Skoči na vsebino

NBA tema


Pr4iseK3K

Priporočeni prispevki

Heh, če me spomin ne vara, smo to 'genetiko' imeli čast opazovat tudi pri Kukoču, Radji... Dokler so igrali v Jugi in v Evropi, sta bila prava žgoljota, par let v NBA pa si že lahko videl (tudi Kuki je govoril na to temo) spremembo njunih teles. Gre za vrsto treningov in seveda tudi prehrane. Verjamem, da tudi njihove šole večino teh atletov pripravljajo v tej smeri.

apovsic reče pred 29 minutami:

 

kenijci in etiopijci recimo nimajo nekih glih supersprinterjev, pa tudi kaki jamajčani ali afroameričani nimajo prevlade na daljših tekih

 

Seveda treningi nimajo nič pri tem, ne? :rolleyes:

Poglejte si zgodbo Jordana. Za nekatere goat basketa je v baseballu hitro klavrno propadel. Sam, pa tudi strokovnjaki, govori o tem, da so bili treningi čisto nekaj drugega kot pri basketu in tudi druge vrste mišic delajo večino dela... Če se od mladih nog 'specializiraš' na en šport, boš težje nato uspel v drugem...

Povezava do prispevka
Sovicha reče pred 14 minutami:

A poznas kak kul dokumentarc o tem. Usa profi sports pa roids

 

Nima, ker nabija. Od uporabnika @apovsic odgovor je dejansko najbolj legit. Enkrat sem bral, da ma +90% temnopoltih NBA igralcev gene iz enakega poola (zahodna afrika neki neki). Mal preveč za naključje IMO. 

 

Pizda a je res tok težko reči bobu bob. Poglejte kaki biki so no. Pa poglejte kake druge športe, vezane na eksplozivnost. Ampak neeee, to so roidi oz dobri treningi :rolleyes:

 

 

edit: evo top sto šprinterjev na 100 m: https://www.worldathletics.org/records/all-time-toplists/sprints/100-metres/outdoor/men/senior. Če se komu da, naj najde enega belca, da se mu malo smejimo in ga gremo na kak miting obmetavat z drekom.

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

Na KK Jančah smo imeli večkrat priprave in tekme s KK Slovan, ker so pač lokacijsko blizu. In so imeli enkrat na pripravah ali uvajanjih ali evalvaciji al neki enega črnca. Ne vem kaj je bil, možno da afričan, pač neki teenage črnec. 

 

Pri nas v ekipi je brez problema kucal točno en človek - krilni center, tam 195 cm. Oba centra sta bila preveč leva, krila so bila prenizka. Jaz sem ga zabil točno enkrat u lajfu, pa še to sumim da je bil kriv kakšen cm ali dva nižji obroč.

 

Uleti črni dečko, tam cca 180 cm od oka... in ga zabija levo desno ko da ni nič, uno kot da greš na malo bolj zahtevno polaganje. Pri višini, kjer smo se ostali white boyi v najboljšem primeru lahko obesili z obema za obroč. Pač prov uno, jebi ga fantje, drugače imam narejene mišice, a gremo pod tuš da vam pokažem še eno drugo razliko :D 

Povezava do prispevka
apovsic reče pred 1 uro:

baje so črnci (kot rasa (a smem to napisat?)) genetsko veliko bolj raznoliki kot pri belcih (kavkazijcih?) in ostalih, zato imaš tudi največji genetski razpon od najhitrejših, najbolj vzdržljivih, največjih (kot grupa, ne nujno kot posamezniki), recimo šprinterji imajo prednike večinoma iz zahodne afrike, dolgoprogaši so pa bolj iz vzhodnega dela

 

kenijci in etiopijci recimo nimajo nekih glih supersprinterjev, pa tudi kaki jamajčani ali afroameričani nimajo prevlade na daljših tekih

 

enkrat pred leti sem kot mladinec poslušal predavanje dr. Srđana Đorđevića (verjetno ga poznaš kot vrhunskega trenerja in svetovalca v enem obdobju najhitrjšega belca na svetu - Osovnikarja in pa preostalih slovenskih šprinterjev in šprinterk (no, ne bi bil pa presenečen, če ga poznaš tudi osebno :D)), ki je praktično v detajle zdeklarirar faktične (pretežno ameriške) študije narejene do tistega obdobja.

 

ker so moje memorijske kapacitete nekje v rangu verbalnih sposobnosti Srečka Katanca, se spomnim bore malo. a glavni poudarek je bil na tem, da so črnske mišice 'grajene' precej drugače od belskih, zato so tudi atleticistične sposobnosti rasno jasno razvidne.

 

sicer pa samo poglej, kakšne telesne konstitucije prihajajo iz zahodne Afrike (Gana, Nigerija, ,...) in kakšne iz vzhodne Afrike (Kenija, Etiopija,..). jasno je, da nekdo ki je grajen kot hiša ne bo imel telesnih prilagodljivosti za tek na dolge proge in obratno.

 

sicer pa pa imajo najbolj superšprintersko genetiko ravno na Jamajki. pazi, ne šolo teka, ne tip treninga, ne (uspešno) zgodovino, temveč prav - genetiko. in ja, kot omenjaš, genetika jamajškega atleta NI ista genetiki njegovega afrosovrstnika iz - ne vem, Oregona.

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka
Gogy reče pred 55 minutami:

Seveda treningi nimajo nič pri tem, ne? :rolleyes:

Kaj ima to veze z mojim odgovorom? Valda moraš trenirat, če hočeš bit superšportnik, valda je Jordan treniral kot budala, samo kar hočem povedat, če bi nekdo drug s slabšimi geni (probal) trenirat kot Jordan  ne bi nikol dosegel njegovega atleticizma

 

@Galko ena kul knjiga na to temo je Športni gen

 

@hawa meyta poznam ja, ne osebno, model je ORENK strokovnjak, samo jaz se ga na daleč izogibam, ker je bilo ene par atletov pri njemu dopingiranih

Povezava do prispevka
Galko reče pred 2 urama:

Na KK Jančah smo imeli večkrat priprave in tekme s KK Slovan, ker so pač lokacijsko blizu. In so imeli enkrat na pripravah ali uvajanjih ali evalvaciji al neki enega črnca. Ne vem kaj je bil, možno da afričan, pač neki teenage črnec. 

 

Pri nas v ekipi je brez problema kucal točno en človek - krilni center, tam 195 cm. Oba centra sta bila preveč leva, krila so bila prenizka. Jaz sem ga zabil točno enkrat u lajfu, pa še to sumim da je bil kriv kakšen cm ali dva nižji obroč.

 

Uleti črni dečko, tam cca 180 cm od oka... in ga zabija levo desno ko da ni nič, uno kot da greš na malo bolj zahtevno polaganje. Pri višini, kjer smo se ostali white boyi v najboljšem primeru lahko obesili z obema za obroč. Pač prov uno, jebi ga fantje, drugače imam narejene mišice, a gremo pod tuš da vam pokažem še eno drugo razliko :D 

 

Ehh. Ko smo že pri teh štorijah... V Štepcu se je redno igral hud basket, tri na tri in ko si ob cca 18h uletel na igrišče, si si zbral trojko in gasa... Če si eno pušnil adijo za tisti dan. Smo imeli različne modele, white man can't  jump, impresioniral pa me je frend, ki je z 178 cm višine, toliko kot je moja, gladko kucnil. Pa še črnogorc za piko na i. Da o višjih pobih ne govorim. Je pa v tistih letih (pozna '80., rana '90) ta stil basketa pri nas bil še dokaj eksotičen.

 

apovsic reče pred 2 urama:

Kaj ima to veze z mojim odgovorom? Valda moraš trenirat, če hočeš bit superšportnik, valda je Jordan treniral kot budala, samo kar hočem povedat, če bi nekdo drug s slabšimi geni (probal) trenirat kot Jordan  ne bi nikol dosegel njegovega atleticizma

 

@Galko ena kul knjiga na to temo je Športni gen

 

@hawa meyta poznam ja, ne osebno, model je ORENK strokovnjak, samo jaz se ga na daleč izogibam, ker je bilo ene par atletov pri njemu dopingiranih

 

Zgolj povem, da je trening mati vsega. Tudi Jordan sam trdi, da na žalost noben ne vidi treningov, ki jih je model DNEVNO izvajal. Spet, štorija, vezana na Galkov odgovor... Kolega, nekje višina 190, eksploziven, dober basketaš, si je hotel izboljšat odriv. Ni bil profi, je bil pa vztrajen. Zgolj z utežmi na gležnjih si je v pol leta višino skoka občutno popravil, tako da je bil konkurenčen mnogo višjim pobom. Amater.

 

 

Povezava do prispevka

OK

 

Recimo da imaš na eni strani mene pri 16ih, relativno soliden športnik (spomnim se dveh rezultatov iz tistih testiranj v srednji šoli, ko sem bil med najboljšimi v letniku: 7,7 sek na 60 m, 2.80 m skok v daljino z mesta)

 

Na drugi strani imaš enega črnca iz zahodne afrike al pa jamajke, isto 16, isto relativno soliden športnik za svojo afriško / jamajško generacijo

 

Daš obema popolnoma enake pogoje, oba isto trenirava, imava isti režim, isto jeva, imava isto željo. Skratka vse je 1:1, kar se "družbenega", motivacijskega in organizacijskega dela športa tiče.

 

Ali bova imela enak razultat na 60 m, enak odriv in enako eksplozivnost v prvem koraku?

Povezava do prispevka

Itak da ne. Ampak, trdit, da bo črnec po defaultu v prednosti, je, sorry, bolano. Mogoče boš ti v prednosti. Zato pa so strokovnjaki, ki v gibanju osebka lahko vidijo, kdo ima 'mojo' in kdo bo bust. V bilokaterem športu. Pomoje je več odvisno od strokovnjaka, ki te dobi v roke in tvoje glave, koliko si pripravljen žrtvovat. Nekako tako, kot rečejo - če ti je v lajfu postlano z rožicami, bo trud mogoče manjši kot pri nekom, ki mu je to vprašanje bede/rešitve.

 Pa še to ni 100% waterproof, kar dokazujejo vsakoletni drafti, tekomovanja in kar je teh športnih pizdarij.

 

Jebemumater, sej tut med črnci vidiš špeharje, al so vsi Michelangelovi Davidi??:)

uredilo bitje Gogy
Povezava do prispevka

Kaj ti sploh pišeš ffs :) Kaki šperharji, kaki defaulti, kdo je sploh debatiral o tem. Point ki ti ga jaz hočem dopovedat je to, da če imata belec in črnec iz teh genskih "hotbedov" (zahodna afrika, jamajka itd) enake pogoje, bo črni brat vsakič boljši v športih, kjer je v igri eksplozivnost / hitrost. Kakor bo tudi vsakič boljši nekdo iz vzhodno-afriškega bazena, ko bo šlo za vzdržljivost. Zdaj valda, če se gremo nek hojladri hojladra nivo, itak da lahko belec parira s pridnostjo, treningi itd. Ampak ne pa v vrhunskem športu. V vrhunskem športu, kjer odločajo že jebene mikro nianse, je slabša genetika za belce dobesedno nepremostljiva ovira. Lahko še tok trenirajo in si še tok želijo. Ti belega šprinterja ne boš videl zmagat OI, niti ga ne boš videl stati na stopničkah, pika stop the end basta. Preprosto imajo genetiko tok slabšo, da ne pridejo zraven. Pa imajo lahko še take "strokovnjake ki te dobijo v roke" in "so pripravljeni žrtvovat v glavi", lol :D Mislim ffs no, med top sto šprinterji na 100 m ne vem če je en belec? Kaj, nimajo pošlihtano v glavi? Nimajo denarja za prave strokovnjake?  

 

Torej ja, v vrhunskem športu, kamor pride verjetno manj kot promil športnikov -  črn atlet s pravimi geni bo po defaultu vsakič v ogromni, v določenih športih nepremostljivi prednosti. Basket na srečo naših belih ritk ni samo šport eksplozivnosti in hitrosti. Je pa to vseeno tako pomembno, da je res večji čudež kot Marijino vnebovzetje, da ima naš mastni sinko vse ostale atribute tako neverjetno visoke, da lahko parira folku, ki so po genetiki dva razreda nad njim. Samo Bog bi pa lahko pomagal nasprotnikom, da bi imel tip še genetiko na nivoju lebrona, jordana, moranta, kawhija... ali pa, Jezus pomagaj nam vsem grešnikom, giannisa aka genetskega čuda vesolja. No je pa res, da tudi Poli fenomenalno dobro izkorišča prednosti svoje konstitucije (noge ko od 500 kg divje svinje, nizko težišče za 2 m visokega človeka, teža, moč) in se je odlično naučil to izkoriščati v napadu. 

 

Thrivial reče pred 2 urama:

Imamo tudi en - časovno in geografsko - bližji primer:

 

image.thumb.jpeg.5ff8142feb042ee78de06b8a65da38f4.jpeg

image.thumb.jpeg.8cef16471289211d9866675b75a97ea8.jpeg

 

Tudi Nesteroviča so iz prekle spremenili v jebeno mišično omaro, se spomnim da je bla že prov mal absurdna transformacija. Mišična masa in moč ni bila nikdar problem, imaš bele mistre olympije, top strongmene, top crossfiterje, lifterje itd. V eksplozivnosti in hitrosti al pa skupaj eksplozivnosti, hitrosti IN moči pa žal konkretno spušimo :D 

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

Ko nimaš več argumentov, smo pa že na žaljenju? Kake "naše jebene, napol rasistične teorije", človek božji? "Tolažite se (kdo? Društvo Beli Panter Karantanije? KKK Slovenija?) da črncev ni v hokeju", ti to resno? 

 

Dal sem primer atletike kot športa, kjer je zaradi svojega poudarka na "telesnosti" in relativne "enostavnosti" najbolši pokazatelj tega, kar hočem povedat - da ima genetika določenih etničnih/geografskih skupin pri določenih športih vsekakor OGROMEN VPLIV NA REZULTAT V KOLIKOR SO OSTALI PARAMETRI MED TEKMOVALCI ENAKI (torej da so vsi top of the top vrhunski športniki ali pa da sta dva posameznika v hipotetičnem vakuumu). Po domače: VRHUNSKI ZAMOREC BO VEDNO HITREJE ŠPRINTAL IN BIL BOLJ EKSPLOZIVEN OD VRHUNSKEGA BELCA. Pa če se ti razpočiš zraven, tako pač je.

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
Gogy reče pred 8 urami:

Zgolj povem, da je trening mati vsega. Tudi Jordan sam trdi, da na žalost noben ne vidi treningov, ki jih je model DNEVNO izvajal.

 

Ne vem zakaj skos isto ponavljaš, a ti kje oporekam glede tega? Zdaj mi pa povej, če bi jaz isto izvajal trening kot ga je on, a bi bil enako dober?

Gogy reče pred 6 urami:

U redu je, momak. Dal si en šport, atletiko, ki naj bi dokazala... kaj? Neko vašo jebeno, napol rasistično teorijo? Ej, tolažite se, v hokeju so še zmer eksotika.:rolleyes:

Ma če te kaj tolaži smo tudi seksisti, verjamemo namreč, da je razlika v moči, eksplozivnosti, hitrosti, deloma vzdržljivosti, ... odvisna od genov.

  

Sovicha reče pred 12 minutami:

Ja, to je razlika. Ali bo samo najhitrejši črnec vedno hitrejši od najhitrejšega belca, ali je vsak črnec hitrejši od vsakega belca? 

itak da prvo

uredilo bitje apovsic
Povezava do prispevka

Ne vem, nekje trdite, da ima črnec eksplozivnost, nekje pa da je vzdržljivost pri črncu jača... Odločite se.  A so zdej kenijski črnci jači od, jamajških, ameriških... Al so bantu črnci nad vsemi? 

Hokej sem pa jaz dal kot primer. Imaš športe, kjer zaradi okoljskih danosti določenega segmenta ljudi ni zraven; ali pa jih je manj. Verjetno ni razlog zgolj to, ker nimajo 'pravih genov'? Tudi na splošno so narodi uspešni zgolj v določenih športih, vezanih v prvi vrsti na geografsko lokacijo, kjer se nahaja. Šele z globalizacijo in razvojem tehnike in medicine se nek 'eksot' lahko lažje ukvarja z nekim športom, ki ni ravno na top listi njegove države.

 

to je to od mene

Povezava do prispevka
Gogy reče pred 2 minutama:

Ne vem, nekje trdite, da ima črnec eksplozivnost, nekje pa da je vzdržljivost pri črncu jača... Odločite se.  A so zdej kenijski črnci jači od, jamajških, ameriških... Al so bantu črnci nad vsemi? 

 

apovsic reče pred 12 urami:

baje so črnci (kot rasa (a smem to napisat?)) genetsko veliko bolj raznoliki kot pri belcih (kavkazijcih?) in ostalih, zato imaš tudi največji genetski razpon od najhitrejših, najbolj vzdržljivih, največjih (kot grupa, ne nujno kot posamezniki), recimo šprinterji imajo prednike večinoma iz zahodne afrike, dolgoprogaši so pa bolj iz vzhodnega dela

 

kenijci in etiopijci recimo nimajo nekih glih supersprinterjev, pa tudi kaki jamajčani ali afroameričani nimajo prevlade na daljših tekih

dobesedno moj prvi zapis na to temo, ne se usajat, če sploh ne prebereš kaj sem napisal

 

Povezava do prispevka

Mislim, rase (genetsko) ne obstajajo, zato je tak zapis brez vrednosti.

 

image.png.1e2f407e65d26af322a33c1b15471304.png

image.png.30a508533db48d7b428b80ba23e13c0d.png

 

Navedek

If separate racial or ethnic groups actually existed, we would expect to find “trademark” alleles and other genetic features that are characteristic of a single group but not present in any others. However, the 2002 Stanford study found that only 7.4% of over 4000 alleles were specific to one geographical region. Furthermore, even when region-specific alleles did appear, they only occurred in about 1% of the people from that region—hardly enough to be any kind of trademark. Thus, there is no evidence that the groups we commonly call “races” have distinct, unifying genetic identities. In fact, there is ample variation within races

https://sitn.hms.harvard.edu/flash/2017/science-genetics-reshaping-race-debate-21st-century/

uredilo bitje Sovicha
Povezava do prispevka
Sovicha reče pred 5 minutami:

Mislim, rase (genetsko) ne obstajajo, zato je tak zapis brez vrednosti.

ma ja, se bi kar strinjal, samo v vsakdanjem življenju (oz. če samo pogeldaš kako se je tale debata začela) še vedno uporabljamo rase za nek skupni označevalec in se potem nekateri čudijo zakaj so črnic tako hitrejši, kot vzdržljivosti, samo v resnici je fora v tem, da pod "črnci" tlačimo čisto preveč ljudi skupaj, ki razen barve kože nimajo veliko skupnega

 

tako da ja, "črnci kot rasa (genetsko) ne obstajajo" je boljše kot "črnci kot rasa so genetsko zelo raznoliki"

Povezava do prispevka

Da še jaz dodam, sem vprašal unclefuckerja googla:

 

Has a white man ever won the 100m?
 
 
Wells also recorded the fastest British 100/200 times in 1978, 1979, 1980, 1981, 1982, 1983 and 100 m in 1984. Wells remains the last white male athlete without African ancestry to win the 100 metres at the Olympics.
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...