Skoči na vsebino

NBA tema


Pr4iseK3K

Priporočeni prispevki

keba reče pred 1 uro:

 

A misliš, da jim je ljubši Denver? Malo čudna odločitev..

Jazz imajo nocne more od Rockets zadnjih nekaj PO :D Pomojem raje igrajo z '96 Bulls kot se enkrat z njimi.

 

Lakers so pa rabili resne minute igre Davisa in Jamesa, da so premagali Denverjevo klop. Tole pa ze je en mali red flag.

uredilo bitje Slick
Povezava do prispevka
dilar reče pred 1 uro:

Kok mislte da majo Mavsi šans, da prilezejo do 6. mesta?

Se vedno so dost majhne sanse. Dallas mora obvezno vse zmagat, potem pa racunat da bosta al Jazz al pa OKC vse tekme zgubila. Ce oba, je lahk Dallas clo na 5. mestu.

 

Jazz igrajo samo se s Spursi ki se bori za koncnico, kar da se najvecje sanse, sam kaj ko mora Dallas zmagat preostali dve tekmi proti napaljenima nasprotnikoma.

 

Drugac pa pomoje slaba odlocitev s strani Jazz. Namerno zgubljanje se lahk mascuje, je dost scenarijev glede na to kolk blizu so si ekipe po st zmag. Nuggetsi npr lahk se vedno padejo na 4. mesto, al pa splezajo na 2.

Povezava do prispevka

Jebe se jim ker ni prednosti domacega igrisca gledajo samo kako se bodo krizali in tle ima LAL zelo malo vpliva. Sicer pa ce "namerno izgubljanje" izgleda tako da najboljsi igralci pocivajo in se tako da priloznost takim ki ob obicajnih okoliscinah ne bi kaj dosti igrali v sicer zelo pomembnih tekmah pred koncnico, je to lahko smo pozitivno v vseh pogledih. Pri tako tesnih razporedih pa neki kalkulacije sigurno je, vendar se mi zdi da jim je pocitek zvezdnikov in uigravanje klopi, bistveno visje na seznamu prioritet.

 

Povezava do prispevka

Veliko vecino tekem ki so se odlocale v zadnjih minutah je Dallas zgubu. Bli bi na 3. mestu ce bi se razlika v tockah odrazala v zmagah.

 

Jedro ekipe je mlado, ostali igralci neizkuseni, tko da nic presenetljivega.

 

Bo mel Luka zdej 4 tekme treninga kjer bo lahk studiral kako (ne)prodret prot vrhunskim branilcem ko se ti zares trudijo. Bo prav prslo cez par let ko bodo mel kej bolj resne sanse v PO.

Povezava do prispevka

Za Dallas je pozicija na lestvici pred zacetkom PO nepomembna. Z neobstojeco obrambo itak ne morejo imeti nobenih ambicij v PO in izhod v prvi rundi bi bil rezultat, tudi ce bi bili 3. ali pa 8. Brez obrambe ne bi dobili nobene od preostalih sedmih ekip v PO na zahodu na stiri zmage. Ni sans.

 

Mavs so sli letos v PO po izkusnje. V naslednjih par sezonah morajo pa dvigniti nivo ekipne obrambe, dobit obrambno naravnanega centra in se kaksnega dobrega parameter defenderja z zanesljivim sutom od zunaj (mogoce se celo DFS razvije v enega), potem bo pa slo tudi v drugo rundo PO in z malo srece tudi dlje.

 

Nisem pa vec povsem preprican v smiselnost Porzingisa. Tip je walking mismatch v obrambi. Tudi v napadu je, ampak na tej strani terena pa tega ne zna izkoristiti. Njegov napadalni arzenal je sestavljen iz vtekanja na Donciceve podaje in suta od dalec, kadar je vroc. Post igra je kriminalna. Kadar se ze spravi v post je to proti res 25 cm nizjemu obrambnemu igralcu, pa se takrat ne zakljuci s faco proti obrocu ampak zabrise nek smesen fade away iz obrata in polomi tablo. Pomojem obstajajo bolj primerni in cenejsi igralci, ki bi to lahko poceli.

uredilo bitje Slick
Povezava do prispevka
Slick reče pred 4 minutami:

Za Dallas je pozicija na lestvici pred zacetkom PO nepomembna. Z neobstojeco obrambo itak ne morejo imeti nobenih ambicij v PO in izhod v prvi rundi bi bil rezultat, tudi ce bi bili 3. ali pa 8. Brez obrambe ne bi dobili nobene od preostalih sedmih ekip v PO na zahodu na stiri zmage. Ni sans.

 

Mavs so sli letos v PO po izkusnje. V naslednjih par sezonah morajo pa dvigniti nivo ekipne obrambe, dobit obrambno naravnanega centra in se kaksnega dobrega parameter defenderja z zanesljivim sutom od zunaj (mogoce se celo DFS razvije v enega), potem bo pa slo tudi v drugo rundo PO in z malo srece tudi dlje.

 

Nisem pa vec povsem preprican v smiselnost Porzingisa. Tip je walking mismatch v obrambi. Tudi v napadu je, ampak na tej strani terena pa tega ne zna izkoristiti. Njegov napadalni arzenal je sestavljen iz vtekanja na Donciceve podaje in suta od dalec, kadar je vroc. Post igra je kriminalna. Kadar se ze spravi v post je to proti res 25 cm nizjemu obrambnemu igralcu, pa se takrat ne zakljuci s faco proti obrocu ampak zabrise nek smesen fade away iz obrata in polomi tablo. Pomojem obstajajo bolj primerni in cenejsi igralci, ki to lahko poceli.

 

Dobr, ne vem zakaj bi blo nepomembno al morš igrat v prvem krogu proti kao najboljši obrambi lige al pa prot ekipam, ki so kao mal boljši od tebe v obrambi, overall pa tm tm s tabo. Pa ta izjava da so šli letos Mavsi po izkušnje v playoff. Ne vem kašno nabiranje izkušenj je to, da boš po zlo verjetnem scenariju odletel po 4:0 ven v prvem krogu?

 

A ni Porzingis, ko je še igral za Knickse, bil kao beast v obrambi? To skoz na teh talk showih govorijo, da je bla njegova najboljša kvaliteta takrat ravno to, da je obrambno raztural, v napadu je bil pa še work in progress? 

 

 

Povezava do prispevka
Slick reče pred 26 minutami:

Nisem pa vec povsem preprican v smiselnost Porzingisa. Tip je walking mismatch v obrambi. Tudi v napadu je, ampak na tej strani terena pa tega ne zna izkoristiti. Njegov napadalni arzenal je sestavljen iz vtekanja na Donciceve podaje in suta od dalec, kadar je vroc. Post igra je kriminalna. Kadar se ze spravi v post je to proti res 25 cm nizjemu obrambnemu igralcu, pa se takrat ne zakljuci s faco proti obrocu ampak zabrise nek smesen fade away iz obrata in polomi tablo. Pomojem obstajajo bolj primerni in cenejsi igralci, ki bi to lahko poceli.

Porzingis cist dobr igra v obrambi, o cem ti to? Obroc zlo dobr brani pred prodori, en boljsih blokerjev v ligi. Za razne emibiide se pa dobi pocen centre.

 

V napadu nima kaj viset pod obrocem, ker bi tam samo delal guzvo in pol luka ne bi mogu prodirat. Vtekanje in sut od dalec je tocno to kar rabjo. Post igra je overrated, metanje cez branilce je pa ravno to kar ga dela unikatnega.

 

Men je cist proper igralc za Lukatov stil igre. Kar dallas rabi so obrambni igralci na krilih ki lahk prispevajo tud v napadu. Ker nasprotniki so povecini odprti na metu za tri in to jih ponavad pol zjebe.

Povezava do prispevka
dilar reče pred 15 minutami:

 

Dobr, ne vem zakaj bi blo nepomembno al morš igrat v prvem krogu proti kao najboljši obrambi lige al pa prot ekipam, ki so kao mal boljši od tebe v obrambi, overall pa tm tm s tabo. Pa ta izjava da so šli letos Mavsi po izkušnje v playoff. Ne vem kašno nabiranje izkušenj je to, da boš po zlo verjetnem scenariju odletel po 4:0 ven v prvem krogu?

 

A ni Porzingis, ko je še igral za Knickse, bil kao beast v obrambi? To skoz na teh talk showih govorijo, da je bla njegova najboljša kvaliteta takrat ravno to, da je obrambno raztural, v napadu je bil pa še work in progress? 

 

 

V PO bodo ekipe zategnile obrambo. Tudi tiste, ki so kao malo boljse od Mavsov. Pri Mavsih ne vidim potenciala za to. Vse ekipe na zahodu so redni udelezenci PO in imajo core igralcev z izkusnjami tezkih serij v PO. Ne vem, koliko si spremljal NBA pred prihodom Doncica, ampak tekme v PO so precej drugacne od tistih v redni sezoni. Vsaka odigrana serija steje in mladi igralci dobijo veliko izkusenj, tudi ce so pometeni 4:0.

 

Porzingis bo verjetno dober v dobro postavljenem obrambnem sistemu, kjer bo center opravljal vecino dela pod obrocem. Porzingis je dober rim protector pa weak side defender, kar bo verjetno super v dobri timski obrambi. V ena na ena gredo pa hitrejsi igralci mimo njega, kot da je stozec, kadar ostane na njih. Brook Lopez mu je zadnjic spuscal forice od trojke navznoter, pa ga je lahko samo gledal.

Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče pred 17 minutami:

Porzingis cist dobr igra v obrambi, o cem ti to? Obroc zlo dobr brani pred prodori, en boljsih blokerjev v ligi. Za razne emibiide se pa dobi pocen centre.

 

V napadu nima kaj viset pod obrocem, ker bi tam samo delal guzvo in pol luka ne bi mogu prodirat. Vtekanje in sut od dalec je tocno to kar rabjo. Post igra je overrated, metanje cez branilce je pa ravno to kar ga dela unikatnega.

Za obrambo sem ze zapisal zgoraj v odgovoru dilarju.

 

Za napad se povsem strinjam. Sem tudi napisal, da se za te elemente napada verjetno lahko dobi bolj primerne igralce, sploh za njegovo ceno. Mogoce lahko nekdo izbrska napredno statistiko njegovega udejstvovanja v napadu izven posta in me postavi na pravo mesto, ampak kar sem ga jaz gledal, mi ni deloval ucinkovit. Ampak sej samo naglas razmisljam, strokovni kader Mavsov sigurno ve bolje od mene :D

 

Da je post igra nepomembna povej pa Lebronu in Kahwiju in njunim prstanom :D

Povezava do prispevka
Slick reče pred 28 minutami:

Za obrambo sem ze zapisal zgoraj v odgovoru dilarju.

 

Za napad se povsem strinjam. Sem tudi napisal, da se za te elemente napada verjetno lahko dobi bolj primerne igralce, sploh za njegovo ceno. Mogoce lahko nekdo izbrska napredno statistiko njegovega udejstvovanja v napadu izven posta in me postavi na pravo mesto, ampak kar sem ga jaz gledal, mi ni deloval ucinkovit. Ampak sej samo naglas razmisljam, strokovni kader Mavsov sigurno ve bolje od mene :D

 

Da je post igra nepomembna povej pa Lebronu in Kahwiju in njunim prstanom :D

Edina tezava ki jo je mel KP zadnje case je met za 3 tko kt prakticno celotna Mavs ekipa, ostalo je blo na nivoju. Kar je problem glede na to kolk se zanasajo na met za 3 in st. odprtih metov.

 

Ves kolk je tezko dobit igralca ki da 25 pik na tekmo? Ker so skor zihr na max pogodbi al jih je pa prakticno nemogoce dobit ker ni noben tolk neumen da bi jih dal. No razen Knicksi. :) Lahk pa predlagas kak trade kjer bi zanj dobil kej boljsga.

 

Sej Luka ima dobro post igro in je zarad tega tud bolj al manj edini v Dallasu ki mu pustijo da tko igra.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...