Skoči na vsebino

Samsung


Lunco

Priporočeni prispevki

Samo A71 ima Snapdragon.

S20 FE pa Exynos. 

 

A je Exynos res tako sranje kot nekateri poročajo? Koliko je dejansko razlike? Pa performance me najmanj skrbi. Baje je Snapdragon varčnejši.

Hvala!

Ne bom kompliciral in bom verjetno res vzel S20 FE.

Povezava do prispevka

nekateri samsungovi telefoni so (poleti) dobili posodobitev ki omogoča tesnejšo integracijo z windows-i. In sicer sedaj lahko preko destkop aplikacije "your phone" odpiraš aplikacije naložene na telefonu. 

 

dost nifty za kakšne posebne primere ko nimaš enakovredne aplikacije na desktopu, pride pa prav tipkvonica recimo. 

Povezava do prispevka
tomzzi reče Dne, 16. 12. 2020 at 21:47:

Samo A71 ima Snapdragon.

S20 FE pa Exynos. 

 

A je Exynos res tako sranje kot nekateri poročajo? Koliko je dejansko razlike? Pa performance me najmanj skrbi. Baje je Snapdragon varčnejši.

Hvala!

Ne bom kompliciral in bom verjetno res vzel S20 FE.

 

S20 FE 5G model ima snapdragon kolkor vem. sicer vidim da si že kupil, tko da je kar je, upam da si zadovoljen :D

Povezava do prispevka

Vem, da ima 5G model snapdragon.

Ga že veselo uporabljam. Nič narobe z njim. Baterija dost ok. Dela tekoče. Nobenih problemov zaenkrat. Proti Xiaomiju je to odlično.

Pa je imel Xiaomi Mi 9 snapdragon. Baterija in sam skin pa obupna.

V bistvu je njihov MIUI pol bugov od temnega načina do porabe baterije itd...

Povezava do prispevka

A mogoče kdo ve kdaj naj bi dobili android 11? Baje naj bi 5G verzije že dobile 11 v slo. 

Jaz imam 4G in nisem še dobil posodobitve.

 

Edit:

Kdo ve za kakšen dober screen protector?

Dobil sem ene pa komaj da pokrijejo ekran tako, da ob robovih vidim "mavrico" in mi gre na jetra. 

A obstaja kaj, da pokrije celo steklo? Oziroma vsaj toliko od roba, da ne moti ovitka in da pokrije cel ekran?

 

Govorim za S20fe.

uredilo bitje tomzzi
Povezava do prispevka
tomzzi reče pred 1 uro:

A mogoče kdo ve kdaj naj bi dobili android 11? Baje naj bi 5G verzije že dobile 11 v slo. 

Jaz imam 4G in nisem še dobil posodobitve.

 

Edit:

Kdo ve za kakšen dober screen protector?

Dobil sem ene pa komaj da pokrijejo ekran tako, da ob robovih vidim "mavrico" in mi gre na jetra. 

A obstaja kaj, da pokrije celo steklo? Oziroma vsaj toliko od roba, da ne moti ovitka in da pokrije cel ekran?

 

Govorim za S20fe.

 

Jaz naročam vse screen protectorje iz aliexpressa, ker pač ni primerjave v ceni (1€ vs 25€). Je pa loterija, se ti splača naročiti od več sellerjev na enkrat, pa potem vidiš, kateri gre lepo do roba in ne dela mavrice.

 

Enkrat sem vzel en screen protector pri A1 za Nokio 7 plus (neka črna embalaža z oranžnimi crkami) in je bil katastrofa, brez lepila na sredini (=mavrica) in odstopal je na robovih. Stal pa je 23€.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

Saj jaz sem za prejšnje telefone že naročal prek Aliexpress.

To vem, da je loterija. Sedaj sem dobil iz Amazon uk. Ocenjeno odlično pa vseeno to ni to.

 

Pri nas tega ne kupujem, ker je precenjeno. 

 

Imam pa tudi že slabe izkušnje iz Aliexpress. Enkrat mi je en telefon padel na tla. Jasno steklo je počilo. Problem ga je bilo odstraniti saj se je dobesedno razpadalo na koščke. S tem, da sem še ekran spisal.

 

Očitno ne bo druge kot probat več različnih.

Povezava do prispevka

Eno vprašanje... 

Samsung S20 FE je bil povsod dobro ocenjen. Nekje tudi odlično. Pravtako kamera.

Sedaj pa ali je moj telefon "pokvarjen" ali pa so moja pričakovanja bila prevelika? 

Fotke so zanič! Ajde niso obupne vendar sem pričakoval glede na teste morda preveč? 

Opazil sem na fotkah kot, da bi bil noise reduction vkplopljen. Oziroma kako naj povem? Če povečam fotko na 100% izgleda kot, da bi edital noise reduction in izbral zelo visoko vrednost.

Nobenih detajlov. Določene stvari v oddaljenosti prav grdo izgledajo (drevje itd)...

 

Pa tudi precej "zrnate" so fotke. Da o night mode v določenih pogojih ne govorim. 

Moj prejšnji telefon (Mi 9) iz 2018 dela v večini primerov lepše fotke no. Več detajlov je. Pa tudi ne popači fotko kot tale software v S20 FE.

 

Ajde night mode je na stock kameri jasno boljši na S20 FE. Vendar če uporabim Gcam na Mi 9 ga ta verjetno premaga... Nisem probal. 

 

Kje je fora? Bil sem na One UI 2.5 al koliko je že bila verzija. Sedaj imam uradno android 11 in One Ui 3 pa ni glede kamere nič bolje.  

Povezava do prispevka
tomzzi reče pred 57 minutami:

Eno vprašanje... 

Samsung S20 FE...itd....  

 

Primerjaj tvoje slike s sampli iz GSMarena ali pa prilepi kakšno sem, da vidimo, kakšne so. Težko ocenit brez videt.

 

Meni se sicer bolj dopadejo slike posnete z Mi9 ampak nekaj ne štima, če dela Samsung bistveno slabše slike. Banalno, ampak si preveril, da nimaš kje nastavljeno shranjevanje v nižji kvaliteti?

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

Ma trenutno nimam fotk katere so bile katastrofa, ker sem jih zbrisal. 

Bom naredil nekaj novih fotk in jih postal sem. 

Če se mi bo dalo nosit dva telefona bom še na starem naredil par enakih fotk.

 

Res me je razočaral glede tega. 

Po ocenah na spletu bi mislil, da bo boljši.

 

@Me3do

 

Za prednjo kamero mi je vseeno. Vidim pa, da nisi najbolj zadovoljen tudi z zadnjo oziroma so fotke samo ok.

 

Mene je "šokiralo" ko sem probal v sobi s20 fe in Mi 9. Z obema naredil eno fotko in rezultat?

Na s20 fe je bilo veliko več šuma. In pa barve so bile obupne. Mi 9 je naredil velik lepšo fotko.

Pa sem pi_dil glede kvalitete fotk noter na Mi 9.

 

Kot pravim določene fotke izgledajo kot, da bi v editorju navil noise reduction na full. Kot, da bi s pastelnimi barvami narisal fotko.

uredilo bitje tomzzi
Povezava do prispevka

Isto težavo sem imel jaz na S8. Pred tem sem imel nexusa 6p. Me je kr malo minil telefon, ko sem prvič slikal in videl da so slabše fotografije kot na komaj delujočem nexusu. 

 

Potem se se jebal z nameščanjem gcama, ki ga za exynos itak ni bilo oz. sta bli takrat glih 2 verziji pa nikoli ni delalo. Nakoncu sem obupal nad samsungom in vzel pixla

Povezava do prispevka

Evo prvotno "zadovoljstvo" s telefonom je popolnoma izginilo. Zdaj ali imam samo jaz večno probleme s telefoni ali pa naletim na takšen primerek...

Danes sem ga odklopil iz polnilca pred cca 10 ur in 41 min kot je razvidno iz screenshota. 

Telefona nisem kaj dosti uporabljal. Zaslon kot je razvidno je bil vklopljen 59min.  Je pa res, da sem naredil ene par fotk in 6 minutni 1080p 60 video na konc.

Problem je, da mi je že do 9-10 ure padel odstotek baterije na 89-86%. 

Ne vem kako lahko eni dosegajo 5-7 ur SOT. Določeni celo več. Meni nerazumljivo. 

Ajde saj verjetno bi mi zdržal normalne uporabe čez dan. Samo vseeno sem pričakoval več glede na teste. 

Je na One UI 3.0 (android 11). 

 

Drug problem pa se mi je danes prvič zgodil... 

Ekran je bil totalno neodziven ko sem ga iz žepa vzel. Sem hotel odgovort na sporočilo pa še enga sporočila nisem mogel napisat normalno saj ni bilo odziva čez polovico ekrana. 

Očitno sem eden tistih kateri imajo probleme z ekranom. 

Sedaj bom naredil factory reset (prej naredim kopijo). 

Če pa še potem ne bo dobro pa ne vem kaj naredit. 

Mi je že žal, da sem Samsunga vzel. 

  

Povezava do prispevka

Apropos samsung smeti, imam samsung telefon (s8) in samsung tv (q8 neki neki). Z obema individualno zadovoljen, glede skupne rabe pa zadnje čase opažam, da se noče vzpostavit screen mirroring.

 

V smart thingsu lahko krmilim tv prek telefona, prižigam, ugašam, lahko predvajam zvok s telefona na tv, screen mirroringa pa ni.

 

Opcija se pokaže včasih, ko je televizor ugasnjen, ampak če gor pritisnem, tvja ne vklopi, če vklopim tv, pa ne dela, oz. se connecta v nedogled.

 

Prej mi je že delalo, iz drugih naprav (npr ipad) dela scren mirroring brez težav.

 

A imate kak dober predlog, kako to rešit?

Povezava do prispevka

Ja jaz tudi verjetno ne več. Sem mislil, da bo kaj boljše kot kakšen kitajski Xiaomi pa ni ne. 

Celo video mi Xiaomi naredi boljši z manj šuma ponoči naprimer. 

Ampak to mi ne pomeni velik. Samo glede na teste sem pričakoval več. Sploh pa vsaj boljše od 2 leti starejšega telefona.

 

@The Mothership

 

S8 je pač bil zakon telefon. Takšnih verjetno ne delajo več. ;)

Imam tudi jaz Samsung tv in je ok. Mirroring pa še nisem na njemu probal tako, da ti glede tega ne znam pomagati žal.

Povezava do prispevka
tomzzi reče pred 2 urama:

Ja jaz tudi verjetno ne več. Sem mislil, da bo kaj boljše kot kakšen kitajski Xiaomi pa ni ne. 

Celo video mi Xiaomi naredi boljši z manj šuma ponoči naprimer. 

Ampak to mi ne pomeni velik. Samo glede na teste sem pričakoval več. Sploh pa vsaj boljše od 2 leti starejšega telefona.

 

@The Mothership

 

S8 je pač bil zakon telefon. Takšnih verjetno ne delajo več. ;)

Imam tudi jaz Samsung tv in je ok. Mirroring pa še nisem na njemu probal tako, da ti glede tega ne znam pomagati žal.

 

Ni mi jasno, zakaj bi bil kitajski Xiaomi a priori slabši od enega Samsunga. In zakaj je Samsung manj kitajski. Sej ne govorimo o neki random brezvezni kitajski firmi.

 

Mogoče offtopic, ampak po mojem to ni neko objektivno merilo. Kot tudi sam sedaj opažaš.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
tomzzi reče Dne, 4. 1. 2021 at 18:40:

Ja jaz tudi verjetno ne več. Sem mislil, da bo kaj boljše kot kakšen kitajski Xiaomi pa ni ne. 

Celo video mi Xiaomi naredi boljši z manj šuma ponoči naprimer. 

Ampak to mi ne pomeni velik. Samo glede na teste sem pričakoval več. Sploh pa vsaj boljše od 2 leti starejšega telefona.

 

@The Mothership

 

S8 je pač bil zakon telefon. Takšnih verjetno ne delajo več. ;)

Imam tudi jaz Samsung tv in je ok. Mirroring pa še nisem na njemu probal tako, da ti glede tega ne znam pomagati žal.

 

https://www.dxomark.com/samsung-galaxy-s20-fe-exynos-camera-review-versatile-option-with-a-good-ultra-wide/

 

Glede na Dxomark je kamera precej dobra

Povezava do prispevka

Kvaliteta je nastavljena na maksimum. Kot privrženec tehničnih stvari se ne smatram kot povprečnega uporabnika. Dejansko probam iztisnit maksimum kar mi naprave omogočajo. 

Kamera ni slaba. Samo sem pričakoval veliko več. 

Video ponoči je obupen. Sploh če se še malo meglice naredi.  

 

Se strinjam z dvema točkama še posebej:

Strong noise in low-light photos
• Visible artifacts in many photos

 

• Exposure and white balance instabilities, as well as low detail in night photos
• Low detail in all tele-lens photos

 

Artefakti so pa jasno prisotni. Še posebej v Night mode. Sem slikal eno stavbo ponoči pa je bila fasada polna "flekov" ki jih v resnici ni.

Pa kot pravim v določenih scenarijih ni detajlov! V bistvu pri neposredni primerjavi ga v določenih primerih premaga moj prejšni Xiaomi. 

 

Ob prvi priliki naredim kakšno primerjavo. Ampak nima veze... Recimo, da so fotke ok in le ok. 

 

Imam pa drug problem te dni. 

Ko telefon povežem na PC (ki je brezhiben) mi zablokira cel sistem oziroma sistem se ne zruši vendar miškin kazalec poskakuje po zaslonu in sistem najde telefon vendar takoj izgine. Obremenitev cpu naraste.

In to se ponavlja v nedogled. Ne morem dostopati do pomnilnika telefona ali kartice v telefonu. 

Če pa ga že prepozna in kliknem na notranji pomnilnik ali sd kartico mi takoj zapre raziskovalec. 

Probal sem že odstranit microsd kartico vendar to ni problem saj je nove in v usb readerju dela normalno. 

Mi 9 dela brez problema. 

Telefon sem probal priklopit tudi na prenosniku. Enak problem. 

Pravtako sem po posodobitvi na One UI 3 naredil factory reset. Nič ne pomaga. 

 

A so samsungovi telefoni tako izbirčni glede usb kablovja? Probal sem namreč že ene tri. Original Huawei, Xiaomi in Samsungov lasten usb kabel. 

Zanimivo, da najbolj dela na aftermarket usb c magnetnem kablu.

 

Ali pa je telefon fuč. Servis?

Povezava do prispevka

Danes je bil Galaxy Unpacked in Samsung je predstvil nove modele

 

Galaxy 21

Galaxy 21+

Galaxy s21 Ultra

 

 

 

 

Cena novih telefon je končno malo nižja in ne višja kot je bla to praksa zadnjih let. 

Tako je npr. Galaxy s21 128gb v redni prodaji 849,90 eur. Ni pa po novem mesta za microsd kartico in tud polnilnca ni v škatli. 🙄

 

Sam design mi dobro zgleda. 

 

Povezava do prispevka
rajc91 reče pred 8 urami:

Inb4 "aparat je bil v stiku z vodo"

 

Lp ram2

 

Jim bom jaz dal stik z vodo. Itak lahko vidijo če je bil.

Če bi bili takega mnenja mi bodo to tudi pokazali.

 

Danes še enkrat probam na dveh pcjih pa javim.

Povezava do prispevka

exynos model gnusmasa nikoli ne bo delal enakih slik kot snapdragon bratje in snapdragon xiaomi. probaj za testiranje naložit še kak drug kamera app (proshot, moment, open camera...). v povprečju bodo slike na teh appih itak slabše, lahko pa vidiš, če bodo v povprečju problemi na slikah enaki. s tem lahko eliminiraš problem v samsungovem kamera appu in s prstom pokažeš na nikakav ISP v exynosu.

 

vsekakor pa je hudičevo vredno počakat na naslednji updejt. ker če so šele splavli android 11 je v tipičnem samsung fashionu, lahko veliko sranje ki ga bodo šele popravli.

uredilo bitje TrippinBalls
Povezava do prispevka

Da bi bila razlika v kvaliteti fotk med exynos in snapdragon modeli nisem nikjer zasledil.

Niti nisem iskal.

Na telefon sem naložil eno verzijo Gcam za exynos katera sicer dela vendar ne vse funkcije jasno. Nisem pa testiral ostalih appov (open kamera, proshot). 

 

Update na One ui 3 je bil nedolgo nazaj. Itak bodo popravki. 

Sicer pa telefon en dan dela normalno prek usb kabla na pcju. Spet drug dan čudno. Včeraj mi je delal povsem normalno. 

 

Sem že krivil pc na konc vendar ni saj druge naprave (usb ključ, zunanji disk, bluray reader) delajo preko istega USB vhoda na ohišju normalno. 

 

Bom ob prvi priliki naredil nekaj fotk z S20FE in Mi 9. Plus par različnih kamer appov ko se bom kaj bolje počutil za sprehod saj se me nek prehlad loteva (upam, da ne korona).

uredilo bitje tomzzi
Povezava do prispevka

Še nekaj...

Očitno telefon izgubi povezavo s pcjem prek kabla po tem ko se ekran izklopi oziroma v mirovanju po minuti, dveh... Čisto naključno. 

Če odklenem telefon lahko spet dostopam do pomnilnika, sd kartice.

Čudno.

uredilo bitje tomzzi
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...