Skoči na vsebino

[uradna] mopij tema


Priporočeni prispevki

in kaj je pol fora 690 ce ne mores po stezicah

 

pol boljs tenere al pa GSa dat na offroad gume pa gasa po makadamu

 

zgleda bom moral hondo crf300l kupit, ker ni drugega bolj primernega mopeda na trziscu. AJP spr250 ne morem najt nobenih pametnih reviewov in ni aftermarketa.

Povezava do prispevka

ni mi jasno pri temu AJPju tocno kva delajo

 

dajo recimo vecji tank od honde 9 litrov proti 7. pol dajo usb konektor naprej za polnjenje mobitela/gpsa. ampak nimajo pa baje extended subframa, da bi nalozil malce prtljage na zadnji blatnik, ker to je vse kar mu fali dejansko, da lahko gres kam kampirat v divjino. pa gearing je full dirt friendly z pocasnimi nizkimi prestavami. top speed je pa okrog 100kmh torej za cesto ni najbolj (honda ma okrog 130). so pa pri crf300l v primerjavi s prejsnjim modelom gearing malce popravili. zdaj so 1-5 prestave bolj kratke in je 6. prestava kao za kruzanje. gearing je zgleda dost pomemben pri offroadu, ker berem tudi, da je to ena izmed najvecjih hib KTM 690 in mas aftermarket gearbox, ki to popravi.

Povezava do prispevka

Ljudje si offroad predstavljajo drugace. Za nekoga je to nekaj kjer se pes ne mores, za drugega utrjena gozdna pot, za tretjega makadam. Za bemflarje pa celo makadamsko parkirisce.

 

In ne, ni za offroad. Za peljat se po makadamu cez trnovski gozd je pa ok.

 

Touareg je v bistvu direktna konkurenca Yamahi T700, samo da se kvari.

Moc, teza, kubikaza, gume ... to je vse isto.

uredilo bitje moderator
Povezava do prispevka

Ja fora teh ala tenere 700 je pac makadam, razen ce full obvladas.

 

pac majo take velikosti gume, da pasejo offroad gume gor. pol majo pa tudi ground clearance in suspension travel, ki pohendla luknje v makadamu al pa kake velke kamne itd.

 

zjebe jih predvsem blato ali pa kak ozek pocasen teren zarad teze.

 

zdej cez par jurjev kilometrov bom dal "offroad" gume na mojo hondo, da se bom pojal po makadamih v turciji. kolko sem gledal so to razmeroma urejene ceste samo da pac niso asfaltirane. Conti TKC70. Lahk bi dal tud TKC80 k tud pasejo sam brezveze k ni suspension travela in ce prehitro gres pa na kako luknjo naletis te zabije.

Povezava do prispevka

TKC80 ne, ne bo nobene kilometraze s teh gum.

Na izbiro imas se Conti Trail Attack, pridejo original na ta veliki GS-ki tako da že mora biti dobra. :D

 

Ne resno, jaz sem imel dva kompleta Trail Attack 2 na 1200GS, res je cestna guma, ampak ker ima 10mm profila zadaj, naj bi zdrzala malo vec. Meni je 7.000km, kar je glede na conti sport 2x vec.

Povezava do prispevka

Jaz sem precej fural in Trail Attack 2 in TKC 70. Kar se mene tiče zmaga TKC70 pri vsem - večja kilometraža, bistveno boljši oprijem na makadamu (ker Trail attack je obična cestna guma in spredaj v makadamu plava), na asfaltu ne opazim neke razlike, obe sta super.

 

Imel sem tudi TKC70 rocks, ki je pa krneki. Malo boljši oprijem zadaj v makadamu, kilometrina pol manjša kot TKC70, glasna pa kot prasica.

 

Po mojem je za en navaden cestni motor TKC70 super izbira za nezahteven off-road (=makadam in ne prevelike kamne).

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
drevored reče Dne, 30. 3. 2022 at 21:07:

recimo da kupis neko low cc endurco (npr honda crfl) so ti trake zelo ugodne in nimas problemov tudi ce naletis na kaj tezjega. je pa problem prit do tja in nazaj, ker razdalje niso vec trivialne.

 

Če bi se jaz vozil sam, bi si za takšne poti omislil kakšnega Himalayana. Res, da ne gre nikamor, je pa komot in po tem, kar sem ga uspel sprobat, bi rekel, da prideš z njim res kamorkoli.

 

Povezava do prispevka
Lenkas reče pred 19 minutami:

nism vedu da je vigo zavarovanje propadlo

 

ce ma kdo kak njihov box pa ga bo dal ven iz motorja pa v smeti, ga z veseljem vzamam

da pogledam kako je bla zadeva narejena

Jest ga imam... Tudi ven sem ga vzel - Lahko ti ga posodim :) Bi pa nekak rad da bi to "preprogramiral" da bi lahko uproabljal naprej :D Mogoč kak svoj "server" ali pa kaj podobnega.

 

Ker se pa tiče tisti ki ste ga imeli, sava še vedno ponudi "kasko" proti kraji in mislim da požaru.

 

Lp

Povezava do prispevka
kalasnikov reče pred 1 uro:

Zdravo

 

ker se ta mesec selim k punci v Lublano gre motor z mano. Parkiran bo v garaži blizu stanovanja, me pa zanima kako so te garaže varne pred vlomi in kako je motor notri varen :)

star mopi parkiran 2 leti na parkirišču v BS3 in 2 leti na Viču pred bajto, nikol problema.

nov mopi parkiran 2 tedna v skupni varovani garaži na Viču, sosed butne in odpelje :) vse se je lepo vidl na posnetku, ampak policaji niso ugotovili kaznivega dejanja :lol: :wub:

 

tkoda ja, nikjer ne bo čist varen :) Lahko daš disk ključavnico pa s ketno prvežeš nekam pa upaš na najbolje

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...