Skoči na vsebino

Trenutno igram [08/2022]


Priporočeni prispevki

Probal Ashen (free na ps+ extra).

Simpatična soulslike zadeva, sam se mi zdi, da je scope igre tko poor-manovski, da me nikakor ne uspe povleči notri. Enostavno mam ves čas filing, da igram neko early access igro z nedokončano grafiko in art designom. Škoda/10

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 42 minutami:

Sprobavam Nioh in se nekoliko privajam... Kurba mi gre na živce, da je preveč loota in velika večina totalnega štora, ki se mi ga ne ljubi sortirat in non stop gledat kaj je blo.

 

V tutorial difficutly (aka celoten NG cikel) naj ti bo loot popolnoma irelevanten (doesedno vse razen tistega kar imaš na sebi lahko dismantlaš, safely). Daj si gor orožje, ki ga furaš z najvišjim levelom in oklep z največjim defensom, edino kar pazi je to, da ne boš šel čez 70% equip burden.

V NG sploh ne rabiš niti povohat kovača (lahko ga če hočeš, ampak ne rabiš dobesedno nič od njega v tej fazi, razen tega da dismantlaš gear za materiale).

 

Probavaj vse na veliko, ne moreš nič falit. Respec v tej igri je dobesedno zastonj. Prav tako ne se sekirat za kakršenkoli build. Dejansko ti močno priporočam da za začetek daš enake pike v vse statistike po 15, pol npr. vse 20, vse 25 in vse 30.

 

Pa čim prej se navadi na mehaniko ki fluxa. Enkrat ko zaobvladaš vidiš kako imaš s pravim fluxanjem neskončno stamine in lahko sovrage nenehno tepeš.

Če igraš dvojko čim prej osvoji tudi burst counterje (tega ni v enki).

 

 

  • Račka +1 3
Povezava do prispevka
bitsurugi reče pred 6 minutami:

...

 

Level up-al sem redno. Igram katana in spear za secondary. Nisem pa nekaj dosti skill pointov še vlagal, ker se ne morem odločiti kam :) Vse kar se mi zdi najboljše je še zaklenjeno. Prišel sem do prvega boss-a danes (na ladji). Malo pred njim mi je javilo, da je baterija kontrolerja low in sem ugasnil, ko sem umrl prvič pri njem. Ni se mi zdel nekaj groznega...

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Obrnil in odklenil vse karte / relice z vsem 4 liki v Slay the spire, pomoje sem dosegu en tak kratkotrajni cap, ko lahko počnem še kaj drugega v lajfu :D Začel s FF7 remake integrade (pa zih še kakšna tujka). Niti ne vem kaj sem pričakoval, zares prepakiran original, dobil nekaj svojega, borilni sistem in kamera sta mi blia na začetku čisti wtf, pa zmerom bolj padam noter, sploh ne vem kaj bi si mislil o igrici, ker je pač faking FF7 in nimam nobene prave čustvene distance in ničesar, že muzkica na začetku me je čist podrla. Čez 14 dni bom verjetno pizdil kdaj bo nadaljevanje.

Povezava do prispevka

Lol.... Nioh si mislim, da sploh ni težek in pridem brez kakršnih težav do drugega šefa... Do one leteče babe preklete. Potem pa pričnem pri njej svati kri. Ma ene 30x sem ziher umrl brez, da bi jo spravil do polovice. Enostavno ne je vedno kaka napaka pokopala in sem bil instant mrtev. Si rečem, da je bolje, da za hec probam summon visitor, kot pa vse skup pobriše, ker mi je drugače delovalo zelo kul. Itak si mislim, da ne bo nikogar, ker je igra pač stara. Pa pride en v 2 minutah... Praktično nag in gre za mano do šefa. Jaz jo dva krat udarim in ji vzamem tisti milimeter energije, ki se komaj pozna na health baru. On jo upočasni in 2x vseka pa je mrtva :blink: nisem niti uspel videti kako hitro je energija izginila. 

uredilo bitje tomazek
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Slay the spire

4/10

Slay-the-Spire-5.jpeg

V osnovi gre za manj kompleksno verzijo Hearthstone z rogue-lite mehanikami. Med igranjem si buildaš deck, passive abilitije in kupuješ iteme.

V njej lahko igraš kot eden izmed 4 karakterjev in odklepaš karte. Le teh ni veliko. Še med različnimi karakterji je dosti kart identičnih, le z drugo sliko.

Klase so: Face warrior, Miracle rogue, Elemental shaman ter Battle Priest.

Med igranjem se prebijaš čez RNG zemljevid. Dalj kot prideš več točk dobiš za odklep. Ko premagaš glavnega šefa pa odkleniš naslednjo težavnost.

 

To je bolj kot ne to.

 

Kar mi ni bilo všeč je: Preveč preprosto in ponavljajoče. Premalo kart in klas. Slaba muzika. Nadslaba grafika.

 

Nekako ni ničesar kar bi me držalo v igri. Odklenil pa sem nekje polovico vseh kart na vseh karakterjih. Imo je to igra za na telefon in ne za PC.

uredilo bitje MaDrung
  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 4
Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 7 minutami:

Bossi v dvojki so kot bi Galko reko mmmmm mm mmm

 

@tomazek katero orozje mas?

 

Imam eno sabljo (Bizen Ichimoji) in spear (Squire's Jumonji Spear). Igram samo mid stance :) Je to sprejemljivo? 

 

Pizda... Res sem oni drugi šefinji delal milimeter damaga z udarcem. Oni pa jo je posekal v 2 sekundah. Full bolj bi se moral navaditi uporabljati R1... Pa nikoli ne vem ali naj evadam ali naj blokiram. Ta šef mi je res skoraj vzel voljo. Raziskovanje pa mi je kul From vibe. 

Povezava do prispevka
MaDrung reče pred 37 minutami:

Slay the spire

4/10

Slay-the-Spire-5.jpeg

V osnovi gre za manj kompleksno verzijo Hearthstone z rogue-lite mehanikami. Med igranjem si buildaš deck, passive abilitije in kupuješ iteme.

V njej lahko igraš kot eden izmed 4 karakterjev in odklepaš karte. Le teh ni veliko. Še med različnimi karakterji je dosti kart identičnih, le z drugo sliko.

Klase so: Face warrior, Miracle rogue, Elemental shaman ter Battle Priest.

Med igranjem se prebijaš čez RNG zemljevid. Dalj kot prideš več točk dobiš za odklep. Ko premagaš glavnega šefa pa odkleniš naslednjo težavnost.

 

To je bolj kot ne to.

 

Kar mi ni bilo všeč je: Preveč preprosto in ponavljajoče. Premalo kart in klas. Slaba muzika. Nadslaba grafika.

 

Nekako ni ničesar kar bi me držalo v igri. Odklenil pa sem nekje polovico vseh kart na vseh karakterjih. Imo je to igra za na telefon in ne za PC.

Meni se je špil zelo dopadel. Ampak po določenem času ugotoviš, da ima špil en zelo velik minus. Je scripted. Glede na tvoj deck ti po vsakem actu prilagi težavnost z generiranjem mape za naslednji act. Kar pa je pomoje velika bedarija saj je to neka umetna težavnost.

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 28 minutami:

 

Imam eno sabljo (Bizen Ichimoji) in spear (Squire's Jumonji Spear). Igram samo mid stance :) Je to sprejemljivo? 

 

Pizda... Res sem oni drugi šefinji delal milimeter damaga z udarcem. Oni pa jo je posekal v 2 sekundah. Full bolj bi se moral navaditi uporabljati R1... Pa nikoli ne vem ali naj evadam ali naj blokiram. Ta šef mi je res skoraj vzel voljo. Raziskovanje pa mi je kul From vibe. 

Tu je najbolj pomemben stance in Ki. Vedno pazis Ki, vsakic ko lahko kliknes, da ga dobis nazaj, ko je to rutina, pol bo slo. In ja, ta baba me je jebala ko kanto😄 statse filaš glede na orozje, in samo sekaj 😄

Povezava do prispevka
Tijuana reče pred 1 uro:

Meni se je špil zelo dopadel. Ampak po določenem času ugotoviš, da ima špil en zelo velik minus. Je scripted. Glede na tvoj deck ti po vsakem actu prilagi težavnost z generiranjem mape za naslednji act. Kar pa je pomoje velika bedarija saj je to neka umetna težavnost.

To pa prvič slišm, maš kkšn source za to al bol po filingu?

Povezava do prispevka
zenjars reče pred 10 minutami:

To pa prvič slišm, maš kkšn source za to al bol po filingu?

Nimam kakšnega sourca. Tudi nikdar nisem o tem kaj raziskoval tbh. Tako, da ja po feelingu. So bili pa kolegi istega mnenja in so bili veliko bolj investirani v špil in imeli neprimerno več ur v tem kot jaz.

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka

Kokr sm jst razumel seed definira cel run, kako dobiš karte, kako so mapa zgleda, kaj je u shopih in menda tud zaporedje akcij nasprotnikov, tko da mislm da igra nič ne prilagaja težavnosti sproti.

 

 

Povezava do prispevka
zenjars reče pred 58 minutami:

Kokr sm jst razumel seed definira cel run, kako dobiš karte, kako so mapa zgleda, kaj je u shopih in menda tud zaporedje akcij nasprotnikov, tko da mislm da igra nič ne prilagaja težavnosti sproti.

 

 

Mislim da bo tole kar držalo, imo greš lahko testirat 2 runa z različnimi liki or smth.

 

Sem pa spet začel to igrat, zdaj se jebem naredit ascension 20 z robotom. :S

Povezava do prispevka

Kokr so men ti opisi tko random pa večina leti čist mim vsega kar men pri igrah dogaja in je pomembno so mi (verjetno tudi zarad tega) ratal čist carski. Miljon istih review in ukalupljenih pogledov pobira širino, ne vidiš kaj vse lahko dobiš od igre. Da lahko neobremenjeno pišeš v dizajnu in mehanikah, ki ti the surge naredijo boljši kot dks3 je totalno out of the box razmišljanje in dobr špegu za kakšno refleksijo.

Povezava do prispevka

Meni gre pa na kurac, ker se zapičuje v ama najmanj pomembne stvari oz hypa res tko najbolj random robo, ki objektivno nima veze s kvaliteto. Uno wtf model, res tko 0 % relevance in 100 % nezmožnosti videnja pointa :D Prov filing mam ko da je nekemu avtističnemu vesoljcu zmanjkalo dark materije v ladji, pol je pa crash landal na planetu: Zemlja, kjer je spoznal hobi igranje igric in našel forum Jocker Mnenjalnik.

 

Tko da sam ošvrknem "score", stisnem loli smajlija in gremo dalje

  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Ja sej to noo, prov vesoljc opisuje igrice. Pa kera megajajca, da na mn3njalniku zdisaš dark souls in naslednji post stisneš slay the spire oceno 4 od 10 🤣 Jaz ne vem če kaj poberem od teh opisov pri igrah, ki jih nisem igral, samo kar pa sem pa preberem in grem mal skoz mozeg, pizda a sem to res spregledal, a me je kle dizajner speljal v past, a sem čuden.

 

Sej na drugi strani so eni komentarji potem čist objektivno čudni, recimo število kart in karakterjev, ki ima res vsak svojo unikatno mehaniko. V slay the spire je 380 različnih kart, kar je več kot originalni release mtg, a kle uvalimo tuga, premal kart :D Sam evo jaz sem pomislil, pizda a je to legit problem, bi tak format funkcioniral s tko 1200 kartam v bazenu? Imo bi bil gnil in random ko 100.

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Galko reče pred 8 urami:

Meni gre pa na kurac, ker se zapičuje v ama najmanj pomembne stvari oz hypa res tko najbolj random robo, ki objektivno nima veze s kvaliteto. Uno wtf model, res tko 0 % relevance in 100 % nezmožnosti videnja pointa :D Prov filing mam ko da je nekemu avtističnemu vesoljcu zmanjkalo dark materije v ladji, pol je pa crash landal na planetu: Zemlja, kjer je spoznal hobi igranje igric in našel forum Jocker Mnenjalnik.

 

Tko da sam ošvrknem "score", stisnem loli smajlija in gremo dalje

 

Pač vsak ima svoj okus ane. Sicer tud men skor vsakič mal dvigne obrv sploh ko vidim hvalospev The Surge in v istem opisu napiše da je boljši od DS3 lol. Ampak to je pač njegova subjektivna ocena in kot taka popolnoma legitimna ali pač ne? Men je 100x bolj všeč takle način opisovanja iger kot pa ko kdo uleti v temo od kake igre in jo začne disat in hkrati žalit folk katerim je igra všeč. In takih je krepko več na tem forumu. Tole je pač tema "trenutno igram" in je namenjena točno temu kar MaDrung počne.

Povezava do prispevka

Kaj se pizdakaš za brez veze? Kaj to sploh pomeni Ocena je subjektivna in kot taka legitimna lol, does not compute. Se pa strinjam, naj dec opisuje kot mu srce in duša dopusti, hvala Bogu v višavah, da imamo folk ki prispeva content. Pa čeprav izgleda ta content kot nekaj iz Random text & number generator for Windows 95 :D Škode ne dela čisto nobene plus že kr malo legendaren status ima :)

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

Meni se zdi neverjetno koliko iger človek odigra in se mi zdi da pač nekaterim ne more posvetiti toliko pozornosti, da bi res zasijale. Slay the spire je očiten primer, špil ti pri vsakem characterju ponuja vsaj 3 načine igranja, madrung pa napiše da se vsi igrajo podobno in imajo enake karte. No saj, na začetku imajo res vsi attack in defend karte, ampak že na začetku ima vsak karto ali več njih, ki zagotavljajo drugačen način igre, zraven pa še unikaten starting relic za vsakega lika. Jaz sem v špil vrgel okrog 400 ur, pa ko ga občasno poženem, me še vedno preseneti s tem kako odfukane kombinacije relicov in kart ti naredijo vsak run edinstven. 

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 13 urami:

 

Torej bi se moral navaditi menjavati stance? 

 

Obvezno. Napredni Nioh combat zgleda tako, da menjaš stance po ene 5x na 10 sekund.

 

Je pa res, da za NG in NG+ lahko vse komot narediš v mid stance. 

 

Pa ne se sekirat preveč, če te ta boss mlati na polno, ker je to dokaj običajno. Po tem ti bo vse lažje.

 

Drugače pa, če dobivaš preveč po pički je vedno rešitev sledeča: quitni misijo, idi delat kakšno pred tem, zlasti pa side mission, level uppaj, dobi bolši gear in ti bo lažje. Sploh pa na začetku, ko nimaš še naprednih skillov.

uredilo bitje bitsurugi
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...