Skoči na vsebino

[uradna] mopij tema


Priporočeni prispevki

drevored reče Dne, 5. 5. 2021 at 13:09:

zlozil sem moped po tleh na parkingu

 

IMG_20210505_110612.thumb.jpg.8d9db893503b59cbd818fa1897e8b5f0.jpg

 

rocko mi je paljo dal ze nekdaj. sem dostikrat razmisljal ce jo naj vstran vrzem. tnx paljo

 

balanca zvita ker je tale kurac k clampa balanco zvit. sem ga probal zvit nazaj da sem podlozil kljuce v diagonali in pol sraufal not. ni najbolj uspelo ampak malo boljse je. vsekakor pa ne dam 130 eur za novega.IMG_20210505_110416.thumb.jpg.a9170ba0f847180bcd6f34f3be62fa09.jpg

 

IMG_20210505_123740.thumb.jpg.a222b34d22d92a087ab2cbb0e291d0d9.jpg

 

IMG_20210505_125228.thumb.jpg.908176006b18556bb3f2882cb280a922.jpg

 

Ni to zvito drevored.

To je vijak zvit. Odvijaci iz spodnje strani in menjaj vijak.

Povezava do prispevka
moderator reče pred 2 urama:

 

Ni to zvito drevored.

To je vijak zvit. Odvijaci iz spodnje strani in menjaj vijak.

 

Točno tako, sej se že po sliki vidi, da je cel kos zamaknjen in ne zvit. Ta material se sploh ne more zvit, običajno poči. Forsiranje bo pa povzročilo točno to, da se zlomi.

 

Druga stvar, preveri prednji križ, običajno se zamakne, ko ti motor pade na mestu in je potem celo krmilo postrani. Malo popustiš vijake pa gre nazaj na mesto. Potem seveda zatosneš nazaj 😁

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

nevem kaj naj recem. ce sem vse odsraufal dol in pregledal in videl da je zgornji del zvit. in ker je zgornji del zvit, spodnji del je pa v kriz pritrjen z gumijastimi nosilci, takoj ko gornji del zacnes sraufat not zacne krivit spodnji del.

to se lepo vidi, ko sem krivil nazaj s tem da sem podstavil kljuc. ko ni bilo privijaceno je spodnji del bil normalno noter. potem ko sem pa sraufal je pa spodnji del zacelo sukat in dvigovat in rezultat je dvignjena guma na sliki.

Povezava do prispevka
drevored reče pred 2 minutama:

nevem kaj naj recem. ce sem vse odsraufal dol in pregledal in videl da je zgornji del zvit. in ker je zgornji del zvit, spodnji del je pa v kriz pritrjen z gumijastimi nosilci, takoj ko gornji del zacnes sraufat not zacne krivit spodnji del.

to se lepo vidi, ko sem krivil nazaj s tem da sem podstavil kljuc. ko ni bilo privijaceno je spodnji del bil normalno noter. potem ko sem pa sraufal je pa spodnji del zacelo sukat in dvigovat in rezultat je dvignjena guma na sliki.

 

Pejdi če ne do servisa pa naj ti na hitro pogledajo, bodo takoj videli, kaj je na stvari. Glede na vzvod pa dinamiko padca motorja je celoten kos zamaknjen pri stiku z zgornjim križem, ravno tam, kjer se privijači.

Povezava do prispevka

dans sem sel eno bolj adv turo po hribih. 

 

image.thumb.png.d20178c7246d12deae515ec23186d082.png

 

highlightani deli majo potencial samo je cesta totalno v pizdi. probal sem nekaj slikat samo nisem mogel dobit lepega spota za fotkanje (nimam talenta). enkrat sem probal se mal offroad priti do razgledne tocke pa sem si vmes premislil. za konec mi je na avtocesti domov priletel kamencek v glavo in mi pocil vizir.

Povezava do prispevka

Glih v soboto sem bil tukaj, sej ni tako v pizdi (če imaš enduro 😁).

 

Samo ti pa res nimaš srece, da si še kamenček dobil v glavo. Glede tistega kosa pa, pazi na material, da ne dobiš kaj čudnega. Ni za se zajebavat s takimi deli, zaradi katerih lahko zletiš s ceste.

Povezava do prispevka

EBC

 

Pozdravljeni,
 
za spredaj obstajajo samo sintrane HH, torej organskih ni.
Cena za disk je 45,81 EUR, se pravi 91,62 EUR.

 
TRW
 
Pozdravljeni

žal ploščice pod šifro MCB888SV niso dobavljive, nimamo jih možnost niti naročiti žal. LP
 
 
pain
 
 
Povezava do prispevka
drevored reče pred 14 minutami:

EBC

 

Pozdravljeni,
 
za spredaj obstajajo samo sintrane HH, torej organskih ni.
Cena za disk je 45,81 EUR, se pravi 91,62 EUR.

 
TRW
 
Pozdravljeni

žal ploščice pod šifro MCB888SV niso dobavljive, nimamo jih možnost niti naročiti žal. LP
 
 
pain
 
 

vzem original nissin 120 eur par v as domzale

Povezava do prispevka
drevored reče pred 11 urami:

EBC

 

Pozdravljeni,
 
za spredaj obstajajo samo sintrane HH, torej organskih ni.
Cena za disk je 45,81 EUR, se pravi 91,62 EUR.

 
TRW
 
Pozdravljeni

žal ploščice pod šifro MCB888SV niso dobavljive, nimamo jih možnost niti naročiti žal. LP
 
 
pain
 
 

 

Gospod zakaj pa rabite ploscice?
Meni bodo na tracerju zdrzale najmanj 80.000km.
Kolega ima z originalnimi 55.000km pa jih je se vsaj pol.

 

EBC FA142 so po hitrem iskanju. FA142HH so pa za dirkace.

Preveri pa sam.
 

uredilo bitje moderator
Povezava do prispevka

komi prejsnji teden sem zacel bremzat z zadnjo

ustavljanje pred vsakim ovinkom

tezek jezdec (in motor)

 

se bi lahko nasteval...

 

FA679HH so drugace in ne najdem verzije brez HH. pa glede na to da so pintar-RACING verjamem, da so strokovnjaki

ne znam tud pravilno ocenit kolko so znucane ampak sem zadnjic dolival bremz olje, ker je blo ze zelo blizu minimuma tko da so verjetno kr znucane. na uc mi zgledajo da jih je se 1/4 sam boljs da nabavim nove in primerjam. se vedno lahko stare pol nazaj not vrzem ce so good.

Povezava do prispevka
Pastir_Matic reče pred 1 uro:

Na Hondi sem jih zamenjal po 12kkm. Je pa res, da ne znam vozit.

 

Pa ce ze menjas ploscice, zamenjaj se zavorno tekocino.

Se bo sama, ce je prevec dolil. 

Zavorne se naceloma ne doliva, ker ko vrnes bate v zacetni polozaj odrjne tekocino v rezervoar. 

Si pogledal da niso FA142 ploscice?

uredilo bitje moderator
Povezava do prispevka

Če ma kdo Tracerja a lahko pogleda če ma kdo tale aluminij? DOns sm vidu da je počen... FFS :(

 

2021-05-10.jpg

 

K ne vem a je del motorja al je del od kufra :)

Edit:

Nevermind najdu :O 

 2PP-2117E-00 - BRACKET, TAILLIGHT

 

Pa kako to lahko polomš nooooo

uredilo bitje Tadey
Povezava do prispevka

27k bo zdaj.

 

sej mogoce je ketna ker je fucked up ze. samo sem ze navajen chain slap zvoka in je zdej neki drugace zacelo ropotat. pa tko se mi zdi da je malo free playa na zadnjem kolesu k ga probam migat sem in tja.

 

pac ni vec taka kvaliteta kot je nekoc bla

Povezava do prispevka
moderator reče pred 10 urami:

Za tole polomit je treba veliko sile. 

Vem kateri del je, ker sem razdrl cel zadnji konec, ko sem menjal amortizer. 

Paden mogoce?

 

Cep si ti odstranil ali ga ni bilo? 

 

Hm... Pr men ne... Lahko da je tud v rit kdo prletu... 

 

Sm novga naroču pr KMC... 35 eur... 

 

Aj zajeban zamenjat?

 

Čepa ni blo ffs... Oz sta 2 manjkala. Enga sem najdu pri akumolatorju.

 

Sej jih kar ene par manjka :/ 

 

Šalabajzerji zgleda je treba vse neki na silo... 

 

 

 

drevored reče pred 10 urami:

pretezka zena

 

Sej ne sedi na tem lolz :) 

 

 

Povezava do prispevka

sem mislil, da je to slika odprtega sovoznikovega sedeza

drgac dans sem sel lepo v kranj po ebc ploscice. mogoc stare res se niso znucane. nova ploscica pa sploh nic mesa ni gor. jaz sem racunal da je frisna ploscica taka kot avtomobilska, fajn debela. (aja pa videl sem concept-x arai celado v zivo pri pintarju. pizda je seksi)

pol sem pa sel pogledat se drugo smer une ceste, k sem v nedeljo zavil gor cez sorisko planino, danes sem pa sel samo dalje. 

 

image.thumb.png.33234a4abff734db42ff83c46c71ac74.png

 

cesta je v pizdi. ozka, nepregledna in sfukana. vcasih se prav vprasas kaj dogaja folku da v takih rovtah zivijo. enkrat moram preveriti kako zgleda ce v zeleznikih zavijes severno. na zemljevidu zgledajo lepi ovinki.

pol sem pa sel se pogledal tole famozno akumulacijsko jezero. sem mislil, da se bodo kje videle kake cevi al pa kanali, kje pol spustijo vodo dol, da pade na turbino. ampak nimam adv bajka, pes pa se mi tudi ni dalo iti na drugo stran.

zvofhRY.jpg

 

pol v novi gorici mi je zacelo pokati pa sem obrnil na avtocesto in sel domov. kr dost policajev. en bemve je tko cudno zavil not med tovornjak in avtobus se mi je zdelo cudno. pol so prisli za mano na postajalisce in je bla provida k je ustavila avtobus. plus da sta dva para policajev neki masirala druge avte na istem postajaliscu.

 

drgac mi je bil cilj nek pomnik braniteljem slovenske zemlje na cerju. bo ze kdaj drugic.

 

uredilo bitje drevored
Povezava do prispevka
Tadey reče pred 10 urami:

Hm... Pr men ne... Lahko da je tud v rit kdo prletu... 

 

Sm novga naroču pr KMC... 35 eur... 

 

Aj zajeban zamenjat?

 

Čepa ni blo ffs... Oz sta 2 manjkala. Enga sem najdu pri akumolatorju.

 

Sej jih kar ene par manjka :/ 

 

Šalabajzerji zgleda je treba vse neki na silo... 

 

 

 

 

Sej ne sedi na tem lolz :) 

 

 

 

Cep ne odpade sam. Nekaj je bilo "delano" na motorju. 

Razdreti moras zadaj drzala sopotnika in mislim da samo zgornjo plastiko. Stranske se mi zdi da ni potrebno. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...