Skoči na vsebino

Samsung


Lunco

Priporočeni prispevki

  • 3 tedne kasneje...

Se še kdorkoli sooča s problemom prenizke osvetlitve videa v streaming appih (Netflix, Amazon Prime Video) na Galaxy S22 Ultra? Zgleda kot da naprava ne zna pravilno prikazovat HDR vsebine (ki je v primerih teh dveh appov streamana avtomatsko). Ročne nastavitve svetlosti (tako sistemske kot v aplikaciji (Netflix) )kot tudi nastavitev "video brightness", ki jo najdeš v naprednih nastavitvah  nimajo vpliva.

 

V svetlem prostoru je tako večina vsebin v teh appih negledljivih.

Povezava do prispevka
CheapShit reče pred 4 urami:

Se še kdorkoli sooča s problemom prenizke osvetlitve videa v streaming appih (Netflix, Amazon Prime Video) na Galaxy S22 Ultra? Zgleda kot da naprava ne zna pravilno prikazovat HDR vsebine (ki je v primerih teh dveh appov streamana avtomatsko). Ročne nastavitve svetlosti (tako sistemske kot v aplikaciji (Netflix) )kot tudi nastavitev "video brightness", ki jo najdeš v naprednih nastavitvah  nimajo vpliva.

 

V svetlem prostoru je tako večina vsebin v teh appih negledljivih.

 

Nisem opazil. Je pa res, da uporabljam v temnih pogojih. Ravnokar imam en velik update. Mogoče probaj to. 

Povezava do prispevka
kalasnikov reče Dne, 26. 5. 2022 at 8:13:

Se splača nabaviti rabljenega s22, za slabih 700? Pixel 2 mi umira pa ne vem kaj naj nabavim.🥲

Jest imam s22 ultra in mi je kanta od telefona. Kao največji brightness ekran supa dupa visoko nitov... učer sem hotel frendu pokazat k smo bli na soncu lej to... in njegov telefon za 200€, ki je bil 5 let nazaj tolko ima isto svetilnost.

Fotič je out of the box zelo povprečen. iPhone, ga poje za malo malico, ma 3 leta star iphone je boljši.Telefon je ogromen, res ogromen, in tista palčka za pisanje je kr neki... samo prostor zaseda.

Če imaš vse vklopljeno, kot se spodobi za teleofn se pravi 4k resolucijo in 120hz ekran, baterija ne zdrži niti en dan... Drag ko prasica.

Edino stvar, ki bi pohjvalil, je da es zelo hitro fila.

  • Na jagodo +1 1
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka

Zanimivo je brati ocene novih s22. Čisto vsi ste na nek način razočarani nad tem modelom. 

Jaz imam s21 in sem več kot zadovoljen z njim. Kamero ima super, software deluje dobro. Tudi svetlost dela bp in tudi baterija mi dan in pol drži. 

 

Sem imel pa pred njim s10 in mi je bil popolnoma beden :)

Povezava do prispevka

Na Note 20 ultra mam isto sranje s svetilnostjo... Včasih ga prime in pol kr ne sveti do jaja...

 

Ne vem kaj je fora... Pol ga pa resetiram je pa ok...

 

Ma pa sodelavc 22 ultra... Phja... Ni me prepraičala, da bi ga menjal... 

 

Sm pa zmer bolj v precepu če nebi za Japka zamenjal... (Siht mi ponavadi da zraven okoli 50% vrednosti telefona)...

 

Mal sm pri 20 razočaran z kamero oziroma z eno od njih ki kar ne izostri...

 

Dam v popravilo pod garancijo?

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
Lepi Šime reče Dne, 23. 6. 2022 at 11:39:

Zanimivo je brati ocene novih s22. Čisto vsi ste na nek način razočarani nad tem modelom. 

Jaz imam s21 in sem več kot zadovoljen z njim. Kamero ima super, software deluje dobro. Tudi svetlost dela bp in tudi baterija mi dan in pol drži. 

 

Sem imel pa pred njim s10 in mi je bil popolnoma beden :)

Eno vprašanje glede S21 Ultre, zanima me kakšne zaščite ekrana in kamere uporabljaš? Je dovolj samo etui zadaj, dvignjen rob zgoraj in spodaj dovolj zaščiti? Ali priporočaš etui, zaščitno steklo/folijo in zaščito kamer?
Kakšni problemi s praskami?

Povezava do prispevka

A je S21 FE še vedno ok nakup (SD)?

ker nad S20FE (Exy) sem prej kot ne razočaran. Obupna baterija ki se velikokrat ogreje nad 40c. Posledično zelo kratek SOC od 100% do recimo 20%. 

Veliko požre v standby. Dejansko redkokdaj presežem SOC 3 ure. Tudi če nič ne kličem in zelo redko uporabljam drugo kot brskanje po spletu, malo kamere, reddit in kakšen youtube posnetek.

 

Ne vem kaj drugega bi vzel pri A1. Pa, da ni ravno 1000€ in da ni opeka.

Kakšen predlog? 

Povezava do prispevka
Ejga reče pred 22 urami:

Eno vprašanje glede S21 Ultre, zanima me kakšne zaščite ekrana in kamere uporabljaš? Je dovolj samo etui zadaj, dvignjen rob zgoraj in spodaj dovolj zaščiti? Ali priporočaš etui, zaščitno steklo/folijo in zaščito kamer?
Kakšni problemi s praskami?

 

Imam samo navadnega S21. 

Zaenkrat mam gor na ekranu tisto folijo, ki jo dobiš ob nakupu pa nek poceni kitajski ovitek iz amazonia, ki malo dvigne camera bump. 

 

Sem prej probal z nekimi dražjimi ovitki, ki so se takoj luscili in tudi z originalnim silikonskim. Slednji je pain in the ass za dobit ven iz žepa 

Povezava do prispevka
tomzzi reče pred 18 urami:

A je S21 FE še vedno ok nakup (SD)?

ker nad S20FE (Exy) sem prej kot ne razočaran. Obupna baterija ki se velikokrat ogreje nad 40c. Posledično zelo kratek SOC od 100% do recimo 20%. 

Veliko požre v standby. Dejansko redkokdaj presežem SOC 3 ure. Tudi če nič ne kličem in zelo redko uporabljam drugo kot brskanje po spletu, malo kamere, reddit in kakšen youtube posnetek.

 

Ne vem kaj drugega bi vzel pri A1. Pa, da ni ravno 1000€ in da ni opeka.

Kakšen predlog? 

https://www.a1.si/telefoni/iphone-12-mini-64-gb

 

:D

Povezava do prispevka

Ne mi samo o ifonih. Nočem jabolka. 

 

Drugače se da še kaj naredit na mojem telefonu razen to, da izklopim 120hz, mobilne, lokacijo in še kaj, da prišparam na bateriji?

Ker to, da bi mogel izklapljat omenjene stvari za vsakič ko ga ne rabim je pa tudi mimo.

Factory reset sem naredil že večkrat.

Edin po zadnjem update še ne. 

Itak pa ne bi bilo normalno, da bi moral za vsak update delat factory reset.

 

 

Zdaj vem, da nikoli več Samsung z Exynos procesorjem.

 

Povezava do prispevka

Če že sprašuješ kaj lahko narediš, da ugotoviš v čem je trik ti predlagam še tole dvoje:

lahko za foro probaš izklopit 4G (ali 5G) in ostaneš za kak dan ali dva samo na 3G za test. potem lahko isto narediš še z airplane modom, če recimo živiš na placu s slabim signalom. določeni telefoni znajo zdecimirat baterijo bodisi zaradi modema, bodisi zaradi slabega signala ali kombinacije obeh.

 

also, samsunga z exynosom se ne kupuje v "1st" world državah, ker paše samo v tretji svet (its shit).

Povezava do prispevka

Samo S20 FE (5G) je bil na voljo Evropejcem s Snapdragon procesorjem. S21 FE je spet klasična Samsung fora, ZDA, Kanada in nekatere azijske države dobijo Snapdragon, ostali Exynos.

 

Da bi uvažali iz ZDA dvomim, afaik namreč omrežja niso čisto skladna med sabo.

 

Edino kar me delno veseli je, da se Exynos počasi približuje Snapdragonu, vsaj po bateriji in segrevanju, čeprav je to mogoče zato, ker je menda tazadnji top of the line Snapdragon (8 Gen 1) precej obupen kar se tiče porabe baterije in segrevanja.

 

Je bilo pa kar hecno, ko je moral Samsung na prejšnjih generacijah v Exynos verzije telefonov dajati bolj zajetne odjemalce toplote, ker so bili take pečice. Pa tudi razlike, ki jih ne bi pričakoval, recimo Snapdragon dela lepše fotke kot Exynos.

Povezava do prispevka
tomzzi reče pred 15 urami:

Potem imajo pa napačne podatke v specifikacijah na strani. 

Kar me sicer ne čudi. 

 

Exynos pa jasno nočem več. Razen mogoče 2100 varianto ampak raje ne.

 

zena ima 21fe, sigurno je notri sd 888

 

lahko ti jutri screenshot nalimam

Povezava do prispevka
amnesia reče pred 5 urami:

 

zena ima 21fe, sigurno je notri sd 888

 

lahko ti jutri screenshot nalimam

 

Če se ne motim je S21 FE izjema pri S seriji, ker je edini, ki ima v Evropi Snapdragon procesor in ne Exynos.

 

Glede S20 FE je pa tudi nekdo napisal gor, da ima Snapdragon. Lahko, da je njihova politika taka, da imajo FE modeli za Evropo snapdragon.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...