Skoči na vsebino

NBA tema


Pr4iseK3K

Priporočeni prispevki

Slick reče pred 1 uro:

Vsi, ki niso imeli srece, da bi gledali Jordana 'v zivo' tezko razumejo, kako dominanten je bil. Ni bil za konico kopja boljsi od ostalih all-starjev njegovega casa, ampak jih je dominiral, pojedel in ponizal.

 

To ja, ful dobr v obrambi (kradel žoge za šalo), hkrati nasuval koš in bil daleč najboljši clutch. Nisi ga hotel razpizdit, ker je blo še slabše.

 

Tako je bil dominanten, da je šel že dostim na kurac, ker se je vse vrtelo okoli njega. (recimo Hamilton in Schumi v F1 level "na kurac mi gre").

 

Mislim, po prvi upokojitvi, ko je šel igrat v NHL baseball in ni igral košarke leto in pol, je prišel nazaj v taki formi, kot da je šel na dvotedenski dopust. Osvojil še tri prstane. Še pri 40 v Wizardih je imel zelo dobre momente.

Povezava do prispevka

No če si gledal Last Dance ni bilo čisto tako, ko je zaigral v prvem PO po vrnitvi iz bejzbola so Bullsi v drugem krogu hitro izpadli, MJ pa še ni bil čisto pravi. Mislim da je izpadel prot Grantu in Magicom. Tisto poletje je baje delal ko budala da je dobil spet basketball body nazaj, pa ni bil več najmlajši takrat. 

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 10 minutami:

 

it's a hill I'm willing to die on 

v skokih, asistencah/playmaking, advanced stats ga poje

 

Jaz enako delim mnenje, da je bron kompletnejši košarkaš od jordana. Že v štartu ima tip idealne fizične predispozicije za ta šport, igra in pokriva lahko praktično vse pozicije, da o izjemnem pregledu nad igro in talanjem asistenc ne govorimo. To je gotovo nekaj, kjer ima očitno prednost pred mikom.

 

Dodal bi še to, da je lebron že celotno kariero podvržen mnogo večjemu pritisku, kot je bil jordan (tip ni bil niti prvi pick na draftu recimo). Potem pa gre folku očitno na ud, ker je tip ves ta pritisk prestal oz. še celo presegel pričakovanja, ki so mu bila obešena na ramena. Oziroma ker ogroža njihovega preljubega jordana na goat prestolu. Kot da mu folk nebi privoščil uspeha, medtem ko so bili nad jordanom vsi navdušeni. Ne vem no, človek dobi občutek, kot da javnost lebronu ni želela dopusti, da bi uspel, namesto da bi bili navdušeni nad njegovim talentom.

Povezava do prispevka

Fantje, košarka ni samo statistika. Jay sori, samo advanced stats, LOL. Ti to resno? Kaj če bi šel po advanced stats primerjat še LeBrona in Havliceka, al pa se bolje, LeBrona in Wilta. 

 

Jaz osebno LeBronu ne oporekam nič kar se tiče skillsov in dosežkov/statsov, ampak rečt, da je tip boljši, ker lahko pokriva več pozicij...Jezus no, pol je itak brezveze debatirat sploh dalje.

LeBron GOAT ker Jordan ni nikol bil sposoben igrat centra. 

 

Michael je spremenil košarko, spremenil NBA in način, na katerega je to naredil je svojevrsten. Poglejte mal širše in pejte mal iz okvirjev statističnih blokcev.

 

GOAT naziva si ne pridobiš s tem, da si najboljši v advanced statsih. Greatest of All Time naziv si pridobiš, ker spremeniš šport, v katerem tekmuješ. 

 

Vsaj jaz to tako vidim.

Povezava do prispevka

Vidim, da za začetek ne ločiš niti med najbolj kompleten/vsestranski in goat, tko da bv debatirat dalje.

 

All else being equal je verjetno tip, ki lahko poleg tega igra oz. pokriva še kakšno pozicijo več verjetno kompletnejši igralec ane, al kje ti ta logika dela probleme?

Povezava do prispevka

Let's be real, te debate so popolnoma brezpredmetne dokler se ne pridobi določene zgodovinske "distance" do Lebrona. Jordan ima pač zelo močan mit ki ga je zadnjih 20 let neigranja še bolj čistil in poliral, Lebrona se pa lahko še vedno gleda. To je brez upoštevanja da je večina folka ki se dejansko drka po internetih gledalo Jordana skozi oči otroka in čez ves mega branding ki sta ga NBA in Nike metala ven, Lebron pa je bil vsaj pol kariere dežurni zlikovec.

uredilo bitje TitanG
Povezava do prispevka

Jaz spremljal NBA od MJ časov naprej. Ne glede na statistike in ostalo, ki se jih da prirediti ali pa interpretirati po svoje, je zame the greatest of them all MJ. 

 

Meni ga je bilo tak užitek gledat, neverjetna energija, tehnično je bil daleč pred drugimi, atletski prodori, kemija v ekipi, ki jo je on vlekel naprej(Rodman v marsikateri ekipi ne bi prišel do izraza, on je recimo še sedaj pojem odličnega požrtvovalnega branilca, ki je danes neverjetna redkost).

Povezava do prispevka
keba reče pred 1 minuto:

Jaz spremljal NBA od MJ časov naprej. Ne glede na statistike in ostalo, ki se jih da prirediti ali pa interpretirati po svoje, je zame the greatest of them all MJ. 

 

Meni ga je bilo tak užitek gledat, neverjetna energija, tehnično je bil daleč pred drugimi, atletski prodori, kemija v ekipi, ki jo je on vlekel naprej(Rodman v marsikateri ekipi ne bi prišel do izraza, on je recimo še sedaj pojem odličnega požrtvovalnega branilca, ki je danes neverjetna redkost).

model je mel dva prstana v Pistonsih lol

Povezava do prispevka
johnbi reče pred 2 minutama:

Pač LeBronu enostavno se nikoli ne bo priznalo GOAT-stva zaradi katastrofalnega izkupička v finalih. Seveda se ob tem pozabi povedat kakšen šrot je vse privlekel do teh final. 

ne, "priznalo" se mu ga ne bo zato ker folk še vedno gleda ameriške šovmane ki se kregajo kdo je najjači z brezveznimi "argumenti"

če zdej dobi še tri FMVPje zapored bo kriv 2011, če bi šel v čas nazaj zmagat pa po možnosti dobit 2015 FMVP bi blo krivo to da ni "clutch" ali kaka podobno debilna puhlica ki jo lahko zagovarjaš kakorkoli hočeš, verjetno kako je moral menjat ekipe ker mu pač niso pripeljali superteama domov (MICHAEL JEFFREY JORDAN WOULD NEVER)

realno gledano je celotna generacija 30-50 gor rasla z mega Jordan brandingom in je tip odličen foil komurkoli ki je trenutno dominanten, sam da se generira neka gledanost

dokler ni bil Lebron dovolj razvpit je bil to Kobe, potem bo shift na naslednjega, čez kakih 10-15 let bomo pa videli a se bo še vedno primerjalo ljudi z Jordanom al bo gledanost zahtevala nekoga drugega

Povezava do prispevka
TitanG reče pred 30 minutami:

Let's be real, te debate so popolnoma brezpredmetne dokler se ne pridobi določene zgodovinske "distance" do Lebrona. Jordan ima pač zelo močan mit ki ga je zadnjih 20 let neigranja še bolj čistil in poliral, Lebrona se pa lahko še vedno gleda. To je brez upoštevanja da je večina folka ki se dejansko drka po internetih gledalo Jordana skozi oči otroka in čez ves mega branding ki sta ga NBA in Nike metala ven, Lebron pa je bil vsaj pol kariere dežurni zlikovec.

 

Evo, točno o tem sem govoril zgoraj. Lebrona se "pljuva" skoraj celotno kariero, vsak fail se potencira, medtem ko se uspehe (zadnji prstan, ki je po dosežku vreden več kot bilokateri jordanov) priročno spregleda. jordanu so na drugi strani vsi mazilili podplate in ga kovali v zvezde. Kot si ti napisal, izkoristili so ga za branding NBAja, potem pa imaš tipe ala @Matej24, kateri to dojemajo kot "kako je jordan spremenil košarko".

  • Groot, ki sir je 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Jah, če folk ni sposoben videti, da je vse skupaj show in da se furajo določene persone...

 

Haha, jah, mi "zahodnjaki" rečemo "ki", ostal del države pač "kateri" in potem se kao neki prilagajam. Al samo moja slovnica peša in je "ki" prav v vsakem primeru? Vem da mi je mentor na diplomi s tem utrujal.

Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče pred 2 urama:

LeBron naredi soigralce boljse, to je njegova glavna prednost pred MJ.

HAHAHAHA :) šala leta - Če bi Lebron znal narediti soigralce boljše ne bi menjal ekip (beri - iskal lažje poti do prstana) in si poleg vsega sam zbiral zraven katerih superstarjev bo igral :)  .. Če bi lebum bil tako dober kot ga omenjaš potem bi ostal vsaj v Miamiju,, ne pa odšel spet drugam v novo super ekipo... :) brez veze sploh to govoriti še kaj.. omenjati lebuma v boku največjih legend lige nba je bogokletno...

Povezava do prispevka
MihaKihot reče pred 12 minutami:

Omg kr neki Lebron is goat ljudje lezejo izpod kamnov. Oglasite se rajš, ko bo Jordan poslal ekipo v kurac in team-upal s Stocktonom in Malonom. 

 

kdo je v tej temi rekel, da je Lebron GOAT?  Še tega, da je MJ 1A in LeBron 1B ni nihče rekel

 

also, če 2nd threepeat Bullsov ni superteam, pol tud nč nočem :)

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 1 minuto:

 

kdo je v tej temi rekel, da je Lebron GOAT?  Še to, da je MJ 1A in LeBron 1B ni nihče rekel

 

also, če 2nd threepeat Bullsov ni superteam, pol tud nč nočem :)

Rekel ni, se pa zna razbrati med vrsticami, da nekateri tukaj tako mislijo :) če se pa motim se pa seveda opravičujem :)  o jeje superteam, ki se ga je zgradilo okoli Jordana, ne pa da se je skočilo v superteam, tako kot je sedaj moderno :) 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...