Skoči na vsebino

NBA tema


Pr4iseK3K

Priporočeni prispevki

Problem bi pol bil da bi prstani postali razvrednoteni v primerjavi s preteklostjo. Meni sploh ne bi bilo všeč da se nek bench player prebudi eno tekmo in dropne 30+ in zaradi tega gre ekipa naprej. Me niti ne moti best of 7 pa čeprav so prve runde dostikrat precej bedne, mogoče bi edino tule morali iti nazaj na best of 5. 

Povezava do prispevka

Playoff formata zagotovo ne bodo drastično spreminjali ravno zaradi primerjave z zgodovino kar Američani zelo radi počnejo. Pa zame niti ni potrebe za spremembo playoffa, če bi spremenili sistem v rednem delu. 58 tekem rednega dela + play-in + playoff bi bilo ravno prav. Verjetno pa tudi tega ne bo, ker vsaka tekma manj pomeni manj denarja. Sedaj v tej situaciji, ko se je nova sezona začela z novim letom in ni gledalcev, je bila najboljša možnost za kakšno takšno spremembo pa so se raje odločili, da je tekem skoraj enako, vendar še bolj strnjene. Z vsemi temi odločitvami glede števila tekem, politike, dolžine oglasov itd. gledajo preveč kratkoročno. Kratkoročno bodo res zaradi tega zaslužili nekoliko več, dolgoročno pa to pomeni konstantno izgubljanje navijačev kar je veliko večji problem. Mislim, da je Stern vse skupaj veliko boljše vodil kot Silver. 

Povezava do prispevka

Maja sej so spet plusi in minusi kot pri vsaki stvari, mene ta stvar ne bi motila niti malo. Sploh v finalu, pač ena tekma dnevna forma, ne smeš bit pička in se usrat. Vsako leto drug prvak, pol bi bilo šele zanimivo. Pa bodi pol car in osvoji tri zapored kot je recimo Real ligo prvakov.

Povezava do prispevka
LeBron reče pred 1 uro:

 

NHL ima isto 8 iz vsake konference s tem, da je ta razlika da imajo 4 divizije iz katerih avtomatsko grejo v playoff prvi trije, ostali 2 mesti iz konferenc pa imata wild card po osvojenih točkah, od teh ki še niso uvrščeni.

 

Definitvno bi morali zmanjšat število tekem, tako da igrajo vsak z vsakim 2x. V playoff pa nazaj dat best of 5 oziroma bi bilo kr zanimivo, da bi imeli march madness style, direkt na izločanje. Manj ko je tekem manj je možnosti za kalkulacije, tako v rednem delu kot v playoffu.

manj kot je tekem, manj je oglasov, manj je pozornosti namenjene, manj je €$

Povezava do prispevka
reder reče pred 1 uro:

58 tekem rednega dela + play-in + playoff bi bilo ravno prav.

 

Povečanje ekip na 32 (16 ekip v končnici, 16 izven), 62 tekem rednega dela (1 home, 1 away), play-in in playoff. In po možnosti vsaj prvi 2 rundi spremenjeno v best of five.

Povezava do prispevka
Sovir reče pred 2 minutama:

manj kot je tekem, manj je oglasov, manj je pozornosti namenjene, manj je €$

 

Sej vem ja, itak je nerealno pričakovat, da bi kaj od tega sploh realizirali samo tako pravim. Na kurac mi grejo tej zvezdniki, ki jočejo da imajo preveč tekem pol pa počivajo ajde letos je razumljivo več tega ker so res natrpani s tekmami. Samo ne me jebat res dobivajo tolko denarja, ki ga tri četrt prebivalstva v 4 generacijah ne bo videlo in pol si še zmišljujejo. Ljudje plačajo zato da vidijo igrat LeBrona, Kwahija pa nevem še koga vse, ne pa zato da bojo gledali razne Hezonjo in Carusota.

 

Vzamem moj zgornji post nazaj. Ko jih jebe naj jim dodajo še 30 tekem!  

Povezava do prispevka

Saj mislim, da si nihče ne želi manj tekem, ker se mu ti jokavčki smilijo ampak ker je dolgočasno za nas spremljevalce NBA-a. Meni je najbolj smešno kakšno paniko so igralci naredili, ko so izvedeli, da bo letos samo 2 meseca premora namesto običajnih pol leta. :lol: Medtem so nogometaši v normalnih časih lahko veseli, če imajo 3 tedne premora med sezonama pa nikom ništa. 

Povezava do prispevka

Hahaha razumem tvoj gnev Lebron, ampak ni lih fer da Lebrona daješ tu zraven. :P Človek bi itak igral vsako tekmo 40 minut če bi šlo, drugo pa je kaj hočejo trenerji in GM-i. :) Pa če bi si kdo zaslužil nek random rest day je to Lebron, sploh letos. Fuck me, zagovarjam Lebrona, kam smo prišli, raje bi si bruhnil malo v usta. :P 

Povezava do prispevka

Zakaj pa bi zmanjsevali stevilo tekem ce so dvorane polne? TV rating je tle cisto brezpredmeten, oziroma je to bolj problem medijev kot same lige oziroma lastnikov. Tudi celotna fora koncnice je da imas cim vec tekem, ki so vse po vrsti razprodane tudi za ekipe z najmanj privrzenci.

 

Bi se pa morali res malce zamislit nad piskanjem za vsak kurac in delati na temu da cim dlje pustijo tekmo da tece, ne pa da ko gre zvezdni v prodor je po avtomatizmu prekrsek, sploh ce ni kosa.

Povezava do prispevka

Haha vklopim vjutro sredi tretje četrtine Suns-Lakers in komentatorja na polno kako intenzivna tekma je, da ima tak 80s feel pa da so že bili neki prepiri itd, potem čujem da je bil Booker ejected in sem šel gledat kaj je bilo, pričakoval seveda kak fight ali pa vsaj neko petelinjenje s prerivanjem. What a joke, fauliral je Schrodera in pol nekaj pizdil ter proti sodniku vrgel žogo, double technical... Hahahaha. Pol dalje še vedno komentatorja kakšna obramba se igra, ampak potem ko pa vidiš kako igralci ležijo na tleh in floppajo zaradi nekih minor kontaktov po glavi se pa lahko samo smejiš. Tough guys indeed! :rofl: 

Povezava do prispevka

Ta NBA je res joke ratal, od sojenja, kup nekega političnega bullshita do nodefense in potiskanja Lebrona na vsakem jebenem koraku. Sj je model najboljši še vedno, ampak how the fuck je on v igri za MVP rednega dela?? 

 

Statistično je slabši k Dončič, trenutno igra z enakimi scrubsi pa score ma brez ADja 1-5?

Povezava do prispevka
Seth reče Dne, 2. 3. 2021 at 8:13:

Ma ok se strinjam da je preveč tekem v NBA, sploh redni del izpade pol tisto precej nepomemben ampak mi vseeno ne bi bilo kul da bi se playoff recimo igral na eno tekmo. Mogoče bi bilo nekako best of 5 še najboljše. Redni del manj tekem pa 1-16 playoff naredit iz celotne lige ne glede na konferenco in bi tudi redni del bil bolj pomemben in zanimiv. 

 

Pomembna zmaga Dallasa proti res impresivno slabi obrambi Magicov. :D Brunson spet odličen s klopi, je res tisti pravi scoring spark ki ga vsak 2nd unit potrebuje, čeprav v obrambi ga redno posiljujejo ampak saj to praktično drži za celotno ekipo Dallasa. :D KP je na začetku spet ceglal trice, mislim da jih je ene šest falil predno je šla prva not v drugem polčasu. Man sure loves those threes. ;)

 

Atlanta odpustila coacha, so ga kar hitro skenslali čeprav roko na srce s tem rosterom bi Atlanta morala biti playoff ekipa res pa je da so imeli kar dosti poškodb. Sploh bench je bil decimated dosti časa. Mcmillan prevzema kot interim. 

 

 

Zelo je problematičen Porzingis. Obramba je bila spet katastrofa in ne po naklučju

Povezava do prispevka
reder reče Dne, 2. 3. 2021 at 9:01:

A ni isti sistem kot v NBA? Že dolga leta ne spremljam NHL.

 

 

Je bolj vznemirljivo ampak je pa tudi zelo pogosto manj pošteno. Na eni tekmi lahko tekmo odloči ena sodniška napaka, en met itd., medtem ko se na 4-7 tekmah te stvari načeloma poravnajo. Jaz bi raje videl, da se v nogometno Ligo prvakov vpelje ameriški sistem playoffa kot pa da Američani posvojijo naš sistem. Mislim, da je večji problem tako ogromno število tekem rednega dela, kjer je vsaka posamična tekma nepomembna. Tu bi pa vpeljal evropski ligaški sitem, kjer igra vsak z vsakim doma in v gosteh in potem playoff. 

 

Ogromno problemov ima NBA in potrebuje konkretno revolucijo. Od prekinitev do politike, prevelikega števila tekem, pičkastega sojenja in posledično neigranje obrambe itd. Nič čudnega da ratingi tako padajo. 

 

Ja samo ljudje, ne gledajo športa, da vidijo kaj je fair, ampak da vidijo dramo, upsete itd. Če 95% zmagujejo boljše ekipe = aka bolj pošteno polj nas ne zanima to, nas zanima, če je nekemu underdogu ratal nekak skup spacat zmago, zaradi nesreče in slabe noči nasprotnika.

Ker drgač zakaj bi kdorkol gledal tekme velikih favoritov proti underdogom. Ti morš vedno usvart nek puncher's chance, ne pa rečt. Gremo best of 11 da bomo res zihr, da je boljša ekipa zmagala. Šport je zabava, zabavno je pa ne točno vedt kaj se bo zgodilo

Povezava do prispevka

Kako so napadli Ibro, ko je povedal da naj se košarkaši držijo košarke, ne politike :lol: Kaj ti igralci sploh mislijo da so? Normalno, da se vsak o politiki v prvi vrsti informira od neizobraženega košarkaša iz geta, ki skupaj ne bi spacal osnovne šole, če ga ne bi naprej tiščali zaradi športnega talenta in bi brez tega talenta bil nek lokalni dilerček. Tudi glede tega je MJ GOAT, ker se je držal svojega dela in se zavedal kaj je in kaj ni. 

 

BlueSan reče pred 1 minuto:

Ja samo ljudje, ne gledajo športa, da vidijo kaj je fair, ampak da vidijo dramo, upsete itd. Če 95% zmagujejo boljše ekipe = aka bolj pošteno polj nas ne zanima to, nas zanima, če je nekemu underdogu ratal nekak skup spacat zmago, zaradi nesreče in slabe noči nasprotnika.

Ker drgač zakaj bi kdorkol gledal tekme velikih favoritov proti underdogom. Ti morš vedno usvart nek puncher's chance, ne pa rečt. Gremo best of 11 da bomo res zihr, da je boljša ekipa zmagala. Šport je zabava, zabavno je pa ne točno vedt kaj se bo zgodilo

 

Za hardcore fane (no izhajam iz sebe) je bolj pomembno, da je izid pravičen. Mogoče sem le jaz tak, ne vem. Bi pa za povprečnega Američana verjetno kar držalo to kar pišeš, itak vprašanje koliko je dejansko ljudi, ki podrobno spremljajo in jih zanima določen šport. Meni se zdi, da je pri njih vse zelo površno, glavno da se nekaj dogaja in ni važno kaj. En dan kino, naslednji NBA, potem malo na NFL pa malo Grammyi itd. Mogoče je to samo moj predsodek ampak ko pogledaš po tribuni (v preteklosti seveda) se hitro vprašaš, če več kot pol "navijačev" zna našteti vsaj 3 igralce na klopi. 

Povezava do prispevka

Saj delno se sicer strinjam s tem, ampak košarka je imo res preveč streaky šport v primerjavi z marsikaterim drugim. 

 

In other news Čančar spet 20+ minut igre, lepo videt pa tokrat je bil celo +22 :P ,čeprav glede na box score zgleda da je bil kar blowout. Ima pa še eno tekmo pred all-starom ko zna spet dobit lepo minutažo, potem pa verjetno nazaj k drobtinicam. 

uredilo bitje Seth
Povezava do prispevka
reder reče pred 2 minutama:

Kako so napadli Ibro, ko je povedal da naj se košarkaši držijo košarke, ne politike :lol: Kaj ti igralci sploh mislijo da so? Normalno, da se vsak o politiki v prvi vrsti informira od neizobraženega košarkaša iz geta, ki skupaj ne bi spacal osnovne šole, če ga ne bi naprej tiščali zaradi športnega talenta in bi brez tega talenta bil nek lokalni dilerček. Tudi glede tega je MJ GOAT, ker se je držal svojega dela in se zavedal kaj je in kaj ni. 

 

 

Za hardcore fane (no izhajam iz sebe) je bolj pomembno, da je izid pravičen. Mogoče sem le jaz tak, ne vem. Bi pa za povprečnega Američana verjetno kar držalo to kar pišeš, itak vprašanje koliko je dejansko ljudi, ki podrobno spremljajo in jih zanima določen šport. Meni se zdi, da je pri njih vse zelo površno, glavno da se nekaj dogaja in ni važno kaj. En dan kino, naslednji NBA, potem malo na NFL pa malo Grammyi itd. Mogoče je to samo moj predsodek ampak ko pogledaš po tribuni (v preteklosti seveda) se hitro vprašaš, če več kot pol "navijačev" zna našteti vsaj 3 igralce na klopi. 

 

Saj ti ni treba biti kmet no.

 

Jordan se je drzal nazaj ker je dobro vedel da bo njegov $ trpel ce se bo postavil na eno ali drugo stran.

Povezava do prispevka

Ma Ibra je bil smešen s tisto izjavo s katero je negiral sam sebe v bistvu. Če bi dejansko poslušal svoj nasvet se ne bi ubadal z nekim košarkašem onstran Atlantika, pa čeprav gre za Lebrona. Just "shut up and dribble" je dejansko ena najbolj glupih izjav oz. argumentov pa sam mrzim mešanje politike direktno s športom kot to radi počnejo v NBA, ampak če to igralec dela off the court me bk. 

Povezava do prispevka

Kaj sem narobe povedal? Ok to da bo dilerček je mogoče malo pretiravanje, zagotovo pa vsaj v par primerih drži. 

 

Zagotovo je bil to motiv Jordana in s tem ni nič narobe. Zame je precej bolj narobe glumiti neko moralno in politično vertikalo, če za to nima ne znanja, ne pozicije. Pa še nekako bi to sprejel, če bi bil dosleden pri vseh vprašanjih pa vsi vemo kako je Lebron reagiral ob aferi Morey z Kitajci. Da ne govorim o glasnem podpiranu ljudi, ki so uničevali njihova mesta celo leto. Nisem niti strogo proti njegovim prepričanjem, bolj me moti ta hinavščina. 

 

Seth reče pred 5 minutami:

 mrzim mešanje politike direktno s športom kot to radi počnejo v NBA, ampak če to igralec dela off the court me bk. 

 

Ampak oni to delajo on the court. No sedaj ko so padli ratingi precej manj. :D

uredilo bitje reder
Povezava do prispevka
reder reče pred 9 minutami:

Za hardcore fane (no izhajam iz sebe) je bolj pomembno, da je izid pravičen. Mogoče sem le jaz tak, ne vem. Bi pa za povprečnega Američana verjetno kar držalo to kar pišeš, itak vprašanje koliko je dejansko ljudi, ki podrobno spremljajo in jih zanima določen šport. Meni se zdi, da je pri njih vse zelo površno, glavno da se nekaj dogaja in ni važno kaj. En dan kino, naslednji NBA, potem malo na NFL pa malo Grammyi itd. Mogoče je to samo moj predsodek ampak ko pogledaš po tribuni (v preteklosti seveda) se hitro vprašaš, če več kot pol "navijačev" zna našteti vsaj 3 igralce na klopi. 

 

To je bolj sore loser in klasičen "jst sm boljši od tebe in si avtomatsko zaslužim zmago, dejmo naštimat cel sistem da bo temu tako" odnos. Vsi želimo bit boljši v svojem športu in vsi treniramo da smo najboljši, ampak zakaj potem treniram če je celoten sistem narejen tako da je nekje bariera preko katere ne morm? Nogomet je največji šport na svetu ravno zaradi tega, ker dopušča da lahko nasprotnik izkoristi šibkost v nasprotnikovi igri ki je morda močnejši od njega. Če je to s taktično postavitvijo, slab/dober dan, poškodbe itd. nobenga ne zanima. Tudi žreb v ligi prvakov na nek način omogoča, da bodo po eni strani se vsi najmočnejši poklali med seboj in po drugi pride nek mali klub do finala, kjer je igral na srečo žreba s sebi bolj enakovrednimi ekipami. V ameriki in njihovem sistemu tekmovanja je to praktično nemogoče. Vse je podrejeno, da najboljši zmaga, ampak za moje pojme je ravno to tisto kar ubije celoten šport ker to ni realno. Mali lahko premagujejo velike in jih že skozi celotno zgodovino športa in vseh drugih področjih, kjer je ta možnost. Ker ravno ta možnost, da ima vsak možnost zmage če bo dovolj inteligenten, sposoben in delaven omogoča tudi inovacijo in spremembe v športu, ker vsi iščejo način kako premagati najboljšega. Če imam pa sistem, kjer bo najboljši kljub 1-2 porazov v seriji itak na dolgi rok zmagal pa noben ne bo preveč razmišljal o nekem upsetu.

Povezava do prispevka

@KamahlImava drugačen pogled na to zadevo, meni se zdi da je prav, da ravno najboljši tudi zmaga. Pa če je 10 let zapored naj bo pa tako. Razumem pa, da se nekaterim (večini) zdi to manj zanimivo. 

 

Ni pa tudi v NBA presenečenje nemogoče. Najboljši primer Toronto proti GSW ko je zmagal zaradi poškodb.

Povezava do prispevka
reder reče pred 7 minutami:

Meni se zdi, da je pri njih vse zelo površno, glavno da se nekaj dogaja in ni važno kaj. En dan kino, naslednji NBA, potem malo na NFL pa malo Grammyi itd. Mogoče je to samo moj predsodek ampak ko pogledaš po tribuni (v preteklosti seveda) se hitro vprašaš, če več kot pol "navijačev" zna našteti vsaj 3 igralce na klopi. 

 

Sicer nevem, če je bil kdo od vas na kakšni NBA tekmi, ene par folka ki poznam ko so bili na tekmi, so rekli da dejansko skoraj težko spremljaš in američani pridejo tam lih tako kot si napisal, pač da se neki dogaja. In skozi se, pa malo na unih jumbotronih dajajo neke akcije, pa nonstop ti neko hrano prodajajo, pa maskota se ti naekrat fukne pred tabo pa cheerleaderke plešejo okoli, zmeraj je neki. Tako so mi rekli, zdaj ali je to dejansko tako ali so pretiravali ne morem potrdit, ker mi še ni ratalo it niti v USA kaj šele na NBA tekmo. :cry:

Povezava do prispevka

Bi kar verjel tole, saj jih pa vidiš na tribunah da komaj čakajo da lahko malo plešejo pred kamerami ipd bedarije. :D Pa oni s courtside ticketi se pridejo malo pokazat za instagram. :D

 

Ampak po drugi strani pa je vseeno v Ameriki daleč najbolj popularen NFL, k temu ziher pripomore tudi to da se igra v rednem delu samo 16 tekem in potem direkt na izpadanje, ampak seveda kakršenkoli drug sistem itak ni mogoč, saj jih je že tako ali tako tudi zdaj dosti polomljenih. Mislim pa tudi da so fani dosti bolj knowledgeable in ne hodijo na tekme samo zaradi showa saj zgoraj naštetih stvari ki veljajo za NBA praktično ne vidiš. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...