Skoči na vsebino

NBA tema


Pr4iseK3K

Priporočeni prispevki

Mja ne. Sam potem se človek vpraša, zakaj NFL ne da še 1x več tekem, če štekaš kaj hočm povedat. Al pa ajd še 3 dodatne. Pa zakaj jih pr Nogometu nimajo še po 10 zravn.
Tko, da število tekem je kakršno je. In Short term jasno je izguba, long term pa vprašanje. Bi šel stavit, da je količina tekem tudi en od negativnih faktorjev pri gledanosti basketa. Zmaga na best of 7, pa po 80+ tekem na sezono, mislm razvrednoti ti posamezne tekme. Pri NFL je vsaka tekma zelo pomembna v playoffih maš single elimination.

In kar je zanimivo, če gledaš college basketball je v playoffih enako in so noro gledani glede na to da gre za college event. Folk ima rad nepredvidljivost in nek meaningfulness tekem, pa pepelka zgodbe.

Pri nogometu in NFLju imaš to, pr NBA basketu pa skor da ne

 

Sej vem, da spremenil se itak nau. Sam imo je slednjega škoda. Tudi mene število tekem in pa playoff best of 7 dejansko odvrača od gledanja ne pa pritegne. Folk ma vedno "mnj cajta" in zdej bo gledu po 80+ tekem svoje ekipe v sezoni. Sure nekateri ja, dosti pa ne. In ko se vprašaš zakaj so ratingi nizki. Ja če je pa skor jasno kdo bo šel v playoffih naprej, oziroma who the f cares, dejmo pogledat ta sedmo tekmo če slučajno bo. Ne eni strani maš Finale lige prvakov 1 tekma, Superbowl 1 tekma, na drugi pa NBA, dejmo pogledat vsaj 4x demolicijo Lakersov proti Miamiju.

Ja itak da ne bodo dobr gledane tekme na pram drugim dvema športoma

 

In tut te resti igralcev se ne bi dogajal. Iz tega razloga jih je pr nogometu in NFLju tok mal oz. jih skor ni. Prvo maš bolj normaln urnik, pol si pa še ekipa težje to privošči k vsaka tekma šteje tok več.

uredilo bitje BlueSan
Povezava do prispevka
Jurus reče pred 7 urami:

Manj tekem je ogromna denarna izguba za lastnike. Edina šansa, ki jo vidim za to je z expansionom, ko dobijo denar od novih klubov. Potem bi lahko bilo. 32 ekip. 62 tekem.

 

se mi pa zdi precej nizka cena, ki se omenja za expansion, 2,5 milijarde za ekipo.

Cuban je afaik predlagal 6

 

drgač men bi blo zakon 32 ekip in vsak z vsakim 2x

pa skinit konference in 1-16 playoff

Povezava do prispevka
Jurus reče pred 8 urami:

Manj tekem je ogromna denarna izguba za lastnike. Edina šansa, ki jo vidim za to je z expansionom, ko dobijo denar od novih klubov. Potem bi lahko bilo. 32 ekip. 62 tekem.

 

 

S tem se kvaliteta lige slabša.

 

Jaz sem proti.

 

Drugače pa ja. More matches more money. Klubi služijo bajne denarje z dvoranami.

uredilo bitje Waslich
Povezava do prispevka
BlueSan reče pred 20 minutami:

Pa best of 3 al pa single elimination

 

tu se pa js ne strinjam, k že osnovi nisem fan playoff/pokalnega sistema na izpadanje

imo se kvaliteta najboljš izkaže v striktnem ligaškem formatu,  best of 7 še vedno dosti bolje izniči presenečenja

sam ni pa tolk zanimivosti in gledanosti, to imaš popolnoma prav

 

zato mi je tud glupo, če po fuzbal šel po poti superlige (ki mi je drugače bistveno boljš kot CL)

ker že vse kaže, da ne bo liga, ampak na koncu playoffs

Povezava do prispevka

Če sezono skrajšajo za 20 tekem, pol LeBronovi (bodoči) rekordi ne bojo dobesedno nikdar doseženi.

 

Da bi šli na kakih 76, ajde, tak bi še šlo, ka dost manj od tega ne vidim nobenih možnosti, preveč dnarja vržejo lastniki stran in niti v ranih začetkih liga NBA ni imela tako malo tekem.

 

Število tekem je nespremenjeno že prek 50 let, pa glede na to kolk bolj soft se danes igra basket, kolk bolj pravila ščitijo igralce pri prodorih itd, da se večino tekme itak mečejo trojke, da je Jordan pri 40ih igral povprečno 37 minut na tekmo, da so realno najbrž niti 180 visokega in 75 kil težkega Iversona dobesedno tepli ob vsakem prodoru pod koš, pa je kljub temu odigral prek 900 tekem povprečno po 41 minut, ma ne mi rečt da današnje snežinke od zvezdnikov ne morjo zdržat teh 75-80 tekem po 30-35 minut.

 

Primerjave z NFL lih niso na mestu, je fizično izjemno zahteven šport in bi blo že 30 tekem veliko preveč, že da planirajo razširit regularno sezono na 17 tekem se čudim, ampak tako pač je, denar sveta vladar.

Povezava do prispevka

Ma sem 90% da je model bipolar, jebiga ne moreš nič. Netsi pa se verjetno že tolčejo po glavi zakaj ga niso pred ny tradeali za Hardna. :) 

 

Damn a ta video je legit? Če je, nisem nikdar prej opazil kako jebeno veliko glavo ima Kyrie napram ostalemu telesu. :D:D

uredilo bitje Seth
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 15 urami:

 

tu se pa js ne strinjam, k že osnovi nisem fan playoff/pokalnega sistema na izpadanje

imo se kvaliteta najboljš izkaže v striktnem ligaškem formatu,  best of 7 še vedno dosti bolje izniči presenečenja

sam ni pa tolk zanimivosti in gledanosti, to imaš popolnoma prav

 

zato mi je tud glupo, če po fuzbal šel po poti superlige (ki mi je drugače bistveno boljš kot CL)

ker že vse kaže, da ne bo liga, ampak na koncu playoffs

 

 

Ampak to je lihk fora Jay. Večina folka ne gleda več ali manj v naprej znane rezultate če karikiram oz. Vidm kako nekdo 2:0 vodi, vemo vsi da je dost boljši in tut če ta drug eno zmaga bo un dokončal delo. 

Gledamo, zaradi presenečenj, ker ne vemo 100% kaj se bo zgodil in best of 7 je sistem za čim več tekem k dajo čim več keša na hitr, ne pa sistem za kaj je bolj fair. Ker šport ne deluje po principu kaj je bolj fair, ampak kdo je uspel čez drn in strn al pa komu se je ratal nekak prebit v finale in pisat zgodbo.

Še enkrat Nogomet in NFL imata oba to veliko bolj dodelan, pa se na vsak tok časa zgodi kak Porto ali Philadelphia in podobno, kar folk ne pričakuje ne morš pa tut rečt, da so kmeti pa so mel zegn da so zmagal.

Ampak to da pa gledaš nekoga igrt 82 tekem pa potem v playoffih kako nekoga pometa čez 4 tekme. Valda da jim ratingi droppajo

 

 

also Irving lol

uredilo bitje BlueSan
Povezava do prispevka

ne ve se točno kaj so zdej ti "personal reasons" od kyrieja, teško mu je stopit v bran zaradi pretekle sumljivosti, ampak če gre za fuck you covid NBAju ga js čist podpiram. na mestu bi blo da players assoc. nardi masovno stavko ker to ni ničemur podobno. ti atleti če niso zakockal vsega denarja in niso pohlepni jim hudga ne bo - predstavit zahteve - če bomo cele dneve treniral, žrtvoval telo za denar in za to (v teh časih) povsem nepotrebno dejavnost, ki se ohranja zgolj zato ker pretoči še 100x več denarja kot gostilne, potem zahtevamo da se v krogu atletov ne spremeni dobesedno ničesar napram starih časov. nobenih dušljivih gay mask, nobenih testov, nobenga špijuniranja, nič al pa odjebite. če kdo zboli je njegova stvar a lahk igra al ne. MJ na flu game je celo dvorano okužu, pa ka zdej, so ga prišl gledat so prevzel tveganje. js ko gledam corona šport sm iskreno žalostn v kaj so jih prepričal te atlete in bi rad da se konča ali spremeni. prav ponižani se mi zdijo in se čudim da ni blo še nobene masovne stavke iz igralske smeri v kateremkoli športu. 

 

najbližje temu so bili pred kratkim poljaki, ki jim je uspelo overturnat celotno izključitev reprezentance iz skakalne turneje. gre za dolgo zgodbo ki je poljaki niti ne želijo omenjati, turnejo je na koncu zmagal poljak. uspelo pa jim je pozitivne teste spremeniti v negativne, na podlagi argumentacije ali pa magije.

uredilo bitje WoreH
Povezava do prispevka

 

WoreH reče pred 1 uro:

ne ve se točno kaj so zdej ti "personal reasons" od kyrieja, teško mu je stopit v bran zaradi pretekle sumljivosti, ampak če gre za fuck you covid NBAju ga js čist podpiram. na mestu bi blo da players assoc. nardi masovno stavko ker to ni ničemur podobno. ti atleti če niso zakockal vsega denarja in niso pohlepni jim hudga ne bo - predstavit zahteve - če bomo cele dneve treniral, žrtvoval telo za denar in za to (v teh časih) povsem nepotrebno dejavnost, ki se ohranja zgolj zato ker pretoči še 100x več denarja kot gostilne, potem zahtevamo da se v krogu atletov ne spremeni dobesedno ničesar napram starih časov. nobenih dušljivih gay mask, nobenih testov, nobenga špijuniranja, nič al pa odjebite. če kdo zboli je njegova stvar a lahk igra al ne. MJ na flu game je celo dvorano okužu, pa ka zdej, so ga prišl gledat so prevzel tveganje. js ko gledam corona šport sm iskreno žalostn v kaj so jih prepričal te atlete in bi rad da se konča ali spremeni. prav ponižani se mi zdijo in se čudim da ni blo še nobene masovne stavke iz igralske smeri v kateremkoli športu. 

 

najbližje temu so bili pred kratkim poljaki, ki jim je uspelo overturnat celotno izključitev reprezentance iz skakalne turneje. gre za dolgo zgodbo ki je poljaki niti ne želijo omenjati, turnejo je na koncu zmagal poljak. uspelo pa jim je pozitivne teste spremeniti v negativne, na podlagi argumentacije ali pa magije.

 

Ja bogi so čist, #NBAplayerslivesmatter :rofl::rofl:

Povezava do prispevka

Ja kaj misliš zakaj se ne uprejo? Need more moneyz. :) Zato pa so tudi bili praktično vsi razen Lebrona tiho glede tega božičnega začetka. Sem pa drugače tudi jaz za to da naj pač kar igrajo, brez kakršnih koli testov, igraj pač ko jebe. 

 

Haha Philla pa komaj preko Miamija ki je bil dosti bolj zdesetkan kot oni. 

 

Harden pa je spet začel pritiskat za trade javno, igra tudi tako kot da mu niti najmanj ni. Kam bo šel?! :)

uredilo bitje Seth
Povezava do prispevka
WoreH reče pred 9 urami:

 najbližje temu so bili pred kratkim poljaki, ki jim je uspelo overturnat celotno izključitev reprezentance iz skakalne turneje. .

 

...ampak tukaj je treba še dodatno obrazložit, da so imeli popolnoma identične težave v nemškem taboru (pozitivni testi spremljevalnega osebja). s tem, da so Poljake takoj brez pardona izključili, Nemce (na njihovem domačem terenu) pa so pustili, da so nadaljevali turnejo.

 

in zgolj iz tega razloga so po pritisku popustili Poljakom.

 

also, Harden, he fat, yo. :ododava:

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...