 2 imaš 15 classov in komot bi s posameznimi naredil celo singleplayer igro, tako se razlikujejo med sabo. Zdaj trenutno drkam lokostrelca in je res carsko, da imaš čisto svobodno merjenje. Prava pošast postaneš, ko šicaš sovražnike :D. Dosti sem igral klasičnega knighta in sprobal tudi čarovnika, ampak ga nisem znal igrat. Poleg tega igrica res ne zahteva nič grinda, vsakič ko umrem je zaradi moje nepazljivosti in hitrega igranja. Sem tudi ponesreči zataval nekam, kjer predvidevam, da je late game mapa (težavnost vsake mape ti napiše ob vstopu), pa dejansko ni bilo nemogoče. Če bi se zelo trudil, bi šlo, ampak mi je manjkal en item, predvidevam da za razsvetljevanje jam, tako da bi moral na pol blind igrat. 

 

Res res škoda, da zadeva nima neke proper zgodbe in boljše vizualnosti (čeprav slednja se ti itak prikupi po svoje). Zgodbe pa res praktično ni, imaš bolj Dark Souls-like queste, ko v knjigi prebereš neke random informacije in si pol tolmačiš, kaj je za naredit. Ampak hinte ti na srečo highlighta v meniju, tako da ne rabiš na list papirja zapisovat haha. 

 

Ima pa igra prav genialne fore. Skratka, loop zgleda tako, da si izbereš enega izmed treh likov. Vsak lik ima neke bonuse in negativne aspekte, ki pa ti potem v zameno za negativen aspekt da več nabranega golda (z goldom pa po smrti gradiš svoj grad in izboljšuješ aspekte svojih likov). Nato pač v classic metroidvania shemi blodiš po gradu, dokler ne crkneš ko papak in se spet znajdeš na izbiri treh likov. Ker je igrica roguelite je grad ob naslednjem igranju malo premixan, ampak to ni nek full time rogue, v bistvu se ponavadi samo malo premixa položaj sob na mapi, dočim sobe same po sebi ostanejo pretežno enake.

No v glavnem, kar se tiče genialnih for. Fora je v tem, da pri izbiri lika, če izbereš lik z kar najbolj negativnimi aspekti, boš dobil največ golda. In negativni aspekti so res mindbending. Od tega, da je tvoj lik višji in je zato jača tarča, do tega, da za sabo pušča neko nadležno sled, ki te potem mede med combatom, do tega, da igrica zarotira screen za 180 stopinj (v tem primeru je tvoj gold collection res ojačan na polno, tako da se dejansko splača izbrat, čeprav je malo težko igrat ultra težki platformer s screenom, zarotiranim za 180 stopinj haha :avadodo:). 

 

Pač res uživam, to je must must za sprobat. Pomoje da bo to kar šlo v Ćamir hall of fame in mi je vsekakor ena najljubših 2022 iger doslej.

kupu sm ga na epicu 1.1 2021 za 5.11e. koncal una dva bioma k sta obstajala pol pa pozabu na spil. EA res smeti

 

  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 9 minutami:

Končal Guardianse... Ocena: med/10 (mogoče okrog 6).

 

Zdaj pa razmišljam ali pognati Returnal (dvomim, ker nimam volje krvi scat v tej vročini) ali v easy Ghost of Šušimuši (sem sicer že igral). 

Dej raje Spidermana in malo poročaj ali je fun. :D

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 uro:

ti si se izgubil? Si začel Guardianse?


Varuhi mi na polno dogajajo! Sem pa preigral komaj nekaj malega, časovno gledano ca. največ 2 uri. Humor je zelo OK, glasba tudi... Najboljše do sedaj mi je bilo, ko me je ugriznil Rocket, ker se je zagrebel za nek cekinček na tleh. Liki v tej franšizi so mi res top!  :) :) 

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 4 minutami:


Varuhi mi na polno dogajajo! Sem pa preigral komaj nekaj malega, časovno gledano ca. največ 2 uri. Humor je zelo OK, glasba tudi... Najboljše do sedaj mi je bilo, ko me je ugriznil Rocket, ker se je zagrebel za nek cekinček na tleh. Liki v tej franšizi so mi res top!  :) :) 

 

No, fino... boš vsaj ti na polno užival. Meni so liki bili totalno nepoznani od prej (in vse ostalo). Sem pa takoj napisal, da bo za poznavalce in ljubitelje serije verjetno ok špil.

 

uredilo bitje tomazek
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 13 minutami:

"Groot, ki je sir".No, saj še zaj nimam pojma, kaj bi ta reakcija naj odražala.

Groot ki sir je* = Groot ki sere

Sklepam, da je izbral Groota, ker ikonica spominja na kos dreka. Reakcija naj bi predstavljala drekec emoji.

 

Men je tudi krneki. Isto kot "Ne me jebat" Deadpool. :nicjasno:

uredilo bitje ke_kit
  • Račka +1 3
  • Ne me jebat 1
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 11 minutami:

Groot ki sir je* = Groot ki sere

Sklepam, da je izbral Groota, ker ikonica spominja na kos dreka. Reakcija naj bi predstavljala drekec emoji.


Točno tako je. Nekoč je bila pa dobesedno ikona kakca. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Spiderman Miles Morales >> Spiderman, za odtenek ljubši špilčič (oba sta tam nekje 6/10).

 

Je sicer tudi dosti krajši, ampak to je dobro plus vsaj nima tok velik skrivanja. Nekaj za kar se splača Extra/Premium imet, preigraš za vikend in to je to. Vprašanje kok se bo gameplay loop spremenil v Spiderman 2, tko da lah mi bo že meh takrat, samo ajde za nek mindless fun čist fajn, so nardil bolš kukr vse prejšnje Spideye. Pa če imaš froce poleg ob igranju jim čist dogaja k frčiš po mestu in izvajaš akrobacije. Spidey best baby/kidsitter

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...