Skoči na vsebino

[uradna] mopij tema


Priporočeni prispevki

Pennywis3 reče pred 2 urama:

Obstaja tudi 125ccm Duke :D

 

Kako je pa kej za vozit takšna mrcina od 1290 superduke? Sploh lahko izkoristiš tak potencial na normalni cesti?

 

Cuka. Ni mi vsec, ker sem navajen da se vozim v 5. prestavi 50km/h.

Za vozit kaj vem, meni se ne dopade. 

Ne, te moci ne mores izkoristit na cesti. 

Ce ze bi kaj vzel od KTM bi bil to duke 890, pa se to bi potem raje Yamaho MT09 SP. 

 

uredilo bitje moderator
Povezava do prispevka

Evo prva vožnja opravljena, kaj naj rečem -

POWEEERRRR

 

haha navora za skozi okno metat, realno ga ne bom potreboval niti 30% ma ok, od viška glava ne boli.

 

Zelo lepo vodljiv motor, vzmetenje je napram Hornetki nebeško, lukenj sploh ne čutiš.

 

Armaturka je pregledna, mal me moti da ne kaže če imaš ledice prižgane ampak ok. Isto ne kaže zunanje temp. to sm si že nabavil en mini termometer z Aliexpressa.

 

Tempomat deluje, mal je čudno narejen ma dobro, za tiskrat 3x na leto avtocest je ok.

 

Zvok je bolan, nisem vajen da motor konkretno poka s original izpuhom. Zaenkrat ga ne bom menjal :)

 

Overall zelo zadovoljen, naj traja :)

 

Se vidimo na cesti!

 

 

3FF557C4-250F-4B1E-9D4B-E5D92AE9FE2C.jpeg

Povezava do prispevka
moderator reče pred 2 urama:

 

Zakaj AC? 

Nisem se bil na AC s tracerjem, tempomat pa vedno rabim. Cez vsako naselje recimo. Pa dolgocasne ravnine. 

 

Kdaj ko te lovi tema, raje zavijem na avtocesto ne da panično čakam da mi kakšna srna skoči na cesto :)

 

Sicer pa ja, za dolga naselja je majka, sam ga morm še mal natrenirat, mal po svoje so Italijani to naredili :D

Povezava do prispevka
drevored reče pred 14 minutami:

nasel sem hudo stran k majo izlete gor

 

https://adventurecountrytracks.com/

 

kako se odprejo GPX fajli, da vidim kje potekajo te proge? probal sem v google drive map importat pa tezi, ker je vec kot 5mb.

 

 

GPX lahko odpreš s katerim koli programom za urejanje rut, to je v bistvu XML fajl (vsebuje tekst z informacijami o poti), program pa ti ta tekst prikaže kot ruto/track.

 

Jaz uporabljam Basecamp od Garmina, ker imam pač Garmina, če ne imaš cel kup programov na netu (GPX Editor na primer).

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

drgac sem si pa prejle pogledal recimo pireneje z unga linka, ki sem ga prilepil in je dejansko tezko kupit taprav adventure bajk

recimo da kupis neko low cc endurco (npr honda crfl) so ti trake zelo ugodne in nimas problemov tudi ce naletis na kaj tezjega. je pa problem prit do tja in nazaj, ker razdalje niso vec trivialne.

 

lahko pa kupis GSa in kruzas tja in nazaj na easy. sam pol pa k si tam in pade malo dezja pa pobiras bajk v blatu vsakih 50 metrov.

 

tesko je

Povezava do prispevka
drevored reče pred 1 uro:

zdaj sem potegnil dol tale basecamp in grem plan route pa mi zatezi da rabim bolj podrobne mape.

 

a ko kupis garmin device dobis pol lifetime garmin mape za cel svet al mors pol kake licence periodicno placevat al kako je s tem?

 

Mislim, da ima že vsak model Garmina zdaj lifetime mape. Travel edition pa ima mape za cel svet brezplačne.

 

Lahko si potegneš tudi Open Street Mapse (zastonj mape, ko jih ustvarja community) in jih namestiš v Basecamp. Je več spletnih strani kjer izbereš mapo in ti ustvarijo instalacijsko datoteko, katero potem pozenes in imaš karto v basecampu. Samo glej, da so routable, če misliš ustvarjati rute oziroma uporabljati na navigaciji.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

@moderator a bos kaj napisal glede KTMa?

 

za kake voznje ga uporabljas? kolk je razlike z KLXom glede kontrole off road? a si vesel, da si zacel s KLXom al bi blo vseeno, ce bi takoj 690 kupil? pac tko mal mnenje kolk je smiselen nakup 690 za off road adventure. a v sloveniji sploh mamo kake take singlce, ki so prevec zahtevne za 690?

Povezava do prispevka

KLX je za po stezicah, 690 Enduro ni.

KLX ima 19KM, 690 pa 74KM. Prva prestava je predolga, samo z zobnikom zmanjsati se ne da tega.

 

Je pa fino ker ima moci na zalogo, KLX-u jo je zmanjkalo v kak klanec. 80-90 je se nabral v kak klanec strm, vec pa ne, 690 po drugi strani pa pri 120km/h se vedno koplje.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...