Skoči na vsebino

[uradna] mopij tema


Priporočeni prispevki

  • 1 mesec kasneje...
drevored reče pred 11 urami:

ja tak to je ko se vozis po zimi. sej danes sem lepo opral dol sol. jutri ce se mi bo dalo lahko se malo spucam ketno z wd40 pa jo se namazem s tem odpadnim oljem.

ne uporabljaj wd40 

zjebe gumice oz tesnila ki so v verigi 

lahko uporabiš špirit ali pa namensko čistilo 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Jest sm pa mojga mopija prejšnji tedn prodal... 

Zdj pa iščem Yamaho Tracer 900. 

 

Na kaj naj bom extra pozoren pri teh motorjih? 

 

Za GT opremo nažalost nimam. Kupujem rabljenega. 

 

Zdj kandidata mam 2:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=16127683&display=Yamaha Tracer 900

Klical pravi da ga je osebno iz Italije uvozu (Zdj načeloma nimam nič proti Italjanskim (moj prejšnji je bil tudi iz tam)).

 

in ta

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=16170044&display=Yamaha TRACER MT-09 ABS

 

Tega še nism uspel poklicat.

 

Tardeči je 1 leto mlajši, pa malo dražji. Ima pa vse kufre.

Modri po drugi strani mi lepši zgleda. 

 

Kilometri pa tam tam.Edit: Rde prodan ffs :D

uredilo bitje Tadey
Povezava do prispevka
Tadey reče pred 2 urama:

Jest sm pa mojga mopija prejšnji tedn prodal... 

Zdj pa iščem Yamaho Tracer 900. 

 

Na kaj naj bom extra pozoren pri teh motorjih? 

 

Za GT opremo nažalost nimam. Kupujem rabljenega. 

 

Zdj kandidata mam 2:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=16127683&display=Yamaha Tracer 900

Klical pravi da ga je osebno iz Italije uvozu (Zdj načeloma nimam nič proti Italjanskim (moj prejšnji je bil tudi iz tam)).

 

in ta

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=16170044&display=Yamaha TRACER MT-09 ABS

 

Tega še nism uspel poklicat.

 

Tardeči je 1 leto mlajši, pa malo dražji. Ima pa vse kufre.

Modri po drugi strani mi lepši zgleda. 

 

Kilometri pa tam tam.Edit: Rde prodan ffs :D

 

Jaz sem tracerja 900 peljal na testni vožnji in do enega določenega letnika je imel ta motor naravnost porazno vzmetenje. Ne vem pa, od katerega letnika dalje so to uredili, bi bilo za se pozanimati. Drugače pa super moped za svoj denar.

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 45 minutami:

 

Jaz sem tracerja 900 peljal na testni vožnji in do enega določenega letnika je imel ta motor naravnost porazno vzmetenje. Ne vem pa, od katerega letnika dalje so to uredili, bi bilo za se pozanimati. Drugače pa super moped za svoj denar.

 

Od nobenega letnika dalje. Je enako od 2015 do 2020.

Porazno je pa ravno toliko kot na ostalih japonskih mopedih. Z1000, CB1000R in podobno.

Na 1200GS sem tudi sele po menjavi videl kako bi moralo biti ze ko ga kupis tako.

uredilo bitje moderator
Povezava do prispevka
moderator reče pred 51 minutami:

 

Od nobenega letnika dalje. Je enako od 2015 do 2020.

Porazno je pa ravno toliko kot na ostalih japonskih mopedih. Z1000, CB1000R in podobno.

Na 1200GS sem tudi sele po menjavi videl kako bi moralo biti ze ko ga kupis tako.

 

No jaz tudi, ko sem nanj namontiral Wilbers. Kot noč in dan, če bi vedel prej, bi jih dal že takoj na novega.

Ma si prepričan, da ni bilo upgrada vzmetenja na tracerju z določenim letnikom? 🤔 ker če je tako, potem se absolutno splača investirati se tistih par EUR v boljše vzmetenje.

 

Edit: sem preveril, ker se mi je zdelo, da sem nekaj bral glede tega. Torej od modelnega leta 2018 dalje ima Tracer nekaj izboljšav, med ostalim drugačne vilice, drugačne nastavitve zadnjega amortizerja, večja in nastavljiva vetrna zaščita, ožje krmilo, modificirane tačke za sopotnika. No evo to je to kar se razlik tiče.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

Na žalost je buđet nekje 7.500€ +- 300€ 

 

Večinoma kdor ma tracerja ga ne bo menjal, tako si predstavljam. Ta z modrim prav da ima finančno stisko (ajd recimo da mu vrjamem). 

 

Lažje zdele kupim pa pol kasneje še naknadno vilice zamenjam. Vrjamem pa da je GT svetlobna leta pred tem.

 

Ps. Če bi še mal šparal se letos ne bom nič kej dost vozu pol :D Mogoče tole zdele kupim, se vozim pa čez ene 2 leti prodam. Vmes pa šparam. Vidim da cena ne pade kar tako :O

 

 

uredilo bitje Tadey
Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 17 urami:

 

No jaz tudi, ko sem nanj namontiral Wilbers. Kot noč in dan, če bi vedel prej, bi jih dal že takoj na novega.

Ma si prepričan, da ni bilo upgrada vzmetenja na tracerju z določenim letnikom? 🤔 ker če je tako, potem se absolutno splača investirati se tistih par EUR v boljše vzmetenje.

 

Edit: sem preveril, ker se mi je zdelo, da sem nekaj bral glede tega. Torej od modelnega leta 2018 dalje ima Tracer nekaj izboljšav, med ostalim drugačne vilice, drugačne nastavitve zadnjega amortizerja, večja in nastavljiva vetrna zaščita, ožje krmilo, modificirane tačke za sopotnika. No evo to je to kar se razlik tiče.

Od 2018 dalje, ampak samo GT model ima moznost nastavitve kompresije spredaj in pa hidravlicni preload zadaj. 

To imam vse v skatli. Ohlins pa na mopedu. Komplet, spredaj in zadaj.

Povezava do prispevka
Tadey reče pred 12 urami:

Na žalost je buđet nekje 7.500€ +- 300€ 

 

Večinoma kdor ma tracerja ga ne bo menjal, tako si predstavljam. Ta z modrim prav da ima finančno stisko (ajd recimo da mu vrjamem). 

 

Lažje zdele kupim pa pol kasneje še naknadno vilice zamenjam. Vrjamem pa da je GT svetlobna leta pred tem.

 

Ps. Če bi še mal šparal se letos ne bom nič kej dost vozu pol :D Mogoče tole zdele kupim, se vozim pa čez ene 2 leti prodam. Vmes pa šparam. Vidim da cena ne pade kar tako :O

 

 

 

Za 11k bi jo jaz prodal. 

12.5k je bil moped. Vzmetenje 2.3k. Pa se par zadev je gor dodatno. 

Original LED smerniki, evotech zascita hladilnika, puig sport vizir. Original sipca je v skatli od novega. No 50km je bila na mopedu. 

Povezava do prispevka
moderator reče pred 22 minutami:

 

Za 11k bi jo jaz prodal. 

12.5k je bil moped. Vzmetenje 2.3k. Pa se par zadev je gor dodatno. 

Original LED smerniki, evotech zascita hladilnika, puig sport vizir. Original sipca je v skatli od novega. No 50km je bila na mopedu. 

Ej,

 

Recva 8k€ pa sva zmenjena hahah :D

 

Hudo dobr cene držijo. 

 

Ps. Naša je Gorenjka tko da buđet je tak in pika haha

Povezava do prispevka
moderator reče pred 1 uro:

Eh poglej z druge strani. 

V dveh letih sem izgubil 4.5k. 

Ajde recimo, sam ti se  boš še vozil z njim...

 

Na Suziki sem zgubil recimo 900€ v 4 letih. Kupil sem jo za 3k€ . Prodal pa za 2100... Sicer bo mogu gume zamenjat pa ketno in zobnike in sem mu za 300€ še spustil.

 

Ti mogoče malo več zaradi dodatnega vložka. 

 

Sej drgač si ti eden izmed razlogov zakaj se odločam zanj :D haha. Ko si prve slike v živo kako zgleda prpopu je bil skor done deal :D

 

Sam še neki, ta ma zlate vilce... A so to kak upgrejd? Al si lahko tako pobarvane kupil?

 

 

uredilo bitje Tadey
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...