Skoči na vsebino

Los Angeles


LordFebo

Priporočeni prispevki

Dober potopis. 

Sam sem LA precej hitro odpravil ko sem bil leta nazaj v ameriki (cca 2-3 noči), veliko bolj sem užival v ruralni ameriki, od večjih mest pa v Seattlu in takrat še v San Franciscu, ki pa je do danes baje tudi šel v k***, saj naj bi imel daleč največji porast brezdomcev zaradi nekih zakonov, ki so jih sprejeli. 

Povezava do prispevka
pocast reče pred 57 minutami:

Midva s punco letiva jutri teden. SF-sever-LV-LA-SF. Sicer se bova izognila tem tematskim parkom itd...ter raje bolj nacionalne pregledala...

Si naletel na kake težave, covid, letališče, nategovanja...?

 

Bom v kratkem objavil še parka in Vegas. Dam ti par hitrih nasvetov. Najboljši je, da vnaprej nabavi Nomad esim (daleč najboljša varianta, 20$ za 12 GB). Za Death Valley moraš prej kupit online, saj tam ni mitnice in nihče ti nič ne pove. Griffithov observatorij je odprt samo čez vikend! V Vegasu ne bivat čez vikend. V Nevadi je bencin dolar ceneje kot v Kaliforniji. Na Google Maps s klikom na gas stations dobiš pregled cen bencina, ki so lahko tudi evro razlike na istem križišču. Nikjer ne plačuj napitnine, tudi če ti jo že vsilijo na račun. (Po zakonu ni obvezna in ni na tebi, da podpiraš njihov pokvarjen sistem.) Uporabljaj car pool, skrajno levi pas, kjer se lahko furajo avti z dvema ali več potniki. Če se ti da ukvarjat z iskanjem kod ali kupončkov, lahko dobiš popuste praktično za vsako atrakcijo ali jedež.

Povezava do prispevka

Fak kera smet je Los Angeles očitno haha :D punca ki je malo več obletela Ameriko ji je bil isto Las Vegas ogaben, od mest ji je bil daleč najbolj všeč Seattle (in čez zaliv Vancouver, če ga lahko štejemo) ter nasplošno Colorado. Js sem bil sam v Nju Jorku, ki je kar top. Bo treba nekoč kakšen road trip (ali pa multiday/week hike) naredit bolj po naravi in manjših krajih ZDA, če se cene seveda kdaj umirijo :)

Povezava do prispevka
Vrhovni_Plenum_OF reče pred 9 urami:

in pejt v gloriouos wyoming :wub:

 

amen.

 

za izpolnitev mokrih popotniških sanj bi bil dobrodošel obisk na relaciji South Dakota - Wyoming - Montana - Idaho - Oregon. 

 

@LordFebo, briljanten živoopis, a kaj drugega od tebe itak ni za pričakovat.

 

mogoče pridodaj le še kakšno informacijo o pregovorni nečistoči ameriških motelov/hotelov, cene random povprečne večerne mimobrzne požrtije in pa zaupaj, če ti je časovno zneslo odvozit vsak kakšen krajši odsek po Pacific highway od Santa Monice proti Malibuju.

Povezava do prispevka
Vrhovni_Plenum_OF reče pred 10 urami:

rekel bi raje pusti mesta, ker suckajo še kr

 

in pejt v gloriouos wyoming :wub:

 

Ta tri mesta, ki sem jih naštel, so definitivno na spisku. Se pa seveda ne bi branil tudi takih ruralnih držav. Wounded knee v Južni Dakoti, recimo.

Povezava do prispevka
Gogy reče pred 1 minuto:

 

Ta tri mesta, ki sem jih naštel, so definitivno na spisku. Se pa seveda ne bi branil tudi takih ruralnih držav. Wounded knee v Južni Dakoti, recimo.

Ne bom 0 rekel za new york, ker nisem bil, niti Boston. Sam Mineapolis, Cleveland, Indianapolis, St. Louis, KAnsas City, Wichita so orng smeti. Denver je bil se najbolj fin. Mini mesteca so bila pa dejansko prijetna.

 

Yea carsko, ravno tam sem bil :D pa Fort Laramie. Seveda je  tudi Deadwood blizu, pa Valentine

 

 

Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 1 uro:

 

amen.

 

za izpolnitev mokrih popotniških sanj bi bil dobrodošel obisk na relaciji South Dakota - Wyoming - Montana - Idaho - Oregon. 

 

@LordFebo, briljanten živoopis, a kaj drugega od tebe itak ni za pričakovat.

 

mogoče pridodaj le še kakšno informacijo o pregovorni nečistoči ameriških motelov/hotelov, cene random povprečne večerne mimobrzne požrtije in pa zaupaj, če ti je časovno zneslo odvozit vsak kakšen krajši odsek po Pacific highway od Santa Monice proti Malibuju.

Jaz bi dodal še Kolorado. Delno je sicer precej podoben nasemu alpskemu svetu, delno mas pa skor puscavo na 2000 m :D lahko se tudi z avtom zapeljes na skor 6000 m 

Povezava do prispevka
Vrhovni_Plenum_OF reče pred 4 minutami:

Jaz bi dodal še Kolorado. Delno je sicer precej podoben nasemu alpskemu svetu, delno mas pa skor puscavo na 2000 m :D lahko se tudi z avtom zapeljes na skor 6000 m 

Njavisje se zapeljes na Pikes Peak in Mt Evans (oba 14000f), Mt Evans pomoje rab rezervacijo.

 

Ce zlis vidt red neck republikance se zapeljes dol do Colorado Springs (Pikes Peak in Garden of the Gods je zravn), se mal juzno mas pa tudi avtohtone Slovence v Pueblo (selil so se 100+ let nazaj za zelezarno)

 

Ker mest ti bo vsec je odvisn kaj zelis od njega.

Sam za povprecnega Slovenca ti bodo vrjetn kul: Portland Maine, Boston, NYC, Washington DC, Nashville (maybe), New Orleans, Austin, Fort Collins, Boulder, Denver (verjetno), Salt Lake City (maybe), San Francisco

Las Vegas, Miami, Los Angeles, Dallas so dost brez veze, sam majo kej za vidt

Na dnu so pa Philadelphia, Buffalo, St Luis, Kansas City in podobna sranja

Povezava do prispevka

Bil sem služben za dober teden prav v LA-ju pred kratkim. Ja mesto je res ..saj ga težko opisat, kot prvo ogromno, nepregledno, in polno nasprotij, blišča in beda. Šoki so res ogromni. Polno ljudi z ogromno denarja in še več takih, ki so povsem brez. Sicer po enem tednu, mi je nekako prirastel k srcu, težko opisat, ampak nekakšen čar nosi. Tudi vreme s to suho vročino mi je tudi lažje za prenašat, kot pa kaki vlažni kraji.  Čeprav kam res to pelje te ogromne socialne razlike.. vsekakor ne more nič dobrega iz tega nastati. Od javnega prevoza sem res odkril samo en vlak do Santa Monice (in bil je džabe 2 dolarja), pa še tisto so menda takrat zaradi olimpijskih zgradili. Kamor koli se premakneš je to projekt, na cestah vse stoji. Rešitev pa je, da zgradijo še 2 nova pasova haha.

 

Downtown je res več ali manj skret, se mi pa dopadel Griffith Observatory, mal sem šel celo na hike po tistih markatnih hribih, žal nobene klopotače ali pume, potem Santa Monica Beach (verjetno tudi da primerjal mal scene iz GTA5 :mafija:) pa Museum of Art, pa Staples Center (Lakersi :wub:..)  Tist s tistimi zvezdami mi je bilo dosti brezveze. Kar je še zanimivo da res najdeš kulinarke precej kolikor hočeš z vsega sveta. Ampak ja kot vsi pravijo verjetno je od Kalifornije LA zadnje kar je za obiskat. Žal za drugo ni bilo časa, itak je to ogromna država. 

 

Je pa res kar si rekel, cene so šel noro gor v zadnjem času. Ampak pri njih se tudi plače zelo hitro prilagajo. Tudi kot gledam trende in kako so gospodarsko močni in neusmiljeni, mislim, da bo kmalu, da boš moral namensko varčevati v Evropi za obisk ZDA. Ni šans, da pariramo temu. Trg se res tako hitro prilagajo razmeram, delovne sile majo skoraj neomejeno z juga (španščina je že tako skoraj bolj uporaben jezik kot angleščina) , poleg tega so preskrbljeni z vsemi naravnimi bogastvi, vključno z redkimi kovinami in litijem iz LA. Če gledaš cel kontinent se lepo tako gospodarsko zaokroži. Svoje interese pa tako še s svojo vojsko uveljavljajo. 

 

Evropa bo prijetna, obladljiva, socialno varna, ampak ja standard bo padel oz. že pada. 

 

Drugače mene do sedaj recimo najbolj navdušil kak Nashville v Tennesseju, s pivom in country musiko na vsakem koraku. Skor me je imelo, da bi si še klobuk nabavil :happy:Tudi jug je zelo všečen, recimo kakšen Charleston, South Carolina..pa nasploh vzhodna obala. Kak Outer Banks je itak odličen, če imaš rad neskončne plaže in divjino hkrati. 

 

Mam pa na vrhu seznama ogled Montane (jebat ga Yellowstone serija me čist nakurila) pa tudi Oregon ali Idaho. Vsi tudi zelo hvalijo Arizono.  

Seveda bi z veseljem šel tudi na Aljasko, a to je že kar logističen in finančni zalogaj, da sploh ne govorim o Havajih, ampak ok tist tako Pacifik in v ta ameriški scenarij dejansko ne paše več. 

 

 

 

Povezava do prispevka
Gogy reče pred 19 urami:

Wounded knee v Južni Dakoti, recimo.

 

Deadwood!

 

Vrhovni_Plenum_OF reče pred 18 urami:

Jaz bi dodal še Kolorado. Delno je sicer precej podoben nasemu alpskemu svetu, delno mas pa skor puscavo na 2000 m :D

 

ravno s stališča relativne podobnosti alpskemu svetu bi izpustil Colorado in si šel pogledat tr00 kavbojsko Ameriko, kolikor jo je še ostalo.

 

Boba-Fett reče pred 12 urami:

Kamor koli se premakneš je to projekt, na cestah vse stoji. Rešitev pa je, da zgradijo še 2 nova pasova haha.

 

že desetletja predlagana rešitev je kakopak nadzemna železnica z nadbrznimi vlaki, ki bi reševali najkritičenjše točke mesta.

 

a je to praktično nemogoče spraviti v prakso, saj se za vsako ponujeno rešitvijo pojavijo trije novi pomisleki. :D

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...