Skoči na vsebino

Pravica do zakonske zveze in posvajanja izenačena


Priporočeni prispevki

danes sem zvedel, da se je en znanec, ki ga poznam prek družinskih prijateljev in smo ga včasih skupaj pili, izrekel kot ženska, torej kot trans ženska. poročen in z dvema otrokoma. 

 

kolikor me polno triggerira identifikacija z žensko (kar what is a woman), gre za čustven zapis, ki nudi pogled v svet in stisko teh oseb. 

 

 

Dragi prijatelji, ne zamerite mi mojo dolgo odsotnost in tale daljši zapis. Prosim, preberite ga do konca, saj za oboje obstaja tehten razlog, ki me je minulo leto in pol gnal čez do zdaj zame najbolj trnovo pot polno obupa, strahu, razočaranj, skrbi in solza, pa tudi izjemnega olajšanja, veselja, radosti, podpore, sočutja in ja, dovolila si bom uporabiti tudi s slovenščini pogosto težko izrečljivo besedo ljubezni - brezpogojne ljubezni. To, kar vam bom povedala zdaj, bo ene pretreslo, druge ujezilo, v tretjih bo vzpodbudilo gnus, celo sovraštvo. Bo pa med vami, moji dragi prijatelji, verjamem, večina takih, ki se boste na novico odzvali z odprtostjo, sprejemanjem in podporo. Vam zadnjim se že v naprej iz srca zahvaljujem, prvim, drugim in tretjim pa želim iskreno priznati, da vas razumem in v ničemur ne obsojam. Zavedam se, da je drugačnost sicer nežni a dokaj rigidni slovenski duši težko sprejeti.
Verjetno se sprašujete, zakaj uporabljam ženski osebni zaimek. Ne, nisem se zmotila v zapisu, prav ste prebrali. Uporabljam ga zato, ker sem ženska. To vem od kar pomnim, četudi sem se rodila v moško telo in minulih 42 let skušala živeti kot moški. Danes takšnim kot sem jaz rečejo transspolne osebe, približno odstotek nas je v celotni populaciji. A v času, ko sem odraščala, temu ni bilo tako. V zgodnjih 80 letih za moje transspolne brate in sestre v družbi tako imenovanega bratstva in enotnosti ni bilo mesta. Takrat ni bilo Googla, družbenih omrežij, Netflixa, LGBTQ+ skupnosti ter njej prijaznih ljudi in podjetij, ni bilo staršev, ki bi svoje transspolne otroke podprli tako, kot je to javno pred dnevi na Facebooku storil oče trasspolne deklice iz          Mimogrede,           , globok poklon! Zato tudi sama o svojih občutkih nisem upala govoriti z nikomur, še posebej s starši ne. Občutki, da bi se morala roditi kot deklica, so se mi zdeli nenaravni, umazani, bogokletni. Zato sem jih potlačila globoko v nezavedno, tako globoko, da naslednjih 35 let na deklico v sebi nisem niti pomislila. Prevzela sem vlogo, ki mi jo je narekovala družba ter jo napihnila do skrajnosti z vsem mogočim, kar pritiče pravemu moškemu. Spomin na deklico je davno potonil v pozabo, notranji nemir je ostal. Ob vseh moških dosežkih je v meni potekal nenehen boj, ne da bi vedela s kom ali proti čemu se borim. Vse dokler ni poskus, da bi ubila žensko v sebi, dokončno spodletel.
Človeška zavest se ne ozira na družbene vloge. Kar skušaš potlačiti, zanikati ali zatreti, ne izgine. Globoko v podzavesti se bohoti, raste in krepi, tako kot pritisk v ekonom loncu na razbeljeni kuhalni plošči. In nekoč, ko to najmanj pričakuješ, privre na površje, brez opozorila, brez najave, z vso silo in energijo nabrano v letih zanikanja. Predlani med božičem in novim letom je bilo, ko me je pretresel znan, pozabljen občutek. In tako kot zdaj vas je tudi mene pustil brez besed. Po eni strani sta me prestrelili neizmerna radost in olajšanje, ki sta se že naslednji trenutek pomešala s smrtno grozo ob vprašanju, kaj zdaj? Potrebovala sem mesece, da sem predihala šok. A bolj kot sem se poglabljala v svoje vnovično spoznanje, bolj grozljiva se mi je zdela realnost. Za menoj je 42 let življenja, imam družino, otroke, uspešno kariero, prijatelje, vpeta sem v sto in eno postransko dejavnost, med katerimi mi je gasilstvo pomenilo največ. Vse to lahko zdaj, ko sem si končno uspela priznati resnico o sebi, ko je končno pojenjal notranji boj, izgubim. Tako kot se to zgodi 40% transspolnim moškim in ženskam, ki si prav zaradi nesprejemanja drugačnosti v družbi vzamejo življenje.
Bolj kot sem razmišljala, bolj mi je bilo jasno, da imam na voljo le tri možnosti; v zanikanju životariti naprej, živeti svojo resnico, ali pa si vzeti življenje. Prvega nisem bila več pripravljena početi in priznam, večkrat sem bila tik pred tem, da si vzamem življenje. Poskus samomora mi je v zadnjem trenutku preprečilo zavedanje, da tega, kar je živo v zavesti, ne moreš ubiti, četudi ubiješ telo. Torej, preostalo mi ni drugega, kot da se soočim s svojimi spoznanjem, pripadajočimi strahovi in odzivi okolja, v katerem živim. Ni bilo lahko, verjemite mi. Počutila sem se, kot bi mi v življenju razneslo atomsko bombo. Tranzicija, kot se strokovno reče spremembi spola pripisanega ob rojstvu, je boleča preizkušnja. Milo rečeno gre za popolno dekonstrukcijo obstoječega življenja, ne da bi vedel, kako boš lahko sestavil novega. Verjemite mi, tega ne greš početi zato, ker je to dandanašnji modno ali zato, ker bi se ti zmešalo, kot pogosto slišim reči tiste, ki transspolnosti ne zmorejo sprejeti. Transpolnosti ne izbereš, zanjo se ne odločiš, s transspolnostjo se rodiš. Vprašanje je le, ali si jo sposoben sprejeti in z njo živeti, ali ne.
Ko se zdaj ozrem nazaj, sem vesela in ponosna nase, da sem zmogla. Soočiti se je bilo treba z marsičim. Najtežje je bilo razkrivanje ob nesprejemanju, pospremljeno z nizkotnim obrekovanjem, šalami na moj račun za mojim hrbtom in nemimi pogledi izpod obrvi, ki so vzbujali občutke, kot da sem spaka, postavljena na ogled v cirkusu. Da inkvizicijskega postopka, skozi katerega je treba v Sloveniji, da ti je dano uradno spremeniti spol, sploh ne omenjam. Tega ne bi privoščila niti svojemu najhujšemu sovražniku. Bolelo je in občasno še vedno boli. Včasih tako močno, da se kljub odporu do samomora strel skozi čelo zdi najbolj smiselna izbira. V življenju sem počela marsikaj, čemur ljudje rečejo junaštvo; vstopala v goreče hiše iz katerih so drugi bežali, reševala ljudi in premoženje ob poplavah, vetrolomih, žledu in drugih naravnih nesrečah doma in v tujini, a moje najbolj junaško dejanje je bilo pred smrtjo in zblaznelostjo rešiti sebe.
Imela sem neizmerno srečo. Bolečino ob preizkušnjah, ki so za seboj puščale globoke brazde, je vsakič znova pozdravila radost ob spoznanju, da z menoj v življenju ostaja dobršen del tistih, ki mi pomenijo največ. Moja žena               moja otroka                 so bili prvi, ki so me sprejeli z brezpogojno ljubeznijo, podporo in sočutjem. Neizmerno sem jim hvaležna za to. Moji starši žal tega (še) niso zmogli. Ob meni je ostala tudi večina dragocenih prijateljev in tistih, katerih življenj sem se v minulih 42 letih dotaknila na takšen ali drugačen način. Upam, da v mojem življenju ostane tudi večina vas, ki berete te vrstice.
Verjemite mi, v resnici se ni kaj dosti spremenilo. Res je, spremenila sem se navzven, spremenila sta se moj obraz in telo, imam nov EMŠO in novo ime. V mojem rojstnem listu končno piše              , ženska. A tisto, kar nosim v srcu, ostaja isto. Vrednote, na katerih sem gradila življenje, osebne odnose in odnose s sodelavci ob vodenju Gasilske šole, Centra za obveščanje RS, v podjetništvu in pri delu z ljudmi ter na drugih kariernih poteh, s tranzicijo niso ugasnile. Iskrenost, odprtost, sočutje, toplina, razumevanje, sprejemanje, zaupanje, pomoč sočloveku… so v meni živi bolj, kot so kadarkoli bili. Preprosto zato, ker zdaj kot             končno živim, namesto da kot          životarim v poskusih biti nekaj, kar nisem. Tranzicija ne reši vseh problemov, daje pa transspolnim možnost, da se z veseljem prebudijo v nov dan in živijo to, kar je »normalnim« dano živeti od rojstva – izražati sebe v spolu, ki je skladen z notranjim doživljanjem. Upam, da boste to veselje do življenja delili z menoj in z vsemi, ki morajo skozi težko preizkušnjo tranzicije zgolj zato, ker jim ni bilo dano, da bi se rodili v pravo telo. Hvala vsem, ki boste zmogli. Tiste, ki tega (še) ne zmorete, prosim, bodite vsaj strpni. Preizkušnja, skozi katero moramo transspolni, bo veliko manj boleča, statistika samomorov bo zaradi vaše strpnosti manj grozljiva.
Tako, zdaj veste in meni je veliko lažje pri srcu… ne glede na to, kakšen bo vaš odziv na moje razkritje. Zmogla bom sprejeti tudi zavrnitev in vesela bom vsakršne prijazne besede. Še posebej pa bom vesela, če delite ta zapis. Morda vlije kanček poguma komu, ki tako kot sem štiri desetletja jaz, trpi v zanikanju. Morda se dotakne staršev, katerih otrok potrebuje podporo in pomoč ob spoznanju, da se počuti drugače, kot mu družbeno vlogo narekuje spol, pripisan ob rojstvu. Morda politike in strokovnjake, ki odločajo o usodi transspolnih, spodbudi, da postopki uradne potrditve spola postanejo prijaznejši, človeški. Morda moj zapis togo slovensko dušo vsaj malo omehča.
Vsako življenje je dragoceno, zato bodite strpni in odprti za drugačnost. Če si priznamo ali ne, je prav drugačnost tisto, kar nas kot družbo najbolj bogati.
  • Račka +1 4
  • Solzice 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Jaz sem tudi zadnjič prvič zaznal tranzicijo v "friend-of-a-friend" krogu. Večinoma so baje vsi zelo dobro sprejeli, s tem problemom, da je bila ta oseba zelo investirana v lokalno župnijo. Kolikor vem je vse aktivnosti v župniji pustila, ampak ostaja proper katolik (kolikor je to pač združljivo z biti trans) in upa, da bo lahko enkrat vsaj k maši spet hodila neobsojajoče. I wish them the best, trenutno res ni lahko biti trans, ker je trans hate pojačal preko vseh mej. 

Povezava do prispevka

IMO zato, ker je zadeva postala ideolosko vprasanje in ne znanstveno. Na ravni posameznika moras bit kreten brez empatije, da ne socustvujes s konkretno osebo, ma enako je s skoraj vsako osebno izpovedjo. Na podoben nacin bi se mi v tem kontekstu smilil tudi, kaj pa vem, nekdo ki je prepeican, da je bog ujet v random telesu. 
 

Zadnjic sem gledal film, kjer je richard gere dal tri take paciente skupaj na terapijo. Vsak izmed njih je druga dva prepoznal kot norca in zase trdil, da je pristen bog. 
 

Dolgo sem na to gledal tako - da na fotki vsak loci med moskim in zensko. Pol sem prisel na to, da pac mozganska kemija lahko zakuha svasta, sam to je podobno kot gor v filmu. 
 

Pol sem se spomnil (pozabil izraz, pred kratkim je bil tudi doku) albank ki celo zivljenje glumijo moske in jim bioloski moski priznavajo ves respect.

 

Sprememba spola kot druzbene kategorije? Kul, podpiram. Sprememba spola kot bioloske kategorije? Kaj pa vem, imam pomisleke. 
 

Ko pri nas ni bilo azijskih/afriskih beguncev si tezko slisal v Sloveniji kaj cez njih, v trenutku ko so se pojavili tu je pol drzave zblaznelo in pozivalo k pobojem na meji. Dokler so bli transici redkost al pa stvar s tv, ni blo panike z vidika hejta. 

 

 

uredilo bitje kmjr
Povezava do prispevka

Drugace, mi smo ze na SS imeli vsaj en primer. Sej pol je - za SLO standarde - kar zaslovel na kratko. 
 

Mtka ga je podpirala, foter si je zanikal. Ce ga ne bi izdala kaka malenkost (clenki prostov na rokah) bi niti sokolje oko ne opazilo v obleki, da ni zenska. Neki casa so mi ble vse zenske, ki so ble podobne njegovi izdaji zenske, velik turn off. :D 

Povezava do prispevka

Mah lej. Čez celo zgodovino ni blo nč drugač kot je dons. Probleme delamo tam kjer jih ni. Zmeri se je kakšen dec počutu bolj babje, kakšna baba bolj desca, kakšn dec se je celo počutu bolj deca od ostalih decov in kakšna ženska bolj ženstveno od ostalih žensk. Eni odrasli se počutjo in obnašajo kot otroc, eni otroc precej bolj odraslo, itd. Pizda še jst se počutm miljonarja z bančnim računom proletarca - a se loh klasificiram kot transfinančna oseba?

 

Bottom line - so fckng wat? A je treba delat big deal iz tega? Če se hoče nekdo oblačt v kikle, šminkat pa gledat esmeraldo namest UFCja, pa naj, kaj me boli. Ne mi pa celotnega svojga lajfa in biti vrtet okol LGBTQWERTY in popoldne v ledrastih tangicah paradirat po mestu in oglaševat svojo "drugačnost", ker pol si samga sebe naredu drugačnga - sam ne v smislu spola, ampak v tem, da se nosiš kot totaln degeneriranc in mentalni bolnik. Živi kot normaln človk, če smo prjatli od prej gremo loh še zmer skp na pir al pa igrat basket (sam ne prčakvat da ker se zdej identificiraš kot ženska da bomo kej bl popustljivi). Ne jokcat kok te družba zatira, ker velika večina folka bo prvo malce pobuljila, pol bodo pa skomignil in te pustil pr gmah, sam če se boš obnašu normaln. Sprejemanje in toleranca je dvosmerna cesta - če ti pričakuješ, da bodo ljudje sprejemal tvojo drugačnost, imajo taisti ljudje pravico pričakovat, da boš tud ti sprejemal njihove družbene norme in prepričanja.

Povezava do prispevka
maksi reče pred 1 uro:

dejansko je to vzrok, pač posledica politike in vzgoje, kjer se ženske in feminizem daje na piedestal, medtem ko se moške in moškost demonizira

 

Drugače, skozi zgodovino je obstajalo in še obstaja vrsta družb, kjer nimajo takih problemov s feminizmom in tudi transspolnimi osebami. Ja, vzgoja in politika, da ne govorimo o cerkvi, so sploh na Zahodu naredili to, da se morajo danes, v 21. stoletju tudi ženske (spet) borit za svoje pravice in mesto na zemlji. Da o LGBTQ+ skupnosti ne govorimo. Seveda pa je incelom hudo in imajo svojo logiko o tem. Čuj, demonizira moške...:rolleyes:

  • Račka +1 3
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
kmjr reče pred 10 urami:

IMO zato, ker je zadeva postala ideolosko vprasanje in ne znanstveno. Na ravni posameznika moras bit kreten brez empatije, da ne socustvujes s konkretno osebo, ma enako je s skoraj vsako osebno izpovedjo. Na podoben nacin bi se mi v tem kontekstu smilil tudi, kaj pa vem, nekdo ki je prepeican, da je bog ujet v random telesu. 
 

Zadnjic sem gledal film, kjer je richard gere dal tri take paciente skupaj na terapijo. Vsak izmed njih je druga dva prepoznal kot norca in zase trdil, da je pristen bog. 
 

Dolgo sem na to gledal tako - da na fotki vsak loci med moskim in zensko. Pol sem prisel na to, da pac mozganska kemija lahko zakuha svasta, sam to je podobno kot gor v filmu. 
 

Pol sem se spomnil (pozabil izraz, pred kratkim je bil tudi doku) albank ki celo zivljenje glumijo moske in jim bioloski moski priznavajo ves respect.

 

Sprememba spola kot druzbene kategorije? Kul, podpiram. Sprememba spola kot bioloske kategorije? Kaj pa vem, imam pomisleke. 
 

Ko pri nas ni bilo azijskih/afriskih beguncev si tezko slisal v Sloveniji kaj cez njih, v trenutku ko so se pojavili tu je pol drzave zblaznelo in pozivalo k pobojem na meji. Dokler so bli transici redkost al pa stvar s tv, ni blo panike z vidika hejta. 

 

 

 

https://www.rtvslo.si/svet/tradicija-ki-umira-albanka-kot-albanec/89670

 

Družbena norma, ki pa, na žalost, izhaja iz patriarhalne ureditve. Ampak ja, veliko narodov pozna podobne zadeve, ko s 'spremembo spola' uredijo nek odnos.

Povezava do prispevka
Gogy reče pred 7 minutami:

 

Drugače, skozi zgodovino je obstajalo in še obstaja vrsta družb, kjer nimajo takih problemov s feminizmom in tudi transspolnimi osebami. Ja, vzgoja in politika, da ne govorimo o cerkvi, so sploh na Zahodu naredili to, da se morajo danes, v 21. stoletju tudi ženske (spet) borit za svoje pravice in mesto na zemlji. Da o LGBTQ+ skupnosti ne govorimo. Seveda pa je incelom hudo in imajo svojo logiko o tem. Čuj, demonizira moške...:rolleyes:

Incelom pac manjka prave moskosti:

 

Povezava do prispevka

Če rečeš meni je vseeno sam ne mi paradirat pred faco s tem pol ti dejansko ni vseeno

 

Ti pohodi in parade ter in your face razkazovanje bodo pač poniknili ko bo bi izzvenela ta pasivno agresivna don't ask don't tell degenerate "toleranca". 

 

Tako kot oranževci na severnem irskem še izvajajo parade na Novi Zelandiji pa že desetletja ne naberejo folka. Ker eno je nominalo drugo pa dejansko prit na "bmk" zen. Če rečeš just actn normal je imo humorno prav to razlog da ti modeli/modelke/whatever paradirajo. 

 

 

Povezava do prispevka
Brdavs reče pred 1 minuto:

Če rečeš meni je vseeno sam ne mi paradirat pred faco s tem pol ti dejansko ni vseeno

 

Ti pohodi in parade ter in your face razkazovanje bodo pač poniknili ko bo bi izzvenela ta pasivno agresivna don't ask don't tell degenerate "toleranca". 

 

Tako kot oranževci na severnem irskem še izvajajo parade na Novi Zelandiji pa že desetletja ne naberejo folka. Ker eno je nominalo drugo pa dejansko prit na "bmk" zen. Če rečeš just actn normal je imo humorno prav to razlog da ti modeli/modelke/whatever paradirajo. 

Ma ni panike

 

Saj je napisal, da če smo bili prej frendi, lahko še vedno gremo na pijačo

 

Itak mu je vseeno 

Povezava do prispevka

Nekak se ne znebim filinga, da se pričakuje da bo vsak individum odprl tolerančne meje v neskončnost. Pač ne gre. Vsaka toleranca ima neke meje, zdej smo jih (kot družba) sam mal bolj razširil. Ja, toleriram in sprejemam da se identificiraš kot ženska (in vse kar s tem pride zravn), ni pa treba zganjat cirkusa zarad tega.

Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 6 minutami:

Nekak se ne znebim filinga, da se pričakuje da bo vsak individum odprl tolerančne meje v neskončnost. Pač ne gre. Vsaka toleranca ima neke meje, zdej smo jih (kot družba) sam mal bolj razširil. Ja, toleriram in sprejemam da se identificiraš kot ženska (in vse kar s tem pride zravn), ni pa treba zganjat cirkusa zarad tega.

 

Štekam, kaj hočeš povedat, ampak, je treba štekat tut njih. Ne mečejo se oni ven zato, da tebe nervirajo. Al pa mene. S kazanjem očitnega hočejo ljudi navadit na to, da so prisotni. Da so tu. Da nobenemu nič nočejo.

Recimo, glede te tematike je izjemen film Philadelphia. Ki se pač dotika samo gejev. Odlično prikazano, kako zgubimo predsodke, ko ljudi spoznamo. Ko vidimo, da imajo nekatere podobne interese, hobije.. kot mi sami. Da imajo čustva in reagirajo na iste stvari kot mi... Tako se najbolje prebija ta sovražnost. Pa se to lahko razširi tudi na rasno, versko, nacionalno.... nestrpnost, ne samo spolno.. In zato pač vsaj za zdaj, parade morajo bit.

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
  • Trol 1
Povezava do prispevka
Gogy reče pred 2 urama:

 

https://www.rtvslo.si/svet/tradicija-ki-umira-albanka-kot-albanec/89670

 

Družbena norma, ki pa, na žalost, izhaja iz patriarhalne ureditve. Ampak ja, veliko narodov pozna podobne zadeve, ko s 'spremembo spola' uredijo nek odnos.

 

TO je od Mojce MAvec (Čez planke) v kombinaciji s prevodom NYT članka, v glavi pa imam da sem lani gledal nek dokumentarec, tudi una trapperka al kaj je je sodelovala. 

 

 

Ne najdem dokuja, ma med iskanjem sem odkril potencialno kul film: https://www.rtvslo.si/tv/novosti/film-tedna-albanska-devica/615723

 

morda streljam v prazno, ma mislim da ena od teh a la seniddah al kaj je ona

al ena s podobno glasbo

pač

 

fak, mi gre na živce, da se ne morem spomnit

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 19 minutami:

 

TO je od Mojce MAvec (Čez planke) v kombinaciji s prevodom NYT članka, v glavi pa imam da sem lani gledal nek dokumentarec, tudi una trapperka al kaj je je sodelovala. 

 

 

Ne najdem dokuja, ma med iskanjem sem odkril potencialno kul film: https://www.rtvslo.si/tv/novosti/film-tedna-albanska-devica/615723

 

morda streljam v prazno, ma mislim da ena od teh a la seniddah al kaj je ona

al ena s podobno glasbo

pač

 

fak, mi gre na živce, da se ne morem spomnit

 

 

Je bil tudi dokumentarec na enem od teh NG, Discovery, Travel enkrat, ja.. Mislim, da sta res celo dva - en, ki omeni bolj tako, površno, ko so ravno v Albaniji, en pa proper o tej tematiki.

Povezava do prispevka
kmjr reče Dne, 14. 7. 2022 at 22:43:

Sprememba spola kot druzbene kategorije? Kul, podpiram. Sprememba spola kot bioloske kategorije? Kaj pa vem, imam pomisleke. 


jaz nimam pomislekov. sem absolutno proti.

 

zarad 1% populacije ne rabmo taksnih root vsebin na novo definirat. lahk kvecjemu dodamo na osebno trans z/m, namesto specificnega spola. 

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 9 urami:

A je na osebni sploh pomembno, da to pise?


pise kateri spol, pise tud na rojstnem listu.

 

znanec, ki je opravil tranzicijo v zensko ima zenski spol zapisan tako na rojstnem listu kot na osebni. in kolikor z njim socustvujem in nimam problema, da mu recem ona, ker razumem, da se dozivlja kot ona, pa ga nikakor ne morem dozivljati kot zensko. kaj taksnega zahteva pretvarjanje. 
 

in priznam, da se mi tu oglasa nek primitivni del mozganov, ki se odziva drugace na trans/z, ki zgleda kot m in trans/z, ki zgleda kot z. vseeno, na tem mestu se mi postavlja vprasanje od kje sploh ideja, da bi trans ljudi svet moral dojemat kot zenske ali moske? v konci fazi se zgolj trudijo na vse prepreke zakriti (v drugem smislu postati kar cutijo da so) to kar so - jazi ujeti v napacnem telesu, torej v napacnem bioloskem spolu. sami pravijo, da jim je ob rojstvu bil dodeljen napacen spol - dejmo se za trenutek ustavit in pomislit kako absurdna je ta misel, da bi na tak nacin gledali na dojencke in jih pustili brez spola, dokler se sami ne odlocijo, ne kaj so, ampak kaj cutijo, da so. 
 

kako in v koliksni meri je njihovo dozivljanje spola (gender) sploh lahko podobno dozivljanju bioloskega moskega ali zenske? vsak si lahko to sam odgovori a ne, za oba spola. za enega ker je in za drugega v kolikor je kdaj na intimni ravni delil, sprejemal in dozivljal nasprotni spol, plus ocitno ostale kombinacije. 
 

trans osebam manjka bioloska komponenta dozivljanja spola, ignorianje tega pa ni nic drugega kot oblika ignorance.

uredilo bitje moropfliposki
Povezava do prispevka

Moški in ženski spol sta biološki koncept, ne socialni konstrukt, sam pa omeni, da je problem psihološki ("jazi ujeti v napačnem telesu"), torej zahtevaš od ostalih, da se prilagodijo tvoji realnosti, ki obstaja samo v tvoji glavi.

 

Če ima napisano ženski spol v rojstnem listu, je to de facto potvarjanje listin.

 

Očitno bomo živeli v prihodnosti kjer objektivne realnosti več ni, vse je relativno in subjektivno.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...